Co říká A. & H. & P.

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Pemuše » stř 25. kvě 2016 20:29:24

alexx píše:Satánek si neustále zpívá nějakou písničku, melodie asi jako "Jede král" z Noci na Karlštejně, text "Ne me šá, de de šá"... vůbec nevím, co to může být, ale pořád mi to zní v hlavě a už si to s hrdem zpíváme taky, tak si zazpívejte s náma... Ne me šá, de de šá. :D

jak jste vůbec na tom s tím mluvením? už se to lepší?
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » stř 25. kvě 2016 20:55:59

Jeste do brezna si vystacil s peti slovy a par zvuky, od brezna zacal obcas slova opakovat a pridavat nova, ted pouziva cca 30 slov, ne vsem by teda rozumeli cizi lidi a hodne slov si je podobnych, tak musim i hrdovi obcas prekladat. Je videt, ze ikdyz se snazi, tak nedokaze zopakovat to, co slysi, rekne treba stejny pocet slabik, ale uplne jina pismena. Nekdy to slovo postupne vypiluje, treba rikal dada a asi po tydnu uz rikal táta, ale nektera slova necha byt (babua je chleba). Neumi rict jednoslabicna slova a trislabicna jsou zas moc dlouha, tak se snazim hledat dvouslabicne ekvivalenty. Jedine trislabicne, ktere rika sam, je tadato (letadlo), ted zacal spojovat dve slova "ato dede" (auto jede) a "tadato ati" (letadlo leti). Takze uz se to trochu zlepsuje, ale je to beh na dlouhou trat...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod derad » stř 25. kvě 2016 21:02:30

on to zvládne :tu
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Tigra » stř 25. kvě 2016 21:03:18

Jednou tě bude jedna bába milovat jako zlatou tchýni, která vychovala mlčícího manžela. Praktické.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » stř 25. kvě 2016 21:23:24

Tigra píše:Jednou tě bude jedna bába milovat jako zlatou tchýni, která vychovala mlčícího manžela. Praktické.

To je velky omyl, to mi rika kazdej, ze mam aspon klid, ale on nemlci, on mluvi porad, je jako moje mama, akorat mu neni rozumet. :D V jednom kuse neco mele, bud si povida u hrani s auticky "ato dede, bebi, Pata bebi, huuu uuu huu uuu" (abyste rozumeli, auto nabouralo, dela ze telefonuje a pak prijede sanitka), nebo zpiva ne me sa de de sa, nebo trenuje paci paci pacicky (rika nejaka podobna slova, z dalky to zni, jako by to umel), atd. Zticha je jenom kdyz spi. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Pemuše » stř 25. kvě 2016 21:54:02

alexx píše:Jeste do brezna si vystacil s peti slovy a par zvuky, od brezna zacal obcas slova opakovat a pridavat nova, ted pouziva cca 30 slov, ne vsem by teda rozumeli cizi lidi a hodne slov si je podobnych, tak musim i hrdovi obcas prekladat. Je videt, ze ikdyz se snazi, tak nedokaze zopakovat to, co slysi, rekne treba stejny pocet slabik, ale uplne jina pismena. Nekdy to slovo postupne vypiluje, treba rikal dada a asi po tydnu uz rikal táta, ale nektera slova necha byt (babua je chleba). Neumi rict jednoslabicna slova a trislabicna jsou zas moc dlouha, tak se snazim hledat dvouslabicne ekvivalenty. Jedine trislabicne, ktere rika sam, je tadato (letadlo), ted zacal spojovat dve slova "ato dede" (auto jede) a "tadato ati" (letadlo leti). Takze uz se to trochu zlepsuje, ale je to beh na dlouhou trat...

to se zvládne. upír začal v lednu chodit na logopedii, taky papulu nezavře, ale prostě neuměl L... já už měla nervy v kýblu a v rámci školky mají logopedku. Vypadalo to na stříhání uzdičky pod jazykem, ale dala nám cvičení a mrcha povolila, takže už umí, ale furt ho musí člověk opravovat, protože není zvyklej to používat. Ale už je to lepší, snaží se, má motivaci R a Ř :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod molie » stř 25. kvě 2016 22:38:57

Pemuše píše:
alexx píše:Jeste do brezna si vystacil s peti slovy a par zvuky, od brezna zacal obcas slova opakovat a pridavat nova, ted pouziva cca 30 slov, ne vsem by teda rozumeli cizi lidi a hodne slov si je podobnych, tak musim i hrdovi obcas prekladat. Je videt, ze ikdyz se snazi, tak nedokaze zopakovat to, co slysi, rekne treba stejny pocet slabik, ale uplne jina pismena. Nekdy to slovo postupne vypiluje, treba rikal dada a asi po tydnu uz rikal táta, ale nektera slova necha byt (babua je chleba). Neumi rict jednoslabicna slova a trislabicna jsou zas moc dlouha, tak se snazim hledat dvouslabicne ekvivalenty. Jedine trislabicne, ktere rika sam, je tadato (letadlo), ted zacal spojovat dve slova "ato dede" (auto jede) a "tadato ati" (letadlo leti). Takze uz se to trochu zlepsuje, ale je to beh na dlouhou trat...

to se zvládne. upír začal v lednu chodit na logopedii, taky papulu nezavře, ale prostě neuměl L... já už měla nervy v kýblu a v rámci školky mají logopedku. Vypadalo to na stříhání uzdičky pod jazykem, ale dala nám cvičení a mrcha povolila, takže už umí, ale furt ho musí člověk opravovat, protože není zvyklej to používat. Ale už je to lepší, snaží se, má motivaci R a Ř :D

Logopedie asi nebude u Alexxina klona řešení, ale stejně věřím, že to dá.
Nechlubím se tím, aby mi někdo říkal, jak jsem to zvládla, jen pro povzbuzení rodičů říkám: já jsem neuměla r, l a ř, jsem dyslektik, dysgrafik... a jako nemám pocit, že bych se neuživila, nic mne neomezuje.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » čtv 26. kvě 2016 16:27:46

Tahle porucha neni jen o nemluveni, ale je to asi nejviditelnejsi projev, logopedie je pro nej zasadni, tam chodime casto a pomaha mu to.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » úte 14. čer 2016 16:13:58

alexx píše:Satánek si neustále zpívá nějakou písničku, melodie asi jako "Jede král" z Noci na Karlštejně, text "Ne me šá, de de šá"... vůbec nevím, co to může být, ale pořád mi to zní v hlavě a už si to s hrdem zpíváme taky, tak si zazpívejte s náma... Ne me šá, de de šá. :D

Uz vim, co to je!! Travicka zelena... :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Friday » úte 14. čer 2016 16:35:57

alexx píše:
alexx píše:Satánek si neustále zpívá nějakou písničku, melodie asi jako "Jede král" z Noci na Karlštejně, text "Ne me šá, de de šá"... vůbec nevím, co to může být, ale pořád mi to zní v hlavě a už si to s hrdem zpíváme taky, tak si zazpívejte s náma... Ne me šá, de de šá. :D

Uz vim, co to je!! Travicka zelena... :D

Se sefardským textem. :D
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » pon 10. říj 2016 14:26:34

Satanek prave prohlasil, ze tata ma velkyho pindika. Doufam, ze tohle mu ucitelky ve skolce nerozumi... "Táta má ótý potýta" muze byt cokoli jinyho, ne? :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod molie » pon 10. říj 2016 14:35:28

alexx píše:Satanek prave prohlasil, ze tata ma velkyho pindika. Doufam, ze tohle mu ucitelky ve skolce nerozumi... "Táta má ótý potýta" muze byt cokoli jinyho, ne? :D

To by slo vyuzit u soudu. :D
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod GeneHawkins » pon 10. říj 2016 14:45:51

:D
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Tigra » pon 10. říj 2016 14:58:32

Ja bych řekla"táta má z ostudy kabát" .
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod alexx » sob 07. led 2017 19:57:19

Táta hází sí (sníh), máma ne, máma je malej. :D
Hrd nám házel sněhový koule do okna a mě to nešlo, nedohodila jsem tam.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Tigra » ned 28. črc 2019 18:04:03

Tak my už jsme se posunuli, Žaba sepsal petici za odvolání prezidenta.
Všimněte si, že nikdo ze spolužáků nepodepsal!
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Tigra » ned 08. pro 2019 8:20:48

Uvař si ten čaj sám, já jsem stará a unavená.
Ještě přece nejsi tak stará, maminko...ještě nejsi tak stará, abys mi nemohla uvařit čaj.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Friday » pon 09. pro 2019 16:04:50

Tigra píše:Uvař si ten čaj sám, já jsem stará a unavená.
Ještě přece nejsi tak stará, maminko...ještě nejsi tak stará, abys mi nemohla uvařit čaj.

Dospívá nám v muže. To nezastavíš.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Tigra » stř 02. úno 2022 17:12:33

Maminko, mám problém. Já jsem trochu strčil do záchodu a on nadskočil a teče z něj voda do koupelny,
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co říká A. & H. & P.

Příspěvekod Friday » čtv 03. úno 2022 8:07:44

Z toho bych nadskočila i já.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Předchozí

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštěvníků

cron