Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Friday » čtv 28. čer 2012 10:57:07

Velká zelená hlava.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » pon 02. črc 2012 11:55:57

Tigro, a co takhle zkusit hennu? Teď mám na mysli některou z těch sypacích v blond odstínech. Že by ti na tu pokožku hlavy taky mohla slušně pomoct, otázka je co s vlasama - mně ty obyčejnější henny je vždycky dělaly jakoby tužší, pevnější a načechranější, lush henna mi je trochu zatěžuje, takže se pak rychleji mastí (prvních pár dní), ale ty práškové henny žádné oleje neobsahují, takže by to mohlo být v cajku, ne?
A hlavně si ty vlasy nebarvi žádnýma chemickýma sajrajtama, to si pak na hlavu můžeš patlat třeba dalajlámovo .... mno, víš co. A stejně ti to nepomůže.

Anebo se nepatlej celou hennou, ale kup si třebas jen jejich přelivy anebo šampony+kondicionéry. Henné Color v tom má slušný výběr. Kuk:

http://hennecolor.patriotcaffe.cz/page.php?3
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » pon 02. črc 2012 12:32:48

Veru, já si je nebarvím, asi rok. Dala jsem si jen ten červený šampon na zkoušku, to si pamatuješ :D, ale to byl konec pokusů - občas si koupím nějaký "medový blond" šampon (obvykle chci ledový blond a obvykle se blbě podívám :D). Ale v těch délách mám pořád melíry. Kadeřnice mi to sice dobarvila na moji barvu, ani se to moc nevymývá, ale po použití některých výrobků je to poznat, třeba s tím červeným přelivem nebo teď s těma bylinama (ale jen poprvé, po dalším použití se barva sjednotila). Dnes ráno jsem ale zbaběle použila šampuk. :D
Zkusím tu hennu v přelivu, dík za tip, uvidím, jak to dopadne, kdyžtak se ostříhám, nehtů jsem se taky vzdala, tak co... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » pon 02. črc 2012 12:51:22

Přeliv je taky sajrajt. Ten, co barví.
A s těmi nehty tomu nerozumím - ty sis zkrouhla, protože ti připadaly až moc dlouhý a blbě se ti s nimi fungovalo. Ne?
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » pon 02. črc 2012 12:52:43

Ne, já jsem si včera ustřelila o futro prostředníček, tak je mám teď jak dělník v továrně.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » pon 02. črc 2012 12:53:31

Jéé, au au! :( Ale to doroste. ;)
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod molie » sob 04. srp 2012 7:54:52

Tigra píše:
samoon.jpg

Dneska poprve otestovano. Pracuje se s tim nic moc, ale uz pri druhem myti celkem penil, tak jsem vic nepokracovala. Vune je takova vlezla, v koupelne to voni jak v indickem bordelu. Zatim schnu, tak pokracovani pozdeji.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » sob 04. srp 2012 9:39:36

Tak po otestování pár krabiček Ayuuri, co mají v BIOO, shrnuji:
:br :br SHIKAKAI: vhodný na jemné vlasy, velmi zlepšuje jejich "tuhost", vlasy získají načechraný vzhled (trochu suchý) a objem; perfektní, ALE: strašně provokuje maštění vlasů! Pro mne by to bylo na každodenní mytí, takže jsem ho vyloučila i ze směsí a nebudu používat. Ale pro lidi se suchou pokožkou musí být prima.
:br :br :br :br :br AMLA: kondicionér; co o něm napsat - používá se stejně blbě, jako ostatní bylinky, musí se s ním ležet dvacet minut ve vaně, ale vlasy jsou po něm perfektní, hladké, bezvadně se rozčešou, neelektrizují...prostě je to normální kondicionér, jenže narozdíl od chemie nemastí, nezanáši vlasy silikony a tím, že nemastí, vlasy zůstávají delší dobu nemastné; toto je výrobek, který jsem hledala dlouhé roky. Nemusí se používat po každém mytí, účinek je dlouhodobější, takže já si ho dávám ob jedno nebo dvě mytí. Perfektní věc!
:br :br :br MULTANI MATI: maska na obličej; bezva věc, opravdu odmastí a vyčistí póry, aniž by vysušila. Pleť je po použití jemná, hydratovaná. Když vám nevadí půl hodiny vypadat jako černoch a že budete mít plnou vanu močůvky (nedá se to udržte na hubě, musíte s tím ležet ve vaně). Výsledek je príma, žádné alergie. Nevýhoda je, že tohle se fakt nedá provést před odchodem do práce a bez mytí vlasů.
:br :br :br :br :br ARITHA: nejlepší šampon ze všech na světě! O den oddaluje mytí, opravdu snižuje maštění, aniž by vysušoval vlasy nebo pokožku; vlasy sice nejsou tak pevné, jako po Shikakai, ale pořád lepší, než po čemkoliv jiném. V tomhle budu pokračovat

Efekt nečekejte po prvním mytí, to budete akorát tak naštvaní, že při každém česání se z vás budou sypat hnědé lupy - prostě to nejde nikdy úplně dokonale smýt. Chce to projít aspoň jedním balením a pak si najednou uvědomíte, že si nemusíte mýt hlavu celý víkend, že vlasy neelektrizují, drží účes, žádné lupy, žádné svědění a mají lepší barvu (všechno to listí lehce tónuje do přírodních barev červené, nepatrně, ale na světlejších vlasech je to poznat jako oživení a sjednocení barvy; jestli to pozorují i tmavovlásky nevím).

Nejlepší kombinace: nejvíc se mi osvědčila kombinace pravidelného použití Ayuuri šamponu + občas kondicionér Amla (1x týdně) + občas vynechat a používat normální šampon (1x za měsíc na týden). Zatím používám šampuk, ale otravuje mne to skladování, takže po spotřebování nahradím Bigem - ale to není podmínka, vy si používejte, co chcete, jen doporučuju něco přírodního, je škoda ty pročištěné vlasy zase zaneřádit balastem ze silikonů, arabské gumy a slídy. Když použiju tak 3x za sebou šampuk, tak jsou vlasy nejlepší, jakoby se vymyly zbytky indických lístečků, plodů a trávy, kterých se jinak nejde zbavit, a vlasy jsou kvalitní, ale lehounké. Ale pak to chce zase návrat k přírodě, léčení a údržba.
ObrázekObrázekObrázek

Takže mi ještě zbývá vyzkoušet NEEM pro každodenní mytí obličeje; myslím, že by se s tím šlo i odličovat a věřím, že bude stejně dobrý, jako Multani. A ještě bych chtěla časem vyzkoušet celou řadu Eliah Sahil (i když nevěřím tomu, že ty směsi budou lepší, než jednotlivé byliny, jak si jejich kombinaci namíchám sama).
Ze začátku jsem tenhle experiment brala jako zpestření, ale dokud na to budu mít náladu (přece jen je to použití otrava, i když to zvládám už i ráno před odchodem do práce), budu to používat trvale. Mám z toho radost.

Všechno to kupuju v Bioo v Kotvě, včera tam byla dokonce dívka, která tomu rozuměla, tak snad až skončí prázdniny a místo brigádnic tam budou prodavačky, tak se posuneme dál. :)
(Zato moje zkušenost včera ze Sephory... :- )
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » sob 04. srp 2012 11:20:55

Z toho, cos vypsala, znám podle jména akorát Shikakai a slyšela jsem o Amle, ale nic víc.
Věřím, že jsou to supr věci, to tyhle bývají - a že to fakt má výsledky. Jen mám pocit, že by mě těžce nebavilo používání...
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod molie » stř 15. srp 2012 10:47:07

Eliah Sahil - recenze: nepripada mi to zase takovy opruz pri pouzivani, z mych vlasu se dobre vyplachuje, vliv na masteni vlasu neresim, ja si myju vlasy obden a vyhovuje mi to, vlasy jsou pevnejsi, mozna trosku ztmavuje. Stridam ho s Big, jsou rana, kdy na nej nemam naladu... Celkove mam pocit, ze si ho klidne koupim znova, az posoudim dlouhodoby ucinek.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » stř 15. srp 2012 11:38:29

Sahil je v pohodě...včera ráno po důkladném opláchnutí Arithy mi při česání z vlasů do umyvadla vypadla malá žabka bahenní...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod HaF » stř 15. srp 2012 12:01:03

Tigra píše:Sahil je v pohodě...včera ráno po důkladném opláchnutí Arithy mi při česání z vlasů do umyvadla vypadla malá žabka bahenní...

:shock: Tolik zaručeně přírodních ingrediencí bych snad ani neočekávala.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod GeneHawkins » stř 15. srp 2012 13:38:36

Blbě rozmixovaný. To se může stát.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » ned 14. říj 2012 18:19:02

k tohle je henna pro mne: http://hennecolor.patriotcaffe.cz/
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » pon 22. říj 2012 12:13:35

Tip pro Tigru: Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.

Právě jsem dočetla článek tady: http://denjekrasny.blogspot.cz/2012/09/ ... o-bar.html
a myslím, že tahle značka by stála za vyzkoušení. Pracují i s Shikakai, různými jíly a jinými přírodninami, což je přesně to, co se tu celou dobu řeší. Asi taky něco vyzkouším.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » úte 23. říj 2012 17:11:50

Hm, dobrý! Jdu si poprvé zkusit blond hennu - ale nemůžu na netu najít návod. Bloggerky to asi nepoužívají. :( Mám ho z Německa, viděla jsem to v regále, tak jsem ho hodila do košíku, Henné color - váhala jsem ještě nad šamponem, ale ten stál 16€, to se mi zdálo moc, potřebuju to před tím zkusit. Krabička henny stála 8€ a když jsem si to pak našla v CZ e-shopech, tak jsem málem spadla ze židle! :o
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » úte 23. říj 2012 22:52:17

Jo, já ji kupovala asi za 130 Kč. Osm éček je fakt moc.
Není na tom nic těžkýho. Prostě to zaleješ horkou vodou a napatláš. Můžeš do toho přidat nějaké oleje anebo třeba heřmánek, aby výsledek byl světlejší. Nebo citronovou šťávu. Nebo jogurt (účinky jsem nepozorovala, ale někdo to tak dělá).
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » úte 23. říj 2012 23:00:34

Mám to načtené z vašeho blogu. :) O půlnoci smývám, jen si nejsem jistá, jestli to mám ještě šampónovat?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » úte 23. říj 2012 23:10:55

Těžko říct, takhle z hlavy. Já to smývám právě šamponem, jinak bych to z toho asi nedostala. Teda, Lush hennu určitě ne díky tomu, jak je olejová. Ta Henné Color by asi sama šla. Kor když jsi na tyhle blátíčka zvyklá z dřívějška.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » úte 23. říj 2012 23:21:10

Tak já jdu na to. Na zítra mám vyžehlené (to je nadsázka) šaty se zebrou, tak žádná přírodní barva mne nebude mrzet. Dodrou!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod derad » stř 24. říj 2012 6:28:11

poznám tě?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod Tigra » stř 24. říj 2012 7:51:35

Jo, podle zebry na šatech.
Dopadlo to perfektně, jsem hrozně spokojená, ale málo to zabarvilo, asi jsem ji měla krátce a neerovnoměrně. Můžu si dát hned v sobotu nášup, nebo musím počkat?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » stř 24. říj 2012 16:22:21

Si myslím, že můžeš hned. Není v tom nic agresivního, jako v chemických barvách, aby ti to udělalo na vlasech nebo kůži neplechu.
Jak dlouho jsi to měla? Mně moje první henna taky skoro nechytla, takže napříště jsem s ní šla spát a těch 8 nebo 9 hodin už bylo znát. Ale tak 6 hodin by taky mělo stačit.
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod derad » stř 24. říj 2012 18:22:08

henna snad dělá vlasům vyloženě dobře, ne? myslím.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Raw Gaia Shikakai a jiná ayurvéda

Příspěvekod verunka2201 » stř 24. říj 2012 20:37:12

Přesně tak. ;) Někdo tvrdil opak?
verunka2201
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon 07. lis 2011 19:21:13

PředchozíDalší

Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštěvníků

cron