Krátká mateřská = ošizené dítě?

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » pon 26. led 2009 20:08:26

U nás v práci je to tak půl na půl - půlka ženských se vrátí po půl roce, po roce, některé po dvou, když nemají vic dětí, na 3 nebo 4 nešla ani jedna. Když visím Brettku, která je podle mne rozumná (a NEJEBE jí, kupodivu :D), tak si říkám, že ten půlrok je málo. Na druhou stranu:
Druhý problém, možná souvisí s prvním, je v tom, že si nedokáže hrát sama. Druhé dítě nemáme, přítel ani nechce. Celou mateřskou jsem se jí věnovala, jenže teď zjištuji, jak velká to byla chyba. Snažím se jí vštípit, že mám i doma povinnosti a ať si tu chvilku než uvařím, vyžehlím... hraje sama. Jenže její odpověď je pokaždé stejná. Já ti pomůžu a ty si pak se mnou budeš hrát. (Liv)

Já jsem byla až do školy doma s mámou (a bráchou), Gene vyprávěl, že šel do jeslí už jako kojenec. Mně trochu chybějí ty týmové vlastnosti (ale to je asi vrozené:D), Gene se necítí být ošulený o péči a lásku rodičů tím, že strávil dětství, co si pamatuje "po ústavech". (Dávám to do uvozovek, pro případ, že to tady čte Maya nebo AAA, ať si Genik nevyslouží nálepku).

Chybí děcku rodiče v ranném věku?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká matečská = ošizené dítě?

Příspěvekod brettka » pon 26. led 2009 20:26:44

Jebe, ale nevidíte to.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod brettka » pon 26. led 2009 21:16:30

Já jsem zvolila mateřskou do tří let. Jestli to je málo nebo hodně nevím. Když jsem se rozhodovala, tak jsem si představovala 2letý dítě a to mi teda přišlo fakt takové telátko, které ti stejně ještě nikam nevezmou, teda jako do školky, jesle, jo ale třeba u nás nejsou a abych ho tahala brzo ráno do Prahy, to nechci. Když si psala po půl roce, tak to si nedovedu představit, A. bude mít 10 měsíců a pořád si nedokážu představit, že by se o něj staral někdo jiný. Já prostě nechci, chci si tím projít, chci být s ním, chci si to užít. Dítě jsem si strašně přála a taky nevím, je první, ale taky možná poslední.
Je jasný, že někdy mi hrabe, připouštím, že bych klidně tak na 1-2 dny v týdnu do práce šla, ale víc né.
Jinak já sama jsem šla do školky ve 2 letech, teda přesně 2 roky a 2 měs., a taky nemám pocit, že by to na mě zanechalo "následky".
Podle mě je dobře, že se může každá matka rozhodnout, jak to cítí/chce. A taky si myslím, že každé dítě je jiné.
No, já jsem matka-začátečník a jak jsem řekla, nevím, jestli jsem se rozhodla správně a taky možnost, že půjdu do práce dřív tady pořád je, nebo taky později.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod molie » úte 27. led 2009 11:37:45

“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 12:17:36

Já byla doma až do doby školní docházky, jako ty, jen ne s mamkou, ale s babičkou. Moje děti šly do školek P. ve dvou letech a O. ve dvou a půl. Oba dva jsou a byli na tom lépe, co se týká kolektivnosti, já jsem s tím měla děsné problémy, jet na tábor mě donutili rodiče jen jednou a víc mě tam nedostali. Ovšem představa jako matky, že dám dítě v půl roce do jeslí, obvzlášť když jsem v nich pracovala a i s těmihle miminy, tak to bych jim neudělala, pokud by to jen bylo možné. Jsou samozřejmě případy, kdy to někomu jinak řešit nejde, v tom případě to chápu.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 13:34:58

Členové organizací na ochranu ženských práv odsoudili Datiové brzký návrat do zaměstnání s tím, že jde o špatný příklad pro ostatní ženy a o vytváření tlaku na novopečené matky, aby se také do práce vracely po porodu co nejrychleji.

Tlak příkladem? To může být z hlediska strategie pouze TAH, z hlediska logiky je to ovšem pikačovina. Pochybuju, že kdyby zůstal ministr Pospíšil na rodičovské dovolené, že by tím vyvolal jakýkoliv vliv, natož tlak na české muže.


Aktivistka za práva žen Florence Montreynaudová přirovnala Datiovou k pracujícím ženám z dvacátých let minulého století, které prý "rodily v továrnách".

No, to je sice hezká urážka, ale to se jí absolutně nemohlo dotknout a ani si nedokážu představit, koho jiného by to mohlo oslovit. Možná urazit ty stoleté babky, které tam tehdy porodily.


Datiové jednání podle ní rozdělí dámy na pracovišti na "superženy a zbabělé ženy"

A tohle je příklad absolutní manipulace. Každá matka se může rozhodnout - ale aktivistka za dlouhou mateřskou ROZHODLA, že její stoupenkyně jsou zbabělé - jediný, kdo to vyslovil, byla právě ona a teď se to snaží podsunout "superženám". Hnus silnějšího kalibru.



Mmch: Ta ženská novináře vůbec nezajímá, vlastně ani ta druhá, ani celá ta událost. Ale rádi píšou o hádkách a konfliktech. Bez souvislostí a znalosti pozadí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 13:37:20

nadja píše:Já byla doma až do doby školní docházky, jako ty, jen ne s mamkou, ale s babičkou. Moje děti šly do školek P. ve dvou letech a O. ve dvou a půl. Oba dva jsou a byli na tom lépe, co se týká kolektivnosti, já jsem s tím měla děsné problémy, jet na tábor mě donutili rodiče jen jednou a víc mě tam nedostali. Ovšem představa jako matky, že dám dítě v půl roce do jeslí, obvzlášť když jsem v nich pracovala a i s těmihle miminy, tak to bych jim neudělala, pokud by to jen bylo možné. Jsou samozřejmě případy, kdy to někomu jinak řešit nejde, v tom případě to chápu.



U nás v práci snad nikdo nemá děcko v jeslích, je to samá dáma ze satelitu. Babičky, manželé pracující doma nebo au-pairky (chůvy?)
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 14:32:38

Ještě jsem ti asi nevyprávěla jaký mám vztah nevztah k vlastní matce, že ne? Sem se to nehodí, ale určitě bude vhodná příležitost.
A proč to píšu sem, protože si myslím, že je ten základ někde právě v tom dětství.
Jo táta s mámou nastřídačku, to je z mého pohledu ideální, ale lze to všude?, zase ne. Babička, aupeirky? Babičky jsou ve velké většině ještě pracující, a aupeirku jedině už někým vyzkoušenou.
Se svými zkušenostmi bych viděla jako ideální - dítě alespoň do 1 1/2 -2 let opatrovat se střídavou péčí s otcem dítěte a pak bych uvažovala o někom nebo něčem jiném.
Mikrojesle v době dětství O. a P. nebyly špatným řešením, domácké prostředí, max. 4-6 dětí a teta, která se o ně starala.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 14:59:16

U nas ve firme se rysuje docela dobra sance na firemni jesle.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 16:37:09

Nebudete potřebovat personál ? ;)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Friday » úte 27. led 2009 16:41:04

Předpokládám, že ten postoj je ovlivněn důvody, pro které k mateřství došlo:
- mateřské pudy + potřeba investovat (nejen své rodičovské city) do někoho bezbranného a potřebného
- mít komu předat své úžasné geny, případně říši, firmu, grunt
- módní trend
- přídavky na děti + další sociální výhody
- potřeba realizovat svoji převahu, uplatňovat právo silnějšího (a jinde se to nedaří)
- nehoda, náhoda, omyl
Možná přijdete ještě na další. Má to vliv samozřejmě nejen na mateřskou/rodičovskou dovolenou ale určitě na výchovu potomstva vůbec.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40407
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 17:41:01

Si popsala důvody k opačnému postoji, ne? Já bych to viděla třeba takto (posunuju se uz k duvodum k navratu do prace):
- táta chce, máma až tak ne, ale holt to jinak nejde
- příjem do rodiny (ze zaměstnání, ne z eráru)
- pozdní věk = poslední šance (nejen z důvodu otálení, ale třeba dřív nebyl partner)
- kariéra
- sociální fobie (z osamění - zkušenost s předešlým děckem)
- přerušení podnikání = konec podnikání
- osobní NErealizace ve výchově (neco dělám líp, nejsem schopná postarat se o plínky)
- nechut k fyzicke komunikaci s malym tvorem, zena chce vychovavat partnera

K tem opacnym bych pridala jeste:
- lenost
- nemoznost/neschopnot najit "normalni" zamestnani
- realizace v materstvi

Stejne jsem presvedcena, ze vetsina zenskych fakt otehotni nahodou, nebo ze je jim to jedno. Ze tech opravdu planovanych az tolik nebude.

Jinak si myslim, ze ty duvody nehraji az takovou roli, jako to samotne rozhodnuti "opustit/neopustit". Podle mne zenska-karieristka muze pak davat vinu za ztratu kariery prave decku (at uz otehotnela z jakychkoliv duvodu, krome financnich nebo seberealizacnich) a to se asi musi v pristupu promitnout treba vic, nez kdyby praci uspokojena zena venovala (pouze) volny cas decku. Kdyz s nim bude sice cely den doma, ale permanent frustrovana, tak to asi nebude nic moc.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Kohant » úte 27. led 2009 19:12:56

Tigra píše:U nas ve firme se rysuje docela dobra sance na firemni jesle.

Není jednodušší chodit do práce se spratkem? Zabere to jedno místo k zaparkování kočárku, a tetky to s radostí přebalej.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40260
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Friday » úte 27. led 2009 20:27:02

Já své důvody těhotenství a toho, co následuje, vidím i jako nášlap filozofie mateřství. Komu jde jen o to, předat geny, strčí dítě kojné. Kdo chce ty příspěvky, nehrne se do práce apod.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40407
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod GeneHawkins » úte 27. led 2009 20:28:11

Friday píše:Já své důvody těhotenství a toho, co následuje, vidím i jako nášlap filozofie mateřství. Komu jde jen o to, předat geny, strčí dítě kojné. Kdo chce ty příspěvky, nehrne se do práce apod.

To je na mě moc složitý, tady už se nechytám.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Friday » úte 27. led 2009 20:30:13

Otec rodí? Matka rodí!
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40407
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 20:32:42

No a to je odstříhnou, ne?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Friday » úte 03. úno 2009 20:36:03

Rostou strašně rychle, spratkové.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40407
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » stř 04. úno 2009 13:33:33

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod brettka » stř 04. úno 2009 13:57:38

Ani mi to neukazuj, už jsem si to spočítala :x
Našla jsem si soukromou školku od 1,5 roku na Kladně, tak kdybych musela do práce, možnost tady mám. ;)
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » stř 04. úno 2009 17:11:49

Ještě něco, to se ti taky bude líbit - jakoby tam mluvili s peti Angelama :D :
http://fokus.respekt.cz/Zpatky-k-plotne ... -3673.html
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod brettka » stř 04. úno 2009 17:23:29

„Hlavně naši zákazníci nepřijdou o rodičovskou podporu,“ zdůraznila Sladká. Z té pak mohou financovat péči, která probíhá individuálně a v domácím prostředí.
:-
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod Tigra » stř 04. úno 2009 17:30:55

Mimoňové, co? :D :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod brettka » stř 04. úno 2009 18:04:48

Hele, no je o ničem, když se teďka půjdu zeptat do školky jestli mi ho ve třech letech vezmou, tak na mě bude koukat jak na blbku, na sociálce mi řekli, že oni nevědí jaká bude situace se školkama za tři roky blablabla. Jak nevědí?????
Přece existují přesné záznamy na matrice, takže každé město si dle narozených dětí v určitém čas.úseku dokáže dopředu spočítat zda bude kapacitně stačit školky a školy, né až dojde na lámání chleba, tak lamentovat nad situací. Tohle mě fascinuje. :td
Když jsme byli na vítání občánků, celkem nás tam bylo 29, všecko děcka narozena duben-červenec, takže jsem si sama spočítala, že 3 školky je málo. ;)
Vychází mi, cca 120 děcek na rok, v každé školce otevírají jenom 1 třídu, víc není místa, to tam bude 40 děcek?????
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Krátká mateřská = ošizené dítě?

Příspěvekod GeneHawkins » stř 04. úno 2009 18:09:54

A proč by si to to město mělo počítat?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Další

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 98 návštěvníků

cron