Bezdomovci

... nebo o čem chcete...

Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » úte 28. říj 2008 11:32:47

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod GeneHawkins » ned 23. lis 2008 3:11:01

A dál?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » ned 23. lis 2008 12:55:19

Znáš někoho?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Saturday » stř 26. lis 2008 8:06:22

Tigra píše:Nejdřív se podívejte na film.
http://video.respekt.cz/Trvale-bydliste-Praha-2950.html



"Vstup do této části je možný pouze pro předplatitele.
Prosím, zadejte své uživatelské jméno a heslo. Nebo můžete využít jednorázového placeného přístupu k článku za 15,- Kč."
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » stř 26. lis 2008 9:06:54

Dobre vam tak. Meli jste se podivat, kdyz jsem vam to podstrcila. Bylo to dobre. Aspon byste vedeli, co mate nechavat na popelnici (tridit odpoad).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod GeneHawkins » sob 14. črc 2018 9:46:11

Výlet, obyčejný život a pouť

Obrázek

Majitelka twitterového účtu @Judith_Random jednoho dne vyšla z jedné pražské kavárny a se psem Jackem se vydala na dalekou pouť do Porta. Každý den se na sociální síti svěřuje s dobrodružstvími a úskalími cesty delší než tři tisíce kilometrů. O své cestě Judith Random říká: „Je to taková moje demonstrace svobody.“

Proč jste se vlastně k pouti rozhodla?

Před pár lety jsem se chtěla vydat na svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela a k mysu Fisterra, kam si hodně poutníků cestu prodlužuje, ale můj tehdejší partner tomu nebyl nakloněn. Po loňském rozchodu jsem si řekla, že jdu. A že nevyrazím z Francie nebo Španělska, abych si cestu zkrátila, ale z Prahy. Je to taková moje demonstrace svobody. A protože mi to okamžitě plno lidí začalo vymlouvat, zároveň tím dokazuju, že to zvládnu. Nejspíš i sobě.

Co jste vlastně věděla o poutnictví, než jste vyrazila na cestu?

Pokud pominu praktické informace o svatojakubské pouti, Caminu, nic moc jsem si o poutnictví v rámci příprav nenačetla. Čím dál tím víc mi ale připadá, jako by tahle cesta měla tři vrstvy. Výlet – protože jsem prostě chtěla jít a vidět nové věci. Obyčejný život – protože jsem si s sebou vzala svoji práci i kontakt s rodinou a přáteli, mám pocit, jako bych žila stejně jako dřív, jen v pohybu. A pouť – protože jsem, jako ostatně asi každý, maličko rozbitý člověk a někde na konci je možná sebejistota a rovnováha. Už teď vím ale jistě, že domů se vrátí někdo jiný, než kdo odešel.

Nakonec cílem není Fisterra, ale Porto.

Porto se cílem stalo vlastně úplně náhodně. Původně jsem zpátky chtěla letět, takže jsem se rozhodla, že od mysu Fisterra dojdu pěšky až na letadlo do Porta, není to zas tak daleko. Nakonec sice nepoletím, protože mám s sebou psa, takže zpět pojedu nejspíš stopem, ale Porto jako cíl cesty už zůstalo.

Jak jste se na cestu připravovala?

Vytyčila jsem si základní body, kudy chci projít: Klatovy, Ulm, Basilej – tu jsem nakonec vynechala –, Lyon, Toulouse, San Sebastian, Santiago de Compostela, Fisterra. Pár dnů před odchodem jsem si naplánovala trasu na první tři dny cesty, první den jsem zjistila, že to nemá smysl, a od té doby v podstatě neplánuju. Zjistila jsem totiž, že jednou z hlavních charakteristik téhle cesty je, že nikdy nic nevyjde tak, jak to naplánuju.

Trénovala jste nějak fyzičku?


