Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » stř 25. dub 2012 0:12:59

Vidíš, toho tam vedou taky, viď? Ale nevím, zda ke všemu mají testery. Ke kosmetice málokdy, vůně jsem nezkoušela :(
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » stř 25. dub 2012 0:15:10

A tohle http://www.biooo.cz/praskovy-sampon-ari ... -3828.html by mohlo vyhovovat i - kdo to tady psal, že se mu rychle mastí vlasy? Brettka, nadja? Nevím.
Takže kdo snesete patlání a blátíčka, nemuselo by to být k zahození. ;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » stř 25. dub 2012 0:20:37

Já to všechno zkusím, nebojte! :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 02. čer 2012 12:03:44

Tak pozor!! Prý Bioo v Kotvě není bio, neprodává výlučně přírodní produkty. Včera jsem náhodou navštívila pravé bio, je to v ulici za Májem (MY Tesco) a mimochodem je v té ulici obchod s italskýma botama a kabelkama Venezia.
Mám šampon, bylo to drahé jak sviňa, žádný devadesát korun, ale asi 270,-, ale nádherně voní. Takže zítra testování. Došel mi Big, doufám, že bude minimálně stejně luxusní.
samoon.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod nadja » sob 02. čer 2012 12:09:18

Pak dej vědět jestli je dobrý. Jo, a mají i své stránky.
http://www.biooo.cz/
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 02. čer 2012 12:32:56

To je ten samý odkaz, co dávala Verča o dva příspěvky výš - a to právě je Biooo, co není bio. Podle prodavačky.
Já jsem byla tady: http://www.greenwave.cz/
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 02. čer 2012 12:39:13

Teda já jsem si skoro jistá, že jsem platila pod tři stovky za ten šampon.
http://www.greenwave.cz/eliah-sahil-ayu ... ovy-sampon

Dostala jsem vzorky téhle kosmetiky: http://www.greenwave.cz/primavera
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod nadja » sob 02. čer 2012 12:39:58

Áááá, už to vidím. Mají i o jedno "o" navíc. Já někdy zase o kolečko míň. 8-)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod nadja » sob 02. čer 2012 12:44:01

Mmch, pamatuji prášek na vlasy - šampon ( nemyslím suchý, ten se prodává i dnes ), který se prodával za mého mládí. Hnus. Tím nechci říct, že tohle je mu podobné, ale mně tenkrát ten suchý, smíchat s vodou na hlavě, sakra nevyhovoval. Tak jsem zvědavá jak budeš spokojená nebo nebudeš.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » sob 02. čer 2012 18:41:08

verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » sob 02. čer 2012 18:46:03



Každopádně jsem zvědavá na Tigřin počin s práškovým šampónem ;) Dej vědět.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 02. čer 2012 19:26:16

To je škoda, že jsem si těch zkušebních setů v obchodě nevšimla, určitě bych si nějaký koupila. Dostala jsem ten oční krém, co o něm píše Bebe - o ten jsem si vlastně řekla, oni to mají na pultě jako novinku, tak mi ta ukecaná holka ještě doporučila granátový hydratační krém a šalvějový balancing fluid.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » sob 02. čer 2012 20:28:04

Jj, mně se ty setíky taky líbí, už jen pro ty taštičky <3 Ale uvítala bych něco na normální pleť, citlivou ani suchou fakt nemám. Budu doufat, že časem doplní řady.

Pak doufám na ty koupený věcičky poreferuješ, jsem na to zvědavá ;)
Heh, nějak se ti to kupí s tím referováním na kosmetiku... :D
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 02. čer 2012 20:29:58

Co na kosmetiku, ale mám tak okolo stovky (100) nevyzkušených vzorků vůní! :o
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » ned 03. čer 2012 21:34:52

Ráno jsem ho použila, první dojmy: práce s tím je hrozný oser! Namíchala jsem si to do kelímku, vylila na hlavu a nic. "Masírovat", jak píšou na obale, prostě nejde. Navíc se mi zdálo, že mám všechno na temeni a do délek ani za uši se nic nedostalo. Tak jsem si dala ještě jednu dávku, taky nic, spláchla jsem a dala jsem si potřetí. V duchu hesla, které je napsané na obale, něco ve smyslu, že až je hlava čistá, tak to začne pěnit (mělo by to být teda už ve druhé dávce). Tak nějaká pěna se objevila, to zase ne že ne, ale rozodně to nepění jako normální šampon. I ten krystalický Big je rozpustilejší. Takže jsem prostě měla pocit, že nemůžu mít vlasy umyté. Pobavilo mne upozornění, že se vlasy musejí důkladně spláchnout - ono to ani jinak nejde, z hlavy tečou potoky bahna.
Výsledek - rozpačitý. Vlasy mi nádherně voní, jako indická kořeněná tyčinka (jasně, až na ten santál). Došlo mi, jak se tahle kosmetika snoubí s CPO, přišlo mi nepatřičné vzít si na sebe něco jako Un Jardin sur le Nil nebo Chanel CEV, které jsem měla připravené. A zase naopak: teď nechápu, jak se člověk vymáchaný v Dove nebo Nivee může navonět olejíčkem nebo z plechovky. Mně už to nepůjde. To musí být absolutní hramonie, tenhle šampon, sprcháč, tělové mlíko a potom Musc al Haramain.
Mimo vůně tedy: myslela jsem, že vylámu zuby na Tangle Teezeru. Když jsem je nechala trochu proschnout, tak pak už to tak hrozné nebylo, ale i při fénování mi lehce zatrhávaly a cuckovaly. Většinou nepoužívám nic na vyhlazení, takže asi k takovému stavu bych to přirovnala. Mám čerstvě zastřižené vlasy, takže na vzhledu jsem nic moc nezpozorovala. Zdá se mi ale, že mám lehce větší objem - i na omak jsou vlasy jako po použití těch drahých šamponů na zvětšení objemu (s tím rozdílem, že po těch se musí používat určený kondicionér, aby šly vůbc rozčesat, takže jsou za odpoledne mastné).
Spěchala jsem, takže jsem musela fénovat - jsem zvědavá, jak budou vypadat volně uschlé.
Ovšem!! Absolutní plus a překvápko: na výletě jsem zmokla a normálně jsem zvyklá na to, že mi vlasy zkrepatí - dnes se nic nestalo. Lehce se mi stočily, ale chemlon nemám! To je absolutně výjimečný efekt, pro který bych ho doporučila.
A zdá se mi, že ani neelektrizují.

Takže zbývá otestovat hypoalergennost - zatím OK, ale to chce tak týden.
Ještě jsem zvědavá, jak budou vlasy vypadat po nějakém čase, jestli vydrží objem i nekrepatost.

Jo, ještě jedna nevýhoda: cena. S tím dnešním dávkováním to odhaduju tak na 5-7 mytí. Uvidíme.

Zatím teda :tu :tu
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » ned 03. čer 2012 22:47:54

Zajimave. Jsem zvedava na dlouhodobejsi vysledky :-)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod nadja » ned 03. čer 2012 22:55:54

Tak to mně stačí, stejný vopruz jako s tím mnou popisovaným šamponem asi před 40 lety opakovat nemusím, i kdyby se mně nad hlavou udělala svatozář a vrátilo panenství. :-
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » ned 03. čer 2012 22:57:47

Veru: já taky. Má to mít vliv nejen na vlasy, ale především na pokožku hlavy, tzn. hlavně na vlasy, které teprve narostou. To bude teprve zajímavé, až mě potkáš za rok jako máničku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » ned 03. čer 2012 23:02:28

nadja píše:Tak to mně stačí, stejný vopruz jako s tím mnou popisovaným šamponem asi před 40 lety opakovat nemusím, i kdyby se mně nad hlavou udělala svatozář a vrátilo panenství. :-

