Jen tak

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » pát 16. srp 2013 19:28:02

Komplexní služby :D on vyrostl a vykoukly mu žebra, ale doktorka říkala, že přibírá dobře a ona je dost opatrná, ale rehabilitačka dnes evidentně neměla dobrý den...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » pát 16. srp 2013 21:57:43

alexx píše:Dnes jsme byli na rehabilitaci, jednak mě vyloženě sralo, že ho nechala křičet (vím, že ho to nebolelo, a že kdyby pokaždý přestala, tak za den stihne dva haranty, ale už mi ho bylo líto) a jednak zhodnotila, že je chlapec nějaký hubený a mám se vykašlat na kojení, páč mám jistě slabý mlíko (jsem myslela, že se tyhle názory už nepoužívaj)...

proč chodíte na rehabilitace?
já myslela, že už nekojíš :?: :!: :idea:
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » sob 17. srp 2013 6:46:40

Protože je nedonošenej a trochu pohybově opožděnej.
Kojím, ale dokrmovala jsem nutrilonem, protože byl asi slabej na to, aby se dost napil a po kojení měl hlad a nepřibíral (cca třetinu měl nutrilonu a byl v pohodě). Teď už ale nutrilon nechce, jen si s tou flaškou hraje, když je třeba u našich, tak ho vypije, ale po kojení ne. Kdyby měl hlad, tak si přece dá... je dost velkej na to, aby se ozval, když má hlad a zároveň dost malej na to, aby držel dietu, ne? :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Tigra » sob 17. srp 2013 7:46:32

A nemáš to až ted v létě? Honzík taky málo jedl, když bylo horko. Někdy se ani naprobudil na jídlo. A to u nás má jídlo zcela hlubší význam, než u jiných. K prvním narozeninám jsme mu dali velkou lžičku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » sob 17. srp 2013 9:28:33

Tigra píše:A nemáš to až ted v létě? Honzík taky málo jedl, když bylo horko. Někdy se ani naprobudil na jídlo. A to u nás má jídlo zcela hlubší význam, než u jiných. K prvním narozeninám jsme mu dali velkou lžičku.

Ne, to už je tak dva měsíce, nemyslím, že jí málo, k obědu zdlábne všechno, když dostane k svačině malej banán, tak ho to rozčílí a musím ještě něco přidat, nejspíš to sání zefektivnil a napije se dost. Když má hlad, tak se umí pěkně ozvat. Podle doktorky přibírá podle normy... je sice hubenej, ale on se hubenej narodil... a pořád se hýbe, viděla jsem i klidnější haranty. Podle mě je v pohodě a nejsem zvědavá na kecy o slabým mlíku od rehabilitačky.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » sob 17. srp 2013 14:21:42

alexx píše:Protože je nedonošenej a trochu pohybově opožděnej.
Kojím, ale dokrmovala jsem nutrilonem, protože byl asi slabej na to, aby se dost napil a po kojení měl hlad a nepřibíral (cca třetinu měl nutrilonu a byl v pohodě). Teď už ale nutrilon nechce, jen si s tou flaškou hraje, když je třeba u našich, tak ho vypije, ale po kojení ne. Kdyby měl hlad, tak si přece dá... je dost velkej na to, aby se ozval, když má hlad a zároveň dost malej na to, aby držel dietu, ne? :D

a kolik upírovi je? nepotřebuje už spíš příkrm. náš už měl od půl roku denně 200g zeleniny s něčím :e?
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » sob 17. srp 2013 16:20:34

Pemuše píše:
alexx píše:Protože je nedonošenej a trochu pohybově opožděnej.
Kojím, ale dokrmovala jsem nutrilonem, protože byl asi slabej na to, aby se dost napil a po kojení měl hlad a nepřibíral (cca třetinu měl nutrilonu a byl v pohodě). Teď už ale nutrilon nechce, jen si s tou flaškou hraje, když je třeba u našich, tak ho vypije, ale po kojení ne. Kdyby měl hlad, tak si přece dá... je dost velkej na to, aby se ozval, když má hlad a zároveň dost malej na to, aby držel dietu, ne? :D

a kolik upírovi je? nepotřebuje už spíš příkrm. náš už měl od půl roku denně 200g zeleniny s něčím :e?

8 měsíců, jasně, že příkrmy má, k obědu zeleninu cca 170g, ke sváče ovoce a na noc nutrilon s kaší (a noc si ho dá bez problémů). Ale tak snad děti nemusí být tlustý, nebo jo? :D Já jsem měla v roce 8 kilo a 73 cm (a dneska jsem si koupila dětský kraťasy :D), to on mě přeroste...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » sob 17. srp 2013 20:07:42

alexx píše:
Pemuše píše:
alexx píše:Protože je nedonošenej a trochu pohybově opožděnej.
Kojím, ale dokrmovala jsem nutrilonem, protože byl asi slabej na to, aby se dost napil a po kojení měl hlad a nepřibíral (cca třetinu měl nutrilonu a byl v pohodě). Teď už ale nutrilon nechce, jen si s tou flaškou hraje, když je třeba u našich, tak ho vypije, ale po kojení ne. Kdyby měl hlad, tak si přece dá... je dost velkej na to, aby se ozval, když má hlad a zároveň dost malej na to, aby držel dietu, ne? :D

a kolik upírovi je? nepotřebuje už spíš příkrm. náš už měl od půl roku denně 200g zeleniny s něčím :e?

8 měsíců, jasně, že příkrmy má, k obědu zeleninu cca 170g, ke sváče ovoce a na noc nutrilon s kaší (a noc si ho dá bez problémů). Ale tak snad děti nemusí být tlustý, nebo jo? :D Já jsem měla v roce 8 kilo a 73 cm (a dneska jsem si koupila dětský kraťasy :D), to on mě přeroste...

jo tak, já myslela, že je furt jen na mlíku... v tom případě bych to vůbec nehrotila. Nevím kolik ti vypije ml denně, ale kolem devíti měsíců u nás spotřeba klesla na 500ml (odstříkávala jsem, tak jsem měla přesný přehled)... Nevím kolik prcek váží, ale pokud je pediatra v klidu, tak je to v pohodě. Pravdou je, že silnější děti mají asi i víc síly k různým aktivitám, náš byl solidní pořízek - v osmi měsících 9,5 kila a pravdou je, že měl takovou sílu, že už v šesti měsících stál a obcházel kolem sedačky :D ale každý dítě je individuální
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » sob 17. srp 2013 21:33:51

Nevím kolik vypije, zvážit se nenechá. Váží 7,3, do roka mají ztrojnásobit porodní váhu, to už zvládnul. Sílu celkem má, nemám teda srovnání s jinýma miminama, ale i doktorka říkala, že má sílu v nožičkách a stoupala si kus od něj, aby ho mohla poslechnout. :D Vzhledem k tomu, že je nedonošenej, tak nečekám, že bude podle tabulek sedět, chodit... to, že si v 8 měsících sám stoupne, mi připadá skoro jako zázrak. ;)
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » sob 17. srp 2013 22:16:02

alexx píše:Nevím kolik vypije, zvážit se nenechá. Váží 7,3, do roka mají ztrojnásobit porodní váhu, to už zvládnul. Sílu celkem má, nemám teda srovnání s jinýma miminama, ale i doktorka říkala, že má sílu v nožičkách a stoupala si kus od něj, aby ho mohla poslechnout. :D Vzhledem k tomu, že je nedonošenej, tak nečekám, že bude podle tabulek sedět, chodit... to, že si v 8 měsících sám stoupne, mi připadá skoro jako zázrak. ;)

já tyhle tabulky nemám strašně ráda, mě říct doktor, že naše mládě není v tabulkách a tím pádem je něco špatně, tak si něco vyslechne, jsem na tohle strašně alergická :D
jak moc předčasně se narodil a proč šel dřív? Jestli to teda není tajné
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod Tigra » ned 18. srp 2013 7:41:12

A podle jakých tabulek jedete? Já jsem vůbec netušila, že nějaké tabulky existují, nic jsem neměřila a neměřím. Pravda je, že my jsme neměli žádné problémy, takže nebyl důvod něco sledovat. Chápu, že když se malý Alexxx narodil dřív, že jsi nervóznější (teď mne pobavila shoda jmen, Pem bude vědět :)). Já jsem ani nikdy nechodila mezi jiné matky, takže jsem nevěděla, jestli už má sedět, papat, mluvit...nevím dodnes. Akorát vím, že má jít v šesti do školy. Pokud je jinak zdravý, a to asi je, tak podle mne rodiče musejí poznat, jestli se vyvíjí v pořádku, jestli reaguje podle očekávání. Ty jsi taky hodně drobná, přece nemusí být geneticky po HRDovi, to že je maličký neznamená že takový nemá být. Asi bys poznala problém, ne?
Nás poslal dr. na Vojtovu metodu, neřekl mi pořádně důvod, že se mu špatně rozvíjí jedna strana, cvičitelka pak dodala, že má "soudkovité břicho". To jsem netušila, že je dětská nemoc do té doby. No prostě mi nevysvětlili, proč tam chodíme, byli jsme 3-4x, doma jsme cvičili vždycky dva dny po a den před a pak jsem se ptala doktora, jestli se TO už zlepšilo, on už netušil CO, takže jsme se na to vysrali.
Já jsem teda trochu nervózní z páteře, to budu asi sledovat víc, já mám špatné držení a mám s tím celou dospělost problémy, ale můj dětský lékař to neřešil, tehdy se to řešilo jen u opravdu křivých dětí. Takže na to si taky musím dávat pozor sama, nevěřím, že by podle tabulek při prohlídce doktor dokázal obsáhnout všechno.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak

Příspěvekod derad » ned 18. srp 2013 9:06:04

choďte plavat! to spraví všechno. a bude mít svalíky :P
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jen tak

Příspěvekod Tigra » ned 18. srp 2013 9:21:46

Chodíme.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » ned 18. srp 2013 18:21:39

Tigra píše:A podle jakých tabulek jedete? Já jsem vůbec netušila, že nějaké tabulky existují, nic jsem neměřila a neměřím. Pravda je, že my jsme neměli žádné problémy, takže nebyl důvod něco sledovat. Chápu, že když se malý Alexxx narodil dřív, že jsi nervóznější (teď mne pobavila shoda jmen, Pem bude vědět :)). Já jsem ani nikdy nechodila mezi jiné matky, takže jsem nevěděla, jestli už má sedět, papat, mluvit...nevím dodnes. Akorát vím, že má jít v šesti do školy. Pokud je jinak zdravý, a to asi je, tak podle mne rodiče musejí poznat, jestli se vyvíjí v pořádku, jestli reaguje podle očekávání. Ty jsi taky hodně drobná, přece nemusí být geneticky po HRDovi, to že je maličký neznamená že takový nemá být. Asi bys poznala problém, ne?
Nás poslal dr. na Vojtovu metodu, neřekl mi pořádně důvod, že se mu špatně rozvíjí jedna strana, cvičitelka pak dodala, že má "soudkovité břicho". To jsem netušila, že je dětská nemoc do té doby. No prostě mi nevysvětlili, proč tam chodíme, byli jsme 3-4x, doma jsme cvičili vždycky dva dny po a den před a pak jsem se ptala doktora, jestli se TO už zlepšilo, on už netušil CO, takže jsme se na to vysrali.
Já jsem teda trochu nervózní z páteře, to budu asi sledovat víc, já mám špatné držení a mám s tím celou dospělost problémy, ale můj dětský lékař to neřešil, tehdy se to řešilo jen u opravdu křivých dětí. Takže na to si taky musím dávat pozor sama, nevěřím, že by podle tabulek při prohlídce doktor dokázal obsáhnout všechno.

Narodil se o 6 tydnu driv, nevim proc, proste mi praskla voda a uz to bylo...
Nebojte, ja podle tabulek nejedu a s jinyma matkama se nesetkavam, vlastne obcas s jednou co dava diteti hranolky a brumiky, takze neni muj vzor. :D Ale doktori nejaky tabulky maji, doktorka se furt ptala, jestli uz se otaci a byla nejaka nervozni, ze ne... me to az tak nevadilo, tak jeste chvili pockala, ale je fakt, ze nejaky neurologicky problemy ci jak to nazvat mel, takze jsem souhlasila, ze budeme chodit cvicit, aby se posunul...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » ned 18. srp 2013 18:22:29

derad píše:choďte plavat! to spraví všechno. a bude mít svalíky :P

Svaliky ma, ale nema faldiky a to je asi problem. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod HaF » ned 18. srp 2013 18:44:46

Abych taky přispěla dobrou radou. Dej na svůj rozum.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Jen tak

Příspěvekod Friday » ned 18. srp 2013 20:49:44

alexx píše:
derad píše:choďte plavat! to spraví všechno. a bude mít svalíky :P

Svaliky ma, ale nema faldiky a to je asi problem. :D

Jak dlouho je vlastně nedonošenej nedonošenej?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Jen tak

Příspěvekod alexx » ned 18. srp 2013 20:55:50

Friday píše:
alexx píše:
derad píše:choďte plavat! to spraví všechno. a bude mít svalíky :P

Svaliky ma, ale nema faldiky a to je asi problem. :D

Jak dlouho je vlastně nedonošenej nedonošenej?

Nedonošenej je na furt, už ho nedonosím. :D Ale dohnat ostatní haranty by měl tak okolo roka.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak

Příspěvekod GeneHawkins » ned 18. srp 2013 22:09:16

Friday píše:
alexx píše:
derad píše:choďte plavat! to spraví všechno. a bude mít svalíky :P

Svaliky ma, ale nema faldiky a to je asi problem. :D

Jak dlouho je vlastně nedonošenej nedonošenej?

Do nedokončeného 37. týdne.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jen tak

Příspěvekod E-liška » ned 18. srp 2013 22:34:09

Js jsem asi nejnezodpovedna matka, dite nam nejak zhublo, doktorka neumi moc anglicky, jeji zpravu jsem si jeste neprelozila, ale v kazdy vete je na konci.normal.. Jo, prisel nam dopis o nejakem krevnim (genetickem nebo metabolickem?) testu co ji delali v porodnici, tam je taky na konci normal :-) 22. jdeme na nejaky test jetli neni hlucha, meli to udelat v porodnici, ale byl vikend.. Hlucha ale evidentne neni co jsem vypozorovala.
A to jsme jeste nebyli u statniho doktora, mame totiz termin na socialce az pristi tyden, tam ji musime zaregistrovat a oni vam daji kontakt na vaseho prideleneho doktora. Snad to zvladnem do ockovani ve 2 mesicich.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » ned 18. srp 2013 22:55:30

E-liška píše:Js jsem asi nejnezodpovedna matka, dite nam nejak zhublo, doktorka neumi moc anglicky, jeji zpravu jsem si jeste neprelozila, ale v kazdy vete je na konci.normal.. Jo, prisel nam dopis o nejakem krevnim (genetickem nebo metabolickem?) testu co ji delali v porodnici, tam je taky na konci normal :-) 22. jdeme na nejaky test jetli neni hlucha, meli to udelat v porodnici, ale byl vikend.. Hlucha ale evidentne neni co jsem vypozorovala.
A to jsme jeste nebyli u statniho doktora, mame totiz termin na socialce az pristi tyden, tam ji musime zaregistrovat a oni vam daji kontakt na vaseho prideleneho doktora. Snad to zvladnem do ockovani ve 2 mesicich.

ujišťuju tě, že nezodpovědná nejsi, já zazdila třeba povinnou prohlídku v šesti týdnech - prostě jsme tam nebyli :D
mě je z těhlech všech kontrol a testů a tabulek a toho, jaký se na to klade důraz lehce nevolno, nechápu jak my jsme bez toho vůbec mohli přežít :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod Tigra » ned 18. srp 2013 23:04:35

Na prohlídky jsme chodili, ale jít k zubaři s jedním zubem mi přišlo jako dobrá prdel. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » ned 18. srp 2013 23:18:01

Tigra píše:Na prohlídky jsme chodili, ale jít k zubaři s jedním zubem mi přišlo jako dobrá prdel. :D
ale asi to nebylo tak častý ne...jako mě fakt omývalo,když jsme tam první půlrok měli být co měsíc a druhý půlrok každý druhý měsíc...tahat takhle malý děcko k doktorovi, kam chodí i nemocní mi přišlo padlý na hlavu.

zub nám první vyrostl až v roce :D dle slov zubařky jsem to nehrotila a viděla mládě až když měl všechny a stejně odmítl otevřít pusu :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Jen tak

Příspěvekod E-liška » pon 19. srp 2013 2:18:01

Ja planuju chodit k doktorovi casto, K. nam vsem prodlouzil sakra drahy soukromy pojisteni, tak musim jistit, kam vsude se muzu podivat. Maji snad i nejaky prachy na umely kozy :-)
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Jen tak

Příspěvekod Pemuše » pon 19. srp 2013 12:00:16

E-liška píše:Ja planuju chodit k doktorovi casto, K. nam vsem prodlouzil sakra drahy soukromy pojisteni, tak musim jistit, kam vsude se muzu podivat. Maji snad i nejaky prachy na umely kozy :-)

:- :- :-
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštěvníků

cron