Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:19:02

Tu klobásu mají v každém obchodě s cukrovinkama, Veru, na tu určitě trefíš. Bývá zalisovaná v igelitu, kup mi nějakou pořádnou! :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » sob 24. lis 2012 22:20:34

Ok, píšu si to do notýsku. Hlavně ten popis!
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:22:07

Tigra píše:
Pak je výborná cukrovinka něco, co se jmenuje PAMUK a taky to jako pamuk (bavlna) vypadá - jsou to bílé a růžové

To jsem nějak nedopsala...jsou to růžové a bílé klubíčka v krabici, vypadá to jak bavlnky na vyšívání, je to jen sladké, ale ta struktura je úžasná, jak se to rozplývá v puse!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » sob 24. lis 2012 22:24:12

:D

Po tom se kouknu, to by mohlo sklidit úspěch...
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:26:28

Jo, a Veru, ty jsi milovník koček: všude za tebou polezou! Kup si pytlík granulí, ať jim máš co dát, budou tě milovat všichni istanbulští rváči! Jestli se ti s tím chce tahat (ale bude ti líto, že jim nemáš co dát, když nevemeš).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:28:58

Nezapomň ochutnat tohle - je to rohlíček plněný něčím tmavým, netuším dosud, co to je (tvoje kámoška by to mohla zjistit) - jakoby náplň z ořechů, kakaa, datlí...ale je to tvrdé, upečené, úžasné! Prodávají to i ve formě nakrájeného štrůdlu.
rohlicek.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:31:48

Tady je baba, co dělá gozleme - jak uvidíš sedět bábu v tureckém sedu s tyčkou v ruce (ona ty placky válí takovou hůlkou jako od vařečky), tak šup k ní a hned si objednej. Peče to před tebou.
gozleme.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Kikina » sob 24. lis 2012 22:33:07

hele, přesuňte tohle do cestování! pak se to blbě hledá, když se to hledá!
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:35:11

A klubíčkové bonbony PAMUK:
klubicka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:38:32

Jo, našla jsem LUKUM KLOBASU - přísahám, že je to PŘED požitím. :D
lukum.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:48:39

Hele, Veru, kdyby přece jenom...a dostala se do LCW, tak bych chtěla tenhle pásek, nemůžu sehnat v téhle barvě něco ke kabelce: http://www.lcwaikiki.com/model.aspx?mod ... nId=374788
Ale jen kdybys tam fakt šla a chtělo se ti nakupovat...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:50:47

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 22:51:50

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 23:12:29

Jo, Verčo, ještě jsem si vzpomněla: Calzedonia je turecká firma, mají butik na každém rohu, vyplatí se tam koupit punčocháže, amjí tam daleko širší sortiment ; ještě jedna punčocháčová, levnejší, nemůžu si teď vzpomenout, ale můžu se jít podívat do šuplíku, mám od nich ještě zabalené nějaké divoké barvy.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod derad » sob 24. lis 2012 23:58:09

ta lokum klobása mě fascinuje - to je takový oud mezi cukrovím, co? :D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » ned 25. lis 2012 0:35:16

Ale jenom vzhledem, funkčně je to spíš jako after action. Ale může to mít klidně i půl metru.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » ned 25. lis 2012 0:44:58

S tím nakupováním to bude asi fakt na štíru, ksakru měla jsem si vzít větší kufr! Ale beztak nechci moc utrácet. Potřebovala bych kabelku, když tam na nějakou kápnu, tak beru, ale od hadrů se budu držet dál, a ostatním přivezu drobnosti.

Tigro, ta klobása - to je na pohled fakt eklhaft :? Ale už jsem to měla. Prodávala to pouťařka, co jsem u ní byla loni v létě na brigádě (myslím že to tam měla ona). Anebo to taky někdo dovezl - a NEDÁ se to ukousnout!!! Ale vůbec. To dřív hrozí vylámání zubů.

Rohlíček zjistím. Gozleme zkusím. Klubíčka nakoupím. Punčošky taky možná.

Pro kočičky asi nic mít nebudu, leda ještě zaběhnu do zverimexu pro nějaké obyč granulky... tam budu mít v kufru místo.

Jo a nemám visačku na kufr. Kde se to kupuje?
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » ned 25. lis 2012 0:48:53

Visačku na kufr si vezmi na letišti od nějaké cestovky, třeba Lufthansa má takové pogumované papírové nezničitelné. Anebo Vuitton má něco, asi za 300€, když si tam ještě stihneš zaskočit... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » ned 25. lis 2012 0:50:37

Vlastně né, vlastně tu LV si můžeš koupit v Istanbulu, tak za dvacku (lir). :D Hlavně si nezapomeň podepsat kufr UVNITŘ, nejlíp nesmazatelnou fixkou na vnitřek, protože když ti ho vykradou, tak cedulku urvou a zahodí, tak je šance, že dostaneš aspoň zbytek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod derad » ned 25. lis 2012 10:39:00

tak teprve teď se začala Verunka na cestu opravdu těšit :D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod MS61 » pon 26. lis 2012 9:24:29

Teda teď jsme Verunku fakt namotivovali... ;)

Cedulka na kufr: v nějaké obyč staromódní prodejně kožených doplňků, kufrů - už ani nevím, odkud ji mám (někde v Hradišti nebo Zlíně). Dá se nahradit cedulkou vyrobenou z kartonu (formát vizitky) a zatavenou v laminu. Do kufru/batohu si dávám nápadně i nenápadně hned několik takových quasivizitek právě pro případ manipulace s oficiálním označením a případnou diskusí "na zavazadlech". Nikdy se nic nestalo. Třeba to funguje jako s permanentním nošením deštníku - jako magická ochrana. Jak ho zapomeneš...

Pokud jde o poživatiny v Turecku, tak bych doporučil turecký čaj, ale nikoliv ovocný/instantní, ale černý (typu rizé). Je na každém kroku, pije se sladký (nejlíp hodně) a je moc dobrý. V horku ochladí (fakt!), v zimě zahřeje (trajekt na konci září a bosporský fukejř). Nejlepší je ten pro místní, třeba co vaří nějaký obyč dědula pro ostatní Turky a stánkaře. Nejlevnější bývá nejlepší (na trajektu za 0,5 liry).
Nebál bych se ani různých tureckých typů fastfoodu. Vyzkoušel jsem kebab (fantastický) a jsou i jiné kousky. Zase bych se nebál právě toho, co mají rádi místní.
Tigra psala (a fotila) babičky/tetičky v šátcích pečící na plechu suché placky. Jestli je to to, co jsem ochutnal, tak ber! Bylo to teplé, čerstvé a moc chutné (suchá placka, bylinky, sýr - mňam).
Na exponovaných místech se prodávají místní preclíky, zkus. Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Ve vnitrozemí (kdybys jela do Pamukkale) jsem často viděl místní venkovské ženy prodávat na místě lisovanou ovocnou šťávu. Nakonec jsem si troufnul a nechal si vyrobit pohárek džusu z granátového jablka. Přežil jsem to :D (mluvím "víte o čem") a chutnalo.

Pokud jde památky, tak Tigra byla důkladná a celkem nic mě nenapadá. Snad jen k Pamukkale (hrozí mírné zklamání) a Hierapolis (ten archeologický areál s nádherným "památkovým" bazénem): moc se mi líbilo Martyrium sv. Filipa. Bohužel se nachází bokem na takovém kopečku a málokdo tam doputuje. Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Při hledání preclíků :-) jsem narazil na osobní fotostránku z Istanbulu a je tam hafo fotek, které pokrývají důležité body historického centra I. (Topkapi, Hagia Sofia atp.). Moje fotky jsou horší. :oops: Kukni: http://bit.ly/10VODJ5

Čau

M.
MS61
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 25. led 2012 15:30:01

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pon 26. lis 2012 17:54:23

No teda, takovou skvělou informační výbavu jsem ani nečekala! :D :tu

Visačku jsem nesehnala, tak budu improvizovat (na letišti žádné nemají, co jsem koukala; a hlavně - v celém centrum Prahy taky ne! nepobírám...), a hlavně přemýšlím, jak si poznačím ten kufr, když je celý včetně vnitřku černý :D To bude chtít ostře červený lak na nehty či tak něco...
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pon 26. lis 2012 20:46:44

verunka2201 píše:No teda, takovou skvělou informační výbavu jsem ani nečekala! :D :tu

Visačku jsem nesehnala, tak budu improvizovat (na letišti žádné nemají, co jsem koukala; a hlavně - v celém centrum Prahy taky ne! nepobírám...), a hlavně přemýšlím, jak si poznačím ten kufr, když je celý včetně vnitřku černý :D To bude chtít ostře červený lak na nehty či tak něco...

Verčo, na letišti to neprodávají, ale rozdávají - normálně běž ke stánku nějaké cestovky nebo společnosti a řekni jim, ať ti DAJÍ visačku - třeba Lufhansa, Firo...oni ti dají rádi, je to pro ně reklama a vem si rovnou i na zpáteční cestu. Jinak doporučuju obejít jích víc, někdo má papírovou na šňůrce, ty jsou naprd, lepší jsou takové ty co vypadají jako papír, ale to plast (z toho materiálu, jako bývají pásky na ruku - vstupenky na akce).
Já mám takovou pěknou designovou plastovou od Air Asia, nebo Emirates, jestli se ti vyplatí si kvůli tomu kupovat letenku do Bangla-dežo... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » čtv 02. zář 2021 18:30:15

Blešáky Firenze - mercati delle pulci

Informazioni, date e orari per visitare il mercato delle pulci
Nome: Mercatino delle Pulci
Dove: Largo Pietro Annigoni (Firenze).
Date: tutti i giorni.
Orari:dalle ore 9 alle 19.
Biglietto:gratuito.
mercatino delle pulci e dell'antiquariato.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » čtv 02. zář 2021 18:35:42

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštěvníků

cron