I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Tigra » pát 28. srp 2009 10:52:39

S laskavým svolením Danky přetiskuju její zápisky z Islandu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir

Příspěvekod Tigra » pát 28. srp 2009 10:54:10

Lávou do nitra stříbrné hory Raufarhólshellir

V pátek večer mě zaskočil zvonící telefon. Značnou chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, proč na mě někdo mluví česky a že volajícího opravdu neznám. Ale na konci bylo pozvání na výlet a to se prostě neodmítá. A tak jsem vlastně celý víkend strávila s lidmi, se kterými jsem se seznámila díky mému veřejnému islandskému deníčku.

V rámci příprav jsem v sobotu konečně utratila dárkový kupon, který jsem téměř před půl rokem dostala k narozeninám a koupila si baterku čelovku. Čekal mě průzkum druhé nejdelší jeskyně na Islandu, Raufarhólshellir.

Obrázek


V jeskyni to bylo úžasné. Tma a kameny. Ale krásné kameny. Jen těch 1.350 m, které má jeskyně na délku, se jejich přelézáním protáhlo na slušnou tůru. Na konci nás čekaly celé stříbrné stěny s bizarně rozteklými tvary a nádherné lávopády.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir

Příspěvekod Tigra » pát 28. srp 2009 10:55:05

Cesta zpět mi přišla téměř nekonečná a docela ráda jsem uvítala první prosvítající paprsky a příslib čerstvého vzduchu.

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Tigra » pát 28. srp 2009 11:03:34

Snæfellsnes - Moře, pláže, ledovec, hory, jezera, slunce, tuleni a západ slunce.

Dvoudenní výlet na poloostrov Snæfellsnes, tajemné a kouzelné místo, kudy Julius Verne poslal své hrdiny do středu Země.
Obrázek


Na Islandu tou dobou bylo ukázkové léto – slunce, teplo, téměř bezvětří. Konečně jsem si užila sandálů i chození na boso, ráchání v Atlantiku (příště na nic nedám a vlezu tam celá, tentokrát to bylo jen po zadek), válení se v trávě a mžourání do sluníčka.
Obrázek
Obrázek


viděli jsme všechno, co se vidět musí. Začali jsme u tuleňů, vyjeli na okraj ledovce, prošli se kolem kostelíku v Búðirech, koukali z útesů u Arnarstapi, vylezli na skalní bránu u Hellnarů, nasbírali si oblázky a vyzkoušeli sílu v Dritvíku, opalovali se a hráli si ve zlatém písku v Skarðsvíku.
Obrázek
Obrázek


Na noc jsme měli půjčenou luxusní kůlničku v Grundafjordu, kde jsme nakonec oproti všem plánům sledovali velkou část Eurosongu a kolem tři čtvrtě na jedenáct jsme s Katkou nadělaly desítky fotek při kochání se západem slunce. V neděli jsme cestovatelsky zasněně koukali od majáku ve Stykkishólmu na ostrov Flatey a západní fjordy, zajeli do horských pustin a k jezeru Baulárvallavatn.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Ivan-1 » pát 28. srp 2009 12:38:07

No a kúpila ho teda?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Friday » pát 28. srp 2009 13:18:51

Ivan-1 píše:No a kúpila ho teda?

Koupils ty snad Martina?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Ivan-1 » pát 28. srp 2009 19:07:06

Martin nie je na predaj.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Kohant » sob 29. srp 2009 5:19:20

Každej se dá koupit.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: I S L A N D: Raufarhólshellir, Snæfellsnes

Příspěvekod Ivan-1 » sob 29. srp 2009 7:47:57

No a koupila ho teda?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48


Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštěvníků