O cirkvi, jej majetku a inom...

... nebo o čem chcete...

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » pát 06. led 2012 21:41:57

albereta píše:
Ivan-1 píše:... Ak by si mala pochybnosti, tak sa spýtaj.


jo, a ked mi nebudes vediet odpovedat, tak sa budes cervenat a obom nam bude trapne ...
to nechcem ! :oops:

Snáď by som mal vedieť ktorý význam slova som použil!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Felerka » pát 06. led 2012 21:49:38

Felerka
 
Příspěvky: 949
Registrován: pát 20. bře 2009 19:19:26

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod derad » pát 06. led 2012 22:38:09

Wojtyla při svých cestách do Afriky opakovaně hlásal, že kondomy jsou za všech okolností hříchem a AIDS nezastaví (ten současný nácek v tom ostatně pokračuje).
já to vidím jako, že má na svědomí všechny černoušky, kteří mu to uvěřili a umřeli na AIDS.
jak to jde dohromady s obdivem k němu albereto?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod derad » pát 06. led 2012 22:44:39

nebo se Wojtyla bratříčkoval s Pinochetem.

Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod derad » pát 06. led 2012 23:09:44

Obrázek
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » pát 06. led 2012 23:32:21

derad píše:Wojtyla při svých cestách do Afriky opakovaně hlásal, že kondomy jsou za všech okolností hříchem a AIDS nezastaví (ten současný nácek v tom ostatně pokračuje).
já to vidím jako, že má na svědomí všechny černoušky, kteří mu to uvěřili a umřeli na AIDS.
jak to jde dohromady s obdivem k němu albereto?


ale no tak! :e? aj ty Brutus? jednym uchom dnu a druhym von bez zamyslenia? :e?

ale ved cernoskovia mu NEUVERILI! lebo on predsa vravel: ak budete verni a nebudete hresit, taky zivot vas najlepsie ochrani pred AIDS

a to mal pravdu, to nemozes popriet... cize: neuverili mu, aj preto mohli dostat AIDS, lebo sa spravali rizikovo: z pohladu rkc hriesne

(viem, ze uz aj male deti sa s AIDS narodia, ale tych sa netykaju ani kondomy - a - nezlahcujem situaciu, iba sa snazim aby sa ten problem nerozkosatil v tomto momente, ok?)

vies presne, ako sa proti kondomom papez vyjadril? nasla som v "dobovej tlaci" preklad:

"Na to, aby sme ochránili život, musíme bojovať proti AIDS so všetkými prostriedkami, avšak vždy v rámci dvoch princípov: buďte cudní a nepáchajte smilstvá."

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/1896889/vatikan-sa- ... z1iidlkGM4


Som si uz preventivne hladala na nete jednu relaciu "Pod lampou" ***, ale nepodarilo sa mi to - isla v telke kratko po tom ako JPII zomrel. Medzi diskutujucimi bol vtedy aj Peter Osusky (poslanec, povodom z evanjelickej rodiny, profesor, lekar venerolog) a velmi krasne sa k tomu vyjadril. Pokusim sa to parafrazovat: papez ako hlava katolickej cirkvi nemoze ludom hlasat, ze ked uz smilnite, tak aspon pouzivajte kondomy. A take nieco sa od papeza casto vyzadovalo a vyzaduje dodnes.

Nemozeme ziadat od papeza, hlavy katolickej cirkvi, vyjadrenie v zmysle, ze: nemali by ste sice vobec hresit, ale ked budete trosku hresit, a budete pouzivat kondomy - tak to vlastne ani moc nevadi.

Sirit osvetu o ochrane je uloha lekarov a prip. aktivistov, aby instruovali nevernikov ako sa v tom pripadnom hriechu chranit. sorry, ze pouzivam take vyrazy, ale v tejto debate sa to asi hodi. Vies si predstavit, ze by sef policajtov vyhlasoval: nekradnite! ... ale ak predsa chcete cokoladu, nemate na nu peniaze a ukradnete si jednu dve tabulky v samoobsluhe, tak to vlastne ani moc nevadi...

to nejde predsa! dufam, ze to uznas

na to druhe zajtra ... ok? ale dopredu upozornujem, ved - priznala som sa este pred tvojimi otazkami, ze zrejme nedokazem byt absolutne objektivna a ze som nachylna byt k JP tolerantna, lebo fakt bol mojim oblubencom.




***pre istotu: "Pod lampou" bola diskusna relacia a trosku mi pripomina Shalimar medzi vonavkami: polovica ludi ho miluje a druha polovica nenavidi
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » pát 06. led 2012 23:38:24

derad píše:
22a0eb.jpg



toto sa mi nepaci, sorry
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod GeneHawkins » pát 06. led 2012 23:51:35

Ježíš co to sem zavádíte za zvyky zmenšovat to písmo???
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » pát 06. led 2012 23:56:12

GeneHawkins píše:Ježíš co to sem zavádíte za zvyky zmenšovat to písmo???


lebo to je vysvetlivka, nie v tom momente podstatna cast textu... prosim: pouzi pripadne ctrl+++


;)
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod derad » sob 07. led 2012 1:45:08

albereta píše:ale ved cernoskovia mu NEUVERILI! lebo on predsa vravel: ak budete verni a nebudete hresit, taky zivot vas najlepsie ochrani pred AIDS
a to mal pravdu, to nemozes popriet... cize: neuverili mu, aj preto mohli dostat AIDS, lebo sa spravali rizikovo: z pohladu rkc hriesne

já jsem nepsal o Wojtylovi a jeho řečnění o věrnosti, psal jsem o tom, že zavrhnul kondomy jako hřích, a nadto hřích, který před HIV nechrání a ptal jsem se tě na totéž. můžeš se prosím vyjádřit k tomu?
ne k čemukoliv jinému co JP II. kdekoli řekl, ale k tomu, že při svých cestách do Afriky černouškům zakázal kondomy.

___
ad věrnost:
věrnost je pěkná, ale líp tě před ajcem ochrání kondom. vím o případu náctileté holky, která se zamilovala do kluka a dlouho s ním chodila. po nějaké době, když nazrál čas, se spolu milovali (měli sex), z lásky a poprvé a ona se od něj nakazila se HIVem, který měl z doby, než se poznali. chtěla lásku na celý život, byla věrná, nehřešila a neochránilo ji to.
třeba ještě lépe než věrnost nebo kondom, chrání naprostá sexuální abstinence. a taky je to rada na tři věci.
tolik k věrnosti jako ochraně před nemocí. ani jsem o ní nechtěl mluvit.
_____

ještě jednou chci vypíchnout: pokud budeš reagovat albereto, můžeš se prosím držet výše uvedeného tématu, tedy Wojtyla zapovídající AIDSem hnijící černé Africe kondomy?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod GeneHawkins » sob 07. led 2012 2:02:28

A má se vyjádřit k tomu, co on řekl (a tedy si to najít), nebo k tomu, co říkáš, že řekl? Já jen abych věděl.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » sob 07. led 2012 9:50:56

albereta píše:Som si uz preventivne hladala na nete jednu relaciu "Pod lampou" ***, ale nepodarilo sa mi to - isla v telke kratko po tom ako JPII zomrel. Medzi diskutujucimi bol vtedy aj Peter Osusky (poslanec, povodom z evanjelickej rodiny, profesor, lekar venerolog) a velmi krasne sa k tomu vyjadril. Pokusim sa to parafrazovat: papez ako hlava katolickej cirkvi nemoze ludom hlasat, ze ked uz smilnite, tak aspon pouzivajte kondomy. A take nieco sa od papeza casto vyzadovalo a vyzaduje dodnes.

To síce logiku má, problém je však v tom, že podľa Cirkvi je použitie kondómu zakázané aj pri nesmilnení. Kondóm nie je prípustné použiť ani pri milovaní sa manželov, ktorí aktom nechcú splodiť potomka, pretože vraj, Boh dal človeku sexualitu na rozmnožovanie a nie na rozkoš.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Friday » sob 07. led 2012 10:38:32

A kdo vůbec vynalezl, že je to člověkům příjemné?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40411
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » sob 07. led 2012 10:40:44

Friday píše:A kdo vůbec vynalezl, že je to člověkům příjemné?

Predsa Pánboško!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod GeneHawkins » sob 07. led 2012 10:53:11

Takže těm, kteří nevěří v Boha, to příjemné není? Hele nebyl on to spíš Ďábel?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » sob 07. led 2012 11:40:59

Nechcem hovoriť za iných, ale mne to príjemné je. Je tu ešte niekto taký?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 15:57:44

Ivan-1 píše: ...
To síce logiku má, problém je však v tom, že podľa Cirkvi je použitie kondómu zakázané aj pri nesmilnení. Kondóm nie je prípustné použiť ani pri milovaní sa manželov, ktorí aktom nechcú splodiť potomka, pretože vraj, Boh dal človeku sexualitu na rozmnožovanie a nie na rozkoš.


Ivane, prosim, neprovokuj :twisted: :D
uz aj ta povodna tema "papez-kondomy-aids" je dostatatocne siroka a ty ju chces este rozkosatit na
"papez-kondomy-antikoncepcia" ????

nedam sa viac vyprovokovat, iba vlozim nieco ako "fakta k uvaze" (pamatnici stierlitzovej 17-tky asi budu vediet)
v krajinach zapadneho sveta, kde je najviac rozsirene krestanstvo neexistuje momentalne ziaden baby-boom
preco asi?
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 15:59:16

derad píše: ...
já jsem nepsal o Wojtylovi a jeho řečnění o věrnosti, psal jsem o tom, že zavrhnul kondomy jako hřích, a nadto hřích, který před HIV nechrání a ptal jsem se tě na totéž. můžeš se prosím vyjádřit k tomu?
ne k čemukoliv jinému co JP II. kdekoli řekl, ale k tomu, že při svých cestách do Afriky černouškům zakázal kondomy.

___
ad věrnost:
věrnost je pěkná, ale líp tě před ajcem ochrání kondom. vím o případu náctileté holky, která se zamilovala do kluka a dlouho s ním chodila. po nějaké době, když nazrál čas, se spolu milovali (měli sex), z lásky a poprvé a ona se od něj nakazila se HIVem, který měl z doby, než se poznali. chtěla lásku na celý život, byla věrná, nehřešila a neochránilo ji to.
třeba ještě lépe než věrnost nebo kondom, chrání naprostá sexuální abstinence. a taky je to rada na tři věci.
tolik k věrnosti jako ochraně před nemocí. ani jsem o ní nechtěl mluvit.
_____

ještě jednou chci vypíchnout: pokud budeš reagovat albereto, můžeš se prosím držet výše uvedeného tématu, tedy Wojtyla zapovídající AIDSem hnijící černé Africe kondomy?



niekto ta hackol, Derade????
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 16:16:29

ale na niektore veci aj tak odpoviem, hoci sa mi nechce moc verit, ze si to fakt pisal ty, lebo mam s tebou ine skusenosti, nie demagogiu a dokonca absolutne nelogicno:


derad píše: ... věrnost je pěkná, ale líp tě před ajcem ochrání kondom...

chces mi tvrdit, ze ak by sme urobili dlhodoby pokus, kde polovica parov je si absolutne verna bez pouzivania kondomov a druha cast promiskutina, ale pouziva zasadne kondomy... tak v tej druhej skupine maju ludia mensie riziko nakazit sa aids??? to nemozes mysliet vazne, sorry

derad píše: ještě jednou chci vypíchnout: pokud budeš reagovat albereto, můžeš se prosím držet výše uvedeného tématu, tedy Wojtyla zapovídající AIDSem hnijící černé Africe kondomy?


Si predstav situaciu, ze vychovavatelka sustavne huci do deti, ze maju zasadne chodit cez cestu cez prechody na zelenu a ze pokial svieti cervena, tak nesmu prechadzat tu stvorprudovku ... a potom aj tak nejake dieta neposluche a zrani ho automobil. To budeme trestat tu vychovavatelku?

A o tej zamilovanej dievcine: vernost chrani iba vtedy, ak su verni obaja. Neviem o tom, ze zamilovany clovek je menej zodpovedny pred zakonom ani cirkevnym, ani svetskym. Kdesi som citala, ze pretoze od doby nakazenia sa az po demostraciu choroby uplynie dlha doba, tak nezodpovedny sex s neznamym, alebo nedostatocne zdravotne preverenym partnerom znamena, ako keby clovek mal styk s dalsimi cca 38 partnermi.

Ty to stale vnimas asi tak, ze papez zakazuje pouzivanie kondomov a nedava ziadnu inu alternativu. To ale nie je pravda: cirkevne ucenie ponuka alternativu: vernost, zodpovednost, vyhybanie sa promiskuite. To je lepsi navod ako kondomy.

Nakoniec: co komu brani, aby sam sebe - tak ako miliony inych ludi - nepovedal, ze ziadna cirkev nema pravo "privatizovat" si jedineho Boha, a taky clovek si moze zit svoj zivot bez kontroly zo strany cirkevnych hodnostarov. A jeho zivot vobec nemusi byt menej hodnotny, alebo nemoralny
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 16:22:44

a kto ma este zaujem, v r. 2009 prebehla na slov. nete urputna diskusia na tuto temu, vyvolal ju tento Mesikov clanok:
http://www.changenet.sk/?section=forum&x=417614

k tomu poznamocka: O.Pietruchova je jeho manzelka, aj v diskusii sa to objavuje, ze ma na Mesika neprimerane velky vplyv

a dalsie dva clanky, ako reakcie na clanok od Mesika:

http://www.changenet.sk/?scrl=956&apc=- ... r_956_Go=1
http://chameleoncharlie.cz/953/miesto-a ... o-rozvoja/
v tomto druhom su aj zaujimave stlpcove grafy

ja som to volakedy vsetko citala, sledovala... zbytocne by som sa snazila to interpretovat vlastnymi slovami
koho to zaujima, nech si to precita sam priamo u zdroja
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » sob 07. led 2012 17:16:33

albereta píše:Ivane, prosim, neprovokuj :twisted: :D
uz aj ta povodna tema "papez-kondomy-aids" je dostatatocne siroka a ty ju chces este rozkosatit na
"papez-kondomy-antikoncepcia" ????

Ja???!!! Cirkev!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod Ivan-1 » sob 07. led 2012 17:21:08

albereta píše:Ty to stale vnimas asi tak, ze papez zakazuje pouzivanie kondomov a nedava ziadnu inu alternativu. To ale nie je pravda: cirkevne ucenie ponuka alternativu: vernost, zodpovednost, vyhybanie sa promiskuite. To je lepsi navod ako kondomy.

Tu ale nejde o alternatívnu možnosť. Tu ide o to, že zákaz používania kondómov je úchylná dogma nezaložená na žiadnej racionálnej úvahe, len na hlúpom texte jednej hlúpej knihy.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod HaF » sob 07. led 2012 17:22:53

A pouziti kondomu se kontroluje? Nebo je to tak velky hrich, ze to nesmazne zpovednice a par zdravasu. Ptam se ve vsi ucte.Bibli vysvetluje zase jen clovek. A dle svy natury.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 17:44:11

Ivan-1 píše: ...
Tu ale nejde o alternatívnu možnosť. Tu ide o to, že zákaz používania kondómov je úchylná dogma nezaložená na žiadnej racionálnej úvahe, len na hlúpom texte jednej hlúpej knihy.


;)



estes zopakujem:

Nakoniec: co komu brani, aby sam sebe - tak ako miliony inych ludi - nepovedal, ze ziadna cirkev nema pravo "privatizovat" si jedineho Boha, a taky clovek si moze zit svoj zivot bez kontroly zo strany cirkevnych hodnostarov.
A jeho zivot vobec nemusi byt menej hodnotny, alebo nemoralny

albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

Re: O cirkvi, jej majetku a inom...

Příspěvekod albereta » sob 07. led 2012 17:48:56

A tych 17 € rocne, co davam ako prispevok na vsetky cirkvi ma nezabije
za to kupim ledva nejaku jednu 50ml Elizabeth Arden


:D
albereta
 
Příspěvky: 544
Registrován: pát 15. dub 2011 21:32:25

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 259 návštěvníků