Kosmetika přírodní i nepřírodní

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Saturday » úte 09. pro 2008 11:06:52

Mně se vždycky zdálo, že s těma hydratačníma krémama je to (tady v Pze, kde neni žádná zima) přehnaný. Ono to totiž prý vadí až od cca mínus dvanácti stupňů nebo v podobných teplotách. A když vezmete v potaz, že třeba loni ani nemrzlo a že se v zimě pohybujeme převážně ve vytopených prostorách se sušším vzduchem, je otazný, jestli neni lepší u těch hydratačních krémů zůstat. Jasně, pokud bude Fridka na chalupě půl dne hrabat listí venku, neni to ideální, ale na přeběhnutí z dopravního prostředku do kanclu a zpět?
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 11:40:54

A nejsou ty hydratační krémy nahovno?

Takovej příklad, jelení lůj, takový ty tyčky na rty. Znám pár lidí co to nikdy nepoužívali, chlapy i chlapi, jednou si to koupili nebo dostali, párkrát si tím mázli hubu. A když jim ta mastnota vyschla, rty jim popraskaly, mázli si je a byl klid. Teď tvrdí jak ty tyčinky jsou skvělé, co by si bez nich s rozpraskanými rty počali.


Není to tak i s těmi hydratačními a bůhvíjakmami krémy stejné? Není to něco, bez čeho se klidně obejdu, ale jak si s tím začnu mazat hubu, už s tím nejde přestat?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika

Příspěvekod Tigra » úte 09. pro 2008 12:20:49

Javam to sem asi nenapisu...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kosmetika

Příspěvekod Tigra » úte 09. pro 2008 12:23:50

Aha, dobry. Uz asi tyden se vam snazim napsat, ze Effaclar je na mne moc agresivni a ze novy Vichy je mnohem vic hydratacni, takze se mi zda ted uplne nejlepsi. Bylo to mnohem delsi, ale nebavi mne to psat poste.....

Ale hlavne jsem se rehtala te E.liscine kosmeticce: E-li, a vysvetlila ti kosmeticka, proc ho nemas pouzivat? Ze bys omrzla? :- :-
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod E-liška » úte 09. pro 2008 12:50:11

Vysvětlila, že ti ta voda v tom namrzne a popraská to ta svrchní vrstva.. pravda je, že když mrzne, tak se musím namazat mastnějším krémem, protože je mi jinak na xicht zima..

Mě LRP vyhovuje, mám po něm hebounko..
Dobrý je prý ten Normaderm od vichy noční, denní se mi drolil pod makeupem..
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 13:13:53

Ty máš fakt na povrchu obličeje teplotu pod bodem mrazu?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod GeneHawkins » úte 09. pro 2008 13:30:58

Ale ono samozřejmě nejde o bod mrazu. Jedná se o to, že vypařováním vody vstřebané z hydratačního krému se za chladného počasí (mrazu) nepřiměřeně snižuje povrchová teplota pokožky. Ta na to reaguje snahou o zvýšené prokrvování, tím se rozšiřují povrchové cévy a vůbec to nadělá více škody než užitku.
Takže - věřte odborníkům a v mrazu nehydratujte, naopak použitím mastnějšího krému zhoršíte odpařování vody, která tam je i tak a polepšíte si.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 13:35:05

Jo, taky jsem kdysi prodával Oriflame.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod GeneHawkins » úte 09. pro 2008 13:36:59

Kohant píše:Jo, taky jsem kdysi prodával Oriflame.

To seš dobrý hovado...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 13:39:39

Známej si (né já) chčije ve sprše na nohy, prej aby nechyt plíseň.

Ale to než do přírodní kosmetiky bude patřit do přírodní hygieny.

Asi.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 13:40:25

GeneHawkins píše:
Kohant píše:Jo, taky jsem kdysi prodával Oriflame.

To seš dobrý hovado...

Ale jo, dobrý to bylo. Chlap jsem uměl prodat líp než ženská.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 13:41:14

Kohant píše:
GeneHawkins píše:
Kohant píše:Jo, taky jsem kdysi prodával Oriflame.

To seš dobrý hovado...

Ale jo, dobrý to bylo. Chlap jsem uměl prodat líp než ženská.

Ještě bych možná někde našel růžovoučké vizitečky.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Saturday » úte 09. pro 2008 14:39:24

Kohant píše:A nejsou ty hydratační krémy nahovno?



Nevim jestli to hydratuje ale hutné mastné mi nedělá dobře. Prababi si mazala sádlo, protože byla taky alergik (jo, už ona). To si musela obden čistit ucpaný póry nebo co.
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » úte 09. pro 2008 15:11:36

Saturday píše:
Kohant píše:A nejsou ty hydratační krémy nahovno?



Nevim jestli to hydratuje ale hutné mastné mi nedělá dobře. Prababi si mazala sádlo, protože byla taky alergik (jo, už ona). To si musela obden čistit ucpaný póry nebo co.

Sem to myslel tak, že jestli je to návykové. Že jak si na to zvykneš, nejde přestat.

Třeba do krmiv pro psy je módní záležitost přidávat chondroitin a glukosamin. Kdo ho nanapíše na pytel a nenamaluje piktogram s kloubem, těžko prodává.
Přesto je jeden velký výrobce, který říká - my to ve svých krmivech nemáme, a my se s tím chlubíme. Zároveň však dodává že je možné že zákazník ho k tomu donutí.
Chondroitin a glukosamin mají podporovat a chránit chrupavky kloubů. Výrobci kteří je v receptůrách nemají tvrdí, že zdravý kloub se dokáže o sebe postarat sám. U nemocných kloubů má přídavek chondroitinu a glukosaminu v dietě opodstatnění, zdravý kloub však při jejich pravidelných dávkách v potravě "zleniví" a spolehne se na pomoc z venčí. Když se přejde na krmivo bez těchto přísad, chrupavky trpí a nějakou dobu zase bude trvat, než se organismus naučí o ně starat. Do té doby může dojít k jejich poškození a pak budete chodit k veterináři pro drahé tablety s chondroitinem a glukosaminem.

No a tak jsem chtěl vědět, jestli to s tou hydratací není obdobné.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

K

Příspěvekod Tigra » úte 09. pro 2008 15:51:27

Korva zase to tady jako neni? NA to seru, fakt.......................... :td
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Friday » úte 09. pro 2008 16:59:48

Já hydraťáky používám jen na ruce. Na xichtě se mi líbí výhradně modrá Indulona (ahoj HaF) nebo klasická Nivea, ať už hrabu listí nebo nakupuju v Luxoru. Ani se nelesknu. Jen při použití těchto krémů nemám pocit, že mi obličej neovladatelně mimicky pracuje. Je to fakt hodně indivindi.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod HaF » úte 09. pro 2008 17:55:40

Friday píše:Já hydraťáky používám jen na ruce. Na xichtě se mi líbí výhradně modrá Indulona (ahoj HaF) nebo klasická Nivea, ať už hrabu listí nebo nakupuju v Luxoru. Ani se nelesknu. Jen při použití těchto krémů nemám pocit, že mi obličej neovladatelně mimicky pracuje. Je to fakt hodně indivindi.

Pátková, já jsem hamba. :oops:
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Saturday » stř 10. pro 2008 9:38:54

Kohant píše:
Saturday píše:
Kohant píše:A nejsou ty hydratační krémy nahovno?



Nevim jestli to hydratuje ale hutné mastné mi nedělá dobře. Prababi si mazala sádlo, protože byla taky alergik (jo, už ona). To si musela obden čistit ucpaný póry nebo co.

Sem to myslel tak, že jestli je to návykové. Že jak si na to zvykneš, nejde přestat.

Třeba do krmiv pro psy je módní záležitost přidávat chondroitin a glukosamin. Kdo ho nanapíše na pytel a nenamaluje piktogram s kloubem, těžko prodává.
Přesto je jeden velký výrobce, který říká - my to ve svých krmivech nemáme, a my se s tím chlubíme. Zároveň však dodává že je možné že zákazník ho k tomu donutí.
Chondroitin a glukosamin mají podporovat a chránit chrupavky kloubů. Výrobci kteří je v receptůrách nemají tvrdí, že zdravý kloub se dokáže o sebe postarat sám. U nemocných kloubů má přídavek chondroitinu a glukosaminu v dietě opodstatnění, zdravý kloub však při jejich pravidelných dávkách v potravě "zleniví" a spolehne se na pomoc z venčí. Když se přejde na krmivo bez těchto přísad, chrupavky trpí a nějakou dobu zase bude trvat, než se organismus naučí o ně starat. Do té doby může dojít k jejich poškození a pak budete chodit k veterináři pro drahé tablety s chondroitinem a glukosaminem.

No a tak jsem chtěl vědět, jestli to s tou hydratací není obdobné.


No já, popravdě, nevim jestli jsou moje krémy z kategorie "hydratační" páč tomu až tak nerozumim. Jenom vim, že to není těžké mastné dusivé. Pro mě výběr je obvykle podle jednoho kritéria alergie ano / ne.
Jen jsem chtěla reagovat na to, že úderem určitýho data vyhlásí kosmetičky zákaz něčeho a ani se neptají kolik času dotyčná venku stráví, jestli je to víc než pět minut při čekání na MHD ráno a pět minut večer. Takže si pak lidi mažou ochranný zimní krémy vhodný na hory, aby s nima seděli celý den v kanclu.
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Kohant » stř 10. pro 2008 10:43:41

By mohli s tím vyhlašování dycky aspoň počkat na houkání.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Friday » stř 10. pro 2008 17:36:22

Jako zimní gumy a hubní nátěry najednou?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod HaF » stř 10. pro 2008 17:44:27

Dobrej nápad. Jako ketři s mastnou pokožkou odmastit teď
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Tigra » čtv 25. pro 2008 1:12:05

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Ivan-1 » čtv 25. pro 2008 9:08:39


Že to čistenie ti spravím aj zadarmo.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Friday » čtv 25. pro 2008 17:10:12

Dostala jsem krém na ruce, který voní jako perníčky.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Kosmetika přírodní i nepřírodní

Příspěvekod Tigra » pát 26. pro 2008 1:26:18

Z Avonu, červený, že? Já mám k tomu ještě pomádu na rty a ta i CHUTNÁ jako perníčky!!:X A ještě mám k tomu třpytivé mléko do výstřihu, ale to už nevoní. Zcela chemické to je, obšem.

Používáte pomádky někdo? Já nakupuju jak šílenec, nejraději mám placentu, ale tu já prostě neseženu, v DM a Droxi ji nemají a jinam se nedostanu. Tak nakupuju všude možně různé barevné, lesklé a obrázkové, ovocné a čokoládové a průsvitné perleťové rtěnky a lesky...

Poslední úlovky:
No.1 - v Droxi, ta jejich značka, višňová tyčinka - jemně červeně barvící, velmi výrazná vůně a chuť višní, hodně mastný, až voskový, asi 29 Kč (!)
No.2 - v Doglasu, značku nevím, můžu se podívat, až ze mne sleze Myšák, z řady kosmetiky "ovocné koktejly", kokos-banán v kelímku - bezbarvý, malinko perleťový, krásně a velmi jemně voní (ani po jednom ovoci ne výrazně), tuhá a nelepivá konzistence (narozdíl od Body Basic kelímků), asi 99Kč (nebo 109? - ale je docela velký); krásný na pohled, v průhledném kelímku je bílo-fialová spirála, k sežrání.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštěvníků