Karl Marx Stadt (Chemnitz), Altenburg

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

Karl Marx Stadt (Chemnitz), Altenburg

Příspěvekod Tigra » ned 13. dub 2014 14:17:16

Jestli nechcete vidět Karla Marxe, tak si ušetřete cestu, nestojí to za to. Město je stejěn nudné a ponuré, jako bylo za bolševika, lidi divní a oškliví, zamračení, ani se nedivím, když musí žít pod tou hlavou nestvůry.


Ale asi sem jezdí Češi nakupovat, protože jsem narazila na webu na nějaký OC někde blízko Chemnitz a dalo se přepnout do češtiny. Jinak všude ve městě parkování dostatek, přímo na ulicích, nadzemní, podzemní... za Euro na hodinu, můžete až do centra (do centříčka).



V centru je malá pěší zóna, pěkná stará radnice, Červená věž, dvě ulice obchodů (myslím jsem tam viděla i LV) a tři obrovské obchoďáky. Nakupování pododné jako v Drážďanech v Altmarktu nebo Kastadtu, stejné značky jako - HM, Zara, Orsay, C&A, Tom Tailor... Je to beznadějně východní Německo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Karl Marx Stadt (Chemnitz), Altenburg

Příspěvekod Tigra » ned 13. dub 2014 14:32:40

Zato ALTENBURG!
Krásné staré město, hlavní město hořčice a karetní hry skat. Centrum města je v prudkém kopci, procházíte se mezi starými panskými hrázděnými paláci, krásné náměstí a štíhlý cihlový gotický kostel, ochutnávky hořčice, kašna s karetními symboly...my jsem se dostavili rovnou doprostřed zemědělského Ve....ího jarmarku, obrovské hlavní náměstí zaplněné do posledního místečka lidma a stánky se sýry, salámy, grilovanýma bratwurstama, špízkama, žampionama, pivem a schnapsem, traktorama pro děti i pro dospělé.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Karl Marx Stadt (Chemnitz), Altenburg

Příspěvekod derad » ned 13. dub 2014 16:25:43

to hořčičné vemeno je boží! :P
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18


Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštěvníků