Neočkujete či očkujete a co přípdně

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 14:31:45

Otázka je snad jasná :-D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 16:56:47

Očkujeme vše. Dle předpisu + nějaké ty navíc, nepamatuju se, jak se to jmenuje. Pneumokoky a rotaviry.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Friday » čtv 13. pro 2012 16:58:36

Holky bych očkovala proti zarděnkám a na čípek. Ale mám dojem, že jsem to nestihla ani u jedné z nich.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 17:11:53

já jen zjšťuju, zda jsme opravdu takoví exoti, když nedáváme ani zdaleka to co je povinné :-D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod nadja » čtv 13. pro 2012 17:33:04

Obě vnoučata základní očkování, Matěj + Kačka proti meningokoku, Kačka navíc proti rakovině čípku.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 18:35:20

A meningokok možná taky.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 18:44:27

vzhledem k tomu, že momentálně je v Praze v kurzu černý kašel, tak jaksi ztrácím v očkování poslední kapky důvěry...
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 18:48:20

Nesmysl. Zrovna černý kašel je zářným příkladem prospěšnosti očkování.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 18:53:21

GeneHawkins píše:Nesmysl. Zrovna černý kašel je zářným příkladem prospěšnosti očkování.

90% nakažených černým kašlem je proočkovaných - neříkám, že ve své době to nemělo opodstatnění, to ani náhodou, ale prostě neustále se vyskytuje i mezi očkovanými, takže něco je špatně (upír ho naočkovaný má, dala jsem ho, protože bivakcínu tetanus + záškrt bych sháněla ještě asi teď :-D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » čtv 13. pro 2012 19:00:16

90 % z devíti?
kdyby nebylo očkování, nemocných by bylo asi tak 625.387x víc.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 19:06:09

derad píše:90 % z devíti?
kdyby nebylo očkování, nemocných by bylo asi tak 625.387x víc.

90% z devíti? v roce 2010 bylo nakažených přes 600 lidí (v době, kdy je proočkovanost populace kolem 99%) což je podobný počet jako v roce 1963 - kde byla proočkována pouze část obyvatelstva protože se s tím začínalo v roce 58. Nehledě na to, že se o onemocnění ČK v jedné době nesmělo hovořit - kamarádčin muž i bratr ho prodělali, ale bylo to TAJNÉ, leželi na infekčním, ale záznam o tom v kartě ani nemají
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 19:06:57

Pemuše píše:
GeneHawkins píše:Nesmysl. Zrovna černý kašel je zářným příkladem prospěšnosti očkování.

90% nakažených černým kašlem je proočkovaných - neříkám, že ve své době to nemělo opodstatnění, to ani náhodou, ale prostě neustále se vyskytuje i mezi očkovanými, takže něco je špatně (upír ho naočkovaný má, dala jsem ho, protože bivakcínu tetanus + záškrt bych sháněla ještě asi teď :-D

Vzhledem k tomu, že je očkování povinné a tedy téměř stoprocentní je to logické. Přesně tak, jak píše Friday. Navíc se začíná po cca 10 letech přeočkovávat.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » čtv 13. pro 2012 19:35:05

Pemuše píše:90% z devíti?
přesná čísla samozřejmě neznám, šlo mi o to, poukázat na nelogičnost argumentu o 90 procentech z (minimální možné množiny) nemocných. bez očkování by ta množina byla naopak maximální.

ač děti nemám, jsem si jist, že bych své případné potomky očkovat nechal. potenciální rizika jsou zanedbatelně malá; potenciální přínos očkování obrovský.
někteří lidi celoživotně sází spousty peněz, přestože mají šanci na výhru 1:10.000.000 (opět jen můj odhad) a jiní se zdráhají nechat očkovat děcko přestože šance na výhru (ochránění před onemocněním) je statisticky takřka stoprocentní.

to je jen můj názor, jinak rozhodnutí rodičů - odpůrců respektuju.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 20:04:00

derad píše:
Pemuše píše:90% z devíti?
přesná čísla samozřejmě neznám, šlo mi o to, poukázat na nelogičnost argumentu o 90 procentech z (minimální možné množiny) nemocných. bez očkování by ta množina byla naopak maximální.

ač děti nemám, jsem si jist, že bych své případné potomky očkovat nechal. potenciální rizika jsou zanedbatelně malá; potenciální přínos očkování obrovský.
někteří lidi celoživotně sází spousty peněz, přestože mají šanci na výhru 1:10.000.000 (opět jen můj odhad) a jiní se zdráhají nechat očkovat děcko přestože šance na výhru (ochránění před onemocněním) je statisticky takřka stoprocentní.

to je jen můj názor, jinak rozhodnutí rodičů - odpůrců respektuju.

kdyby byla ta rizika minimální, tak o tom nepřemýšlím a očkuju hlava nehlava, hele pocházím z vesnice o 400 obyvatelích a dvě děti jsou následkem očkování celoživotně postižené (nemluvím o atopáku a dalších srandách, které prokazatelně očkování způsobuje, ale o postižení a ochrnutí v důsledku febrilních křečí), mají na to i potvrzení doktorů a ti se sakra zdráhají uznat následky po očku. Hromada vedlejších účínků není hlášena na SUKl, to je taky fakt a zkušenost z mého okolí.
Jo jsou nemoci, který bych si neriskla neočkovat, o tom žádná - tetanus je sviňa, záškrt se blbě poznává, ale jinak je dnešní medicinou dobře léčitelný, i tu obrnu zkousnu (ač je pěstovaná na opičích buňkách a kdo mi zaručí, že je to 100% očištěno od nějakýho opičího sajrajtu?) , ale narvat do kojence v devíti týdnech hexavalentní vakcínu, z toho je mi prostě nablití. Je mi taky tak nějak jedno kdo co očkuje, ale nelíbí se mi povinnost očkování, určování nějakých stupidních věkových hranic (očkovat v devíti týdnech, kdy je imunitní systém nepřipravený na takovou dardu) a schémata, která se nám nutí ač výrobce vakcín nabízí šetrnější formu, kterou doktoři moc očkovat nechtějí (proč asi :-D))
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 21:22:20

Moje ségra měla jako malá černý kašel. V 59. roce. To bys teprve viděla "dardu".
Ty nazýváš ty věkové hranice stupidními. Já naopak předpokládám, že jsou vybrány co nejlépe k eliminaci rizika.
Proč asi? Předpokládám, že kvůli ceně. Nic ti nebrání připlatit si.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 21:29:26

GeneHawkins píše:Moje ségra měla jako malá černý kašel. V 59. roce. To bys teprve viděla "dardu".
Ty nazýváš ty věkové hranice stupidními. Já naopak předpokládám, že jsou vybrány co nejlépe k eliminaci rizika.
Proč asi? Předpokládám, že kvůli ceně. Nic ti nebrání připlatit si.

právě, že ty hranice nejsou moc dobře nastavený, ví se o tom, že to není OK, dokonce i odborníci usilují o to aby se to změnilo, jenže bohužel u nás o tom nerozhodují odborníci nýbrž poslanci a v tom je ten průser. I člověk, připrujíccí MMR vakcínu ví, že očkovat v tak nízkém věku je rizikové a že Hexavkcína ve schématu 3+1 není žádná výhra a schéma 2+1 je dostatečně účinné a pro dítě lepší, jenže s tím nic nezmůže no

hele ono je to všechno na uvážení rodičů - oni si ponesou následky za své jednání. Matka, jejíž neočkované dítě chytne chorobu se bude proklínat stejně tak jako matka, která v dobré víře naočkuje a něco se po.ere. Mně spíš vadí to, že nás stát tlačí do něčeho, za co pak nechce nést odpovědnost a dává ruce pryč...
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » čtv 13. pro 2012 21:31:27

Pemuše píše:hele ono je to všechno na uvážení rodičů - oni si ponesou následky za své jednání. Matka, jejíž neočkované dítě chytne chorobu se bude proklínat stejně tak jako matka, která v dobré víře naočkuje a něco se po.ere. Mně spíš vadí to, že nás stát tlačí do něčeho, za co pak nechce nést odpovědnost a dává ruce pryč...

To si právě myslím, že není pravda. To, že se z děcka stane bacilonosič smrtelných chorob není věcí jeho rodičů a to je přesně ten parametr, za který stát nese odpovědnost. Nejde o jednotlivce, ale o všechny.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 13. pro 2012 21:38:53

GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Friday » čtv 13. pro 2012 22:50:22

Při současném novém stěhování národů bych se opravdu bála nechat své potomky neočkované proti všemu, čemu lze. Všude to neprobíhá a vím, že např. TBC dříve u nás téměř potlačená se sem znovu nastěhovala. Viz upozornění na různé utečence uprchlé ze zdravotnických zařízení a nedoléčené třeba zrovna na tu tuberu.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 23:31:15

Tigra píše:
Pemuše píše:hele ono je to všechno na uvážení rodičů - oni si ponesou následky za své jednání. Matka, jejíž neočkované dítě chytne chorobu se bude proklínat stejně tak jako matka, která v dobré víře naočkuje a něco se po.ere. Mně spíš vadí to, že nás stát tlačí do něčeho, za co pak nechce nést odpovědnost a dává ruce pryč...

To si právě myslím, že není pravda. To, že se z děcka stane bacilonosič smrtelných chorob není věcí jeho rodičů a to je přesně ten parametr, za který stát nese odpovědnost. Nejde o jednotlivce, ale o všechny.

jo takže když mi dítě poškodí očkování - což možný je, tak mám srazit podpatky a být v klidu, jo? Protože stát mi na to řekne, že smůla, že to se stává a že je mu to líto - to jsou bohužel fakta
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » čtv 13. pro 2012 23:35:34

Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:hele ono je to všechno na uvážení rodičů - oni si ponesou následky za své jednání. Matka, jejíž neočkované dítě chytne chorobu se bude proklínat stejně tak jako matka, která v dobré víře naočkuje a něco se po.ere. Mně spíš vadí to, že nás stát tlačí do něčeho, za co pak nechce nést odpovědnost a dává ruce pryč...

To si právě myslím, že není pravda. To, že se z děcka stane bacilonosič smrtelných chorob není věcí jeho rodičů a to je přesně ten parametr, za který stát nese odpovědnost. Nejde o jednotlivce, ale o všechny.

jo takže když mi dítě poškodí očkování - což možný je, tak mám srazit podpatky a být v klidu, jo? Protože stát mi na to řekne, že smůla, že to se stává a že je mu to líto - to jsou bohužel fakta

Ty máš jedno dítě, přišla bys o jedno. Kdybys měla pět, tak by ti jich umřelo pět kvůli jednomu. A proč by třeba mých pět dětí mělo umřít kvůli tvému jednomu? Nevím, konkrétně které ze současných očkování je účiné/škodlivé, takže o tom se bavit nemůžu a nebudu, ale princip povinného očkování chápu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 23:38:34

GeneHawkins píše:http://www.tribune.cz/clanek/26637-ockovani-doplaci-na-svuj-uspech

ten článek znám...
nebudu ho komentovat celý

ale autismus a MMR - zajímavý, že když to není pravda, byli v Itálii letos odškodněni rodiče dětí, u který se autismus po očkování nebo v souvislosti s nim objevil

Hlášení na Sukl - případ kamarádky - po MMR teploty 40 + vyrážka, ale jelikož se to objevilo o den dřív než píšou v SPC, tak doktor řekl, že nic hlásit nebude, protože to asi bude viroza

Národní imunizační komise byla zřízena jako poradní orgán ministra zdravotnictví ČR - ano, ale že si MZ vyžádalo studii od odborníků, kteří se měli vyjádřit k tomu, zda novorozence očkovat proti žloutence typu B a oni to nedoporučili - je o tom i zpráva a stejně se to protlačilo...
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » čtv 13. pro 2012 23:43:38

Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:hele ono je to všechno na uvážení rodičů - oni si ponesou následky za své jednání. Matka, jejíž neočkované dítě chytne chorobu se bude proklínat stejně tak jako matka, která v dobré víře naočkuje a něco se po.ere. Mně spíš vadí to, že nás stát tlačí do něčeho, za co pak nechce nést odpovědnost a dává ruce pryč...

To si právě myslím, že není pravda. To, že se z děcka stane bacilonosič smrtelných chorob není věcí jeho rodičů a to je přesně ten parametr, za který stát nese odpovědnost. Nejde o jednotlivce, ale o všechny.

jo takže když mi dítě poškodí očkování - což možný je, tak mám srazit podpatky a být v klidu, jo? Protože stát mi na to řekne, že smůla, že to se stává a že je mu to líto - to jsou bohužel fakta

Ty máš jedno dítě, přišla bys o jedno. Kdybys měla pět, tak by ti jich umřelo pět kvůli jednomu. A proč by třeba mých pět dětí mělo umřít kvůli tvému jednomu? Nevím, konkrétně které ze současných očkování je účiné/škodlivé, takže o tom se bavit nemůžu a nebudu, ale princip povinného očkování chápu.

ježiši, ale dnes je snad naše medicína na úrovni, kdy se kvůli těm nemocem ani neumírá. Navíc proč by mělo kvůli mému dítěti umřít pět ostatních, když ti ostatní jsou očkovaní - tudíž chránění? A když mi teda umře jedno dítě v důsledku očkování tak je to jako v pořádku, protože jsem ochránila společnost tím, že jsem mu to píchla, nebo jak to mám chápat?
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » čtv 13. pro 2012 23:57:50

Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 0:08:13

Tigra píše:Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...


všude kde to povinné není je proočkovanost vysoká, ale jde o možnost volby rozhodnout se kdy a co. Nemám ráda, když za mne rozhoduje někdo, navíc když za to odmítá nést odpovědnost. Já třeba osobně považuju za důležité přistupovat k očkování individuálně. My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Další

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštěvníků

cron