Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » pát 22. črc 2011 11:55:27

Chceme na pár dnů do Bratislavy a okolí. Závěrečná by měla být jedním dnem ve Vídni.
Co si nemáme nechat ujít?
Rádi bychom nějaké památky, v případě teplého a slunečného počasí i možnost se vykoupat (Zlate Piesky). Máme v plánu i plavbu lodí po Dunaji k Devínu a i s jeho prohlídkou. Ve Vídni asi jen centrum, maximálně něco v blízkém okolí, bude to tak na 3/4 dne.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » pát 22. črc 2011 12:07:22

Ježišikriste, co v Bratislavě, když tam nemusíte? :o To radši pár dní v bezvědomí....co si to letos vybíráte za strašné destinace, Nadjo?!:o
Jeďte někam, kde je něco zajímavého a můžete se koupat i za horšího počasí, všude okolo jsou venkovní termály.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » pát 22. črc 2011 12:13:06

Však píšu ... a okolí..., ne? V Bratislavě plánujeme jen den, max. dva. Nikdo z nás tam nebyl, tak proč se tam nerozhlédnout?
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » pát 22. črc 2011 12:57:10

Nedokážu si představit strávit v Bratislavě víc, než dvě hodiny bez poškození duševního zdraví, a to ještě by muselo být v Eurovee nebo v Auparku. Tam se dá jedině nakupovat, akorát všechno stojí tak 2x tolik, než u nás. A most Apollo a hajdy pryč. Hlavně nechoďte do staré tržnice.

Jediná pěkná věc je galerie Danubiana v Čunovu, dá se odtud jet raketou po Dunaji do Vídně a nazpátek. Což bych vám doporučovala, pokud nechcete platit v Rakousku mýtné (do Vídně se nedá dojet mimo dálnici) a parkovné. Myslím, že tam je placené parkoviště u toho odjezdu rakety.

Dobré venkovní termální koupaliště je v Galantě (Galanta je město, kde mají už dva roky semafor), ale asi bude něco i blíž. Tam pak můžete pokračovat na sever k horám nebo na východ do prdele (do Banské Prdele, třeba :D).

Lepší venkovní koupaliště je v Mosonmagyaróváru, což je asi kolik? pár desítek km od Blavy, jede se tam přes Čunovo. http://www.mosonmagyarovar.cz/

Pak je zajímavý Gyor, tam je pár desítek :D km od Mossonu po dálnici, anebo mimo dálnici (bez poplatku), to je moc pěkné historické městečko + bezvadné koupaliště, s vodopádem, barem v bazénu, tureckým pavilonem...

Na SK straně je pěkné koupání Štúrovo, je to na hranicích s Maďarskem, od Blavy pár desitek :D km, na české straně je obrovské venkovní termální koupaliště, na maďarské pak úchvatná katedrála a pěkné malé městečko s tržištěm. Ve Štúrovu je taková malá kolonáda, dá se tam večer poflakovat po cukrárnách a tak... Ale cesta tam je přes slovenskou divočinu, není tam NIC, příště bych asi jela po maďarské straně, ale tam asi taky nic není. Dá se tam dobře bydlet v soukromí.

Spíš se obávám, že budete mít problém s ubytováním, teď v sezóně bude asi všecko plné. :( Chtělo by to si už teď něco rezervovat. A řekla bych, že máte lepší šance na ubytování v Maďarsku v soukromí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » pát 22. črc 2011 13:04:17

Teda nechápu, proč je u tohohle tmatu ta ikonka EU, no ale budiž... :D

Nadjo, a kdy tam jedete? Já myslela, že rovnou ze VS, ne? My tam totiž jedeme taky, právě do Čunova a pak do Maďarska, asi do Hévízu, teda vlastně asi ne, no uvidíme, mohli bysme si dát kafe v Čunovu a možná bysme zkusili i tu raketu, podle počasí a žaby...pojď se domluvit v chlívu.

A vy nechcete jet až do Budapešti? Ta je mnohonásobně zajímavější, než hlavní sídliště Slovenska.(Říkal včera moderátor v rádiu "Země vycházejícího měsíce")
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » pát 22. črc 2011 13:10:26

Proberem to zítra u vás, teď pádím do pece. :-D
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod GeneHawkins » pát 22. črc 2011 13:14:37

Korva sem se lek, já četl do práce!
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » pát 22. črc 2011 13:15:09

Jak se na lopatě sedí?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » pát 22. črc 2011 19:22:18

V práci budu příští týden, otevírám si soukromou školku. ;) Byli jsme na té Luční boudě, tam tedy byla slota, že by psa ven nevyhnal, jen nás blbce jo. :- :td
Tigro, právě že potřebuji už teď zarezervovat ubytování a nejedeme sami, takže o to je to potřeba dřív, abychom sehnali nějaké slušné bydlení. Ne kvůli nám, my se vyspíme i ve spacáku, ale záleží mně na spolucestujících, hodně pro nás udělali, takže to budou mít od nás za odměnu, nakonec ta Bratislava je tak trochu jejich nápad, mají resp. měli tam předky ( možná i zadky ), ale nikdy tam nebyli, stejně jako my dva s Honzou. Plánovaný odjezd není ale teď, ale až v srpnu.
Příští týden máme u nás válečnou poradu ( proto jsem založila diskuzi už teď ), každý si řekne, co by chtěl vidět, př. kam se chce jet podívat.
Za tipy díkes, uvidím s čím se vytasí oni.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » pát 22. črc 2011 21:36:21

Mám průvodce Blavou, ale gde... :(
Nadjo, pohodlný hotel v centru a s parkováním je Set, je to přímo ve sport. areálu Na Pasienkoch, 4 km na Hlavné námestí, takovou klidnou čtvrtí a historickým centrem.
http://www.hotelset.sk/
Ale je maličký, dva pokoje asi mít nebudou...zkus.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » pát 22. črc 2011 22:02:04

Jé, dík za tip na hotel. S průvodcem si dnes nelam hlavu, tedy kdybys ho někde zahlédla, nepohrdnu jím.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Ivan-1 » sob 23. črc 2011 7:35:21

Do Píščan sa choďte pozrieť.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » sob 23. črc 2011 7:40:34

Dík, uvidíme co všechno stihneme.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » sob 23. črc 2011 8:01:46

Mmch Ivane, nevíš jaké je koupání na Sĺňave?
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Ivan-1 » sob 23. črc 2011 8:31:46

nadja píše:Mmch Ivane, nevíš jaké je koupání na Sĺňave?

