Covid

... nebo o čem chcete...

Re: Covid

Příspěvekod GeneHawkins » úte 16. lis 2021 19:22:14

GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Covid

Příspěvekod Tigra » čtv 18. lis 2021 18:59:12

Já jsem kdysi dělala ve firmě, celkem úspěšné, která měla docela dost zaměstnanců. Byl tam docela bordel, ale málo konkurence, co se prošustrovalo v bordelu, rozbilo a ukradlo, to se odepsalo, šlapalo to docela dobře, i tak zbývalo dost peněz. A pak se něco stalo a bylo potřeba začít lidi hlídat, aby nekradli. Tak vedení vydalo nějaký pokyn, ať to vedoucí prodejen a jejich manažeři zařídí, ale lidi kradli dál. Konkrétně šlo o to, že si nesmějí dělat ve firemních prodejnách svoje fušky, načerno opravovat zákazníkům telefony na firemním zařízení za třetinovou cenu do kapsy. Lidi si mysleli, že je to prdel, takže akorát hodně nadávali, byli nasraní, ale nepřestali. Jediné, co se stalo, že střední management byl nasraný, protože prodavači pičovali a dělali naschvály. Tak vedení vydalo další pokyn, že nejen, že se nesmí dělat ten servis, ale že se do každého telefonu bude lepit servisní samolepka - taková plomba. Nestalo se celkem nic, akorát lidi začali krást i ty plomby. Nejvyšší management byl spokojený, že to vydali, ale ono to bohužel nemělo výsledky, nepřibylo víc peněz za opravy do pokladny. Střední management odkýval, že to odkomunikovali. A to bylo všechno, všichni byli nasraní a nikdo nic nenapravil. jenom se o to víc pičovalo. A když někdo přišel s tím, že někoho chytili, že by se měl teda potrestat - tak se řeklo "no ale když ho potrestáme a nepotrestáme ty ostatní, tak on bude hrozně pičovat a zvedne se firemní protest" a někdo říkal "no ale zase ti, co už nekradou, uvidí, že to dělají správně. Ale když ho nepotrestáme, tak oni se zase vrátí k tomu kradení". No, ale nepotrestali, protože se báli, co to udělá, a udělali další opatření, že rozeslali zázazníkům nějaký dopis...a tak do kradení zatáhli i zákazníky, protože ti to chtěli mít hlavně za levno. :D
A tak to pokračovalo, opatření stáhlo opatření, ale nikdo to nekontroloval, lidi vesele kradli dál, až firma zkrachovala....
A tak mi to připadá jako naše vláda a kovid.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Covid

Příspěvekod Kohant » sob 20. lis 2021 8:20:55

Byl jsem teď na čtyřech letištích. Na všech čtyřech kontrolovali covidpas Celkem asi šestkrát. Myslím že bych prošel i kdybych jim ukázal jízdenku z Prahy do Pardubic ani by nemusela být moje. Na pozemních hranicích čtyři kontroly certifikátu, kontrolovali jména podle pasu.
Vstupy do restaurací jen s rouškou, někde měřili teplotu. Žádný doklad nikde nechtěli. Obsluha i prodavači s rouškami nebo štíty. Na ulicích většina lidí s rouškou. Respiràtor málokdo, stejně tak bez roušky. Nevím jestli mají povinnost nosit je ve venkovních prostoràch, ale po městech bývaly vidět cedule upozorňující na ochranu dýchacích cest. Ve Vídni když nemáš roušku dobře nasazenou tak tě policajt požádá o nápravu.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Covid

Příspěvekod Kohant » sob 20. lis 2021 9:22:18

ECFF196F-CDF5-4735-B723-1390ECBD9047.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Covid

Příspěvekod Kohant » stř 24. lis 2021 19:13:07

1B31E08E-BE84-45D2-9D5C-149DC532E99B.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Covid

Příspěvekod Tigra » pát 10. pro 2021 22:17:48

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Covid

Příspěvekod GeneHawkins » ned 23. led 2022 0:46:06

prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., prorektor pro vědeckou činnost Univerzity Karlovy píše:Já jsem myslel, že už o tom dávno všichni vědí a není o tom sporu, ale zjevně jsem se pletl. Takže ještě jednou: očkování významně snižuje infektivitu viru: je mnohem méně pravděpodobné, že se nakazíte, a když se tak stane, je ještě mnohem menší pravděpodobnost, že nakazíte někoho dalšího. Přiložená publikace autorů z Oxfordu, publikovaná v jednom z nejvýznamnějších amerických lékařských časopisů, to dokumentuje na trasování statisíců lidí v průběhu roku 2021. mRNA vakcíny chrání lépe než adenovirové, ochrana s časem postupně slábne, ale booster (třetí dávka) tu ochranu opět obnoví. Očkováním chráníte nejen sebe, ale do značné míry i svoje okolí.
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116597
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 69 návštěvníků

cron