Krev

... nebo o čem chcete...

Re: Krev

Příspěvekod kladivo » čtv 22. led 2009 22:33:48

GeneHawkins píše:
kladivo píše:
GeneHawkins píše:
kladivo píše:protože je takovej zákon,já si ho nevymyslel..když tě to tak sere,choď taky darovat. A proč má zaměstnavatel platit i nemocenskou?

Protože s tím počítá ve výpočtu mzdy. Dříve ji platila sociálka, nyní je menší odvod.
Neptal jsem se proč náhradu mzdy musí platit, ale proč ji má platit. Tedy proč to tak je, proč mu to vlastně zákon přikazuje. Myslím, že je to špatný zákon.

Tak nějak přemýšlím,jestli vůbec existují dobré zákony...

Určitě ano. Třeba ten, jak říká, že nesmíš druhého zabít. To se mi zdá dobrý.
Nebo třeba že co ti nepatří, nesmíš si vzít. Škoda, že to jiný zákony pak trochu upravujou, jako že někdy můžeš. ;)

třeba ještě ten: cti otce svého a matku svou? ten je taky dobrej.. ;)
kladivo
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 22. led 2009 0:19:43

Re: Krev

Příspěvekod Kohant » čtv 22. led 2009 22:34:37

kladivo píše:
Bylo by fajn,kdyby se ti někdy něco stalo a potřeboval bys transfúzi.Pak bych ti přál,aby se na tebe každej vysral..


Víš o tom něco, nebo střílíš od boku?
Fakt si myslíš že krev kterou Sitar daruje jde na transfuzi? Hovnajs. To jsou jen takové oblbovačky které se dobře poslouchají. "Dárcům" i veřejnosti.



Firma podnikatele Josefa Šťávy vyhrála arbitráž a stát jí má zaplatit 8,8 miliardy korun.
Arbitři uznali, že české úřady zmařily v devadesátých letech Šťávově firmě obchodování s krevní plazmou.
Původně firma požadovala náhradu ve výši skoro 14 miliard.


Od koho Šťáva krev nakupuje a za kolik, a od koho ji jeho dodavatel získává a za kolik?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krev

Příspěvekod Tigra » čtv 22. led 2009 22:36:08

Kohante, nerozptyluj se tady a bez se podivat, co si chci poridit na zlatohlavky. Si rikal, ze uz se to muze trhat, ze?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krev

Příspěvekod Kohant » čtv 22. led 2009 22:40:35

Korva Šťáva je kámoš mýho spolužáka. Podívám se ti na to ráno, duspát. Už takhle dělám přesčas.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krev

Příspěvekod HaF » pát 23. led 2009 7:59:40

Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Krev

Příspěvekod Ivan-1 » pát 23. led 2009 10:15:42

GeneHawkins píše:
kladivo píše:protože je takovej zákon,já si ho nevymyslel..když tě to tak sere,choď taky darovat. A proč má zaměstnavatel platit i nemocenskou?

Protože s tím počítá ve výpočtu mzdy. Dříve ji platila sociálka, nyní je menší odvod.
Neptal jsem se proč náhradu mzdy musí platit, ale proč ji má platit. Tedy proč to tak je, proč mu to vlastně zákon přikazuje. Myslím, že je to špatný zákon.

Je to účelový zákon. Bez neho by darcov rapídne ubudlo.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Krev

Příspěvekod GeneHawkins » pát 23. led 2009 10:36:21

Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:
kladivo píše:protože je takovej zákon,já si ho nevymyslel..když tě to tak sere,choď taky darovat. A proč má zaměstnavatel platit i nemocenskou?

Protože s tím počítá ve výpočtu mzdy. Dříve ji platila sociálka, nyní je menší odvod.
Neptal jsem se proč náhradu mzdy musí platit, ale proč ji má platit. Tedy proč to tak je, proč mu to vlastně zákon přikazuje. Myslím, že je to špatný zákon.

Je to účelový zákon. Bez neho by darcov rapídne ubudlo.

Že by to jako zadarmo nedělali, jo? Proč se tedy mluví o "bezpříspěvkovém dárcovství"?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Krev

Příspěvekod Ivan-1 » pát 23. led 2009 10:49:41

GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:
kladivo píše:protože je takovej zákon,já si ho nevymyslel..když tě to tak sere,choď taky darovat. A proč má zaměstnavatel platit i nemocenskou?

Protože s tím počítá ve výpočtu mzdy. Dříve ji platila sociálka, nyní je menší odvod.
Neptal jsem se proč náhradu mzdy musí platit, ale proč ji má platit. Tedy proč to tak je, proč mu to vlastně zákon přikazuje. Myslím, že je to špatný zákon.

Je to účelový zákon. Bez neho by darcov rapídne ubudlo.

Že by to jako zadarmo nedělali, jo? Proč se tedy mluví o "bezpříspěvkovém dárcovství"?

Aby to vyzeralo vznešene.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Krev

Příspěvekod Kohant » pát 23. led 2009 11:12:34

Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
GeneHawkins píše:
kladivo píše:protože je takovej zákon,já si ho nevymyslel..když tě to tak sere,choď taky darovat. A proč má zaměstnavatel platit i nemocenskou?

Protože s tím počítá ve výpočtu mzdy. Dříve ji platila sociálka, nyní je menší odvod.
Neptal jsem se proč náhradu mzdy musí platit, ale proč ji má platit. Tedy proč to tak je, proč mu to vlastně zákon přikazuje. Myslím, že je to špatný zákon.

Je to účelový zákon. Bez neho by darcov rapídne ubudlo.

Že by to jako zadarmo nedělali, jo? Proč se tedy mluví o "bezpříspěvkovém dárcovství"?

Aby to vyzeralo vznešene.

Eticky.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krev

Příspěvekod Sitar » pát 23. led 2009 13:49:39

GeneHawkins píše:
Sitar píše:Stale nerozumim tomu, kdo to plati. Kdyz se mi snizi danovy zaklad, tak stat vybere o par korun mene. Ono je nekde dano, kolik se ma vybrat na danich? Proste se vybere tolik, kolik se vybere a od toho se odviji rozpoctova politika. Holt se koupi o jeden obrneny transporter min a je to.

Jo, vidím, že tomu nerozumíš. Pokusím se ti to vysvětlit na příkladu.

Chodíte se známým každý týden na pivo. Dáte vždy každý daň 100,- a popijete, pojíte. Zaplatíte a zbytek si rozdělíte. Napůl.
Jeden týden mu oznámíš, žes daroval krev a proto jsi od daně osvobozen. V pokladně tedy máte místo dvou stovek pouze jednu.
A teď ty říkáš: "Nu což, popijeme a pojíme méně, zbytek si však opět rozdělíme napůl."


Myslíš, že ti to projde? Že je to v pořádku?
Sitar píše:Pokud se zamestnavateli nelibi zakony, placeni dani a spousta dalsich veci, nikdo ho nenuti, aby podnikal a aby zamestnaval zamestnance, tedy je to jeho svobodne rozhodnuti.

To je zhovadilost Sitare, tos psal ve slabý chvilce.
Sitar píše:Navrhni prosim nejaky model, jak by to melo funguvat.

No tak jo. Co kdybys krev dával ve svém volnu, tvoje případné náklady, mzdu, tvůj profit, by ti hradil ten, komu bys tu krev dával. Daňovou úlevu bys neměl žádnou, není k ní důvod.
Co ty na to? To je rovný, ne?


Co se tyce toho prapodivneho prikladu, tak dan se sklada z nejake pevne castky a z odecitatelnych polozek. Rekneme tedy, ze 50 korun je pevna cast a ze zbylych 50-ti je mozno odecitat. Ja mu tedy reknu, ze jsem byl darovat a ze se moje variabilni cast snizuje o 20 korun, tedy bude v banku 180 korun misto 200. Jemu to kupodivu vadit nebude, protoze jedna jeho znama mela minuly tyden bouracku a potrebovala transfuzi.

Tebou navrhovany model je prilis slozity a neefektivni. Evidentne nevis, jak prace s krevni bankou funguje.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Krev

Příspěvekod Sitar » pát 23. led 2009 13:55:45

Tigra píše:To se nesmí, ne?


Jednou za tri mesice smi muzi darovat tzv. plnou krev, ale treba plazmu mnohem casteji, takze je klidne mozny i vyssi cislo.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Krev

Příspěvekod Tigra » pát 23. led 2009 13:56:03

Sitare, neni to nejak prekrouceny? Takze kdyz si nenajdu znameho, ktery zna nekoho, kdo daroval krev, tak transfuzi nedostanu? Anebo dostanu, ale z nemecke krve? A to bude teda drazsi? Tak muzu rict, ze znam tebe, kdyztak, jo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krev

Příspěvekod Sitar » pát 23. led 2009 14:08:37

Gene
Jak by se ti líbilo, kdybych si naložil v supermarketu plný košík krásných dárků pro děti z dětských domovů, ale pokladní by to podle zákona namarkovala tomu, kdo stojí ve frontě za mnou, třeba tobě? Zdálo by se ti to v pořádku? Když je to pro ty děti, charita ne?


Tenhle model ma plne vystihovat danou situaci? Nastav presna pravidla a limity modelovych situaci a muzeme se o tom bavit, takhle je to nesmysl.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Krev

Příspěvekod Sitar » pát 23. led 2009 14:09:55

Kohant píše:
kladivo píše:
Bylo by fajn,kdyby se ti někdy něco stalo a potřeboval bys transfúzi.Pak bych ti přál,aby se na tebe každej vysral..


Víš o tom něco, nebo střílíš od boku?
Fakt si myslíš že krev kterou Sitar daruje jde na transfuzi? Hovnajs. To jsou jen takové oblbovačky které se dobře poslouchají. "Dárcům" i veřejnosti.



Firma podnikatele Josefa Šťávy vyhrála arbitráž a stát jí má zaplatit 8,8 miliardy korun.
Arbitři uznali, že české úřady zmařily v devadesátých letech Šťávově firmě obchodování s krevní plazmou.
Původně firma požadovala náhradu ve výši skoro 14 miliard.


Od koho Šťáva krev nakupuje a za kolik, a od koho ji jeho dodavatel získává a za kolik?


A kde se teda bere krev urcena k transfuzi? Ty vis, jak to chodi v krevni bance?
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Krev

Příspěvekod Sitar » pát 23. led 2009 14:12:52

Tigra píše:Sitare, neni to nejak prekrouceny? Takze kdyz si nenajdu znameho, ktery zna nekoho, kdo daroval krev, tak transfuzi nedostanu? Anebo dostanu, ale z nemecke krve? A to bude teda drazsi? Tak muzu rict, ze znam tebe, kdyztak, jo?


Prijemce a darce by si museli hledat sve protejsky v Genem navrhovanem modelu. V soucasne situaci je to mnohem jednodussi, i kdyz mozna ne uplne spravedlive, ale pro mne stale v mezich unosnosti.

Gene a Tigro,
kde jsou vase hranice solidarity?
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Krev

Příspěvekod Tigra » pát 23. led 2009 14:59:10

Jestli dobre ctu, tak v Genem navrhovanem modelu by princip distribuce fungoval stejne, jako dosud, akorat bys to daroval opravdu zadarmo, ne za odmenu vyplacenou zamestnavatelem.
V Kohantem navrhovanem funkcnim modelu je to tak, ze zamestnavatel (a danovi poplatnici) zaplati tobe za tvoji krev, pak ji stat odproda Stavovi a Stava ji pak odproda za mnohonasobne vyssi cenu nam vsem, vcetne tebe.
Mmch - kolik stoji tvuj "den volna", abychom meli predstavu o jake castce se bavime? To nejsou koruny nebo desetikoruny, ze ne?

Ale mne nijak nevadi, ze darujes krev, naopak, obdivuju to - co mi vadi je, ze je tady spatne nastaveny system. Za to ty nemuzes, jenom ho proste obhajujes, protoze se ti zda, ze se te to tyka. Muj sef nedovolil kdysi kolegynim jit spolu na odber, protoze si to "nemuzeme dovolit". At jdou v patek vecer, rikal (nesly).

Moje hranice solidarity - pomahat tem, co POTREBUJI pomoc, ne co chteji pomoc.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krev

Příspěvekod GeneHawkins » pát 23. led 2009 18:15:17

Sitar píše:
GeneHawkins píše:
Sitar píše:Stale nerozumim tomu, kdo to plati. Kdyz se mi snizi danovy zaklad, tak stat vybere o par korun mene. Ono je nekde dano, kolik se ma vybrat na danich? Proste se vybere tolik, kolik se vybere a od toho se odviji rozpoctova politika. Holt se koupi o jeden obrneny transporter min a je to.

Jo, vidím, že tomu nerozumíš. Pokusím se ti to vysvětlit na příkladu.

Chodíte se známým každý týden na pivo. Dáte vždy každý daň 100,- a popijete, pojíte. Zaplatíte a zbytek si rozdělíte. Napůl.
Jeden týden mu oznámíš, žes daroval krev a proto jsi od daně osvobozen. V pokladně tedy máte místo dvou stovek pouze jednu.
A teď ty říkáš: "Nu což, popijeme a pojíme méně, zbytek si však opět rozdělíme napůl."


Myslíš, že ti to projde? Že je to v pořádku?
Sitar píše:Pokud se zamestnavateli nelibi zakony, placeni dani a spousta dalsich veci, nikdo ho nenuti, aby podnikal a aby zamestnaval zamestnance, tedy je to jeho svobodne rozhodnuti.

To je zhovadilost Sitare, tos psal ve slabý chvilce.
Sitar píše:Navrhni prosim nejaky model, jak by to melo funguvat.

No tak jo. Co kdybys krev dával ve svém volnu, tvoje případné náklady, mzdu, tvůj profit, by ti hradil ten, komu bys tu krev dával. Daňovou úlevu bys neměl žádnou, není k ní důvod.
Co ty na to? To je rovný, ne?


Co se tyce toho prapodivneho prikladu, tak dan se sklada z nejake pevne castky a z odecitatelnych polozek. Rekneme tedy, ze 50 korun je pevna cast a ze zbylych 50-ti je mozno odecitat.

To je nesmysl, Sitare, očividně nevíš, jak se počítá daň z příjmu.
Sitar píše:Ja mu tedy reknu, ze jsem byl darovat a ze se moje variabilni cast snizuje o 20 korun, tedy bude v banku 180 korun misto 200. Jemu to kupodivu vadit nebude, protoze jedna jeho znama mela minuly tyden bouracku a potrebovala transfuzi.

Jemu (můžu to být já, třeba) to kupodivu vadit bude, protože jedna jeho známá měla minulý týden bouračku a potřebovala transfúzi a krev nedostala zdarma, ale musela ji zaplatit pojišťovna z pojištění, které si platila. On sám chodí pomáhat každý týden do klubu důchodců, při záplavách týden odstraňoval škody z vlastní dovolené a pravidelně přispívá na africké děti a v životě by ho nenapadlo ti říct, že z toho důvodu dá jenom 80 korun do společné pokladny na pivo, když ty dáš stovku. Hanbou by se propadl.
Sitar píše:Tebou navrhovany model je prilis slozity a neefektivni. Evidentne nevis, jak prace s krevni bankou funguje.

Naopak. Mnou navrhovaný model je daleko jednodušší, spravedlivější, nediskriminační a jediný poskytující perspektivu. Evidentně nevíš, kam putuje tvoje krev a jak funguje krevní banka.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Krev

Příspěvekod GeneHawkins » pát 23. led 2009 18:18:13

Sitar píše:
GeneHawkins píše:Jak by se ti líbilo, kdybych si naložil v supermarketu plný košík krásných dárků pro děti z dětských domovů, ale pokladní by to podle zákona namarkovala tomu, kdo stojí ve frontě za mnou, třeba tobě? Zdálo by se ti to v pořádku? Když je to pro ty děti, charita ne?

Tenhle model ma plne vystihovat danou situaci? Nastav presna pravidla a limity modelovych situaci a muzeme se o tom bavit, takhle je to nesmysl.

Ano, tenhle model přesně vystihuje danou situaci. Pravidla jsou přesná. Zaplatí to ten další v řadě. Padni komu padni. Jaké limity jsou nastavené prčo darování krve? O čem to mluvíš? Proč je to podle tebe nesmysl?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Krev

Příspěvekod Tigra » pát 23. led 2009 18:26:39

Jake limity? To vim nahodou presne! "Kolik davate za litr krve?" "Tisic lir!" "Tak mi vemte pet litru."
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Krev

Příspěvekod GeneHawkins » pát 23. led 2009 18:43:11

Sitar píše:
Tigra píše:Sitare, neni to nejak prekrouceny? Takze kdyz si nenajdu znameho, ktery zna nekoho, kdo daroval krev, tak transfuzi nedostanu? Anebo dostanu, ale z nemecke krve? A to bude teda drazsi? Tak muzu rict, ze znam tebe, kdyztak, jo?

Prijemce a darce by si museli hledat sve protejsky v Genem navrhovanem modelu. V soucasne situaci je to mnohem jednodussi, i kdyz mozna ne uplne spravedlive, ale pro mne stale v mezich unosnosti.

To se pleteš. Právě ty do toho mícháš ten protějšek, kdy říkáš, že tvůj pivní kumpán má transfúzovanou známou. A jak je to s chlebem? Proč ho nedávaj pekaři zadarmo, když je tak potřeba k životu? A proč, když to funguje podle mého modelu si pekař najde svůj protějšek?
Sitar píše:Gene a Tigro, kde jsou vase hranice solidarity?

Nevím, zatím jsem na ně nenarazil. Ty, Sitare, čemu vlastně říkáš solidarita?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Krev

Příspěvekod Kohant » pát 23. led 2009 18:57:48

Sitar píše:
A kde se teda bere krev urcena k transfuzi? Ty vis, jak to chodi v krevni bance?


Většina transfuzí se provádí při plánovaných operacích. Krev si syslí pacienti dopředu, tak se asi bere z nich.

Jak to chodí v krevní bance ví hodně málo lidí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krev

Příspěvekod Kohant » pát 23. led 2009 20:05:45

Cena krve - Detektivní příběh z dostihového prostředí

Gene Hawkins, zaměstnanec detektivní kanceláře, je svým šéfem pověřen vyšetřováním záhadného zmizení vzácného chovného hřebce. Z hledání koně, které zpočátku vypadalo spíše jako mimořádná dovolená v USA, se velmi rychle stane případ, který vyžaduje plné nasazení. Za dramatických okolností Gene odhalí rafinovaný zločin a na prahu smrti poznává cenu života.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Krev

Příspěvekod Friday » pát 23. led 2009 21:10:35

Dick Francis, Pytlíku?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40408
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 427 návštěvníků