Rok bez cukru

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 20:58:57

Tigra píše:Já neím, jak Gene, já zařvu hrozným hlasem JEZ!

Na to právě reaguje odhozením lžíce, ale neřvu tak, že by to bylo z leknutí. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:01:18

alexx píše:
Tigra píše:Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.

Taky tak, osmahnu maso na cibulce, pak rozdělím do hrnců a přidám rajčata, mrkev, brokolici... do misek a zmrazit, přilohy zvlášť a to je pak kombinací. :D Vařím to stejně jako pro nás, akorát na menší kousky a neosolím, uvařím toho hodně najednou, takže mám pak třeba na dva týdny vystaráno, nezabere to tolik času. Tak do roka měl rád různou zeleninu na kousky uvařenou v páře a v tom vařený kuřecí, teď už to moc nechce.

Smažíš maso, jo? Já mu to dávám (na cibulce, řízek vůbec) až tak posledního půl roku, do té doby jen na páře, vařené nebo pečené. Nevadí mi ani tak to množství tuku, ale ten návyk na chuť smaženého, že by pak žral furt hranolky a smažák.
Btw: ty hranolky jsou mor, jak je na nějaké akci stánek s hranolkama s kečupem a tatarkou, tak je tam největší fronta. On to naštěstí nevyžaduje, ještě loni jim říkal "tyčinky", ale zase sní o párku.

:D :D - rozhovor právě teď:
Žabo, co jsou hranolky?
Jídlo!
A jaký?
Co nesmím!
A kdo řek?
Ty!
A jedls to někdy?
Když jsem měl jednou dětský menu, tak jsem měl v krabičce pod ubrouskem jednu hranolku a sněd jsem ji. Víš to?
A chutnala ti?
Jo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:02:51

alexx píše:
Tigra píše:Já neím, jak Gene, já zařvu hrozným hlasem JEZ!

Na to právě reaguje odhozením lžíce, ale neřvu tak, že by to bylo z leknutí. :D

Já zařvu tak, aby se lek a přestal mlet. On totiž nejí proto, že mluví. Mluví furt, to už víte. Případně čumí na pohádky v televizi, tak mu otočím židl, protože sígr schovává ovladač.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 21:03:29

E-liška píše:
alexx píše:
GeneHawkins píše:No tak sláva. Co tam máš dál?

Poraď mě. Zkušené matky nechť se taky zapojí.
Péťa sní všechno, není snad nic, co by neměl rád, ale začal dělat u jídla blbosti. Chce jíst sám, část sní a pak začne kydat jídlo na stůl, na zem, rozpatlávat rukama... když ho okřiknu, nebo ho chci nakrmit, tak hodí na zem i příbor a vyplivne, co má v puse. Pak ukazuje, že chce lžíci podat, ale hned jí zas odhodí. Když se zklidní, je schopnej ještě pokračovat v jídle, takže ještě hlad má. Nepomáhá vysvětlení, okřiknutí, plácnutí, ignorování, sebrat mu talíř... Doufala jsem, že ho to za chvíli přejde, ale trvá to už asi měsíc a světlo na konci tunelu vidět přestávám. :nev

Ja nekdy pusim teletubies, dam druhou lzicku do ruky a nebo neco zajimavyho a rychle bagruju :oops:

Telkou ho zabavovat nechci... a když jí měl občas puštěnou hrd, tak jí musel na jídlo vypnout, Petík si mohl hlavu ukroutit, aby na ní viděl a nestíhal u toho otvírat pusu. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:05:52

Co je to teletubis? To je ten Tinky-vinky a Lála? Tak u toho bych se asi nenajedla. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 21:09:04

Tigra píše:
alexx píše:
Tigra píše:Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.

Taky tak, osmahnu maso na cibulce, pak rozdělím do hrnců a přidám rajčata, mrkev, brokolici... do misek a zmrazit, přilohy zvlášť a to je pak kombinací. :D Vařím to stejně jako pro nás, akorát na menší kousky a neosolím, uvařím toho hodně najednou, takže mám pak třeba na dva týdny vystaráno, nezabere to tolik času. Tak do roka měl rád různou zeleninu na kousky uvařenou v páře a v tom vařený kuřecí, teď už to moc nechce.

Smažíš maso, jo? Já mu to dávám (na cibulce, řízek vůbec) až tak posledního půl roku, do té doby jen na páře, vařené nebo pečené. Nevadí mi ani tak to množství tuku, ale ten návyk na chuť smaženého, že by pak žral furt hranolky a smažák.
Btw: ty hranolky jsou mor, jak je na nějaké akci stánek s hranolkama s kečupem a tatarkou, tak je tam největší fronta. On to naštěstí nevyžaduje, ještě loni jim říkal "tyčinky", ale zase sní o párku.

:D :D - rozhovor právě teď:
Žabo, co jsou hranolky?
Jídlo!
A jaký?
Co nesmím!
A kdo řek?
Ty!
A jedls to někdy?
Když jsem měl jednou dětský menu, tak jsem měl v krabičce pod ubrouskem jednu hranolku a sněd jsem ji. Víš to?
A chutnala ti?
Jo.

Na cibulce neberu jako smažený :D nemám pocit, že by třeba guláš ve mě vyvolával návyk na smažák a hranolky, je to pro mě úplně jiný jídlo... Řízek bych mu nedala, jednou mi ukradl smaženej květák.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Lenka » pát 13. čer 2014 21:15:05

No já jen lituju, že když jsem měla malé děcka já, ketry byly ještě na houbách. Dělala bych snad všechno jinak a závidím vám ty znalosti, se kterýma vychováváte děcka.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:17:30

Jo, je tam ta chuť přepáleného tuku. Ale já jsem byla hodně striktní. Guláš je v pohodě. :D
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem jednu dobu hodně dělala koprovku s bramborama a vajíčkem. Nebo hrášek na smetaně a na paprice a tak. Asi tak mezi 2,5-3 rokem, když jsem začala používat mouku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:18:09

lenka píše:No já jen lituju, že když jsem měla malé děcka já, ketry byly ještě na houbách. Dělala bych snad všechno jinak a závidím vám ty znalosti, se kterýma vychováváte děcka.

To si budem říkat taky, neboj. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:18:57

Jediný, kdo nepochybuje, že děcka vychovával dobře, je moje matka. Akorát ty děcka nějak neposlouchaly a moc se nevyvedly... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 21:26:37

Tigra píše:Jo, je tam ta chuť přepáleného tuku. Ale já jsem byla hodně striktní. Guláš je v pohodě. :D
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem jednu dobu hodně dělala koprovku s bramborama a vajíčkem. Nebo hrášek na smetaně a na paprice a tak. Asi tak mezi 2,5-3 rokem, když jsem začala používat mouku.

Já nejsem úplně ortodoxní. :D A na tom mase nenechám udělat kůrčičku, tak snad to moc přepálené není... teď jsi mi nasadila brouka do hlavy. :roll: :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Lenka » pát 13. čer 2014 21:42:54

alexx píše:
Tigra píše:Jo, je tam ta chuť přepáleného tuku. Ale já jsem byla hodně striktní. Guláš je v pohodě. :D
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem jednu dobu hodně dělala koprovku s bramborama a vajíčkem. Nebo hrášek na smetaně a na paprice a tak. Asi tak mezi 2,5-3 rokem, když jsem začala používat mouku.

Já nejsem úplně ortodoxní. :D A na tom mase nenechám udělat kůrčičku, tak snad to moc přepálené není... teď jsi mi nasadila brouka do hlavy. :roll: :D

Fakt to není zdravé, pokud můžeš a jen trochu to jde, vynechávej smažení. On to malý pak dožene v dospělosti, neboj. nevím, jak je to třeba s grilováním v třeba elektrické troubě - a chutné je to stejně nebo víc.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod derad » pát 13. čer 2014 21:49:35

Tigra píše:rozhovor právě teď:
Žabo, co jsou hranolky?
Jídlo!
A jaký?
Co nesmím!
A kdo řek?
Ty!
A jedls to někdy?
Když jsem měl jednou dětský menu, tak jsem měl v krabičce pod ubrouskem jednu hranolku a sněd jsem ji. Víš to?
A chutnala ti?
Jo.
:D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 21:55:24

lenka píše:
alexx píše:
Tigra píše:Jo, je tam ta chuť přepáleného tuku. Ale já jsem byla hodně striktní. Guláš je v pohodě. :D
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem jednu dobu hodně dělala koprovku s bramborama a vajíčkem. Nebo hrášek na smetaně a na paprice a tak. Asi tak mezi 2,5-3 rokem, když jsem začala používat mouku.

Já nejsem úplně ortodoxní. :D A na tom mase nenechám udělat kůrčičku, tak snad to moc přepálené není... teď jsi mi nasadila brouka do hlavy. :roll: :D

Fakt to není zdravé, pokud můžeš a jen trochu to jde, vynechávej smažení. On to malý pak dožene v dospělosti, neboj. nevím, jak je to třeba s grilováním v třeba elektrické troubě - a chutné je to stejně nebo víc.

Jde o maso s omáčkou, jako šlo by to ugrilovat, ale nenapadlo mě to. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 21:58:07

Dusím na cibuli naa vodě. Nenech se tím rozhodit. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Lenka » pát 13. čer 2014 21:59:05

alexx píše:
lenka píše:
alexx píše:
Tigra píše:Jo, je tam ta chuť přepáleného tuku. Ale já jsem byla hodně striktní. Guláš je v pohodě. :D
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem jednu dobu hodně dělala koprovku s bramborama a vajíčkem. Nebo hrášek na smetaně a na paprice a tak. Asi tak mezi 2,5-3 rokem, když jsem začala používat mouku.

Já nejsem úplně ortodoxní. :D A na tom mase nenechám udělat kůrčičku, tak snad to moc přepálené není... teď jsi mi nasadila brouka do hlavy. :roll: :D

Fakt to není zdravé, pokud můžeš a jen trochu to jde, vynechávej smažení. On to malý pak dožene v dospělosti, neboj. nevím, jak je to třeba s grilováním v třeba elektrické troubě - a chutné je to stejně nebo víc.

Jde o maso s omáčkou, jako šlo by to ugrilovat, ale nenapadlo mě to. :D

Omáčka asi fakt grilovat nejde :D ale občas mě to popadne, naporcuju kuře, nakořením, nažhavím gril v troubě, rozložím na ten rošt a asi tak za dvacetpět minut mám fakt skvělé maso, které bych klidně do té omáčky dala. A hovězí je dobré vařené a pak se chuť tou omáčkou ještě vylepší. Určitě ti píšu primitivní rady, protože vařit umíš, já jsem si jen vzpoměla na to grilované kuře (i panenku a rybu jsem tak dělala) a hned bych si to dala.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » stř 18. čer 2014 19:12:06

alexx píše:
GeneHawkins píše:No tak sláva. Co tam máš dál?

Poraď mě. Zkušené matky nechť se taky zapojí.
Péťa sní všechno, není snad nic, co by neměl rád, ale začal dělat u jídla blbosti. Chce jíst sám, část sní a pak začne kydat jídlo na stůl, na zem, rozpatlávat rukama... když ho okřiknu, nebo ho chci nakrmit, tak hodí na zem i příbor a vyplivne, co má v puse. Pak ukazuje, že chce lžíci podat, ale hned jí zas odhodí. Když se zklidní, je schopnej ještě pokračovat v jídle, takže ještě hlad má. Nepomáhá vysvětlení, okřiknutí, plácnutí, ignorování, sebrat mu talíř... Doufala jsem, že ho to za chvíli přejde, ale trvá to už asi měsíc a světlo na konci tunelu vidět přestávám. :nev

Hele u nás úplně jednoduše.. . dělá kraviny, seberu jídlo a nejí. Buď se uklidní nebo je hladový.
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » stř 18. čer 2014 19:12:08

alexx píše:
GeneHawkins píše:No tak sláva. Co tam máš dál?

Poraď mě. Zkušené matky nechť se taky zapojí.
Péťa sní všechno, není snad nic, co by neměl rád, ale začal dělat u jídla blbosti. Chce jíst sám, část sní a pak začne kydat jídlo na stůl, na zem, rozpatlávat rukama... když ho okřiknu, nebo ho chci nakrmit, tak hodí na zem i příbor a vyplivne, co má v puse. Pak ukazuje, že chce lžíci podat, ale hned jí zas odhodí. Když se zklidní, je schopnej ještě pokračovat v jídle, takže ještě hlad má. Nepomáhá vysvětlení, okřiknutí, plácnutí, ignorování, sebrat mu talíř... Doufala jsem, že ho to za chvíli přejde, ale trvá to už asi měsíc a světlo na konci tunelu vidět přestávám. :nev

Hele u nás úplně jednoduše.. . dělá kraviny, seberu jídlo a nejí. Buď se uklidní nebo je hladový.
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » stř 18. čer 2014 19:14:46

a hranolky jsou fakt mor... čuchl k nim omylem před půl rokem když manželovi upadl z talíře a od té doby by je chtěl furt.
Já to teda hodně omezuju, ale třeba na dovolený pacholek teď nic nechtěl jíst, úplně mě tím pil krev ... ale fakt mu tam nechutnalo, jako od maminky to nebylo (pěkně jsem si ho naučila, jen co je pravda), takže dovolenou trávil na rohlíkách, hranolkách, vajíčkách a korunoval tomu pomerančový fresh... ještě že jsme tam byli jen pět dní.
dnes ještě nezavřel pusu, jak se nemůže dojíst :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » stř 18. čer 2014 19:17:45

To jsem taky udělala, ale když ho dám pak do postýlky, tak řve, že chce papat... hladovej spát nebude...
Už jsem přišla na jednu vychytávku, když má bramborovou kaši, tak všechno sní a nic nikam nehází, zbožňuje jí. :D Ale zas to nemůže jíst pořád... :nev
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Friday » stř 18. čer 2014 19:36:53

Péťa rád krade jídlo z dospěláckého talíře. To by se taky dalo zneužít, aby jedl pokoutně to, co je do něj třeba vpravit. Jako občasnou (dávnou) nevýchovnou metodu to přiznávám i já.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » stř 18. čer 2014 20:06:44

Friday píše:Péťa rád krade jídlo z dospěláckého talíře. To by se taky dalo zneužít, aby jedl pokoutně to, co je do něj třeba vpravit. Jako občasnou (dávnou) nevýchovnou metodu to přiznávám i já.

Občas se k tomu uchýlím, akorát pak při pohledu na můj talíř přechází chuť mě. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » sob 21. čer 2014 13:19:07

Me dneska jedla z talire kure s rejzi, sice jen na masle, ale slany to bylo dost
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » sob 21. čer 2014 15:27:43

Jojo, z cizího talíře jim to chutná nějak víc. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod molie » čtv 26. čer 2014 20:32:30

Můžu sem přidat názor na vnímání cukrů v pokročilém věku? ;) Pro mne například nesolené nepražené kešu oříšky jsou sladké až dost. Vážně. Přirozené cukry v některých potravinách prostě stačí a není potřeba to doplňovat.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštěvníků

cron