Neočkujete či očkujete a co přípdně

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » pát 14. pro 2012 0:15:51

Já, když jsem měla jít na povinné přeočkování na tetanus po 10 letech, tak jsem si nechala udělat testy a vyšlo mi, že za dalších pět let mám jít zniva na testy. Letos mám od posledního očkování 20 let. Není to povinné. Nikdo - NIKDO - z mých dospělých známých to neví a nevěděl to ani ten doktor, u kterého jsme si ty testy chtěli nechat dělat. A nikdo tomu nevěří, nechávají se dobrovolně a neradi píchat. Pro jistotu. Pochybuju, že by si někdo z laiků, třeba z lidí se základním vzděláním, dokázal vybrat mezi hexavalentní nebo tetravalentní vakcínou šestkrát v prvním roce a půl života děcka a určit vhodný čas pro očkování a přečkování. Myslím, že není veřejný zájem o takové uvolnění.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » pát 14. pro 2012 0:17:56

Pemuše píše:
Tigra píše:Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...


všude kde to povinné není je proočkovanost vysoká, ale jde o možnost volby rozhodnout se kdy a co. Nemám ráda, když za mne rozhoduje někdo, navíc když za to odmítá nést odpovědnost. Já třeba osobně považuju za důležité přistupovat k očkování individuálně. My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

No a co bys tedy chtěla víc? Ty si očkuješ podle svých požadavků, ne?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 0:30:33

Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...


všude kde to povinné není je proočkovanost vysoká, ale jde o možnost volby rozhodnout se kdy a co. Nemám ráda, když za mne rozhoduje někdo, navíc když za to odmítá nést odpovědnost. Já třeba osobně považuju za důležité přistupovat k očkování individuálně. My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

No a co bys tedy chtěla víc? Ty si očkuješ podle svých požadavků, ne?

aby byla ta možnost pro všechny, protože když jsem svůj požadavek přednesla před prvním pediatrem tak ho málem trefil šlak - hromada lidí nemá tak pevný nervy stát si za svým, když mu NEOPRÁVNĚNĚ vyhrožuje nahlášením na ministerstvo zdravotnictví - mě to upřímně rozesmálo, ale jsou tací, které to fakt vystraší :)
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 0:31:01

Tigra píše:Já, když jsem měla jít na povinné přeočkování na tetanus po 10 letech, tak jsem si nechala udělat testy a vyšlo mi, že za dalších pět let mám jít zniva na testy. Letos mám od posledního očkování 20 let. Není to povinné. Nikdo - NIKDO - z mých dospělých známých to neví a nevěděl to ani ten doktor, u kterého jsme si ty testy chtěli nechat dělat. A nikdo tomu nevěří, nechávají se dobrovolně a neradi píchat. Pro jistotu. Pochybuju, že by si někdo z laiků, třeba z lidí se základním vzděláním, dokázal vybrat mezi hexavalentní nebo tetravalentní vakcínou šestkrát v prvním roce a půl života děcka a určit vhodný čas pro očkování a přečkování. Myslím, že není veřejný zájem o takové uvolnění.

takže jsi dvacet let bez tetanovky a pořád máš protilátky?
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » pát 14. pro 2012 8:12:17

Pemuše píše:...My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

Je to úsměvné, že nevěříš doktorovi prospěšnost očkování, ale věříš mu imunoglobíny.

Očkování máš jako bezpečnostní pásy. Jistě jsou případy, kdy lidé na použití pásů doplatili. Ale rozhodně je větší pravděpodobnost, že ti pomůžou.
Až se smradem potáhnete na Srí Lanku nebo do Thajska budeš ráda, že je proočkovanej...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 9:30:34

GeneHawkins píše:
Pemuše píše:...My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

Je to úsměvné, že nevěříš doktorovi prospěšnost očkování, ale věříš mu imunoglobíny.

Očkování máš jako bezpečnostní pásy. Jistě jsou případy, kdy lidé na použití pásů doplatili. Ale rozhodně je větší pravděpodobnost, že ti pomůžou.
Až se smradem potáhnete na Srí Lanku nebo do Thajska budeš ráda, že je proočkovanej...


no, jak můžu věřit doktorovi ohledně přeočkovanosti, když do listopadu 2010 kdo nedal naočkovat dítě na TBC, tak byl pomalu vrah, najednou se to změnilo a i dobrovolné očkování TBc je matkám rozmlouváno s argumenty, že ta vakcína má víc negativ než pozitiv, mohla bych pokračovat, ale tohle nevyřešíme, každý na to máme jiný názor a každý si budem stát za svým ;)
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 9:31:21

Friday píše:Při současném novém stěhování národů bych se opravdu bála nechat své potomky neočkované proti všemu, čemu lze. Všude to neprobíhá a vím, že např. TBC dříve u nás téměř potlačená se sem znovu nastěhovala. Viz upozornění na různé utečence uprchlé ze zdravotnických zařízení a nedoléčené třeba zrovna na tu tuberu.

ale prd, podívej se na statistiky a jasně uvidíš, že to pořád klesá ;)
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Friday » pát 14. pro 2012 16:27:53

Pemuše píše:
Friday píše:Při současném novém stěhování národů bych se opravdu bála nechat své potomky neočkované proti všemu, čemu lze. Všude to neprobíhá a vím, že např. TBC dříve u nás téměř potlačená se sem znovu nastěhovala. Viz upozornění na různé utečence uprchlé ze zdravotnických zařízení a nedoléčené třeba zrovna na tu tuberu.

ale prd, podívej se na statistiky a jasně uvidíš, že to pořád klesá ;)

No, měla jsem jeden čas podezření, zda nejde o nějaký lobbing. Dokonce se u nás v práci uvažovalo o přeočkování lidí ve styku s veřejností. Měli jsme takhle vlnu žloutenky a pak toho TBC. Ale čas od času se dočteš, že někdo zdrhnul do světa s nedoléčenou tuberou. Pak možná stačí jízda tramvají.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » pát 14. pro 2012 19:25:21

myslím, že pro nákazu tuberkulózou je nezbytný dlouhodobější kontakt s nemocným.
to co říkáš o tramvaji ale rozhodně platí pro žloutenku. tam skutečně stačí jeden dotek, virus hepky je asi stokrát virulentnější než HIV.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » pát 14. pro 2012 21:40:33

derad píše:myslím, že pro nákazu tuberkulózou je nezbytný dlouhodobější kontakt s nemocným.
to co říkáš o tramvaji ale rozhodně platí pro žloutenku. tam skutečně stačí jeden dotek, virus hepky je asi stokrát virulentnější než HIV.

jj, u tubery je to kontakt tuším čtyři hodiny, žloutenka z MHD to asi jo, pokud mluvíme o typu A
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » sob 15. pro 2012 17:15:35

Pemuše píše:
Tigra píše:Já, když jsem měla jít na povinné přeočkování na tetanus po 10 letech, tak jsem si nechala udělat testy a vyšlo mi, že za dalších pět let mám jít zniva na testy. Letos mám od posledního očkování 20 let. Není to povinné. Nikdo - NIKDO - z mých dospělých známých to neví a nevěděl to ani ten doktor, u kterého jsme si ty testy chtěli nechat dělat. A nikdo tomu nevěří, nechávají se dobrovolně a neradi píchat. Pro jistotu. Pochybuju, že by si někdo z laiků, třeba z lidí se základním vzděláním, dokázal vybrat mezi hexavalentní nebo tetravalentní vakcínou šestkrát v prvním roce a půl života děcka a určit vhodný čas pro očkování a přečkování. Myslím, že není veřejný zájem o takové uvolnění.

takže jsi dvacet let bez tetanovky a pořád máš protilátky?

Jo. Měla jsem ji 2x v životě.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » sob 15. pro 2012 17:17:24

Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...


všude kde to povinné není je proočkovanost vysoká, ale jde o možnost volby rozhodnout se kdy a co. Nemám ráda, když za mne rozhoduje někdo, navíc když za to odmítá nést odpovědnost. Já třeba osobně považuju za důležité přistupovat k očkování individuálně. My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

No a co bys tedy chtěla víc? Ty si očkuješ podle svých požadavků, ne?

aby byla ta možnost pro všechny, protože když jsem svůj požadavek přednesla před prvním pediatrem tak ho málem trefil šlak - hromada lidí nemá tak pevný nervy stát si za svým, když mu NEOPRÁVNĚNĚ vyhrožuje nahlášením na ministerstvo zdravotnictví - mě to upřímně rozesmálo, ale jsou tací, které to fakt vystraší :)

Jestli si na tebe chtěl stežovat neporávněně, tak tady ta možnost pro všechny je. To, co děláš ty, předpokládá, že se všechny matky vzdělají v medicíně. Pochybuju.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » ned 16. pro 2012 0:30:06

Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Nedokážu posoudit úroveň naší medicíny, ale je taková určitě i díky očkování - prevence je lepší, než léčba.
Kde je záruka, že všichni půjdou na očkování, když nebude povinné?Nebo by to mělo být povinné jen pro těch pět a pro to šesté ne?
Jo, pro stát je to rozhodně v pořádku. Pro stát je rozhodně cennější společnost než jedinec. Všechno, co stát dělá, je vždycky ve prospěch většiny, i pokud by to mělo být na úkor jedince. Očkování, blázince, policajti namátkově kontrolující auta nebo střílející po pouze podezřelých...

Myslím, že je blbě postavená úvodní otázka, ano nebo ne. To je jasné, že to vyvolá konroverzi, protože na to neexistuje správná odpověď. Ono to totiž naštěstí není nutné. Jestli má cenu se o něčem bavit, tak o vlastnostech a o míře - kolik, kdy, co...


všude kde to povinné není je proočkovanost vysoká, ale jde o možnost volby rozhodnout se kdy a co. Nemám ráda, když za mne rozhoduje někdo, navíc když za to odmítá nést odpovědnost. Já třeba osobně považuju za důležité přistupovat k očkování individuálně. My než jsme nechali prcka očkovat, tak chtěli krevní obraz + imunoglobulíny a jehle očkovat bylo možné až v roce, protože prostě bylo něco v nepořádku. kdybychom to neudělali, zadělali bychom si na pěknej průser

No a co bys tedy chtěla víc? Ty si očkuješ podle svých požadavků, ne?

aby byla ta možnost pro všechny, protože když jsem svůj požadavek přednesla před prvním pediatrem tak ho málem trefil šlak - hromada lidí nemá tak pevný nervy stát si za svým, když mu NEOPRÁVNĚNĚ vyhrožuje nahlášením na ministerstvo zdravotnictví - mě to upřímně rozesmálo, ale jsou tací, které to fakt vystraší :)

Jestli si na tebe chtěl stežovat neporávněně, tak tady ta možnost pro všechny je. To, co děláš ty, předpokládá, že se všechny matky vzdělají v medicíně. Pochybuju.

No v jeho případě to bylo neoprávněně, protože u něho jsem žádala pouze odklad, který možný je, ale stejně jsem to nakonec všechno vyřešila změnou doktora, který neprudí...vůbec není třeba vzdělávat se v medicíně, spíš by bylo fajn, kdyby doktoři působili jako poradní orgán, a dovedli pro dítě vybrat optimální vakcínu, ono nemysli si, že jsou všichni nadšení z toho, očkovat hexu, je do toho taky tlačí systém a dupe po nich hygiena. Takhle by to bylo pro lidi akceptovatelnější, znám hromadu neočkujících, kteří neočkují jen z toho důvodu, že se jim nelíbí právě ty vícečetné vakcíny a jejich pediatři nejsou ochotni zvolit jinou variantu - takže oni, ač by rádi naočkovali něco, neočkují raděj nic - a těch lidí bude čímdál víc
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » ned 16. pro 2012 7:59:25

Souhlasím s tebou v tom, že stát bere rodičům příliš mnoho pravomocí okolo dětí. ale zrovna v tom očkování pochybuju, že by doktoři radili něco jiného, než co mají zrovna skladem, nebo dostali za to od dealera výlet na Kanáry.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » ned 16. pro 2012 9:26:35

Pemuše píše:.. by bylo fajn, kdyby doktoři působili jako poradní orgán..
to mě hrozně nasere, když se dochtora na něco (ohledně mé choroby/problému) zeptám a on(a) se zdráhá odpovídat a vysvětlovat. už jsem narazil i na takové kokoty, co na dotazy reagovali podrážděně, jako bych z kouzelníka mámil tajemství jeho triku. to sou dochtoři co působí jako pohlavní orgán. od těch jdu pryč a pomluvím je.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod GeneHawkins » ned 16. pro 2012 11:03:37

Za poslední roky pozoruju v tomto ohledu významné změny k lepšímu. Já se v poslední době s odmítavým přístupem nesetkal. Považuju to za opravdu razantní změnu.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod molie » ned 16. pro 2012 15:37:07

Černý kašel jsem letos měla navzdory dávnému očkování. Jenže ono funguje jen maximálně 15 let a já jsem stará koza. Černý kašel jsem tedy úspěšně přechodila, jako tak prostě kašlu a co, nemám čas to řešit. Nikdy předtím jsem nezažila, že bych se u kašle opravdu dusila a nemohla se tak 30 vteřin vůbec nadechnout, teď jsem se xkrát z kašle pozvracela, pár dnů jsem si jídlo vždycky jen půjčovala na chvíli s předpokladem, že ho po nejbližším záchvatu vrátím zase do záchodu.
Takže Pemuše, klidně se na očkování proti černému kašli vybodněte. Snad to vaše dítě vydrží jako já. Ale pochybuji. Já osobně bych za svoje dítě neriskovala.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » ned 16. pro 2012 15:46:29

molie píše:Černý kašel jsem letos měla navzdory dávnému očkování. Jenže ono funguje jen maximálně 15 let a já jsem stará koza.
tak to nebyl černý kašel, ale kašel kozí.

Obrázek
"kuck, me-e-e-e-k, kuck!!"
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » ned 16. pro 2012 15:47:36

Korva, začetla jsem se a spadl mi Guerlain proti vráskám pod pohovku a nemůžu se ohnout. Na záda prdím, ale existuje nějaké očkování proti vráskám?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » ned 16. pro 2012 15:51:14

jo, líh. ale musí se denně obnovovat, jinak vystřízlivíš a všimneš si vrásek.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Tigra » ned 16. pro 2012 15:51:53

Jo, to beru, ale je to slabé.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » ned 16. pro 2012 18:14:30

molie píše:Černý kašel jsem letos měla navzdory dávnému očkování. Jenže ono funguje jen maximálně 15 let a já jsem stará koza. Černý kašel jsem tedy úspěšně přechodila, jako tak prostě kašlu a co, nemám čas to řešit. Nikdy předtím jsem nezažila, že bych se u kašle opravdu dusila a nemohla se tak 30 vteřin vůbec nadechnout, teď jsem se xkrát z kašle pozvracela, pár dnů jsem si jídlo vždycky jen půjčovala na chvíli s předpokladem, že ho po nejbližším záchvatu vrátím zase do záchodu.
Takže Pemuše, klidně se na očkování proti černému kašli vybodněte. Snad to vaše dítě vydrží jako já. Ale pochybuji. Já osobně bych za svoje dítě neriskovala.

upíře zrovna kašel naočkovaný má, ale 50% nakažených jsou děti ve věkovém rozmezí 10-14 let a přitom se ve věku deseti let podává posilovací dávka, takže někde je zřejmě chyba :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » ned 16. pro 2012 18:16:25

Tigra píše:Souhlasím s tebou v tom, že stát bere rodičům příliš mnoho pravomocí okolo dětí. ale zrovna v tom očkování pochybuju, že by doktoři radili něco jiného, než co mají zrovna skladem, nebo dostali za to od dealera výlet na Kanáry.

:D :D :D
vakcíny většinou skladem nemívají, ty jim zaváží na objednávku a s těma Kanárama to zas tak horký nebude, ono se o tom spíš mluví než aby to bylo tak časté :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod Pemuše » ned 16. pro 2012 18:17:15

derad píše:
Pemuše píše:.. by bylo fajn, kdyby doktoři působili jako poradní orgán..
to mě hrozně nasere, když se dochtora na něco (ohledně mé choroby/problému) zeptám a on(a) se zdráhá odpovídat a vysvětlovat. už jsem narazil i na takové kokoty, co na dotazy reagovali podrážděně, jako bych z kouzelníka mámil tajemství jeho triku. to sou dochtoři co působí jako pohlavní orgán. od těch jdu pryč a pomluvím je.

no jo, to je bohužel taky pravda, o tom bych mohla napsat možná i slušný román :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Neočkujete či očkujete a co přípdně

Příspěvekod derad » ned 16. pro 2012 23:00:59

ale lepší se to, Gene má pravdu
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštěvníků

cron