Hadry: materiály, praní, údržba...

Hadry: materiály, praní, údržba...

Příspěvekod Tigra » ned 24. kvě 2015 21:22:06

Ja vypadá 100% cupro? Dá se v tom dýchat? A jak na údržbu?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Hadry: materiály, praní, údržba...

Příspěvekod Tigra » ned 24. kvě 2015 21:26:53

A ještě dotaz na údržbu: mám dvoje šaty, co nosím do čistírny, jinak všechno peru. Jedny jsou z 100% bavlny, ale je to taková úprava jako hedvábný papír - ne hedvábí, ale vyloženě je to takové trčavé, jako papír. Druhé umělé hedvábí. Já nosím všechno jenom jedenkrát, takže každé nošení mne stojí 180 korun. Ptala jsem se v čistírně, jetli to můžu vyprat, prý ne a to z toho důvodu, že by to už nikdy nešlo vyželit (obojí), u tho hedvábí prý navíc hrozí zapuštění barev vzorů do sebe. Co vy na to, vyprali byste to?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Hadry: materiály, praní, údržba...

Příspěvekod molie » pon 25. kvě 2015 15:29:14

Tigra píše:A ještě dotaz na údržbu: mám dvoje šaty, co nosím do čistírny, jinak všechno peru. Jedny jsou z 100% bavlny, ale je to taková úprava jako hedvábný papír - ne hedvábí, ale vyloženě je to takové trčavé, jako papír. Druhé umělé hedvábí. Já nosím všechno jenom jedenkrát, takže každé nošení mne stojí 180 korun. Ptala jsem se v čistírně, jetli to můžu vyprat, prý ne a to z toho důvodu, že by to už nikdy nešlo vyželit (obojí), u tho hedvábí prý navíc hrozí zapuštění barev vzorů do sebe. Co vy na to, vyprali byste to?

Ty prvni bych urcite neprala, predpokladam, ze je na nich nejaka impregnace, povrchova uprava, co uz pak nemas jak obnovit.
Ty druhe bych mozna riskla, pokud nevypadaji, ze se pranim a zdimanim latka "polame". Zapusteni barev bych se u prani ve studene vode moc nebala, to by se v tech satech nesmelo ani zmoknout, jen bych se vyvarovala delsiho namaceni.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25


Zpět na Parfémy, kosmetika, móda a vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 návštěvníků

cron