Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod MS61 » pát 23. lis 2012 8:13:24

verunka2201 píše:Co se vyplatí okouknout v Istanbulu? A co se tam dá sehnat?

A nejen parfémově... uvítám cestovatelské tipy.

Cestovatelské tipy? Byl jsem tam JEN za kulturou a památkami a bohužel krátce, během cesty po Turecku. Rozhodně areál paláce Topkapi, Hagia Sofii a Modrou mešitu (jsou těsně vedle sebe). Pro mě byla fascinující prohlídka staré byzantské cisterny (tak trošku lapidárium zaniklé Byzance), ale za ty prachy to nemusí bavit každého. Modernější palác Dolmabahce je v evropském stylu, takový zámecký komplex z poloviny 19. století. Velký bazar a ty další - aspoň pro atmosféru. Pokud finančně dosáhneš na projížďku lodí po Bosporu, tak ber! - Zkusím se podívat do itinerář a fotky z loňska a pokud si ještě na něco vzpomenu...

Přece jen něco: areál Topkapi je téměř celodenní záležitost, vyčleň si na něj dost času! Kromě Modré mešity je v historickém centru řada dalších, krásných - vyber dle času a lokality, kde se budeš nacházet. Víc ti asi poradí Tigra, známý to milec Turecka.

M.
MS61
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 25. led 2012 15:30:01

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 9:06:32

Najdi si tady cestopis - všechno. Parfémově nic, jen fejky. Hammamu bych se vyhnula, ale to je na každém soudruhovi.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 19:29:39

Díky, dohledám si a pročtu.
Michale, taky děkuju za doporučení ;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod nadja » pát 23. lis 2012 19:47:57

Veru, pro doplnění ti doporučuji přečíst si o Istanbulu zde... ( sice tu ten odkaz někde je, ale snad to neva... )
http://www.turecko.org/turecko/istanbul.html
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 20:14:35

Dolmabahce bych vynechala, za mne stojí v téhle části jen Galatská věž - tu určitě nevynechat! a její okolí. Můžete vyjet metrem z náměstí T"unel na Taksim a sejít dolů "Pařížskou" ulicí Istiklal - buď pěšky, nebo historickou tramvajkou, která začíná (a konnčí) na Taksimu. Najděte si hotel Pera Palace, je v jedné z odbobček, a zajděte si tam na kafe - je to nejslavnější hotel v Turecku, spala/psala tam Agata Christie, jezdí tam hotelový taxík z 50. let...ostatní se dozvíš v hotelu. Z Istiklalu vede spousta pasáží, stojí za to tam vlézt, jsou tam pěkné obchůdky, knížky, antikvariáty, starožitnictví, jídelny...To je moderní Istanbul.
Velký bazar určitě, druhý pěkný bazar je egyptský - začíná u Galatského mostu a vede k Sultanahmetu (Topkapi). Na velkém bazaru nic nekupuj (kůže, zlato, fejky kabelek), jak uvidí bílou tvář, tak dostaneš 4násobnou cenu, než venku.
Byzanstkou cisternu vidět musíte, Cisternu 1000 sloupů klidně vynechat. Od Galatského mostu se zajděte podívat na staré nádraží Sirkeci, jestli vás to zajímá - je to konečná Orient expresu, je krásné a uvnitře je malilinké muzeum OE. Je to to nádraží v Evropské části, i když to asijské je taky krásné, vypadá, jakože pluje po vodě.Jestli přiletíte na letiště Sabiha Gökçen, tak u něj budete nastupovat na loď - z letiště autobusem na Kadikoy, pak lodí, vystupujete hned na Galatským mostem. Nazpátek si pořádně naplánujte cestu, podle toho, kdy letíte - my jsme se vraceli brzo ráno a lodi v noci a ráno nejezdí, takže si kdyžtak nechte prachy na taxíka.
Jestli tam jedete v prosinci, tak bude brzo tma, všechno se zavírá - připravte si program na večer (já bych šla nakupovat). Výborně se nakupuje na náměstí Beyazit, jakmile se setmí, nastane tam čoro-moro, všihcni jedou z práce a jedí na ulici, nakupují...je tam hrozně moc obchodů a taky krásný, velký, luxusní obchodˇák, kde je můj oblíbený turecká butik ROMAN. http://www.roman.tr, myslím. Dostaneš se tam tramvají od Velkého Bazaru z náměstí Cemberlitas, nebo kus pěšky kolem téhle ulice, tu poznáš. :D
beyazit.jpg

Určitě budete potřebovat liry, eura vám tam vezmou, ale v hodně špatném kurzu - a v metru, tram...se všude platí lirama.
Nekupuj voňavky na ulici, to víš ale sama.
Mapu si zajistěte už doma, tam nic neseženete, a už vůbec ne přesného.
Co chceš vědět, co ochutnat, nákupy, nějaké památky kam nechodí turisti, galeire....? Ptej se.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 20:31:16

Jedu tam za kamarádkou, co je tam na Erasmu. Mapu nemám, kde ji mám sehnat? Předpokládám, že kamarádka už to tam má nastudované po těch dvou měsících, ale nebudu pořád s ní, taky se budu pár dní "toulat" sama.
Vyměnila jsem si eura, směním je tam za jejich peníze.
Na dva dny snad podnikneme výlet na Pamukkale, to je můj sen už asi od 8 let, i když mnozí mi říkají, že to za to nestojí, ale já to prostě chci vidět. A zbytek dám na tipy těch, co už tam byli, teda hlavně v Istanbulu, o moc víc výletů mimo město nepodniknu.

Tu adresu turecko.org znám, ale ještě si ji musím důkladněji pročíst. Taky doufám, že třeba na tom Bazaru nebo kdekoliv jinde v ulicích nakoupím drobné dárečky, jedno co - nějaké cetky, sladkosti... whatever. O parfémy mi apriori nejde ;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod derad » pát 23. lis 2012 20:32:39

kdy jedeš Veru?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 20:36:58

V úterý. A vracím se následující pondělí.

Z toho mám taky vítr, protože to je moje premiéra a) co se nákupu letenek online týče, takže čekám co zkoním a neodletím, a b ) s přestupy - ještě jsem při létání nepřestupovala, takže se dost možná zaseknu v Mnichově anebo zpátky ve Vídni :D
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod derad » pát 23. lis 2012 20:41:14

to zvládneš, jsi šikovná Verunka. dělám závidění :)
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 20:44:16

Veru, a odtud ti nic neletí přímo? Turecké aerolinky? Když tam máš kamarádku, tak ti nic radit nebudu, ona se o tebe postará, to je nejlepší cestování. Na Pamukkale jeďte, je to tam krásné, mně se to moc líbilo, akorát cesta je hrozně otravná. Akorát vyražte brzy, v zimě zavírají v 16 hod., ať to stihnete projít a vykoupat se - vem si plavky, je tam nádherný bazén uvnitř areálu Hierapolis (to jsou zříceniny nad těma bílýma terasama). Tak to tam vypadá, lidi se koupou přímo na těch ozubených kolečkách - a v hotelech tam jsou bazény s teplou vodou, tam není večer co dělat, tak tam všichni zalezou a prohřívají se.
pamu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 20:46:46

Kurňa, Verčo! Ty máš kámošku v Istanbulu??? To tajíš? Já mám e-shop, který neposílá do Evropy a mají úplně vzácnou jednu voňakvku!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 21:13:08

Přímo to letí, ale je to mnohem dražší :( Nebo jsem mohla jet z Vídně, ale co ušetřím na letence, tak dám za cestu tam. Cestuju low-costově, takže jsem hledala levné varianty.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 21:16:42

A za kolik letíš?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 21:20:50

Nakonec to vyšlo asi 5.5 tis. za zpáteční letenku.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 21:23:42

Škoda, žes neřekla, mám za 117€ zpáteční.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 21:24:04

+ doprava do Mnichova ale
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 21:26:23

No, to se tak nějak vzájemně vynuluje. Zjišťovala jsem si to, je to nula od nuly pojde.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 21:29:52

JJ. S kým letíš?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » pát 23. lis 2012 21:32:01

Tam Lufthansa, zpátky Austrian Airlines.
Dokonce jsem byla včera na letišti zjišťovat co a jak, abych v úterý ráno nic nepomotala :D Samozřejmě jsem hned napoprvý vlezla do blbýho terminálu... ale dobrý, teoretických informací mám víc než dost, snad to půjde hladce. Takže pokud si mě tam Turci nerozhodnou nechat či ukrást :D tak se možná i v pohodě vrátím...

Chcete někdo něco přivézt? ;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » pát 23. lis 2012 21:44:04

Hele, kdybys řekla dřív, tak bych fakt chtěla nechat poslat tu voňavku, ale kdoví, kdy by to došlo...takhle bych chtěla jen lokumovou klobásu, mňam!!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod derad » sob 24. lis 2012 10:49:12

verunka2201 píše:Nakonec to vyšlo asi 5.5 tis. za zpáteční letenku.
to je dobrá cena.
přivez hodně fotek!
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » sob 24. lis 2012 16:58:50

Fotky budou, pučila jsem si od táty lepší foťák.

Se nestyďte a řekněte si, co mám krom lokumové klobásy (wtf?? lokum je sladkej jak cecek, ne?) dovézt.

A co mám dovézt rodince a kamarádíčkům? Co se vyplatí, co stojí za to?
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 21:49:22

Veru, asi jen jídlo. Výborné jsou světlé fíky, prodávají to v takových krabicích po kile asi za 5€, výborné jsou taky různé oříšky - třeba pražené buráky v medu a olepené sezamem, nebo fíky naplněné ořechama... Z oblečení asi nic, možná šátky, šálky, třičko s Istanbulem. Výborná je nakládaná zelenina (malinké okurčičky, papričky), prodávají to v půllitrových flaškách od coly. Určutě zkus sýr "peynir", takový co vypadá jako natrhaná sláma, má podobnou chuť jako korbáčiky, ale je míň slaný a výrazně "sýrovější".
Jestli máš ráda bio-zázraky, tak normálně v sámoškách různé fermentované zeleninové š%távy, třeba z červené ředkve, to je síla! Mně to teda hrozně chutná, ale myslím, že jsem jediný evropan, který si kdy troufl to uchutnat. :D
Ten lukum, co si kupuju já, právě sladký není - vypadá to jako klobása a jsou to vlašské ořechy navlečené na niti a máčené v hroznové šťávě se škrobem. Najdu fotku?
Pak je výborná cukrovinka něco, co se jmenuje PAMUK a taky to jako pamuk (bavlna) vypadá - jsou to bílé a růžové
Výborný je jablečný čaj (ATA CAY), je to teda směs instatního čaje a ibišku, ale je opravdu lahodný. Jestli budeš váhat mezi baleným a váženým (který je výrazně levnější) z hygienických důvodů, tak klidně ber vážený, protože jeden Turek mi vysvětlil, že když večer zavře krám, tak si s rodinou sednou a balí to z těch kádí do krabiček. :D
Koření na maso jo, šafrán NE! - je hrozně nekvalitní.
Znám taky jednu cukrárnu v Istanbulu, kde mají tři vlastní toaletky s vůní lukumu, je to jejich výroba, tak bych na to moc nesázela (nezkoušela jsem), mám hledat adresu, zajímá tě to?
No a pro tebe - zkus se podívat na boty, ale musíš do kamenných krámů, ne stánky a ne supermarkety. Mají krásné kožené boty, klasické i moderní, pěkná kůže a pěkné zpracování - ceny asi jako u Bati, ale elegance trochu výš.
Mají krásné zlato - opravdu krásné, moderní, budeš unečená v Grand Bazaru - ale zdá se mi dost drahé na impulsívní nákupy. Možná ve stříbře by ses mohla realizovat, vlastně si uvědomuju, že jsem si přivezla už pár stříbrných šperků. A bižuterku.
Na oblečení mám oblíbené dva obchody: ten Roman, co jsem sem už dávala, ten je dražší, a potom úplně úžasný obchod s hadrama pro mladé holky a děcka LC Waikiki - tam určitě zjdi, z toho budeš nadšená, nepřeberně triček, doplňků, svetříků...je to něco jako u nás H&M, i cenově, ale řekla bych, že takové veselejší.
Jinak turisti tam prý chodí nakupovat do outletů - já jsem tam nikdy nic neulovila, všecko fejky nebo hadry...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod Tigra » sob 24. lis 2012 21:52:21

Tady máš LC Waikiki, já na to neklikám, protože by sis musela vzít druhý kufr, když jsi udělala tak velkorysou nabídku na dovoz :D : http://www.lcwaikiki.com/
A Roman, bez obav z kvality - výborné zpracování, materiály, všechno se dá prát...řekla bych, že kvalitativně tak někde na úrovni Escady. http://www.roman.com.tr/Departman/65/el ... px?filter=
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Parfémy: tipy na vintage, blešáky, trhy, veletrhy...

Příspěvekod verunka2201 » sob 24. lis 2012 22:13:23

Hehe, tomu říkám nákupní tipy! 8)
Když jsem chtěla po tetě dovézt stříbro, tak se se zlou potázala, dovezla jeden prstýnek - víc tam toho neobjevili :( Zlata hodně, ale to já moc nenosím... ale nebyli v Istanbulu, to zas ne.

No a vezu si relativně malý kufřík a batoh na záda-do letadla, takže se rozšoupnout s nákupy taky moc nemůžu. Ale tu klobásu se pokusím sehnat.;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

PředchozíDalší

Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštěvníků

cron