Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

... nebo o čem chcete...

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » pon 27. čer 2022 21:16:49

Není vodotěsný.
Mám dva. Jeden starší s GPS 16 GB a novej bez GPS 64 GB. Ten s GPS má slot pro SIM ale to já nepotřebuju. Většinou je někde Wi-Fi nebo iPad bere data z telefonu přes Bluetooth. Mám ještě iPad Pro 29,6 palců 256 GB a telefon taky 256 GB. Ale je to pro mě zbytečný, všechna Apple zařízení ukládají veškerá data na iCloud. Pokud nechceš točit dlouhá videa a to iPadem nechceš tak 64 GB ti stačí. Baterku píšou 10 hodin. Já Mini používám tak dvě hodiny denně takže je dvakrát tejdně chvilku v nabíječe.

Co je apleplan? Tužka?

Na kreslení jedině IPad. Kvůli tužce. Funguje přítlak, náklon a ták.Já to tedy neocením. Tužku používám ale nekreslím.
Mini je moc malej pokud ho máš jaké jediný tablet. Takový Citigo pro jízdu po Evropě. Já ho mám jako doplněk k velkému páč ten je zase někdy moc velkej. Ideální velikost je iPad Air. Ten jsem koupil kohantové. Je asi jen o dva litry dražší.
Vím že ti jde o velikost. Na Můstku je Apple prodejna. Tam si osahej MIni i Air a uvidíš. Air je poměr cena výkon úplně jinde proti tomu malýmu kriplovi.

https://www.apple.com/cz/ipad-mini/

https://procreate.cz/
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » pon 27. čer 2022 21:22:12

Neznám samsung a nevím jak je tu u jiných výrobců.
Když iPad ztratíš tak o kresby nepříjdeš. Koupíš novej, přihlásíš se a máš v něm všechno jako v původním. Ale třeba to mají ostatní výrobci taky tak.
Já jen že jsem párkrát slyšel že někdo přišel o telefon a tím i u kontakty a o fotky. To se u Apple nestane.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod GeneHawkins » pon 27. čer 2022 21:34:44

U Androidu taky ne. Pokud nechceš.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » pon 27. čer 2022 22:36:01

Kohant píše:Není vodotěsný.
Mám dva. Jeden starší s GPS 16 GB a novej bez GPS 64 GB. Ten s GPS má slot pro SIM ale to já nepotřebuju. Většinou je někde Wi-Fi nebo iPad bere data z telefonu přes Bluetooth. Mám ještě iPad Pro 29,6 palců 256 GB a telefon taky 256 GB. Ale je to pro mě zbytečný, všechna Apple zařízení ukládají veškerá data na iCloud. Pokud nechceš točit dlouhá videa a to iPadem nechceš tak 64 GB ti stačí. Baterku píšou 10 hodin. Já Mini používám tak dvě hodiny denně takže je dvakrát tejdně chvilku v nabíječe.

Co je apleplan? Tužka?

Na kreslení jedině IPad. Kvůli tužce. Funguje přítlak, náklon a ták.Já to tedy neocením. Tužku používám ale nekreslím.
Mini je moc malej pokud ho máš jaké jediný tablet. Takový Citigo pro jízdu po Evropě. Já ho mám jako doplněk k velkému páč ten je zase někdy moc velkej. Ideální velikost je iPad Air. Ten jsem koupil kohantové. Je asi jen o dva litry dražší.
Vím že ti jde o velikost. Na Můstku je Apple prodejna. Tam si osahej MIni i Air a uvidíš. Air je poměr cena výkon úplně jinde proti tomu malýmu kriplovi.

https://www.apple.com/cz/ipad-mini/

https://procreate.cz/


No, já právě nevím. Chci ho na kreslení a jako diář (blok na psaní). Všechno si píšu.

Doteď jsem používala ten obyčejný iPad nevímco 2021, s tužkou. Jenže pro mně je hrozně velký a těžký, na nošení v kabelce. Navíc jsem si tam tu tužku zaklapla a praskl mi displej - ale měla jsem applepen1, ta není magnetická, furt jsem ji hledala. A navíc ta jednička nefungovala s tím tabletem 2021 dokonale, šlo s ní buď psát, nebo kreslit. Měla jsem původně tablet 2019 a s tím fungovala perfektně. Po výměne tabletu za novější to prostě už dobře nefungovalo a k tomu tabletu dvojka připojit nešla. Tolik ke kompatibilitě applu.

No, takže: jsem na vážkách, zda tedy si koupit ten malý s tím, že to kreslení nebude tak pohodlné, anebo Air s tím, že bude těžký - jinak se mi taky ten Air líbí.
I když, kdybych šla do velkého, tak si možná vzala nějaký Samsung, tam mají výběr dostatečný, jsou špičkové (ale ceny mají stejné jak Apple). Protože máme doma všechno s Androidem a znám ten systém.

Já bych si ten malej potřebovala někde vyzkoušet s tím svým kreslením, sakra. :(
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » pon 27. čer 2022 22:58:42

Když to sem dám, je vidět, co jsem vybrala? https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=WR6 ... TA1023e1c;
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » pon 27. čer 2022 23:02:55

No, a ještě abych to uzavřela: potřebuju to na psaní poznámek. Já hrozně moc píšu, rukou.
Uvažovala jsem o Remarkable - znáš? https://remarkable.com/
To se mi teda líbí hrozně moc, ale cena je taky 17.000, za jednoúčelový blok se mi to zdá fakt brutální. Nicméně se mi to pořád hodně líbí.
ale když si koupím tabletu, tak už Reamarkable ne.
Protože nosím 2 telefony, čtečku, tablet, papírový blok (protože ta kurva je furt vybitá) a někdy ještě i NTB. V náručí nebo v kabelce. Další elektroniku netřeba.

Spíš se snažím minimalizovat.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 5:00:37

Míní + tužka musí být druhá generace, první nefunguje + smart folio (určitě doporučuju) a jsi na 19700. Ten kryt při otevření a zavření odemyká a zamyká tablet. To chceš. Pokud to máš hlavně na psaní musíš nechat nalepit fólii. Tužka ťuká o displej a je to slyšel v okolí. Ruší třeba když si děláš poznámky na přednášce. Nebo když jste dva v jedné místnosti tak to vadí tomu druhému ale i tobě. Tužka po displeji moc klouže. Folie tomu dá odpor a je to pocitově příjemnější jako když píšeš na papír.

Budu psát dál během dne.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Ivan-1 » úte 28. čer 2022 5:16:56

Mám Onyx Boox Nova Air s perom od Wacomu a Androidom. Ale je to čítačka kníh, nie tablet.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14462
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 6:05:56

Já ten míní vnímám furt jen jako doplněk k nějakému jinému Apple zařízení.
Když máš Air nebo obyčejnej iPad tak míní smysl nemá. Když máš MacBook nebo velkej iPad Pro tak je míní dobrej k tomu že na velkém zařízení pracuješ a na malém tu práci nosíš sebou případně doupravíš. Všechny úpravy se synchronizují.
Já na mini psát neumím. Pro mě je to malý. iWant je i v Letňanech. Tam si ho vyzkoušej a uvidíš. Mně to přijdou vyhozený peníze když seš android.

Já píšu hodně. Píšu tužkou s černou gelovou náplní. Na krátkodobé poznámky si kupuju bloky v Kauflandu. Listy se dají vytrhnout a vyhodit nebo archivovat, mají dírky.
Na dlouhodobější zápisky kupuju sešity v KIK. Za 49 korun. Jsou tlusté, šité a mají záložku.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » úte 28. čer 2022 6:59:34

Kohant píše:Míní + tužka musí být druhá generace, první nefunguje + smart folio (určitě doporučuju) a jsi na 19700. Ten kryt při otevření a zavření odemyká a zamyká tablet. To chceš. Pokud to máš hlavně na psaní musíš nechat nalepit fólii. Tužka ťuká o displej a je to slyšel v okolí. Ruší třeba když si děláš poznámky na přednášce. Nebo když jste dva v jedné místnosti tak to vadí tomu druhému ale i tobě. Tužka po displeji moc klouže. Folie tomu dá odpor a je to pocitově příjemnější jako když píšeš na papír.

Budu psát dál během dne.


Mně to teda zdaleka tak příjemné není, píšu trojúhelníkovýma tužkama s měkkým hrotem, to pero tak dobře nesedí v ruce a ten tablet nemá ten odpor, jak tužka na papíře. Ale já popíšu týdně jeden tlustý blok, už je toho moc, tak to kombinuju s tabletem a přešla bych úplně na tablet.
Máš nějakou aplikaci jako "zápisník" nebo "diářL, kde se dají třídit poznámky? Používala jsem ty základní poznámky v Ipadu, to je celkem fajn, ale vadí minutnist přepínat mezi textem a kreslením. A nemají moc dobré třídění.
Folii určitě, znám se.

Kohantová ho nosí sebou?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » úte 28. čer 2022 7:04:44

Kohant píše:Já ten míní vnímám furt jen jako doplněk k nějakému jinému Apple zařízení.
Když máš Air nebo obyčejnej iPad tak míní smysl nemá. Když máš MacBook nebo velkej iPad Pro tak je míní dobrej k tomu že na velkém zařízení pracuješ a na malém tu práci nosíš sebou případně doupravíš. Všechny úpravy se synchronizují.
Já na mini psát neumím. Pro mě je to malý. iWant je i v Letňanech. Tam si ho vyzkoušej a uvidíš. Mně to přijdou vyhozený peníze když seš android.

Já píšu hodně. Píšu tužkou s černou gelovou náplní. Na krátkodobé poznámky si kupuju bloky v Kauflandu. Listy se dají vytrhnout a vyhodit nebo archivovat, mají dírky.
Na dlouhodobější zápisky kupuju sešity v KIK. Za 49 korun. Jsou tlusté, šité a mají záložku.



Já jsem byla včera v Datartu i v IWantu, popravdě už jsem tam byla několikrát, a furt se mi ten mini zdá dobrý. Kvůli skladnosti. A furt váhám nad tou velikostí. Přece jen je to vetší telefon.
Ten Air se mi líbí taky, ale ta velikost....kdyby mi ho tak někdo pučil na den a noc, já bych si tam vyzkoušela to svoje kreslení. Nepučují to někde? Alza?
Já už nemůžu psát na papír, já si to potřebuju skladovat a za rok jsem popsanýma blokama zaplnila 3 hluboké šuplíky v kontejneru. Nevyhodím to, že jsou tam důležité info, ale stejně se k tomu už nikdy nevrátím, protože nemám sílu to prohledávat,
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 8:04:07

Kup na Alze. Mají ho za 13 600. Do 14 dnů můžeš vrátit. Já když chci něco vyzkoušet tak vracím za tři čtyři dny a peníze zpět dostanu taky asi do tří dnů.
Nebo si za 951,- přikup možnost vrácení bez udání důvodu do 60 dnů.

Apple zařízení musíš před vrácením ohlásit ze svého účtu. Jinak se k němu nikdo nedokáže přihlásit. Ani Jobs. Návody na to jsou. Proto musíš nezapomenout přihlašovací údaje na iCloud.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 8:13:07

Aha. Ta cena je mini, ty chceš vyzkoušet Air.

Já toho malého krypla taky všude tahám sebou. Vejde se i do kapes. Na delší cestování mám takovou taštičku přesně na jeho velikost, jsou v ní kapsičky na sluchátka, kabely, nabíječky, powerbanku… Už tě začínám chápat, s Airem bych se takhle tahat nechtěl. Ale také si už nedokážu představit mít jen mini.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 8:20:01

F551337F-079C-4E90-B2F2-CA2C70411B6D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 9:28:45

GeneHawkins píše:U Androidu taky ne. Pokud nechceš.

Android se taky automaticky někde zálohuje?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 9:31:40

Laptop máš windows? To už by pak byla trojitá schizofrenie. Windows, Android, iOS.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod GeneHawkins » úte 28. čer 2022 12:11:10

Google disk máš i na Windows.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » úte 28. čer 2022 16:01:00

Kohant píše:Laptop máš windows? To už by pak byla trojitá schizofrenie. Windows, Android, iOS.

JJ. Ale já tam nepotřebuju sdílet. Ani do telefonu.
Nahrávám si všechno na Onedrive, tedy obrázky, z telefonu i z jiných zdrojů. Kvůli kapacitě. K tomu onedrivu mám pak přístup z jakéhokoliv zařízení, je to úplně nezávislý cloud.

Texty nepotřebuju sdílet jinam, ty mi stačí nechat v tom tabletu a na jejich zálohu bude stačit ten iCloud v základu. Dtto kresby ze scratchbooku, ale výsledné kresby si stejně zase posílám na Onedrive. Mám apple ID.

Já to nechci ani tak na cestování, ale já jsem prostě každý den celý den v pohybu, do práce z práce, přes den chodím z porady na poradu, cestou z práce jdu nakoupit...a furt to tahám sebou, včetně dvou telefonů a té zasrané jedničky tužky, na kterou neexistuje pouzdro, které by ji udrželo, takže furt někam padá a ztrácí se jí vršek. A nabíječek na iPhone + USB-C a tužky a bloku.

Jediné, o čem bych uvažovala jako zvýhodnění do budoucna, je, že bych někdy mohla mít u sebe jen mobil nebo tablet, kvůli telefonování. To asi s androidem nepůjde, ale stejně ten Huawei budu muset za pár měsíců vyměnit.

No ale stejně furt nevím tu velikost.... :(
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod GeneHawkins » úte 28. čer 2022 17:15:11

Android bude stopro telefonovat...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 17:28:31

Máš tam tu možnost 14 nebo 60 dní na vrácení. Tak vyzkoušej. Ta nová tužka má docela silnej magnet.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » úte 28. čer 2022 17:33:30

GeneHawkins píše:Android bude stopro telefonovat...

Ale iPad ne.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » stř 29. čer 2022 13:01:58

Musel jsem si objednat notebook. Ale tam je na výběr jen jeden, naštěstí.
Já už nemám noťas několik let, myslel jsem že už to bez něj doklepu. Nedoklepu.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Tigra » čtv 30. čer 2022 7:10:25

Morgen!

Myjte si ruce a nechoďte do davu, přátelé: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/cov ... n=covid-19
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89244
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod Kohant » pát 01. črc 2022 11:14:19

GeneHawkins píše:U Androidu taky ne. Pokud nechceš.

Kterej telefon s Androidem se synchronizuje někde na Cloudu?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40258
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Dobré ráno, s kafem i bez kafe!

Příspěvekod GeneHawkins » pát 01. črc 2022 11:50:29

Každý. Akorát na rozdíl od Iphonu i můžeš vybrat.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 157 návštěvníků

cron