Neviem, my máme doma vaňu.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » sob 23. črc 2011 8:54:38

:e? Tak my na vykoupání zaskočíme k vám.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 10:01:04

Nadjo, vykašli se na koupání v přírodní nádrži, to je i u nás, Slováci mají ty termály, to je exkluzívní záležitost! A z Bratislavy se jezdí koupat na Balaton (Furdo). No, oni tam jezdí spíš chlastat....
Jinak prý fajn jsou Senecká jezera.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » sob 23. črc 2011 10:09:15

Do termálů já nemůžu, spouští se mně krev z nosu, mám několikrát vyzkoušeno na Slovensku i v Maďarsku. :td
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 10:12:50

Ale oni mají venku bazény jen s vlažnou vodou, sportovní na plavání, můžeš si vybrat.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 10:20:56

Jinak v Senci mám známou, myslím, že by mi doporučila ubytování v soukromí, kdybyste se rozhodli jet tam. Kdyžtak si řekni.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod nadja » sob 23. črc 2011 10:28:25

Tebou doporučený hotel v Blave je téměř obsazený, má jen jeden volný pokoj. Ale našla jsem pár slušných hotelů volných, např. hotel Medium. Uvidím jak se rozhodne druhá část výpravy, kam se chtějí podívat oni, podle toho bych pak zařizovala další přespávání. To koupání beru jen jako případnou nutnost ve velkých vedrech, jinak s tím spíš nepočítám. Koupání si chceme užít v Turecku.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 10:57:22

Medium není moc slušný hotel, pokud nebudete mít apartmá; Spala jsem tam asi čtyřikrát v nouzi, když byl Set plný a jednou na mne nevyšlo apartmá, jela jsem si do Tesca koupit preventivně Biolit. Ty obyčejné pokoje jsou v jiném křídle, než apartmány, je to úplně jiný hotel, fuj. A navíc v okolí není vůbec nic, kdybyste chtěli jít večer někam na vycházku, nebo na pivo, je to úplně mrtvá čtvrť, ani hospoda, jenom činžáky a kancelářské budovy...hlídané parkoviště za vysokým plotem :tu .
Ale je blízko centra a taky na výpadovce na D1, kdybyste chtěli jet někam na to koupání; a je hned vedle toho srandovního kostela, jak došly věřícím peníze (ale už má, myslím, pokrytou i střechu - nedávno jsem na něj koukala z pobočky, je to hned vedle) - to si budete připadat hnedle jako v Turecku. :D
Co Accorhotels.com? MYslím, že v Blavě je Ibis i Novotel.
opr. tak Ibis a Mercure: http://www.accorhotels.com/gb/booking/hotels-list.shtml
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 11:09:13

Nadjo, já teď spávám v Apollu, je to starý, přestavěný hotel Dukla (prostě zmodernizovaný Černigov), takže není to nic extra po architektonické stránce, ale je nedávno zrekonstruovaný, čistý a dobře vybavený a má bezvadnou polohu v centru + dobré parkoviště a je velký, tam by mohlo být místo. Cenově to bude asi podobné, jako Set a Medium. Jo, a výborné snídaně! :tu Akorát večer se tam nenajíte, je tam úplně debilní "polovnícka" restaurace, ale v okolí je plno hospod.
http://www.apollohotel.sk/
Kdyžtak vemte pokoje v 6. patře, ať vidíte z výtahu večer na most Apollo, to je nádherný pohled a myslím, že odjinud to vidět není. Akorát když budete spát v jiném patře, tak vás ten prosklený výtah nezaveze až nahoru, protože to funguje na kartu, patro podle čísla pokoje. Leda byste si museli na někoho počíhat ve výtahu... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Tigra » sob 23. črc 2011 11:13:41

No anebo jestli chcete něco fakt TOP, tak Marol´s, je to dražší, ale věnovaná pozornost zákazníkovi typu "ponížený služebníček, pane hrábě": http://www.hotelmarrols.sk/
Nic lepšího v Blavě podle mně není.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pár dnů v Bratislavě a Vídni

Příspěvekod Lenka » ned 24. črc 2011 19:16:19

Co píše Tigra o Bratislavě je čistá pravda. Vzala mě tam kámoška, původně bydlící úplně v centru (teď za na naším plotem) a byla z nás zoufalá, protože jsme pořád chtěli s T. něco vidět. Tak nás posadila úplně v tom minihistorickém centru do vídeňské kavárny, která je fakt krásná, tam jsme si dali každý dva úžasně dobré a jen trochu drahé zákusky a jeli jsme spokojeně domů. Jo, ještě jeden hit nám ukázala a to jejich ND, kde režíruje její bratr, ale ani toho jsme neviděli, protože právě psal román někde na chalupě v Thajsku. Dokonce se tam nikde ani pořádně nenajíš. Ale to má asi vychytané Tigra.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Další

Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštěvníků