Příkrmy

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » ned 16. kvě 2010 22:35:10

Mám už začít dávat mlíko, tvaroh, jogurty, smetanu?
A cibuli a česnek?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » pon 17. kvě 2010 13:28:24

Opatrně s mlíkem a smetanou. Ostatní bych postupně zkusila.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » pon 17. kvě 2010 16:41:52

A nudle?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » pon 17. kvě 2010 16:44:51

A pečivo?
A jaké pečivo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » pon 17. kvě 2010 20:01:39

Já dávala chleba, rohlík vyjímečně, jen v obchodech aby seděl ve vozíkua něčím se bavil, on ho stejně jen ožužla, myslím, že od 10.měsíce/11.m už jsem ten chleba mazala máslem nebo přirodní lučinou, nudle myslíš jako do polívky? snad od roka, já si to už nepamatuji... :D jinak co se týka pečiva, tak je to rozporuplné, někdo říká celozrnný, jiný že celozrné né,že jen bílé, já jsem adamovi pekla doma chleba s kukuřičné mouky mix trošku bílé.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » pon 17. kvě 2010 20:02:57

Pekla bych, ale nevím jaký, prosím o recept!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » pon 17. kvě 2010 20:10:10

Upravila jsem si svůj recept na chleba:

380 ml vody, 2 lžíce octa, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 600 g chlebové mouky /400 g hladké+200g dle chuti/, půl kostky droždí, kmín


Podle tohodle základního receptu peču já chleba, poměr mouky a druh obměňuji dle chuti a situace, adamovi jsem dělala z kukuřičné bio mouky a míchala jsem jí s bílou chlebovou bio moukou, pro něj jsem dělala jen s půl dávky a vím, že jsem dávala jen špetičku soli...taky ten ocet jablečnej, nebo nějakej zdravej bio. nám přidávám i různá semínku, jemu jsem snad na začátku nedávala od roka už jo.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » pon 17. kvě 2010 20:49:50

Jo, já ho peču normálně v troubě, nechám nakynout, pak prohnětu, udělám bochník zapnu troubu na 200st.horkovzduch, až je nahřátá, vložím chleba, ještě ho pomažu vodou, po 20 minutách snižuji na 180st. a peču ještě 20 minut, myslím, že ten malej chleba jsem pekla 15+15minut
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » čtv 03. čer 2010 7:52:38

Co na chleba? Tukem mazat nebudu. Co nějaká zeleninová pomazánka, existuje recept?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » čtv 03. čer 2010 11:57:06

Můžu už dávat syrovou zeleninu? Konkrétně lusky, rajčata, okurky, papriky a cukinu?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Bany » čtv 03. čer 2010 14:24:45

Tigra píše:Můžu už dávat syrovou zeleninu? Konkrétně lusky, rajčata, okurky, papriky a cukinu?

Tigro papriky mi děcka nejedí doteť,okurky a syrová rajčata zhruba od 10 měsíců.Okurek ti stejnak vyplivne jak nemá zuby a rajče většinou pocucávají a vyplivnou kůži.
Pečivo sem normálně dávala chleba a bílé rohlíky.Přesně to už nevím,ale tak od 10měsíců mi baštily chlebík mnamazaný kyri(nebo nevím jaký iy) nebo s dětskou šunkou.
Kuřecí vývar taky asi od 10měs. i s nudlema .
Bany
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27. kvě 2010 14:07:11
Bydliště: Prostějov

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » čtv 03. čer 2010 18:20:43

Na chleba tenkou vrstvu Lučiny bez příchutě a na to nastrouhanou řeďkvičku, kedlubnu, jablko. Nebo jen tu lučinu, do dneška mu nedávám tavené sýry, /my je téměř nejíme nikdo/ jen lučinu, žervé, almette nebo tvrdý sýr, ale ten zatím nemůžete. Klidně mu povař mrkev, a zkus nějakou pomazánku za studena, určitě něco vymyslíš.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » čtv 03. čer 2010 19:07:50

A Lučinu už můžu, jo? Mně ho bylo tak líto, jak do sebe s chutí soukal ten suchý chleba, ještě ten kukuřičný je jak hožev, fujky.
Já jsem mu dala u tety proužek papriky ze stolu, protože jsme neměli křupky a hrozně mu to chutnalo (jak jinak, že :D), ale tou slupkou se skoro udusil. Ale když si čtu složení na těch skleničkách, tak tam už je všecko, i sýr, šunka, celer, co bych mu já teda nedávala (no a pak to otevřu a je to stejně samý škrob, fujky :()
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod brettka » čtv 03. čer 2010 19:34:23

Já ji dávala. Nedávej mu taveňáky, ani ty dětské, to je samá sůl, tu Lučinu Adam miluje do dneška. Jak se ti daří ten chleba? On je teda chuťově nic moc, ale postupně jsem mu ubírala tu kukuřičnou mouku, Já myslím, že už může všechnu zeleninu, ale tepelně upravenou.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » čtv 03. čer 2010 19:57:10

Chleba je hrozný, už tam ten škrob dávat nebudu, dyť je to jedno, stejně tam ten lepek je...ono mu to teda chutná, ale já nechci děcko krmit gumou.
Dám péct na noc, aby měl ke snídani črstvý, to si pošmákne (jako obvykle :D).
Já mu nebudu dávat zatím sýr žádný, ani Lučinu, určitě je v ní sůl. My taveňáky nejíme, tvrdé taky ne a plísňáky mu nebudu dávat dlouho, dlouho....udělám mu tvaroh z bio mlíka a dám mu do něj zeleninu.
Dneska jsem byla v Tescu, chtěla jsem koupit v Mothercare nějaké krabičky na svačinu, ale ani jsem tam nedošla. V tom Tescu sabotují bio jídlo, potřebovala jsem nějakou cuketku a banány, mám rajčata a okurku (poprvé). Rajčata v druhém fochu všechny plesnivé.
Chtěla jsem ještě Amálku mlíko a jogurt, že navařím jogurty, to mu teda taky jede (jak jinak, že :D), ale oni mají jen tu svoji značku "Organic" a já prostě tomu nevěřím. Musím jet zítra zase na nákup. Nesnáším Tesco! :td

Jinak máme jedno jídlo, co mu nechutná, můj bio-salát ze zahrádky (jediná věc, co mi tam roste :D), ale na ten teda vůbec nechce otevřít tlamičku. Já myslím, že je mu prostě jen nesympatický, že kdyby ho neviděl, tak by mu chutnal taky.

Tak dík za rady, baby, nakoupím papriky a uvařím mu lečo, vajíčko vydyndám od Milana, to bude radosti, to mám ráda i já! :X
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Bany » čtv 03. čer 2010 21:18:26

hele Tigro možná mě za to ukamenujete,ale mě je to fuk.Já zastávám stejný názor jako náš dětská dr.(homeopat),že nasadit sůl najednou je nesmysl.Když jsem děckám vařila ty zeleninový a zeleninomasový glajdičky,dycky mi říkal ,,a na špičíčku nože soli'' pitný režim měli moje děti dycky hodně dobrý takže proč ne.
Opravdu mě fascinují maminky co do roka ,dvou let apod. dětem jídlo nepřisolí a pak ze dne na den mu to do toho jídla prsknou.Tak mi to vysvětlovat doktor,že je toto mnohem větší šok a zátěž pro organismus.
Jinak mi stejnak doma moc zvyklí solit nejsme takže děti jedli naše jídlo zhruba od 14 měsíců , krom určitých jídel hooodně nezdravých.
Samozřejmě je to jen vaše volba kdy jim co dáte,toto je jen můj názor.Třeba jako i to,že sem u obou z kojení ve 13měsících přešla rovnou na kakao z kravského mléka.Čím víc to dítě budeš opečovát bude to horší.Ve školce mu nebudou nic vychystávat zvlášť na to mysly nebo ti tam nebude jíst .
Bany
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27. kvě 2010 14:07:11
Bydliště: Prostějov

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » čtv 03. čer 2010 21:48:03

No já se bojím, Bany, že do školky nikdy chodit nebude - tady je jedna jediná školka, pekelně drahá, a ta vaří bio anebo zkrmí to, co si rodiče přinesou. Takže kdoví, jestli do ní vůbec půjde.
Nebudu mu solit ani sladit jídlo, dokud to půjde. Já doma nevařím (pro nás), jen výjimečně, takže můžu vařit zvlášť jídlo pro malého, to mi nevadí. Babičky jsou přizpůsobivé a myslím, že čím dýl ho udržím na "čisté" stravě, tím líp pro jeho zdraví. Zatím, to musím zaklepat, neměl z jídla nic - jen jednou podrážděný zadeček, když měl dlouho v gatích, asi z rajčete. Ale všechny ekzémky, co zatím měl, byly vždycky reakce na chemii - na mýdlo, jinou chemii nepoužíváme (krém na opalování a mast na prcku, to je jasný, ale oba dva jsou hodně jemné). U těch alergiků je to tak, že čím dýl se udrží bez reakcí, tím větší je šance na to, že nepropukne astma, rýma nebo jiné vážnější formy alergie.
A když už máme ty kocoury, tak musím někde jinde ubrat.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Bany » pát 04. čer 2010 7:11:44

Tigra píše:Nebudu mu solit ani sladit jídlo, dokud to půjde. Já doma nevařím (pro nás), jen výjimečně, takže můžu vařit zvlášť jídlo pro malého, to mi nevadí. Babičky jsou přizpůsobivé a myslím, že čím dýl ho udržím

tak jo budu ti držet pěsti,pár maminek co nedávají sladké a slané kolen sebe mám.A spíš všedodržují jen sami,tudle mi jedna babička říkala jak jí to šve,že dcera trvá na nesladkém,že když u ní malej je tak mu stejnak dá.
A já zas semtam hlídala syna jedné známé ,která nedávala křupky a brambůrky atd. a já to nevěděla.
Ty děti jsou jak kobylky.Co si můj mladej vzal trochu do ruky ten jejich nedal sáček z ruky.
Tak bojuj!
Bany
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27. kvě 2010 14:07:11
Bydliště: Prostějov

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » pát 04. čer 2010 8:05:23

Bany, já počítám s ohrožením z okolí. Hlavně jednu babičku máme takovou mlsnou hubu (no však maminku taky :D) a malý taky preferuje sladké jídla. Kupuju mu hodně sladké ovoce - hrušky, banány a jabka a dávám mu je do kaší a ony i ty kaše jsou přirozeně nasládlé. Tak to mu chutná teda moc. Jenže ten ovocný cukr není návykový, ale řepný jo (když ho dlouho nemá, tak má člověk "absťák" a musí si vzít nco sladkého). Tak doufám, že si klučík na ovoce zvykne dřív, než na buchty a čokoládu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 9:43:39

Sklízeli jsme rebarboru, dala jsem příšeře jeden stonek okusovat, protože jsem myslela, že mu to bude kyselé - a pak jsem měla probůém mu to sebrat, řval tak, že jsme museli jít domů, aby si sousedi nemysleli, že ho mlátím. Musela jsem mu náhradou dát kus okurky, tu sežral a ještě to zajedl asi tím semenem exotického jehličnanu, co ležlo na stole (to si nejsem jistá, doufám, že ne).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Bany » ned 06. čer 2010 13:07:35

Tigra píše:tu sežral a ještě to zajedl asi tím semenem exotického jehličnanu, co ležlo na stole

zas to nepřeháněj s tou přírodní stravou :-
Bany
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27. kvě 2010 14:07:11
Bydliště: Prostějov

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 13:46:21

Dostal tzatziky - okukrku, jogurt a česnek - a smrdí jak chlapi v tramvaji. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Friday » úte 08. čer 2010 13:57:35

Tigra píše:Dostal tzatziky - okukrku, jogurt a česnek - a smrdí jak chlapi v tramvaji. :D

Ti smrděj pivem, trikama a nohama.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » pát 11. čer 2010 19:12:35

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Příkrmy

Příspěvekod Tigra » ned 13. čer 2010 13:37:55

Tak jsem udělala pomazánku: rozmačkala jsem uvařený brambor, zředila jsem ho vývarem z řepy a nastříhala jsem tam řeřichu. Chutnalo, ale ta řepa nebyl dobrý nápad, viz pití čaje.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštěvníků

cron