Jestli bude mít takové účinky, jak popisují bloggerky, tak mi to nevadí, to nepohodlí není zase takové. Už jen kdyby mi protáhl dobu mytí vlasů ze 2 dní na 3, tak by to bylo supr. A to odstranění krepatění taky, alergie už je jen bonus navíc (tam zatím žádná odezva). No, vyhodnotím to, až dorazím první krabičku.
Jinak zajímavé je, že neodmašťuje - zkoušela jsem si s ním umýt uši a nešlo to, ani pleť na obličeji jsem neměla suchou.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » pát 22. čer 2012 21:39:26

Tak já jsem na dně, vážení! Trochu drahá sranda, nicméně - šupéu! Vlasy mám viditělně pevnější, objemnější, takové víc "tvrdé". Po vyžehlení krásně drží dva dny. Co se týká maštění, žádné zlepšení - myju pořád obden. Ale je fakt, že druhý den večer ještě vypadají obstojně. Co se týká alergie, tak to je blbý: pokožka na hlavě je tedy určitě lepší, žádné ekzémy, lupy, svědění - špica. Jenže se mi na krku i na obličeji objevily flíčky, jako z kondicionéru - protože mi v kondicionérech vadí ta mastná složka, bude to asi tím, že tenhle šampon tak málo odmašťuje. No, testuju dál - třeba si na to zvyknu. Ty výsledky na vlasech za to stojí. A voní celý den.

Dnes jsem si koupila v Biooo ty blogerkama doporučované Ayuuri, jeden za 95Kč/100g. Nemá to tak hezké balení, ale za dvě stě plechovčička taky nestojí za to. Podle složení je Eliah Sahil asi 6-složkový, tyhlety mají jen jednu složku. Mám totiž dva: Shikakai a Aritha. Skhikakai je i Eliahu, Aritha možná taky (je tam něco s trochu jiným latinským názvem).


Jinak nákup v BIOOO: já jsem si myslela, že tam ty prodavačky za pultem jsou proto, aby radily zákazníkům. Evidentně jsou tam proto, aby lidi nekradli.
"Máte šampon Shikakai?"
"?"
"Takový prášek, jmenuje se to Ši-ka-kaj."
"Moment...už jde kolegyně. Máme šampon šitake?"
"Šikakaj".
"Aha, šikate!"

Druhá mi ho beze slova podala.
"Máte jen jeden druh?"
Beze slova mi podala další.
"Má nějaké jiné účinky?"
Podívala se na mne, jako bych se zeptala, jak je daleko z Ulanbátaru do Sydney.
"No...jaký je mezi nima rozdíl?"
"Rozdíl je jen v těch bylinách."
Myslím, že naše Kely by to neřekla líp. :D Ještě, že tihle lidi nejsou schopni vystudovat medicínu. :D
Tak jsem vzala oba dva a zkusím si to sama.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Kikina » pát 22. čer 2012 21:42:39

Tigra píše: já jsem si myslela, že tam ty prodavačky za pultem jsou proto, aby radily zákazníkům. Evidentně jsou tam proto, aby lidi nekradli.

:- :- :-
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » pát 22. čer 2012 21:51:49

:-

Pobavilo, vážně. Já tam dosud nemám blbou zkušenost, poradily mi vždy se vším a obstojně, zodpovídaly i moje otázky. Ale je fakt, že nikdy jsem se jich neptala zrovna na šitake :D :D :D
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » stř 27. čer 2012 21:34:30

Ráno mi došel Eliah Sahil, takže jsem narychlo sáhla po šitake, no jestli jsem si myslela, že s Eliahem je oser, tak to jsem netušila, co mne čeká s tímhle! Spěchala jsem, díky tomu se mytí protáhlo asi na 20 minut, ale kdybych chtěla být důkladnější při oplachování, tak klidně 2x tolik - furt šlo smetí a pak jsem ještě hromádku vyčesala.
Smíchala jsem oba prášky a jak jsem si zvykla pracovat s Eliahem, tak šup s tím přímo na hlavu zasucha; na vrcholu hlavy se mi to okamžitě proměnilo v bahnitý koláč, z vnějšku to muselo vypadat jako drdol-hovno, s tím rozdílem, že to nešlo rozmazat. Stala se z toho kompaktní hrouda, absolutně nemazlavá, tuhá. Takže druhou dávku jsem nasypala do nějkého kelímku z žabových vodních hraček a rozmíchala s vodou, to šlo úplně bez problémů a rozlila na různá místa na hlavě a to už jsem tak nějak po hlavě rozetřela. O nějakém mydlení nebo pěně nemůže být řeči, nic, je to jako rozmazávat si po hlavě mokrý písek.
Tyhle prášky jsou oproti Eliahu podstatně hrubší, jakoby hruběji mleté, takže i ta směs z toho je hrubá, žádný krém. Nepění, ani ve druhé dávce. Fakt se s tím blbě pracuje, protože nevíte, kde už to máte, a kde ne, hlavně délky se asi umyjou až při splachování. Asi dělám nějakou technologickou chybu. A nevoní! To teda cítím jako křivdu, Eliah voní krásně po chrámových tyčinkách, tady z těch bylin jedna trochu páchne po suchím klacku a druhá nothing. Vlasy ale cítit nejsou ničím. Nicméně - cena: Eliah mi podle Ketrů vydržel 19 dní (teda asi 8-9 mytí) a při ceně přes 300 se mi to zdá dost luxusní. Tohle vyjde asi trochu levněji, ale stejně to asi nakonec bude dražší než šampony typu Nivea a ....nevím, co se prodává v drogerii, asi čtyři roky jsem tam nic nekupovala. Nakonec ti bude s tím Bigem od Lushe nastejno, nebo spíš dražší.
Ale: výsledek! Nádhera. Tak zdravé vlasy jsem dlouho neměla. Stoprocentně je to tím, že ho používám už delší dobu, ale i po každém umytí je mám jakoby zpevněné, obalené. Vypadají zdravě, silněji, leskle, mají objem - na jemné matné vlasy bomba!
Bohužel moje pleť pořád trochu trpí - zkusím si dávat byliny jednu po druhé a sledovat, možná některá z nich mi bude sedět (seženu si ještě ty další). Když ta slečna říkala, že je to jedno, že jsou všechny stejné a rozdíl je jen ve jméně byliny... :D

Už jsem to myslím i tady psala, že se mi zdá, že šampon sjednocuje barvu, že lehce dobarvuje. Mám teď střední blond a zdá se mi výraznější - je to částečně i tím leskem, že je barva sytější, pěknější. Tak jsem si to vyhledala a opravdu:
Upozornění: Šampón Shikakai není vhodný pro světlé vlasy, protože přirozeným způsobem vlasy lehce ztmavuje.

Bohužel jsem si to možná přečíst dříve. My máme v práci na záchodě nějaké ty desunfekční zářivky a ony mění některé barvy, třeba růžové skleněné náušnice vypadají úplně modře. Dnes jsem se koukla na sebe a :o :o - zelené vlasy! Ne teda všechny, ale jen ty, na kterých byl kdysi melír, dnes už je barva sjednocená. Teda byla ráno, před mytím. Si říkám "blbé zářivky", vyjdu ven a říkám v kanclu: "Mám zelené vlasy?", všichni se na mne podívali a jednohlasně odpověděli "Ano". Tož tak. Oni teda ještě říkali, že kdybych je neupozornila, tak si nevšimnou, ale to se tak říká "Né, nemáš v tom tu prdel tak velkou...". Jsem rozhodnutá to používat dál a v případě, že barevnost se bude vyvíjet, budu to prezentovat jako záměr. Ale vám řeknu pravdu a budu vás informovat.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod derad » stř 27. čer 2012 22:44:34

Tigra píše:na vrcholu hlavy se mi to okamžitě proměnilo v bahnitý koláč, z vnějšku to muselo vypadat jako drdol-hovno
království za foto :D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » stř 27. čer 2012 22:56:40

S tvojí fantazií ti popisek musí stačit. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštěvníků

cron