T H A J S K O: žraso

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 12:53:42

Sladkosti! Já jsem zapomněla na sladkosti. Moc jich nenabízejí, čokoládu vůbec, spíš sušené ovoce na různý způsob a ani to není moc sladké. Někdy se v jednom balíčku sušeného tamarindu nebo manga sejdou feferonky, krystalky kyseliny citronové, sůl a cukr.

Na tržišti je to mnohem zajímavější.
Třeba grass jelly do papírku:
Obrázek

Tohle znáte i od nás z čínských a vietnamských shopů - želatina z kokosového mléka z nezralých ořechů:
Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 13:01:35

Báby na ulici smažily Kanom krok - koblížky z kokosového pudingu, navrch každého daly kousek mrkve nebo snítky s celerovou příchutí a ze dvou slepily jeden. Zvenku křupavé, uvnitř kaše. Lahoda! Plná krabička za 20 bahtů (10 kč).

Obrázek


Tyhle sušenky byly na předešlé straně - tady v luxusním provedení. Na tvrdé placce je zvýkačkovitá hmota, mírně sladká, odhaduju to na bílky šlehané v teple,, posypané strouhanou mrkví nebo ovocem.
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 13:09:12

Konečně něco sladkého po našom - marcipán:

Obrázek



Nějaká úprava papáji:

Obrázek



Ovoce ve šťávě servírovali na "pouti" do keramických sošek (převážně Hello Kitty a ála Disney motivy :D):

Obrázek



Ale můj nejoblíbenější vozík, k vidění jen v Bangkoku - čerstvé ovoce na ledu (stejně jako obrovské vozíky s pánvemi na pad thai). Ve vozíku byl vždycky ananas, papája a vodní meloun, někdy tam měli i něco navíc. Jednou jsem si dala něco s "thajským" názvem "potato" - vypadalo to jako kedlubna gigant, i stejnou konzistenci a chutnalo to jako sladká brambora, na jazyku byl cítit škrob. Kohant mi to možná osvětlí.

Obrázek
Pěkně to servírovali: prodavač si navlékl pytlík na ruku, vytáhl kus, na který jste si ukázali - byla to osmina plodu - položil si ho na dlaň, bleskurychlým pohybem ho nasekal na stejně velké kostky, zapíchnul špejli, přetáhl pytlík a dostal jste to sebou a hygienicky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 13:29:15

Kanom thai - kokosový pudink.
Obrázek
/459/
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Ivan-1 » úte 11. srp 2009 13:37:52

Tigra píše:Ale můj nejoblíbenější vozík, k vidění jen v Bangkoku - čerstvé ovoce na ledu (stejně jako obrovské vozíky s pánvemi na pad thai). Ve vozíku byl vždycky ananas, papája a vodní meloun, někdy tam měli i něco navíc. Jednou jsem si dala něco s "thajským" názvem "potato" - vypadalo to jako kedlubna gigant, i stejnou konzistenci a chutnalo to jako sladká brambora, na jazyku byl cítit škrob. Kohant mi to možná osvětlí.

Topinambury.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14452
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 13:39:40

Ivan-1 píše:
Tigra píše:Ale můj nejoblíbenější vozík, k vidění jen v Bangkoku - čerstvé ovoce na ledu (stejně jako obrovské vozíky s pánvemi na pad thai). Ve vozíku byl vždycky ananas, papája a vodní meloun, někdy tam měli i něco navíc. Jednou jsem si dala něco s "thajským" názvem "potato" - vypadalo to jako kedlubna gigant, i stejnou konzistenci a chutnalo to jako sladká brambora, na jazyku byl cítit škrob. Kohant mi to možná osvětlí.

Topinambury.


Myslela jsem si to, ale u nás jsem viděla prodávat jen podlouhlé a menší, tohle byla koule.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Ivan-1 » úte 11. srp 2009 13:40:23

Tigra píše:
Ivan-1 píše:
Tigra píše:Ale můj nejoblíbenější vozík, k vidění jen v Bangkoku - čerstvé ovoce na ledu (stejně jako obrovské vozíky s pánvemi na pad thai). Ve vozíku byl vždycky ananas, papája a vodní meloun, někdy tam měli i něco navíc. Jednou jsem si dala něco s "thajským" názvem "potato" - vypadalo to jako kedlubna gigant, i stejnou konzistenci a chutnalo to jako sladká brambora, na jazyku byl cítit škrob. Kohant mi to možná osvětlí.

Topinambury.


Myslela jsem si to, ale u nás jsem viděla prodávat jen podlouhlé a menší, tohle byla koule.

Tak Kohant možná osvětlí.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14452
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Kohant » stř 12. srp 2009 8:58:16

Ivan-1 píše:
Tigra píše:
Ivan-1 píše:
Tigra píše:Ale můj nejoblíbenější vozík, k vidění jen v Bangkoku - čerstvé ovoce na ledu (stejně jako obrovské vozíky s pánvemi na pad thai). Ve vozíku byl vždycky ananas, papája a vodní meloun, někdy tam měli i něco navíc. Jednou jsem si dala něco s "thajským" názvem "potato" - vypadalo to jako kedlubna gigant, i stejnou konzistenci a chutnalo to jako sladká brambora, na jazyku byl cítit škrob. Kohant mi to možná osvětlí.

Topinambury.


Myslela jsem si to, ale u nás jsem viděla prodávat jen podlouhlé a menší, tohle byla koule.

Tak Kohant možná osvětlí.

Koulaté topinabury.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 10:02:55

Recept na thai food - fazolový salát a dresink:

Salát
1 blok tofu
zelené fazolky
fazole
čínské zelí
fazolové klíčky
listy mangoldu (nebo špenátu, zelí)
okurka
syrové arašídy nebo soja
olej


Tofu na kostičky, zelí a zelené fazolky nasekat.
Fazole, listy krátce blanšírovat.
Nakrájené okurky dát na talíř, na to rozdělte salát.
V horkém oleji opražte arašidy nebo soju, vyndejte na ubrousek a horké nasypte na salát.
Přelijte dressinkem, posypejte čerstvým koriandrem.


Dresink:
Velká hrst pražených, nesolených arašídů (nebo vyloupat ze skořápek)
malou chilli papričku (jak chcete, nemusí být)
Sladká sojovka nebo obyč sojovka+hnědý cukr
pár šalotek
limetková šťáva

Vše rozmixovat najemno, doředit, dosolit, dosladit, dokyselit.

/490/
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » stř 14. říj 2009 15:59:43

Obrázek
/590 14.11.2009/
//729//19.2.2010
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » stř 23. kvě 2012 12:03:21

Pro Derada. Ještě je tady někde turecké žraso.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod derad » stř 23. kvě 2012 12:43:49

tyjo to je pastva. největší chuť mám teď na tu rýži v listu a kdouli.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 25. kvě 2012 23:13:37

x
//1800//
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Lenka » úte 29. kvě 2012 21:10:19

Bože, tak tady jsem si pochutnala. Nejvíc to kuře s kešu a pak to hovězí se zeleninou a sojovkou. Aspoň do té Sapy kdybych se dostala!
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » stř 04. bře 2015 19:46:46

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Předchozí

Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštěvníků