Neuvěřitelné lidské příběhy

... nebo o čem chcete...

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 16:29:49

Ano, zaměstnankyně sociálky prý na jeho otázky reagovaly tím, že odejdou, pokud se bude ptát. To je zločin v přímém přenosu, co se děje. Já to sleduju druhý rok - od té doby, co ukazovali ve slovenské TV podobný případ. Někdo spočítal, že než se přípúad vyřešil, přiživilo se na něm lidí za 1,8 milionu EUR - znalci, lékaři, soiální pracovníci, soudy, advokáti atd. Je odkud brát - na činnost týkající se adopcí, osvojování a ochrany dětí v Norsku je prý ročně vyčleněna 1 miliarda EUR. Zdroj už teď nenajdu (nerada bych tu kecala).
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 16:48:08

OK.
Ještě počkám, co napíše Mach, tomu věřím.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod derad » úte 20. led 2015 19:36:46

Nedovedu pochopit, jak je možné, že v Norsku může být sociálka nad soudem, resp. že soud na ně nemůže. Jak potom mají zajištěn výkon spravedlnosti v případě porušení zákona sociálkou? Vždyť ta sociálka je tvořena lidmi a vždy bude docházet k tomu, že někdo zákon poruší, úmyslně nebo ne. To je šílené.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 19:56:53

Je to ještě horší, Derade. Pokud jsem pochopila, tak Barnevernet je vlastně na úrovni soukromé firmy. V Norsku představují obrovské množství pracovních příležitostí, ti lidi jsou hodně dobře placení. Psala jsem, že na jedno dítě pěstouni dostávají až 700 euro. No spletla jsem se, je to prý až 7000 euro, pokud pěstoun prokáže nějaké další "sociální potřeby" - například dítě má deprese, nebo je melancholické, špatně se učí, špatně jí, je často nemocné, vyžaduje podle pěstounů větší péči než běžné dítě, je dyslektik a jiný dys. Na to jsou všechno příplatky. Nábor pěstounů se dělá pomocí letáků umístěných například ve vestibulu na úřadech.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:00:14

Tak ten soud prostě došel k tomu, že v právu je sociálka, a ne Michaláková. To je v pořádku, soud je nezávislý, posuzuje objektivně podle fakt/důkazů a sociálka evidentně neporušuje norské zákony, podle všeho - ten norský zákon je pravděpodobně trochu jiný, než náš, takže se na to asi nemůžeme dívat z našeho pohledu.
Ale já jsem prostě nikde nenašla, o co se ona s nima soudila - výsledek je, že jí určili četnost a délku styku s děckama. To přece nemůže být výsledek žaloby o neoprávněnost odebrání dětí - to by bylo ano/ne. Tohle musí být výsledek žaloby na četnost styku - tzn. že soud o neprávněnost odebrání vůbec neproběhl, nebo ho prohrála?

Upozorňuju, že jsem to v minulosti nesledovala a teď nejsem schopná to všechno načíst, tak to se vás ptám, to nezpochybňuju, co píšete.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:01:15

Tady píše jeden spokojený přistěhovalec. Brrrr. Tam by se spousta matek a otců musela schovávat s děckama v zemljankách. Všichni ti zaměstnanci Barnevernetu nejsou samozřejmě stejní, jenže se to točí hodně kolem peněz a někteří to neustojí. Já mám například podezření, z toho, co jsem četla, že může existovat důvod k uplácení ze strany pěstounů směrem k těm některým ziskuchtivým kradačům dětí. Sociálka totiž sama rozhoduje komu a koho přidělí.

http://andrejruscak.blog.idnes.cz/c/400 ... et.html#t2
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:07:16

Podle mě tam rozhodla jen ta sociálka - soud neproběhl, protože policie došla k závěru, že ke zneužívání dětí nedošlo. Ten úřad je nějak nadřazený tomu soudu co se týká rohodování o dětech. Může jen podávat žalobu při podezření na trestný čin. To je to, že se ptali dnes těch úřednic, za co jsou pořád kluci odebraní - jako za co konkrétně, když podezření ze zneužití se nepotvrdilo (u kluků šlo o nemoc trávicího ústrojí, jeden měl krev ve stolici, rozšířený konečník - by mě zajímalo, jak to učitelka zjišťovala, ale otec byl prokazatelně v té době mimo nějak dlouhodobě, takže to nemohl udělat)
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:12:55

lenka píše:Je to ještě horší, Derade. Pokud jsem pochopila, tak Barnevernet je vlastně na úrovni soukromé firmy. V Norsku představují obrovské množství pracovních příležitostí, ti lidi jsou hodně dobře placení. Psala jsem, že na jedno dítě pěstouni dostávají až 700 euro. No spletla jsem se, je to prý až 7000 euro, pokud pěstoun prokáže nějaké další "sociální potřeby" - například dítě má deprese, nebo je melancholické, špatně se učí, špatně jí, je často nemocné, vyžaduje podle pěstounů větší péči než běžné dítě, je dyslektik a jiný dys. Na to jsou všechno příplatky. Nábor pěstounů se dělá pomocí letáků umístěných například ve vestibulu na úřadech.

No, to by ale předpokládalo, že Norové, jeden z nejpracovitějších a nejukázněnějších národů na světě, má mezi sebou zástupy lidí, kterým se nechce makat a chtěj se přiživovat na státu. Jako cikáni. Je to pravda?
Někde jsem četla, že těch dětí je ročně 8.000 - myslím, že to říkali v tom ruském videu. Norsko je poloviční, než my, my máme v jednom roce narozených 100.000 dětí. To by znamenalo, že skoro 20% novorozenců přemístí do jiných rodin? A že mají tolik osob, které se chtějí přiživit na systému? Já tomu prostě nemůžu uvěřit.

Hlavně mi prostě furt není jasná ta motivace, ten princip, na jakém vznikla a funguje tahle instituce: jakože mají málo dětí, tak budou krást černoušky a Slovany a z totálně frustrovaných dětí si vytvoří novou generaci zdravých občanů? To se mi zdá hodně přitažené za vlasy.

Je mi baby fakt líto, i těch děcek, pro mne je to nepředstavitelné; čím víc ji poslouchám, tím víc se mi zdá se sympatická, a vím, jak to měla ségra s barákem, prostě naprosto bezmocná proti systému a navíc potkala blbé právníky a pár věcí z neznalosti zanedbala...a všechno v prdeli. Jsem apriori na straně Michalákové. Ale prostě nemyslím si, že vím všechno a pravdu. Možná opravdu šlo o vliv nebo průšvihy toho jejího bývalého manžela.

Mmch. jsem viděla jeho reakce dnes na Machově FB, on teda vůbec nepřipouští, že by ty děcka opustily Norsko - možná jí škodí za cenu toho, že je když je nebude mít v dosahu on, tak ona taky ne. (Mmch. on má dospělou dceru v austrálii s nějakým čerstvým miminem, takže tohle není jeho první rodina, to jen tak pro obrázek, že je asi celkem v normě).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:16:47

lenka píše:Podle mě tam rozhodla jen ta sociálka - soud neproběhl, protože policie došla k závěru, že ke zneužívání dětí nedošlo. Ten úřad je nějak nadřazený tomu soudu co se týká rohodování o dětech.

No to právě není - jen může odebrat děti bez soudu, narozdíl od nás. Ale pak nechápu, proč se ona s nima nesoudila?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod derad » úte 20. led 2015 20:20:33

Tigra píše:Tak ten soud prostě došel k tomu, že v právu je sociálka, a ne Michaláková. To je v pořádku, soud je nezávislý, posuzuje objektivně podle fakt/důkazů a sociálka evidentně neporušuje norské zákony, podle všeho - ten norský zákon je pravděpodobně trochu jiný, než náš, takže se na to asi nemůžeme dívat z našeho pohledu.
¨
citace z Fendrychova článku:
Norská sociálka, Barnevern, má v zemi naprosto výlučné postavení. Je zřízena zákonem a úřad je zcela autonomní. Ani norské soudy nemají právo rozhodnout, jestli budou děti vráceny zpět do péče biologickým rodičům. Soud pouze posuzuje, jak vážné a jak pravdivé bylo obvinění, díky němuž byly děti mámě a tátovi odebrány. O tom rozhodne Barnevern.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:21:32

Ajeje :D
Pití alkoholu za přítomnosti dětí. V Norsku má hodně lidí špatný vztah k alkoholu, v důsledku čehož nepijí buď vůbec, nebo pijí strašně moc. Ve světle takové reality je tento požadavek zcela logický, ale úřady bohužel nepamatují na cizince, nebo Nory se zahraniční zkušeností, kteří se naučili alkohol pít kulturně a tak ukazovat dětem, že i tak lze pít. Znovu říkám: dítě vám za to neodeberou, ale může to vyvolat negativní pozornost, zejména bude-li daný pracovník BV či učitel ve škole, který se to dozví, sympatizantem KrF.

- Chození s dětmi do hospody. V Česku je – zejména kvůli všeobecné dostupnosti hospod s dobrým a levným jídlem – normální, že rodina si zajde do hospody na jídlo a jedno-dvě piva. V Norsku taková představa hospody je poměrně cizí, takže bude-li dítě říkat ve škole, jak bylo s rodiči v hospodě, může to u někoho znamenat výstražné světlo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:24:35

derad píše:
Tigra píše:Tak ten soud prostě došel k tomu, že v právu je sociálka, a ne Michaláková. To je v pořádku, soud je nezávislý, posuzuje objektivně podle fakt/důkazů a sociálka evidentně neporušuje norské zákony, podle všeho - ten norský zákon je pravděpodobně trochu jiný, než náš, takže se na to asi nemůžeme dívat z našeho pohledu.
¨
citace z Fendrychova článku:
Norská sociálka, Barnevern, má v zemi naprosto výlučné postavení. Je zřízena zákonem a úřad je zcela autonomní. Ani norské soudy nemají právo rozhodnout, jestli budou děti vráceny zpět do péče biologickým rodičům. Soud pouze posuzuje, jak vážné a jak pravdivé bylo obvinění, díky němuž byly děti mámě a tátovi odebrány. O tom rozhodne Barnevern.

No dyť jo, v poslední větě to máš napsané, co jsem psala výš. U nás se čeká s odebráním na soud. U nich rozhodne Barnevern, který i připraví "obvinění". Na rodičích pak je, aby to vyvrátili. Kdyby se s nimi matka soudila, soud by dostal od Barnevernu nějaký podnět a bylo by na ní aby to vysoudila.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:26:22

Ano, manžel mi psal vlastně, že Michaláková lže, že děti neodveze do Čech, že to je její plán a on s tím nesouhlasí. Ať jsou i za cenu toho, že je uvidí 2x ročně hodinu raději v Norsku u cizích. Něco je na tom, co píšeš. Teda hodně. Pro mě o tom svědčí to, že ty děcka nesmí mluvit česky, jen norsky, nesmí se jim vykládat o Česku - zvyky, svátky atd. Přečti si ten blog toho Ruščáka nebo jak jsem dala odkaz výš. On se v tom jejich systému doslova vyžívá. Kdo jejich systém dodržuje, má se dobře a líbí se mu tam, kdo je jiný, má problém. Michaláková prý nedávala děckám ve svátek do školky norské vlaječky, neslavila s děckama norské státní svátky. To všechno uvádí ten bloger, píše i historické souvislosti, jak je to podstatné v jejich systému. Možná je to přehnané tvrdit ve všeobecnosti, ale velká část asi bude pravda. Když si na to zvykneš, tak se tam máš dobře. O odebírání děcek se moc nemluvilo, protože úřad zastrašoval rodiče, že když budou zveřejňovat detaily, odeberou jim rodičovské práva. Podle mě už Michaláková neměla co ztratit, tak to riskla. Ani ne tak ona, ale na idnes blofu o tom začala psát Soňa Svobodová - je chytrá, má to dost nastudované. Píše sice jednostranně, chybí ty informace z druhé strany, ale právě proto, že ti norové a sociál. úřad se k tomu nevyjadřují, tak ten popis asi bude dost pravdivý. Kdyby nmapříklad nějaké dítě u nich ve školce řeklo, že se mu zdálo, že jí opravdové jídlo, učitelky by zpozornily. Nebo se jim nesmí říkat, když je v rodině někdo nemocný nebo dokonce že umírá - děti nesmí se traumatizovat. Učitelky dají echo, že něco není v pořádku a rodina nezvládá výchovu.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:28:16

Tigra píše:
lenka píše:Podle mě tam rozhodla jen ta sociálka - soud neproběhl, protože policie došla k závěru, že ke zneužívání dětí nedošlo. Ten úřad je nějak nadřazený tomu soudu co se týká rohodování o dětech.

No to právě není - jen může odebrat děti bez soudu, narozdíl od nás. Ale pak nechápu, proč se ona s nima nesoudila?

Udělala asi chybu, protože se hned obrátila na evropský soud pro lidská práva a ten jí stížnost zamítl, protože nevyužila všechny možnosti v Norsku. Teď už podala žalobu na ty úřady u norských soudů.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:30:23

Tigra píše:
derad píše:
Tigra píše:Tak ten soud prostě došel k tomu, že v právu je sociálka, a ne Michaláková. To je v pořádku, soud je nezávislý, posuzuje objektivně podle fakt/důkazů a sociálka evidentně neporušuje norské zákony, podle všeho - ten norský zákon je pravděpodobně trochu jiný, než náš, takže se na to asi nemůžeme dívat z našeho pohledu.
¨
citace z Fendrychova článku:
Norská sociálka, Barnevern, má v zemi naprosto výlučné postavení. Je zřízena zákonem a úřad je zcela autonomní. Ani norské soudy nemají právo rozhodnout, jestli budou děti vráceny zpět do péče biologickým rodičům. Soud pouze posuzuje, jak vážné a jak pravdivé bylo obvinění, díky němuž byly děti mámě a tátovi odebrány. O tom rozhodne Barnevern.

No dyť jo, v poslední větě to máš napsané, co jsem psala výš. U nás se čeká s odebráním na soud. U nich rozhodne Barnevern, který i připraví "obvinění". Na rodičích pak je, aby to vyvrátili. Kdyby se s nimi matka soudila, soud by dostal od Barnevernu nějaký podnět a bylo by na ní aby to vysoudila.

Podle mě šla rovnou do Štrasburku po těch zkušenostech, bála se zaujatosti norských soudů, nevím. Když viděla, co se v Norsku dějěe, tak si myslela, že ve Štrasburku budou spravedliví.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod GeneHawkins » úte 20. led 2015 20:32:35

Základní problém jsou ty neveřejné procesy a zákaz o nich psát. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:34:21

JJ, Lenko, čtu ten blog. Jako jo, jasně, že vyžadují svoje zvyklosti - taky jsem dnes četla, že Norové jsou zvyklí žít jako eskymácká tlupa, děti patří všem, jako malí tuleni, a jejich ochrana, i před vlastními rodiči, je naprosto primární. Jiná kultura, ze které taky vychází jejich zákonník.
Dej mi odkaz na tu Svobodovou, prosímtě.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 20:36:33

lenka píše:
Tigra píše:
derad píše:
Tigra píše:Tak ten soud prostě došel k tomu, že v právu je sociálka, a ne Michaláková. To je v pořádku, soud je nezávislý, posuzuje objektivně podle fakt/důkazů a sociálka evidentně neporušuje norské zákony, podle všeho - ten norský zákon je pravděpodobně trochu jiný, než náš, takže se na to asi nemůžeme dívat z našeho pohledu.
¨
citace z Fendrychova článku:
Norská sociálka, Barnevern, má v zemi naprosto výlučné postavení. Je zřízena zákonem a úřad je zcela autonomní. Ani norské soudy nemají právo rozhodnout, jestli budou děti vráceny zpět do péče biologickým rodičům. Soud pouze posuzuje, jak vážné a jak pravdivé bylo obvinění, díky němuž byly děti mámě a tátovi odebrány. O tom rozhodne Barnevern.

No dyť jo, v poslední větě to máš napsané, co jsem psala výš. U nás se čeká s odebráním na soud. U nich rozhodne Barnevern, který i připraví "obvinění". Na rodičích pak je, aby to vyvrátili. Kdyby se s nimi matka soudila, soud by dostal od Barnevernu nějaký podnět a bylo by na ní aby to vysoudila.

Podle mě šla rovnou do Štrasburku po těch zkušenostech, bála se zaujatosti norských soudů, nevím. Když viděla, co se v Norsku dějěe, tak si myslela, že ve Štrasburku budou spravedliví.

Jo, jasně, asi to nevěděla. No každopádně tím si tu cestu do Štrasburku neuzavřela, když šlo jen v podstatě o formální chybu - možná jí to i pomůže, když norské soudy uvidí, kam až je ochotná zajít.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:38:47

Já jsem viděla v nějakém dokumentu rodinu pěstounů, co měli těch dětí pět nebo šest. Byly to prostě takové socky, měli děcka na kšeft, bylo to vidět během několika minut, co je ukazovali. Ženská tam dokonce prozradila, kolik že to bere. Bylo toho fakt nějak strašně moc, ale bohužel v té domácnosti to nebylo vůbec vidět. Bylo to z Anglie. Tam je ten systém podobný s kšeftama s děckama, akorát tam myslím zase rozhodují ty soudy, ale tam je zase úplně jiný soudní systém. To jsem sledovala u té Slovenky, co se jim podařilo po cca 2,5 letech dostat děcka na Slovensko. Podle dohody jsou ale svěřené do péče babičky. Tam byl třeba problém v tom, že při ukončení jednání u soudu se na závěr soudce rovnou zeptá, jestli se chce někdo v sále odvolat. Může to být kdokoliv kromě žalované strany. Ta Slovenka tam měla i zástupce z ambasády, pak někoho ze slov. sociálky, tio všichni se mohli odolat, klidně i nějaký přihlížející, pokud by shledal důvod. Ti zsástupci ze Slovenska seděli, mlčeli a pak jí řekli, jestli si uvědomuje, kolik by to všechno stálo, třeba jen takový pověřený tlumočník je prý hrůza peněz. Pak se za to vzala nějaká slovenská poslankyně, spojila se s britským novinářem a nějakým lordem ze sněmovny a dopadlo to dobře.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:41:23

http://sonasvobodova.blog.idnes.cz/

Jinak je mi jasné, že je kolem toho hysterie a všechno vypadá hůř, než to ve skutečnosti je - je to určitě úředník od úředníka, ale asi v této chvíli je dobře, že se to takto vygradovalo.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 20:58:19

Už jsem to tu psala, ale než půjdu prcovat, ještě tu nápíšu svůj názor, proč sociálka nemůže ženské děcka vrátit, teda nechce: pokud totiž úřednice zruší svoje rozhodnutí o odebrání dětí a zastaví proces adopce, může se stát, že se sesype lavina těch případů, rodiče se přestanou bát a nějak se sdruží, najmou si drahé právníky, protože zadržovat 3 roky protiprávně děti je vlastně úplný opak toho, co oni tvrdí - že na prvním místě je ochrana dítěte a ta má přednost před rodinou a vznikne neuvěřitelný skandál - ono se to týká nejen cizinců u nich, ale hlavně asi Norů - odebírají spíš teda děcka těm sociálně slabým a nevzdělaným, ale mezi těma cizincema musely úřednice nevědomky narazit i na nějaké pořádné kapacity (například rodina nějakého indického intelektuála - vědce asi), tam si asi moc nedokázaly ověřovat, kdo ti rodiče jsou a koho mají za sebou.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 21:07:17

JJ, tohle píše ta Svobodová.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 21:20:41

Tigra píše:JJ, tohle píše ta Svobodová.

Aha, tak to jsme shodly, neopisovala jsem :tu
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod alika » úte 20. led 2015 21:22:16

Teď se vyjadřovala Z. Baudyšová k tomuhle, ale nejen k tomu případu. Šlo to na Radiožurnálu, můžete si poslechnout. České děti by se měly řešit v České republice a pochopitelně na všechno doplácejí hlavně děti. Mně to nejde jednou větou.
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod molie » úte 20. led 2015 21:29:29

GeneHawkins píše:Není to pravda! Víme, co říká právník Hasenkopf! A ten se nejednou vyjádřil, že měl možnost prozkoumat veškeré spisy, a nic takového, co by ospravedlnilo nevrácení dětí tam není. I dnes se vyjádřil, že na dnešním jednání 5x vznesl otázku po důvodu pokračování selekce, ale ani jednou nedostal odpověď!
Dokud jsem znal jen verzi matky, stavěl jsem se k věci zdrženlivě. Když znám Hasenkopfův náhled, můj názor je jasný. Věřím mu. Nemá důvod lhát, angažovat se v tom jinak.

Je to její právník, je tedy jeho práce udělat téměř cokoliv, aby jí pomohl "vyhrát". Nemyslím, že by přiznal, kdyby ve spisech našel něco, co je v neprospěch jeho klientky.
Koukala jsem teď v TV na komentář paní Michalákové, četla jsem článek v Reflexu, sem tam něco na netu... a můj názor je, že pořád jsem se dozvěděli jen verzi matky.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 138 návštěvníků