Jak na hedvábí

Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » ned 25. bře 2012 22:11:56

Mám hedvábný šátek po babičce a ráda bych ho nosila. Je strašně křehký, tenoučké hedvábí a navíc asi věk, takže se mu na jedné straně utrhnul lem - má to jen takovou tu ruční obnitku. Dá se to opravit, zabývá se tím nějaká tvořilka na Fleru?
Neraďte mi, ať si koupím nový, protože mně jde právě o ten po babičce.

A ještě mám dotaz estetický: koupila jsem si šaty z toho nejtenšího pongé, je to jemnější, než používají tvořilky (ale není to voál). Nosí se to zmačkané, resp. volně uschlé, takže je to takové "polámané". Jenže spodní okraj, i když jsem ho narovnávala během schnutí (uschlo to asi za 10 minut) zůstal ohrnutý - jsou tam 3 kanýry, takže na každém z nich. Nelíbí se mi to, ale žehlit to nepůjde, porušila bych tím to pomačkání. Napadá vás, co s tím? Nedá se to nějak napnout, nebo vylisovat mezi něčím?

A btw: perete hedvábí, nebo nosíte do čistírny?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Evulik » pon 26. bře 2012 11:30:33

mám 2 hodvábne pyžamá a 2 nočné košieľky a periem v ruke vo vlažnej mydlovej vode. Dávam aj aviváž.
A po vyschnutí normálne žehlím na najnižšej teplote. Inak ono sa to hneď po prvom nosení tak či tak pomačká a vyzerá to ako nežehlené :)
Evulik
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát 11. lis 2011 14:58:46

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » pon 26. bře 2012 12:15:16

Opravu utrženého lemu... zkus to opravit sama. Jasnačka, že to někdo může zkusit. Můžeš to zadat krejčové, většina se Ti na to ale vybodne a ty co se nevybodnou si řeknou nehoráznou sumu, protože tohle se musí dělat opatrně a ručně. Samo o sobě to není takový problém, potřebuješ jemné ruce, trpělivost a přesné oči abys látku nevytáhla špatným směrem.


Hedvábí nosím běžně coby exematik si kupuju i hedvábné košilky apod. Peru v pračce na třicet na syntetiku a netrápím se tím.
Šátky a barevné věci u kterých si nejsem jista stabilitou barev, peru v mírně vlažné vodě v marseilském mýdle.
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 26. bře 2012 13:02:51

Juana píše:Opravu utrženého lemu... zkus to opravit sama. Jasnačka, že to někdo může zkusit. Můžeš to zadat krejčové, většina se Ti na to ale vybodne a ty co se nevybodnou si řeknou nehoráznou sumu, protože tohle se musí dělat opatrně a ručně. Samo o sobě to není takový problém, potřebuješ jemné ruce, trpělivost a přesné oči abys látku nevytáhla špatným směrem.

Tys jako fakt myslela, že to mám dělat já, mýma rukama? :- To fakt neklapne. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » pon 26. bře 2012 13:43:50

v tom případě se připrav buď na ceny paní Poláškové (603162717 - jiřího z poděbrad), které jako jediné bych věřila, že si s tím poradí
nebo si sežeň nějakou bydlenku fler je jich plný, je jedno kterou vezmeš pokud se Ti její práce bude líbit (soustředila bych se na to, jestli se vyžívá v detailech)
Já osobně bych do ničeho takového nešla, protože dát něco takového z ruky a někam to posílat a riskovat, že mi to bydlenka sprasí, to není nic pro mne.
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Evulik » pon 26. bře 2012 19:21:43

Tigra píše:
Juana píše:Opravu utrženého lemu... zkus to opravit sama. Jasnačka, že to někdo může zkusit. Můžeš to zadat krejčové, většina se Ti na to ale vybodne a ty co se nevybodnou si řeknou nehoráznou sumu, protože tohle se musí dělat opatrně a ručně. Samo o sobě to není takový problém, potřebuješ jemné ruce, trpělivost a přesné oči abys látku nevytáhla špatným směrem.

Tys jako fakt myslela, že to mám dělat já, mýma rukama? :- To fakt neklapne. :D

Dones to zajtra, možno s tým niečo spravím...
Jo a akej je farby ten lem a akej niť, ktorou je to lemované?
Evulik
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát 11. lis 2011 14:58:46

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 26. bře 2012 19:23:02

Evulik píše:
Tigra píše:
Juana píše:Opravu utrženého lemu... zkus to opravit sama. Jasnačka, že to někdo může zkusit. Můžeš to zadat krejčové, většina se Ti na to ale vybodne a ty co se nevybodnou si řeknou nehoráznou sumu, protože tohle se musí dělat opatrně a ručně. Samo o sobě to není takový problém, potřebuješ jemné ruce, trpělivost a přesné oči abys látku nevytáhla špatným směrem.

Tys jako fakt myslela, že to mám dělat já, mýma rukama? :- To fakt neklapne. :D

Dones to zajtra, možno s tým niečo spravím...
Jo a akej je farby ten lem a akej niť, ktorou je to lemované?

:o :o
Tmavě rudá, rubínová.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Evulik » pon 26. bře 2012 19:27:49

no musím pohľadať, či mám vôbec takú niť :e? ale nič nesľubujem, ano?
Evulik
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát 11. lis 2011 14:58:46

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod albereta » pon 26. bře 2012 21:37:01

albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 26. bře 2012 21:47:53

Nene, já nemám problém s tím, že to není plisované; ono se to krásné zmačká i při volném schnutí samo, ale ten okraj je jen zaentlovaný a ohrne se. Šlo by to možná sestehovat dohromady, ale má to tři třímetrové kanýry, takže že bych stehovala 9 metrů, tak to jedině ve vězení. :D Lidi, uvedomte si, že i moje babička o mně už někdy od té doby, co jsem udržela v ručičkách předměty, říkala "nasrat do ruk a nepustit k vodě". :D
Dělám věci s nadšením, ale výsledky odpovídají Mimáči, bohužel. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod derad » úte 27. bře 2012 6:20:06

albereta píše:volakedy sa plisovane sukne prali tak, ze sa volne nastehovali a tak sa davali to pracky...

Obrázek
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » pon 23. dub 2012 8:36:54

Tigra píše:Mám hedvábný šátek po babičce a ráda bych ho nosila. Je strašně křehký, tenoučké hedvábí a navíc asi věk, takže se mu na jedné straně utrhnul lem - má to jen takovou tu ruční obnitku. Dá se to opravit, zabývá se tím nějaká tvořilka na Fleru?
Neraďte mi, ať si koupím nový, protože mně jde právě o ten po babičce.

A ještě mám dotaz estetický: koupila jsem si šaty z toho nejtenšího pongé, je to jemnější, než používají tvořilky (ale není to voál). Nosí se to zmačkané, resp. volně uschlé, takže je to takové "polámané". Jenže spodní okraj, i když jsem ho narovnávala během schnutí (uschlo to asi za 10 minut) zůstal ohrnutý - jsou tam 3 kanýry, takže na každém z nich. Nelíbí se mi to, ale žehlit to nepůjde, porušila bych tím to pomačkání. Napadá vás, co s tím? Nedá se to nějak napnout, nebo vylisovat mezi něčím?

A btw: perete hedvábí, nebo nosíte do čistírny?




Nazdárek, jak jsi pochodila s tím hedvábím?
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 23. dub 2012 9:54:14

Nijak, a ještě k tomu se mi udělala díra na šatech po prvním vyprání (něžně v ruce) :(.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Kikina » pon 23. dub 2012 9:55:48

... a nebylo to náhodou po prvním sehnutí? (něco takového jsi tu psala, ne?) :e?
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » pon 23. dub 2012 10:00:01

Já teď konečně sehnala šaty (hedvábné a navíc s podšívkou) do kterých dám hrudník, jen se zadkem by se mi tam vešla ještě moje sestra, takže potřebuju někam odnést a nechat zabrat a k Poláškové se teď nedostanu. Tak si tak říkám, nevíte o někom kdo umí a má dobré ceny?
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 23. dub 2012 10:15:03

Kikina píše:... a nebylo to náhodou po prvním sehnutí? (něco takového jsi tu psala, ne?) :e?

To byla značková sukně, ale tu si dokážu opravit sama, až si ji někdy vyperu. Tohle jsou takové lehoulinké vílí šaty, je to jak pavučina.
Co někdo z Fleru, Juano? :e?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » pon 23. dub 2012 10:40:38

Bojím bojím, radši bych někoho ověřeného, jsou věci u kterých se mi nechce být průkopnicí. Navíc fler je většinou o poště a o tom, že umělkyně musí mít čas. To už si rovnou můžu ten měsíc počkat na Poláškovou a mít jistotu, že to dobře dopadne.
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » úte 24. dub 2012 11:38:30

Koukala jsem na fler - no snad až na něco málo od Minaříkové (ta má pro změnu fotky maskovací, nejde ani pořádně prohlídnout si šaty, natož takové detaily jako rovný šev) je tam všechno z hedvábí křivě šité a švy se krabatí. :-( navíc bych se musela registrovat i když chci napsat jenom vzkaz. Asi budu čekat na osvědčenou krejčovou a nebudu to řešit.
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » úte 24. dub 2012 11:44:07

Dáš mi kontakt, prosímtě?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » úte 24. dub 2012 12:16:50

Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Juana » stř 25. dub 2012 12:18:35

Dneska už měla otevřeno :-)
Juana
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 01. pro 2011 9:34:11

Re: Jak na hedvábí

Příspěvekod Tigra » pon 07. kvě 2012 19:00:31

Vítězství hmoty nad hmotou: zašila jsem si to sama. A dokonce to není poznat a je to docela pěkné i z rubové strany. Ale jsem docela otrávená, šaty jsou drahé, značkové, měla jsem je na sobě jednou + dvakrát něžné praní v ruce a půl kanýru pryč. To jsem zvědavá, co budu zašívat po příštím praní. Myslím, že z čistírny by mi je ani nevrátili. Takové šaty dostala Lada od Kazisvěta.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00


Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštěvníků

cron