MADEIRA: přes ostrov

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

MADEIRA: přes ostrov

Příspěvekod Tigra » ned 15. lis 2009 22:07:58

Nadji, nechci podceňovat vaše turistické schopnosti, ale tohle je opravdu dovolená pohorky, batoh a odřená kolena. Hlavní krásy se nedají ani navštívit autem, silnice vedou jen do několika málo umělých turistických atrakcí ("původní" vesnice, "Kolumbova" loď) a krásné přírodní vyhlídky. Každopádně se to dá projet za jeden až dva dny, ale jedině autem, jsou daleko od sebe a doprava skoro není.
Jediná kolonáda je v hlavním městě Funchalu, ale velké hotely nenajdete a pláže jsou tam přesně DVĚ + umělé koupaliště ve Funchalu na pobřeží moře (ale parádní). Koupat se jezdí lodí na ostrov Porto Santo asi 40 km od hl. města. Moře má nejvyšší roční teplotu 22°C, takže to není ani moc na koupání.

Levády, což jsou ty kanály, nejsou nic jiného, než betonové potůčky šířky cca 30-40 cm. Jejich kouzlo spočívá v tom, že vedou přes ostrov jinak neprostupným terénem, takže se podél nich dá jít desítky km ostrovem a panenskou přírodou - prostě stezka, ten kanál nemá žádnou okrasnou nebo romantickou funkci.

Je tam stále teplo, ale nesvítí tam slunce. Ostrov je pořád v oblacích, díky tomu si udržuje stálou teplotu a vlhkost a díky jim má endemickou faunu a flóru (ale to je tak pro Ivana). Jinak říkají, že je to ostrov věčného jara, ale není to pravda, pokud si představuješ, že na jaře všechno kvete - jsou tam celoročně zelené některé rostliny, které u nás opadají, ale přes zimu tam toho moc nekvete.

Pokud nejste zdatní chodci, tak jsem skeptická, že by se vám tam líbilo. Je to ostrov pro sportovce, taky na všech fotkách je vidět skoro výhradně baťůžkáře v trekových botách. Anebo pro lidi, kteří chtějí věčný klid, jako já.
To Maroko by pro vás bylo určitě lepší, já bych brala spíš Casablanku nebo Marrakesch, ale troufám si říct, že vám se bude líbit v Agadiru, je to bezpečné a pohodlné letovisko s mnoha možnostmi vyžití a do Marrakesche se dá jet na výlet - víš kam ;) : viewtopic.php?f=11&t=553

Tak, a teď se sem pokusím nasázet ty fotky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: MADEIRA: přes ostrov

Příspěvekod Tigra » ned 15. lis 2009 22:25:42

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: MADEIRA: přes ostrov

Příspěvekod nadja » ned 15. lis 2009 23:43:06

Hmmm, tak Madeira zněla nadějně, tedy dokud jsi nedala fotky. Tam ne, to je horší než Teplicko-Adršpašské skály. :-D
Ale jinak dívat se na ty fotky se mi líbí. ;)

Na ten únor, březen mě vůbec nic nenapadá. Nic drahého nechci, myslím nějaké Maledivy apod., do Thajska, Srí Lanku a jiné východní země H. nedostanu. Zkusím se ještě po něčem poohlídnout.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46


Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštěvníků