O cirkvi, jej majetku a inom...

... nebo o čem chcete...

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 15:33:15

derad píše:
alika píše: A jeptišky u nemocných - možná byste byli sami rádi..
to, že bych možná ocenil erudovanou jeptišku na smrtelné posteli neznamená, že budu mhouřit oči před zlem, které katolická církev napáchala.

souhlasím, v rámci církve se vyskytovali i slušní lidi, ale co to je platné, když jiní mučili, upalovali, vraždili, udávali, kolaborovali, znásilňovali a kdoví co ještě dalšího

Jo. Stejně jako mlynáři, baráčníci, sedláci, Češi a Marťani. Moc ti toho na výběr nezbývá.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 15:34:37

Ivan-1 píše:
alika píše:... tak by i náhled ateistů byl klidnější.

Problém je, alika, zakopaný v samotnom náboženstve. Sú tri monoteistické svetové náboženstvá. Mimochodom, všetky tri veria v jedného Boha. Všetky tri sú nadmieru xenofóbne, mizogýnne a hegemonistické. Jedno z nich si, našťastie, odrezalo cestu k "evanjelizácii" vlastnou dogmou - židom (v zmysle viery) sa nemôžeš stať, musíš sa Židom narodiť. Nepochybujem však o tom, že vo vhodnej chvíli, Žid-Nežid, všetci by sme museli prijať ich nezmyselné cirkevné zásady. Ostatné dve nezakryto prejavujú snahu podriadiť si svet a prerobiť ho na obraz svoj. Pozri sa na neustálu snahu islamu a katolicizmu zasahovať do sekulárnych sfér, ich neustále presadzovanie stredovekých názorov a spôsobu života. Je to práve monoteizmus a presvedčenie o výnimočnosti vlastnej viery, ktoré ich robi takými, akými sú - nebezpečnými.

A?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 15:47:36

Ivan-1 píše:
alika píše:Já se nesnažím omlouvat ani vynášet katolickou církev, ale ty majetky neukradla o nic víc, než navrácené hrady a zámky šlechta. Jo, vyválčili je, sňatkama rozšířili, ale byly jejich a vrací se jim. Ne?

Čo myslíš, kto dostal majetky kacírov?
Ivan-1 píše:PanovníK? No, asi jo. Kdo jiný.
Ivan-1 píše:A myslíš si, že zlato Juho- a Stredoamerických kultúr sa dostalo len do sekulárnych rúk?

No to těžko... Proč by se zrovna církevní zlato mělo dostat do ateistických ruk?
Ivan-1 píše:Na Slovensku si cirkvi, najmä RKC, nárokujú majetky, ktoré nikdy neboli jej, mali ich len v užívaní, a v reštitúciách také aj dostali, pretože tie správne ovečky sú zakuklené v každom úrade. O zmluve s Vatikánom, ktorá de facto znemožňuje odluku cirkvi od štátu, radšej pomlčím, aby som sa nedogrcal, ako sme sa dobrovoľne stali vazalmi Vatikánu.
Dostať všetky majetky okolo ktorých cirkev čo i len prešla, používať ich na podnikanie, neplatiť dane a dostávať každoročne a automaticky prachy z rozpočtu. To je predstava spravodlivého postavenia RKC na Slovensku.

Nevím, jak je to tedy na Slovensku, ale tady se uvažuje o vrácení majteku, který byl církvím zabaven. Je možné, že v některých opodstatněných případech by se jim měl vydat majetek, který ani dřive v jejich vlastnictví nebyl, ale jen za účelem sloučení logických celků a vyloučení podílového vlastnictví. Na druhou stranu, nebude vydáván majetek, který neexistuje, případně není v rukou státu a tak by nucenou změnou vlastnictví vznikaly další křivdy. Za tento majetek bude náležet finanční náhrada, naopak se stát zbaví závazku, který na sebe smluvně převzal, když církvím majetek zabavoval, tedy závazku financovat je.
Výdělečná činnost církví podléhá zdanění jako jiná výdělečná činnost, činnost nevýdělečná podléhá stejným pravidlům jako jiných OPS (obecně prospěšných společností).
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 15:48:27

derad píše:
alika píše:derade, ty se prostě do té většiny času, kdy lidé v ě ř i l i, prostě opravdu věřili, nějak nemůžeš vcítit.
to se mýlíš. jsem přesvědčen, že každý v něco opravdově věří, i kdyby jen v zítřek.

Jo, někdo i ve včerejšek. To jsou teda plky...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 15:52:08

Ivan-1 píše:
Tigra píše:
A prečo chcú vrátiť aj majetky, ktoré im preukázateľne nikdy nepatrili, a chcú ich len na základe toho, že im boli v minulosti prenajaté, či dané do správy?

To jsou které? O tom nicc nevím.

Napríklad (ide o české majetky) tretí odstavec:
http://slovakia.humanists.net/vyhlcr.htm

Trošku si protiřečíš, ne? Na jednu stranu se od tebe dozvídáme, co všechno církev zabavila kacířům a kdekomu, abys nám vzápětí oznámil, že církev v podstatě nic nevlastnila...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 16:03:41

derad píše:vyčerpávající rozbor problematiky církevního majetku u nás:
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.

Tzv. vrácení majetku, který byl církvi římskokatolické odňat před 20. 11. 1992, by nebylo restitucí (uvedením do původního stavu), protože odňat byl majetek podléhající uvedenému omezujícímu režimu, kdežto nyní je podle zákona č. 308/1991 Sb. církev oprávněna disponovat svým majetkem zcela volně.

Z uvedených "Souhrnných závěrů" vyplývá, že
  • předchozí stav "majetku" církve odpovídá v podstatě vlastnictví s vyjímkou nutnosti získání státního souhlasu ke zcizení a podobným závažným změnám stavu
  • návrat k předchozímu uspořádání není vzhledem k naprosté změně zákonného rámce možný
  • nelze ono vrácení majetku nazývat restitucí, neboť návrat k předchozímu stavu (vzhledem k minulému bodu) není možný.

No a co?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod derad » ned 01. led 2012 17:12:59

GeneHawkins píše:
derad píše:souhlasím, v rámci církve se vyskytovali i slušní lidi, ale co to je platné, když jiní mučili, upalovali, vraždili, udávali, kolaborovali, znásilňovali a kdoví co ještě dalšího

Jo. Stejně jako mlynáři, baráčníci, sedláci, Češi a Marťani. Moc ti toho na výběr nezbývá.

jistě, ale mlynářům nebo Marťanům se nikdo nechystá vyplatit stovky miliard. debata se podle mě odvíjí od otázky jestli na to má církev právo nebo ne.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod derad » ned 01. led 2012 17:20:51

GeneHawkins píše:
derad píše:
alika píše:derade, ty se prostě do té většiny času, kdy lidé v ě ř i l i, prostě opravdu věřili, nějak nemůžeš vcítit.
to se mýlíš. jsem přesvědčen, že každý v něco opravdově věří, i kdyby jen v zítřek.

To jsou teda plky...
takový komentář taky není zrovna zdrojem moudrého ponaučení. já jsem se aspoň vyjadřoval k věci.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod derad » ned 01. led 2012 17:28:41

GeneHawkins píše:Z uvedených "Souhrnných závěrů" vyplývá, že
  • předchozí stav "majetku" církve odpovídá v podstatě vlastnictví s vyjímkou nutnosti získání státního souhlasu ke zcizení a podobným závažným změnám stavu
  • návrat k předchozímu uspořádání není vzhledem k naprosté změně zákonného rámce možný
  • nelze ono vrácení majetku nazývat restitucí, neboť návrat k předchozímu stavu (vzhledem k minulému bodu) není možný.

No a co?
pro mě z toho vyplynulo, (velmi zjednodušeně) že cpát peníze církvi je nesmysl, jelikož takzvaná újma v podobě zcizení "jejich" majetku komunisty ve skutečnosti neznamenala okradení nýbrž pouze omezení církevních pravomocí s majetkem spojených. tato omezení byla po roce 1989 zrušena a všechna práva byla vrácena do původního stavu a tudíž není důvod k finančnímu "odškodnění" v tak ohromující výši.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 18:44:41

A kdo teda zaplatil ten německý kostel?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 01. led 2012 18:52:52

GeneHawkins píše:A?

A co?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod derad » ned 01. led 2012 18:55:53

Tigra píše:A kdo teda zaplatil ten německý kostel?
německé vypořádání s církví, nebo její činnost mě nezajímá. zajímá mě, jestli Kalousek opravdu uspěje ve svém pokusu udělat z české katolické církve kurevsky prachatou rentiérku za státní peníze.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Kohant » ned 01. led 2012 18:59:02

Už aby to bylo. Potřebuju ten církevní pozemek za barákem.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40249
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 19:01:14

derad píše:
Tigra píše:A kdo teda zaplatil ten německý kostel?
německé vypořádání s církví, nebo její činnost mě nezajímá. zajímá mě, jestli Kalousek opravdu uspěje ve svém pokusu udělat z české katolické církve kurevsky prachatou rentiérku za státní peníze.

Jasně. Tak děkuju za příspěvky k ledovému kostelu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod derad » ned 01. led 2012 19:07:36

není zač :)
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 01. led 2012 19:16:32

GeneHawkins píše:Je možné, že v některých opodstatněných případech by se jim měl vydat majetek, který ani dřive v jejich vlastnictví nebyl, ale jen za účelem sloučení logických celků a vyloučení podílového vlastnictví.

A prečo by mal ktokoľvek, vrátane cirkví, dostať majetok, ktorý im nepatrí?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:16:33

derad píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:souhlasím, v rámci církve se vyskytovali i slušní lidi, ale co to je platné, když jiní mučili, upalovali, vraždili, udávali, kolaborovali, znásilňovali a kdoví co ještě dalšího

Jo. Stejně jako mlynáři, baráčníci, sedláci, Češi a Marťani. Moc ti toho na výběr nezbývá.

jistě, ale mlynářům nebo Marťanům se nikdo nechystá vyplatit stovky miliard. debata se podle mě odvíjí od otázky jestli na to má církev právo nebo ne.

No, mlynářům už zaplatili a marťanům, kdo ví. Ostatně, stovky miliard se nikdo nechystá vyplatit ani církvím...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 01. led 2012 19:17:23

GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
Tigra píše:
A prečo chcú vrátiť aj majetky, ktoré im preukázateľne nikdy nepatrili, a chcú ich len na základe toho, že im boli v minulosti prenajaté, či dané do správy?

To jsou které? O tom nicc nevím.

Napríklad (ide o české majetky) tretí odstavec:
http://slovakia.humanists.net/vyhlcr.htm

Trošku si protiřečíš, ne? Na jednu stranu se od tebe dozvídáme, co všechno církev zabavila kacířům a kdekomu, abys nám vzápětí oznámil, že církev v podstatě nic nevlastnila...

A kde som to tvrdil?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:18:28

derad píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:
alika píše:derade, ty se prostě do té většiny času, kdy lidé v ě ř i l i, prostě opravdu věřili, nějak nemůžeš vcítit.
to se mýlíš. jsem přesvědčen, že každý v něco opravdově věří, i kdyby jen v zítřek.

To jsou teda plky...
takový komentář taky není zrovna zdrojem moudrého ponaučení. já jsem se aspoň vyjadřoval k věci.

Ocitovat půlku komentáře a pak si stěžovat, že není celý, mi přijde - mírně řečeno - zpozdilé.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 01. led 2012 19:18:45

GeneHawkins píše:
derad píše:
alika píše: A jeptišky u nemocných - možná byste byli sami rádi..
to, že bych možná ocenil erudovanou jeptišku na smrtelné posteli neznamená, že budu mhouřit oči před zlem, které katolická církev napáchala.

souhlasím, v rámci církve se vyskytovali i slušní lidi, ale co to je platné, když jiní mučili, upalovali, vraždili, udávali, kolaborovali, znásilňovali a kdoví co ještě dalšího

Jo. Stejně jako mlynáři, baráčníci, sedláci, Češi a Marťani. Moc ti toho na výběr nezbývá.

Skús o tom presvedčiť RKC. Tá tvrdí, že veriaci nemôže byť zlý.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:19:23

derad píše:
GeneHawkins píše:Z uvedených "Souhrnných závěrů" vyplývá, že
  • předchozí stav "majetku" církve odpovídá v podstatě vlastnictví s vyjímkou nutnosti získání státního souhlasu ke zcizení a podobným závažným změnám stavu
  • návrat k předchozímu uspořádání není vzhledem k naprosté změně zákonného rámce možný
  • nelze ono vrácení majetku nazývat restitucí, neboť návrat k předchozímu stavu (vzhledem k minulému bodu) není možný.

No a co?
pro mě z toho vyplynulo, (velmi zjednodušeně) že cpát peníze církvi je nesmysl, jelikož takzvaná újma v podobě zcizení "jejich" majetku komunisty ve skutečnosti neznamenala okradení nýbrž pouze omezení církevních pravomocí s majetkem spojených. tato omezení byla po roce 1989 zrušena a všechna práva byla vrácena do původního stavu a tudíž není důvod k finančnímu "odškodnění" v tak ohromující výši.

Mně ne.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:22:26

Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:A?

A co?

Jestlis moje "A?" nepochopil a chceš ho vysvětlit, musíš ho ocitovat i s částí, na kterou jsem reagoval. Jinak je to neslušné chtít po mně, abych si to dohledával. Nehledě na to, že náhodný čitatel si to dohledávat už jistojistě nebude a přehlednost diskuze se pak ztrácí.
Nevím, na co jsem tím "A?" reagoval.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 01. led 2012 19:26:03

GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
alika píše:... tak by i náhled ateistů byl klidnější.

Problém je, alika, zakopaný v samotnom náboženstve. Sú tri monoteistické svetové náboženstvá. Mimochodom, všetky tri veria v jedného Boha. Všetky tri sú nadmieru xenofóbne, mizogýnne a hegemonistické. Jedno z nich si, našťastie, odrezalo cestu k "evanjelizácii" vlastnou dogmou - židom (v zmysle viery) sa nemôžeš stať, musíš sa Židom narodiť. Nepochybujem však o tom, že vo vhodnej chvíli, Žid-Nežid, všetci by sme museli prijať ich nezmyselné cirkevné zásady. Ostatné dve nezakryto prejavujú snahu podriadiť si svet a prerobiť ho na obraz svoj. Pozri sa na neustálu snahu islamu a katolicizmu zasahovať do sekulárnych sfér, ich neustále presadzovanie stredovekých názorov a spôsobu života. Je to práve monoteizmus a presvedčenie o výnimočnosti vlastnej viery, ktoré ich robi takými, akými sú - nebezpečnými.

A?

A co?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:51:07

Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:Je možné, že v některých opodstatněných případech by se jim měl vydat majetek, který ani dřive v jejich vlastnictví nebyl, ale jen za účelem sloučení logických celků a vyloučení podílového vlastnictví.

A prečo by mal ktokoľvek, vrátane cirkví, dostať majetok, ktorý im nepatrí?

Jako mzdu, náhradu, výměnou za jiný majetek, plnění kupní smlouvy, pojistné plnění, odškodnění, výživné... jen namátkou. Těch titulů je mnoho.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: KDe a CO by stálo za vidění ve světě?

Příspěvekod GeneHawkins » ned 01. led 2012 19:58:49

Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
Tigra píše:
A prečo chcú vrátiť aj majetky, ktoré im preukázateľne nikdy nepatrili, a chcú ich len na základe toho, že im boli v minulosti prenajaté, či dané do správy?

To jsou které? O tom nicc nevím.

Napríklad (ide o české majetky) tretí odstavec:
http://slovakia.humanists.net/vyhlcr.htm

Trošku si protiřečíš, ne? Na jednu stranu se od tebe dozvídáme, co všechno církev zabavila kacířům a kdekomu, abys nám vzápětí oznámil, že církev v podstatě nic nevlastnila...

A kde som to tvrdil?

Možná, že to tvrdil Derad, možná jsem se spletl.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštěvníků

cron