Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » pon 28. lis 2011 22:39:46

Co za zážitky? Viděla jsem všechno, co mi tu Tigra nafotila a popsala :D Nic mě tam už nemohlo překvapit. Alambicu, závidím ti, že jsi tak blízko. Nemůžu se odhodlat o Paříži napsat, protože to se musí vidět. Žádné smradlavé metro. Naštěstí, když je člověk připravený na všechno, je pak všechno asi lepší, než ve skutečnosti je. Metro neočekávaně čisté a strašně přehledné - nasedla jsem u Vítězného oblouku a jela asi pět stanic do Quatritemps, kam mě poslala Tigra a pak pět stanic zpátky :D Jediné, co jsem neviděla - Champs elysées - měli jsme vkuse asi 4 hodiny čistého času - místo kobky Napoleona - jsem to vzala na nákupy do obchodáku na periferii. Věřila jsem průvodci, že tam Napoleon leží v sedmi do sebe zavřených rakvích - netřeba se přesvědčovat na vlastní oči - ale kecám, mám v plánu tam jet ještě jednou. Nezapomenutelný zážitek byl, když mě spolucestující z autobusu přesvědčila, že ta plochá 4centimetrová dírka v automatu na jízdenky je na papírové eura a pak se tam pět minut snažila natlačit moji pětieurovku za všeobecného veselí ostatních cestujících metrem. Přikázala mi, abych ji u toho dokonce fotila, aby mohla svým příbuzným ukazovat, že se nebála sama jezdit metrem. Takže mám zdokumentovanou pětieurovku po okrajích zahnutou a narvanou do otvoru pro platební karty...
P1020504.JPG


Nejstarší kostel v Paříži: co tam dělala ta ženská? Stali jsme tam patnáct minut v devět ráno a ona se opírala o zeď a ani se nehla.
P1010886.JPG



Eifelovka zblízka není jenom 10 milionu kilo železa, ale kdo se nad tím zamyslí, tak to musela být v té době neskutečná odvaha něco takového postavit. Prý to byla stavba většinou kritizovaná, ale je to luxusní kontrast k tomu ostatnímu. Naopak Centre Pompidou je hnusná absurdní stavba. No, snad se jim to brzo rozpadne. Fakt se mi nelíbí. Ale viděla jsem to jenom zvenku - na všechno bylo strašně málo času.
P1020418.JPG

Tady jsem marně přemýšlela, kdeže je ta Eifelovka
P1020459.JPG


Notre Dame - to fakt musí každý vidět. Je to ohromné - projít to a v klidu si prohlédnout musí trvat tak 2-3 hodiny. Musela jsem to stihnout za hodinu. Zažila jsem, jak se tam nějaké paní ztratila holčička. Po asi půlhodině hledání už se mi dělalo šoufl. Ta maminka v tom chrámu tak zoufale volala, že jsem si říkala, že to asi musí točit nějaký film. Ale kamery nikde. Pak jsem byla svědkem toho, jak holčičku venku na nádvoří před chrámem našla, no to nebudu popisovat, abyste si neřekli, že jsem sentimentální. Ale fakt jsem brečela. Ta holčička mohla být v tom ohromném množství lidí kdekoliv. Zažít s vlastním děckem bych to nechtěla.

Montmartre - průvodce nás neupozornil, co to bude za výšlap. Držela jsem se statečně asi na 3. místě za ním. A to pouze ze strachu, že když mi utečou, jsem fprdely, protože jsem vůbec netušila, kde nás má vlastně vyzvednout autobus. Průvodce totiž s náma jednal suverénně, jako bychom to tam všichni znali, házel názvy tak samozřejmě, že jsem se styděla dát najevo,. že nevím o co kráčí (pak jsem zjistila, že samozřejmě valná část osazenstva taky). Tam jsem měla 3 hodiny volno a všechno to prolezla. To se mi líbilo moc.
P1020347.JPG

Tohoto chlapečka jsem určitě viděla hrát v nějakém fr. filmu
P1020357.JPG



Zvenku mě zklamal Moulin Rouge - takové české kolotoče v hnusné čtvrti. Ale venku fronta, tak uvnitř asi zážitek. To nevím.

Pořád jsem si chtěla dát tu cibulačku - víte jak po ní strašně toužím? Ale 8 euro se mi zdálo za polévku moc. Pak jsem děsně litovala. Jak jsme totiž utíkali k dalším "atrakcím", tak jsem čuměla venku v barech sedícím do talířů a ta cibulačka vypadala úžasně - pořádný kotel polévky zapečené se sýrem a bagetama - to příště musím mít (ale fakt je ten, že jsem po druhé dávce antibiotik v autobuse tam chytla takový průjem, že jsem žrala jen suché bagety - taky mojich prvních 20 euro jsem utratila za imodium, něco na bolení břicha a vzápětí asi 10 minut jsem se do lékárny vrátila pro magnesium, poněvadž mě chytly křeče do obou lýtek. Hezký mladý lékárník měl pochopení pro českou feťačku).

Ve Versailes se to nedá za 5 hodin stihnou všechno. Vnitřek jsem prolezla, zahrady jsem nestihla. Ale na chvilku jsem vběhla do centra města a s úžasem čuměla, co se tam děje na tržnici. Taky zážitek. Pro mě teda největší v hale s rybama a jinýma mořskýma živočichama. Jako milovník ryb bych si tam děsně užívala. Vonělo to tam mořem. Koupila jsem si na trhu dvě hlavičky česneku. Ten teda je! A jedna čeká na zasazení. Není už pozdě?

A katedrála v Remeši. V noci na zpáteční cestě.
P1020545.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » pon 28. lis 2011 22:52:34

Če tam!!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » pon 28. lis 2011 22:55:00

Tigra píše:Če tam!!

? Kdo tam chce?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » pon 28. lis 2011 23:01:14

To říká žaba, když něco chce, mluví o sobě v 3. osobě. Třeba když chce pít, tak če pít. Já když chci do Francie, tak če tam.
Jaké jste měli počasí? Vypadá to na pozdní léto.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » pon 28. lis 2011 23:20:01

Jo, počasí nádherné. Začalo pršet 15 minut předtím, než jsem nasedla do autobusu. Do Paříže byla hrozná cesta - dostala jsem druhou dávku antibiotik, průjem, neskutečné křeče v žaludku a nervy. Nazpátek jsem to unavená celé prospala, bylo to mnohem lepší.
Tvoje informace jsem měla vytištěné a přitisknuté na prsách, ať je neztratím, cestu do podzemí pyramidy jsem tak našla za deset sekund. Akorat se všichni divili, že nechci vidět tu prťavou Monu Lisu. Ale chci jít do muzea Orsei, snad se zadaří. Vyhlédla jsem si jěště nějaká místa, kam bych chtěla. Možná na jaře.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » pon 28. lis 2011 23:42:52

Jo, "Če tam" mi Pája přeložila :D
Dám ještě pár fotek. Mám jich teda 600.
P1020030.JPG

P1020033.JPG

P1020331.JPG

P1020370.JPG

P1020327.JPG

P1020437.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » pon 28. lis 2011 23:43:56

Začalo teda pršet před cestou zpět. Jsem to nějak neupřesnila.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » úte 29. lis 2011 0:07:55

Ha, Trocadero, a zase bez vody! Ještě nikdy jsem neviděla stříkat děla, mám smůlu - rekonstrukce, zima...nejvíc mně nasrali, když celý spodní bazén byl pokrytý deskama a hrál se tam fotbal; v čele, v tom dolním oblouku, stála obří obrazovka, kde promítali nějaké čutající černoušky a ještě do toho hulákal moderátor.
Ale koukám, jak je tam málo aut - vždycky parkujeme tam, jak stojí červený autobus, a je to tam vždycky nacpané. Teď by se dalo zaparkovat i na parkovišti na boku. Já jsem myslela, že v Paříži je sezóna pořád!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod derad » úte 29. lis 2011 7:30:50

v Paříži dej za cibulačku 8€! my jsme s medvědem utratili za jídlo víc než já za parfémy - a Tigra ti potvrdí, že to je fakt dost.
náhodně jsme třeba vlezli do nějaké hospody a z jídeláku jsme zjistili, že je to magistrátem certifikovaná, omedailovaná "Best Parisien Foie Gras" krčma!
medvěd to zblajznul tak, že chvíli vypadal jako ta násilím krmená husa.
dobrý ukazatel kvality jídla - podnik spíš stranou, nebo aspoň ne v exponovaném místě a plný Francouzů. v takovém případě nehledět na eura a baštit :P

jo - a taky "če tam!"
dělám těšení na další fotky :)
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Kohant » úte 29. lis 2011 8:51:02

lenka píše:

Eifelovka zblízka není jenom 10 milionu kilo železa, ale kdo se nad tím zamyslí, tak to musela být v té době neskutečná odvaha něco takového postavit.

Dneska už by to nikdo neuměl.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » úte 29. lis 2011 9:45:34

Unie by to zakázala.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 9:56:15

Jo, co se týká turistů: nevím, jak je to jindy, v zimě asi ještě lepší, ale nikde jsme nečekali. Na Eifelovku asi půl hodiny, protože ještě nebylo otevřeno, když jsme dorazili. Ve Versailles jsme taky opět čekali asi 20 minut, než nám otevřeli, ale ani za náma nijak závratné fronty. Průvodce říkal, že se v létě fronty točí po celém tom place před branama. Uvnitř to bylo trochu horší, boleli mě staršně ruce, protože jsem držela pořád foťák nad hlavou, jinak bych fotila samé hlavy. V zahradách bylo napohled pusto, vláčky jezdily poloprázdné. Počasí bylo ideální, okolo 15-18 stupňů, semtam vylozlo slunku a zahřálo nás.

Já bych chtěla ještě vidět i ty katakomby, ale fakt pojedu sama, aby mě pořád nesvíral strach, že mi ujedou s autobusem - ubytovaní jsme byli asi 60 km od centra a vůbec netuším, kde to bylo. Prý: když Vám ujedeme, vemte si taxíka...Ale do centra jsme se dostávali velmi rychle.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 9:57:39

Kohant píše:
lenka píše:

Eifelovka zblízka není jenom 10 milionu kilo železa, ale kdo se nad tím zamyslí, tak to musela být v té době neskutečná odvaha něco takového postavit.

Dneska už by to nikdo neuměl.


No hlavně mezitím by takovou stavbu omezovalo tolik předpisů, že by se na to mohl každý víte co.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » úte 29. lis 2011 9:58:19

My tě vezmeme sebou, pod podmínkou, že budeš se mnou chodit na hadry! :X
No a co obchody, taky bude reportáž?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Kohant » úte 29. lis 2011 10:16:07

lenka píše:
Kohant píše:
lenka píše:

Eifelovka zblízka není jenom 10 milionu kilo železa, ale kdo se nad tím zamyslí, tak to musela být v té době neskutečná odvaha něco takového postavit.

Dneska už by to nikdo neuměl.


No hlavně mezitím by takovou stavbu omezovalo tolik předpisů, že by se na to mohl každý víte co.

Vybotičovat.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 22:19:13

Tigra píše:My tě vezmeme sebou, pod podmínkou, že budeš se mnou chodit na hadry! :X
No a co obchody, taky bude reportáž?


Aha, myslela jsem, žes pochopila: obchody jen v tom QT - nejprve Baťa - tak hnusné boty u nás nikdy nenabízel, i vietnamský Milan odvedle má lepší.
Hadry: moje velikosti - nebudu se vyjadřovat - jejich XL je pro anorektičky, jak vypadají ty ženské, co mají menší velikost, si neumím představit.
Jediný vyhrál T., protože jsem vlezla do nějakého hezkého pánského obchodu a nekupovali tam jen gayové ale i chlapi a chlapy. Vzala jsem mu dva bavlněné svetry do véčka. Už byli 3 x prané (jako u nás doma) a furt jsou jako nové. Druhý byl za polovic - ale to jsem zjistila až u kasy. Bych vzala všech asi 16 barev a měla bych klid na 5 let.

Já se vejdu jen do věcí v C+A, ale ve Fr. mám fakt smůlu. Oblékla jsem jedině vínovou bundu, ale v té už jsem tam přišla (trochu jsem se bála, jestli někde nezůstal zašitý bezpečnostní kód, aby mi ji nevzali) - zakoupena v PL (tam mají mnohem větší výběr než u nás, ale je mi jasné, že ty ani netušíš, co C+A je :D )

No a pak moje parketa
P1020514.JPG

P1020515.JPG


No a tady ozdoby na vy víte co. Vždy výklenek 3x4 metry ve stejné barvě. Asi 1000 vzorů.(Ale zblízka děsné šunty. To poznám. V tom jsou Číňani spravedliví. Jenže Francouzi si za to nechávají dobře zaplatit)
P1020521.JPG


Prezentace ubrusů a doplňků. Fakt hezky.
P1020526.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Friday » úte 29. lis 2011 22:21:27

Če do Francie, Španělska nebo Itálie kdykoli a kamkoli, i když jí tam jsou jen šály, šátky a salámy.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Tigra » úte 29. lis 2011 22:27:59

A v tom Louvre obchodu a záchodě jsi nebyla?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod nadja » úte 29. lis 2011 22:29:44

Friday píše:Če do Francie, Španělska nebo Itálie kdykoli a kamkoli, i když jí tam jsou jen šály, šátky a salámy.

Nápodobně, přidávám ještě sýry. I když Francie by mně stačila ke štěstí. :X
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Friday » úte 29. lis 2011 22:32:21

nadja píše:
Friday píše:Če do Francie, Španělska nebo Itálie kdykoli a kamkoli, i když jí tam jsou jen šály, šátky a salámy.

Nápodobně, přidávám ještě sýry. I když Francie by mně stačila ke štěstí. :X

Oprava: Sýry jí tam jsou taky!
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 22:38:46

Jen přes výlohu. Spěchali jsme omrknout kostel, kde se natáčela Šifra mistra L. To bych oželala, ale oni by se mi ztratili, kua.
P1010894.JPG

P1010893.JPG


Bylo ještě zavřeno
P1010913.JPG


A pod Louvrem je fakt živo
P1020021.JPG

P1020018.JPG


V obchodě s bytovýma parfémama jsem byla, ale nevonělo mi nic. Na toaletách jsem nebyla: byla jsem tak upachtěná, že by mě tam určitě nepustili.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod nadja » úte 29. lis 2011 22:42:17

Zakazuji sem dávat fotky sladkého žrádla, uspěšně se mu vyhýbám, ale tohle se nedá... V lednici se na mě tlemí, sprostě se mně vysmívá kus schwar. dortu... :x
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Friday » úte 29. lis 2011 22:45:12

A ten francouzský čokoládový krém?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 22:46:08

Sýry taky byly. Tržnice ve Versailles:
P1020319.JPG

Jeden jsem přivezla. Doma jsem zjistila, že je ze Švýcarska.

Ulička ve Versailles, do které jsem vlezla a pak nemohla najít tu díru, kudy. Ale díky tomu jsem zabloudila na tu tržnici.
P1020317.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Francie - Paříž - poprvé, doufám, že ne naposled

Příspěvekod Lenka » úte 29. lis 2011 22:58:52

Balzám na nervy. A už vás nebudu trápit. Ale byly to Královské zahrady? Nevím.

P1010920.JPG

P1010922.JPG


A taky obchod pro opravdové chlapy
P1010896.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Další

Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštěvníků

cron