T H A J S K O: žraso

Fotky a zážitky z dovolených a výletů, plánování dovolených. Myslíš na blbosti a koně jsi už přešel.

T H A J S K O: žraso

Příspěvekod Tigra » stř 19. lis 2008 22:08:50

Je to teda tady, heslo uz nepotrebujete, oukej?

Takže, kde jsem přestala:
Trojka, osmička a devítka bezkonkurenčně, přičemž satay (opečené kousky přisušeného masa) a pad thai (smažené nudle) si dávejte na ulici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Thajsko - žraso

Příspěvekod Tigra » čtv 20. lis 2008 9:11:52

Hele, ja jsem se snazila, ale....vecer, jo? :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 05. pro 2008 0:07:19

Tak TENTO večer...


JÍDELNÍ TRHY
To je fenomén!
Thajci jedí venku a jedí furt. Tomu se lehko přizpůsobíte. Stánky s jídlem potkáte všude v ulicích, ale okolo 18-19 hod. se na náměstích, parkovištích, širokých ulicích...riozjedou "Noční jídelní trhy". A to jsou ORGIE.
Ulice je dlouhá třeba dva kilometry, každý kuchař má svoji specialitu a nikde se jídlo úplně neopakuje. I když nabízejí polévku, každý má trochu jiné ingredience. Kuře na kešu ochutnáno asi 6x, a pokaždé nejen, že mělo jinou chuť, ale dokonce jinak vypadalo - nejen barvou, ale i obsahem. Jednou to byly opražené kousky masa s oříšky v lepkavé sladké mastné omáčce, podruhé zelenina s vařeným masem ve vodě se sojovkou posypana oříšky, nebo maso a zelenina jen v sojovce... a každý si myslel, že je SAMOZŘEJMĚ dělá nejlepší.
Pravda je, že i ty NEJHORŠÍ byly jen na konci kategorie "NEJLEPŠÍ".

Takže - na food market!!!
Trh začíná okolo 18, se soumrakem, ale to je pro nás ještě brzo. Totiž: co se upeče na místě, to se sežere na místě. Nic se nenosí z domu hotové, všechno se připravuje až na trhu. Některé suroviny jsou ještě živé... Takže tam běžte až okolo osmé, to už je vše v plném proudu, špejličky osmažené a ryby ogrilované. Pozor! Když je všechno sežrané, jde se domů - okolo desáté se trh vylidňuje a žádné přídavky se nekonají. Sem tam se najde noční trh, ale tam se chytíte taky nejpozději do půlnoci.

Zásady:
1. Musíte přijet na kole s VELKÝM KOŠÍKEM. Všechno, co si koupíte NEMŮŽETE sníst na místě. Proto je důležité vybrat a zamluvit si konkrétní kolo den předem (většinou si ho půjčíte přímo v penzionu -BAAN-, kde budete bydlet.) Kolo stojí na den cca 80 bahtů (=4O Kč) - v Ayuthaye (mimo Bangkok).
Kolo zaparkujte v dosahu - budete potřebovat volné ruce na špejličky, tácky, pytlíky...takže ať můžete průběžně odkládat. S kolem v ruce uličkou neprojdete. Kolo si lehce zamkněte - z domorodců vám ho nikdo neukradne, ale přejedení a rozjaření turisti (s alkoholem a kávou skoro nepočítejte!) často nasednou na kolo s nejplnějším košíkem a odjedou. Pak by vám nezbylo, než si vybrat jiný plný anebo sbírku začít kolektivizovat znovu. O balíčky strach nemějte - místní jedí jen čerstvé jídlo a pro turisty je to tak laciné, že vás neokradou.
Obrázek

2. Pokud se ostýcháte kvůli těm placatým černým broukům velikosti mexického dolaru procházející se všude kolem vás po zemi (a občas i po vás), koukněte se kteréholiv Thajce nebo Thajci na ruce při práci. Jsou čisťouncí, hygieničtí, vše vám zabalí, dostanete ke každé porci "příbor" a vše je tak čerstvě a vysoce tepelně upravené, že je to téměř sterilní. Výhoda vaření on-line.
Obrázek

3. Nežerte hned u prvního stánku, který vás ohromí (ohromí vás hned ten první). Běřte se nejdřív porozhlédnout - o nic nepřejdete, každý má sice trošku jiné předměty (některé se jídlem zdráhám nazvat), ale o nic nepřijdete - všechno stejně ochutnat nejde. Jídlo je syté a vydatné, obsahuje hodně glutamanu, podporujícícho chuť. Když začnete na začátku, zemřete v první čtvrtině trhu, teprve před začátkem zajímavostí... Jestli to nemůžete vydržet, tak si dávejte jen 10 bahtové porce (obvyklá sazba je 10b za 1 kus něčeho a 20b za 3 ks toho samého. Sleva je lákavá, ale nepodlehněte, mají stejnou taktiku jako Lidl!) Někdo má jen velké porce - smlouvejte o menší. Oni z vás sice budou mít legraci, že chcete desetinu porce za polovinu ceny (anebo za celou cenu), nepochopí to, ale jste velký červený potící se tvor, tak kdoví, co to žere, možná že i Thajce...nakonec dostanete, co chcete.
Obrázek

4. Končí se za tmy. Nepodceňujte to. Máte tam kolo, plný košík, plný batoh, plné ruce igelitek s jídlem, které se nesmí pomačkat a musíte se s tím vším dostat domů. Nepřežerte se tak, že byste se nemohli pohnout! Nejste Thajci, netýká se vás dokonalý metabolismu 40kil, přiberete! Výhodou je, že není znám případ Budhovy pomsty, ani z přejedení (kromě břišního tyfu, ale to se dá očkovat. Předem, tedy.) Pamatuj: jes a pis do polopyta.
Obrázek

Všechny tyto fotky jsou z food marketu v Ayuthaye - asi nejlepší, co jsme viděli. A žádný turista (tzn. ani žádné smažené kobylky), vše natural, rustikal, bio a eko. Nebo jak to říkáte.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 05. pro 2008 0:46:17

JÍDELNÍ TRHY: NUDLE

Pad thai, nebo pattay, nebo patay, čti patáj, jsou takové ne moc exkluzívní jídlo, které se dostalo na ulicích přípravou už na úroveň McD (nebo aspoň klobásy z Václaváku).
Stojí kolem 60 bahtů (30 korun), základ je vejce, česnek, olej, zelí, klíčky mungo, hrst vařených nudlí z 4 až 6 různých hromádek, sojovka, arak, zkaramelizovaný cukr a glutaman. Na přání hrstka plátků vařenehé masa. Doba přípravy cca 2-3 minuty obouruč, pak si to posypete drcenými buráky, droboučkýma červenýma krevetkama, obložíte šíleně pálivým kyselým zelím nebo ředkvičkou nebo kyselýma kolečkama feferonky a polejete omáčkama pálivýma i nepálivýma dle vlastní volby.
Tady baba má čtvercovou pánev a dělá víc porcí - na ulici, kde si lidi kupují á 1 porce, jsou pánve kulaté a menší. Ale postup stejný - pod pánví živý plamen, baba tam chrstne naběračku oleje s česnekem, na to vajíčko, usilovně kvedlá oběma rukama, cukr, víno, zelenina...a pořád šílenou rychlostí oběma rukama kvedlá. Ingredience přidává třetí rukou. Na závěr vám to kydne do krabičky, dostanete dvě špejle, jako chop-sticks (ruďoši obvykle ze soucitu i plastovou vidličku) a pokračujete k dalšímu stánku...
Obrázek


Jiná varianta jsou "polévky" - nudle zalité vývarem a zasypané různými věcmi: plátky uzeného masa (je tak červené, jak ho vidíte na fotce), bílýma kuličkama z vajec a asi ryb - to je výborné a netuším, co to je; plody moře, zelenina, pórek, kachní maso, chaluhy, vejce (ty jsou ve všem)...co si vzpomenete a na co si ukážete. A vždyť ten jídelníček tam vidíte...
Obrázek

Obrázek
K tomuto jídlu dostanete chop-sticks a tu hlubokou lžíci. Pevné věci hůlkou, tekuté lžící.


(Taky Ayuthaya)
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 05. pro 2008 1:11:27

JÍDELNÍ TRHY: ŠPEJLIČKY

Základem thajské kuchyně je ESTETIKA. Všechno je především krásné a unifikované. Když si máte vybrat nejhezčí porci, nenajdete ji. Jsou stejné a uložené v orientaci červeným na jih - zeleným na sever.
Tuto filosofii dokonale splňují špejličky, které mne absolutně okouzlily. Nejen tím, jak vypadají a chutnají, ale proto, že jsou dostupné všude a než jednu dojíte a trochu strávíte, tak narazíte na další.
Je tam všechno - tak nejlepší byly satay (saté), pak různé kusy kuřat (třeba tři naprosto stejná křídla, nebo játra, nebo žaludky nebo různé estetické kombinace), kuřecí stehna, kusy ryb a celé mořské ludry, vše v nasládlé marinádě, nepálivé, pečené na otevřeném ohni; pak různé balíčky a párečky, obvykle smažené v míse oleje. Vaječné kuličky a jiné tvary se vaří ve vodě nebo v páře.

Tam ty párečky vzadu nejsou párečky, ale váleček ze směsi mletého masa, zeleniny, nudlí nebo rýže a sojovky - taková "čína na špízu", neskutečně vynikající.
Obrázek

Špejličky z ryb, řas a vajec v páře.
Obrázek

Masové a špejličky, vařené v kari omáčce.
Obrázek

A tady je skoro-satay na Khaosan Road (to zcela-satay pro Thajce bylo přisušené a přiuzené), před tím, než vám ho opečou - ukážete na špejli, hodí vám ji na oheň a než zaplatíte (10bh/1ks, 20bh/3ks) je maso hotové. Dostane ho do pytlíku a do taštičky s obrouskem.

Obrázek

Všechno to jídlo buď tahají z kotle před vámi, nebo si vyberete z hotového a necháte si ho "převařit" před vaším okem.
První fotky Ayuthaya, poslední Bangkok.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 05. pro 2008 1:15:42

Tady se to projevuje, jak mají rádi to žraso.Vzadu uprostřed moje oblíbené "balíčky", směs "čína na špejli"
Obrázek

Rodinná porce "číny na špejli". Bez špejle.
Obrázek

A tohle ani neodhaduju....
Obrázek



Fotky jsou z trhů Ayuthaya, Krabi, Ayuthaya.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 05. pro 2008 1:23:39

Něco zcela záhadného, pečeného na plátu, poté tvarováno za tepla dle potřeby, na sladko (vpravo) i na slano (vlevo).
Obrázek

Porcička hot dogs full service. Ale hot dog to nebyl, těsto bylo tenké, tvrdé a křehké, žádný rohlíček.
Obrázek

Zapečené unifikované misky, krásné, ale všechno se fakt sežrat nedalo.
Obrázek

No a vše dostane pěkně do krabičky, ale ne jako polotovar - prostě hotová večeře. S oblohou, přílohou, přízdobou a ubrouskem.
Obrázek

Pokud tu svou porci ovšem nedostanete do bambusu...
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » ned 07. pro 2008 17:14:46

Mám sem ještě něco dát, čte to někdo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Dana » ned 07. pro 2008 18:52:06

podle mě úžasný, mám pocit, že sem tam byla....
cpu se u toho sušeným ovocem a nějakým polystyrénem, co je prý chleba...
Dana
Člen
 
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 17. lis 2008 9:41:37

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Kohant » ned 07. pro 2008 19:10:19

Korva mám chuť na tu pikslu hlávkového česneku.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Kashika » pát 02. led 2009 11:33:37

Tigra píše:Mám sem ještě něco dát, čte to někdo?


Čte. Dávej další.
Kashika
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 14. pro 2008 1:20:35

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » pát 02. led 2009 11:44:18

Máš málo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Kashika » pát 02. led 2009 12:27:04

Ne, ale ještě to není vono, ještě furt hledám, co by mě přesvědčilo, abych si v Thajsku (pokud se tam v bezvědomí náhodou octnu) do něčeho kousla.
Kashika
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 14. pro 2008 1:20:35

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 20:21:29

No dobrá, tak tě zkusím apetizovat rybičkou.

sardinky v sezamu
Obrázek

stici hlavy
Obrázek

uzene na vetvi
Obrázek


Ty sepie - to byste neverili, jak se to vyrabi. Chlapek vezme susenou olihen, strci ji cumakem do strojecku, ktery bypada jako stary strojek na nudle a na druhe strane vyleze uplne placate rybi lizatko.
Obrázek

Obrázek


susene rybky a rybi chipsy a orisky s rybi prichuti
Obrázek


sardinky na cerveno
Obrázek


Smrdelo to nepredstavitelne, jak se to hybalo pod nohama popisovat asi nemusim, ze...vsechno bylo hrozne uhledne a ciste, ale proste pro Tahjce velky brouk-zadny brouk a chlapek, ktery toho tahl pytel vlakem nekolikrat sahl dovnitr a neco neviditelneho rychlym pohybem odhodil pod sedacky. Nikdo se nad tim nepozastavil a ja si do dnes rikam, ze mu tam jen spadlo pericko.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 20:44:31

(156)

Tak tohle bylo naše úplně první jídlo v restauraci v Thajsku. Taková normální vývařovna, do které jsme vlezli z vedlejší cestovky, protože se nedalo jít nikam jinam kvůli silnému dešti.

Bosá vymydlená rodinka to tam opečovávala, evidentně to bylo vocaszdejší obyvatele, ale nezalekli se nás a naložili nám jídlo z obrázku č. 1 a jídlo z obrázku č. 2. Klučík zamíchal pádlem v kotli a nandal nám to...

Obrázek

Silný kořeněný vývar, nudle a nějaké maso. Ty bílé koule bylo něco z vajec a asi ryb nebo masa, bylo to pružné a pevné, jako gumové, nebyly to knedlíky, ale spíš jako bůčkový nákyp, kdo znáte a děláte. Strašně dobré.
Obrázek

Ježiši, teď koukám, že tam snad byly dršťky!!! :shock: :shock: :shock: A já jsem to snad i sežrala!!!! :x :x Patří mi dva Číňani....
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod alika » úte 06. led 2009 21:19:08

A ty si myješ mýdlo :!: Ten můj žaludek. Prosím tě, dopiš koberec v Turecku, tam je to klidný, nejspíš vás jen zatkli.
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Kohant » úte 06. led 2009 21:22:21

Zejtra vám sem dám taky ňáký Thajský žrádlo.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 21:39:36

Do restaurací jsme moc nechodili, protože na ulici je furt co jíst a vidět, takže prostě nebyla příležitost, pořád bylo plné břicho a něco navíc. V restauraci totiž ztvrdnete na celé odpoledne, zatímco by šlo jet něco objevit - nejdřív si nemůžete vybrat jídlo, pak experimentujete s koktejly, vařenou zeleninou a přílohama a nakonec přijde happy hour, tak to zazdíte zase nějakýma koktejlama. Takovýto celoodpolední program ve dvou přišel ve slušné restauraci na 500-600 korun.

KALE. Thajky mi nedokazaly vysvetlit, co to je, tak mi to prinesly ukazat - zahadny listovy kerik delky 1 metr. Vim, ze mu rikaji "horcice" nebo "cinska horcice" a minuly tyden jsem zjistila, ze to Friday pestuje na okrasnem zahonu (ale nemuzu si vzpomenout na nazev).
Pripravuji to tak, ze to ponoři do vroucí vody, vyloví na talíř, polejou sojovkou a posypou česnekem (jako ostatně veškěrou další zeleninu a větvičky). Je to nesmírně dobré!
Obrázek

PAPAYA salat. To bile je papaya, ale buď divný druh, nebo nezralá - má chuť jako jemná kedlubna. Salát je ostrý, kyselý a strašně dobrý, přestože vypadá obyčejně. Krokodýlí ocas je vykrojený z něčeho, co vypadá jako okurka, ale chutná jako dýně a myslím, že i tohle má Fridka na zahonu.
Obrázek

Hovězí s ananasem, klasika - jen je tam všechno nasládlé a velmi výrazně voňavé zeleným koriandrem.
Obrázek


Moje nej nealko pití - kokos
Obrázek

Moje nej alko pití Singapore Sling (Ingredience:4cl gin, 2cl griotky, 2cl pomerančové curacao, 2cl citronové šťávy do šejkru; Soda na dolití)

Obrázek

Dezert - vodní kaštany vařené v kokosovém mléce. Je tam mimo kaštanů mango a plátky kokosu a ty trubičky jsou kusy ledu. Bez cukru, osvěžující a výborné.
Obrázek

Jinak ochutnat musíte kuře s kešu a pražené houby s praženým česnekem - to první je specialita pána domu, takže všude má jinou chuť i složení, nejlepší bylo o půlnoci v Ayuthaye na náměstí v noční venkovní restauraci, kde se do nás zakoukala jedna ze tří transvetitů, takový krásná a atraktivní, umějící pár slov anglicky - usmívala se na nás, afektovaně komunikoval, překládal nám "brambory a rajčata" a pak nasedliy všichni tři na skútra odfrčely do noci.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 22:05:12

Rybí restaurace - právě se mi krájí řízek (neodočená kambala to byla?). Odkud a jak velký? říkala paní, tak jsem ukázala ocaď pocaď a jednu krevetu a ještě tuhle červenou rybu, jak se jmenuje? Redfiš. A hned to mrskala na otevřený oheň.
Obrázek

Předkrm - shii-take se zeleninou, neodočenka, papaya salat.
Obrázek

Kouká zle.
Obrázek

Melounový džus, mladé hrášky a vzadu větvičky mimózy.
Obrázek

Vlevo přistál další talíř s něčím, furt čekáme na ryby a ujídáme...
Obrázek

Konečně! Kdo to bude jíst???
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 22:26:21

(176)

No a tohle byla restaurace na pobřeží Krabi, přijít cunami, je s námi ámen. Ale nepřišla, tentokrát.
Obrázek

Kuře s kešu
Obrázek

Nudle s kuřesím masem a kukuřičkami. Nudle = čtverečky z rýžového těsta.
Obrázek

Po mně by tam ta orchidej teda nezůstala.....
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 06. led 2009 22:34:55

Aliko, rukou nebo hubou - to je VELKÝ rozdíl!!! Třeba včera jsem kousla do perníčku v práci na stromečku, protože recepční nevěděla, jestli jsou pravé nebo plastové. Byl pravý, ale kdoví, kolik lidí ho už předtím drželo v ruce a čím ho nalakovali...no nebyl špatný, mašličku jsem vyplivla do koše a ruce jsem si umyla mýdlem (tekutým).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Kashika » stř 07. led 2009 14:15:08

Kuře s kešu vypadá, pokud je to teda opravdu kuře, moc dobře!!! To ostatní mají lákavě srovnaný a zabalený, ale ... děkuju, nechci.
Kashika
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 14. pro 2008 1:20:35

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Saturday » pon 16. bře 2009 9:35:49

Tak jsem si to prohlídla. Asi bych tam zhynula bídnou smrtí hlady... nebo jak dlouho se dá přežít na ovocných šťávách? Možná tak to kuře servírovaný v ananasu :D
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod GeneHawkins » pon 16. bře 2009 15:41:03

Kashika píše:Kuře s kešu vypadá, pokud je to teda opravdu kuře, moc dobře!!! To ostatní mají lákavě srovnaný a zabalený, ale ... děkuju, nechci.

Kuře s kešu vypadá moc dobře i pokud to není kuře. Co oko nevidí srdce nebolí. Zdravíme Sitara.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: THAJSKO: žraso

Příspěvekod Tigra » úte 17. bře 2009 22:49:27

Už vám otrnulo? Tak thajské obědy. Na ulici, jak jinak.

Jestli si chcete dát nejlepší saté v okolí, sledujte stopy!
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Dovolená, výlety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštěvníků

cron