Loni jsem strávila asi tři čtvrtě roku pasením ovcí, abych si vydělala na vybavení a dala se po rozchodu trochu dohromady, fyzicky i psychicky. Takže pasení byl dostatečný trénink. Stavěla jsem ohrady ve strmých svazích, naháněla do nich uprchlé stádo, tahala do kopce kanystry s vodou... Bydlela jsem ve stanu, na podzim přišly vytrvalé deště, byla mi zima, nejradši bych se na to vykašlala, ale teď mi ta zkušenost pomáhá. Nakonec jsem s sebou vzala i Jacka. Není to můj pes, patří ke stádu, které jsem pásla, ale mám ho ráda jako vlastního. Nechtělo se mi s ním loučit, tak mi ho majitel půjčil na tuhle delší procházku.

Ve svých tweetech často zmiňujete, že nezbytnosti jako jídlo nebo nocleh si obstaráváte hraním na ukulele, dá se tak ale financovat úplně všechno?

Úplně všechno samozřejmě ne. Penězi platím hlavně psí granule a hotely. Pokud nepočítám dvě noci, které mi hradila pojišťovna, když jsem onemocněla, strávila jsem v hotelích během tří měsíců pět nocí. Momentálně ale už týden nemám žádnou hotovost a nechybí mi. Písničky a hraní na ukulele se jako platidlo osvědčily nad moje očekávání.

Co vás na cestě nejvíc překvapilo?


Překvapilo mě, kolik hodných lidí jsem potkala. Jakmile se dozvědí, odkud a kam jdu, nabízejí mi jídlo, nocleh, ptají se, jestli něco nepotřebuji. Tušila jsem, že lidé jsou dobří, ale tohle dalece překonává moje představy. Je ovšem pravda, že tohle platí mnohem víc od chvíle, kdy jsem překročila hranice. Možná je to proto, že se pomaličku blížím k Santiagu a lidé jsou na poutníky zvyklejší, snad i tím, že jsem se postupně naučila lidem více důvěřovat, nebýt v panice, že vám chce každý ublížit. Jednou někde v Německu jsem spala u cesty v lese a ráno mě vzbudil řidič, který si o kus dál zajel odskočit. Pak jsem znovu usnula a za nějakou dobu mě zase vzbudil, přivezl mi snídani a vodu. Myslela jsem si, kdovíjak nejsem dobrý člověk, ale tohle by mě asi nikdy nenapadlo udělat. Pošlu to dál.

https://www.respekt.cz/tydenik/2018/28/ ... vot-a-pout
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » sob 14. črc 2018 10:36:15

Demontrace svobody čeho?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Lenka » sob 14. črc 2018 11:06:05

Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » sob 14. črc 2018 11:08:54

Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

Mně je to jedno, ať si jde kdo chce kam, ale vždycky jsem si myslela, že to ti poutníci do Porta dělají pro sebe. Zajímá mne teda, svoboda čeho že má být demonstrována.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod GeneHawkins » sob 14. črc 2018 11:17:00

Tigra píše:
Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

Mně je to jedno, ať si jde kdo chce kam, ale vždycky jsem si myslela, že to ti poutníci do Porta dělají pro sebe. Zajímá mne teda, svoboda čeho že má být demonstrována.

Před pár lety jsem se chtěla vydat na svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela ... ale můj tehdejší partner tomu nebyl nakloněn. Po loňském rozchodu jsem si řekla, že jdu. ... Je to taková moje demonstrace svobody.

Spíš asi nechceš rozumět.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » sob 14. črc 2018 11:21:41

GeneHawkins píše:
Tigra píše:
Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

Mně je to jedno, ať si jde kdo chce kam, ale vždycky jsem si myslela, že to ti poutníci do Porta dělají pro sebe. Zajímá mne teda, svoboda čeho že má být demonstrována.

Před pár lety jsem se chtěla vydat na svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela ... ale můj tehdejší partner tomu nebyl nakloněn. Po loňském rozchodu jsem si řekla, že jdu. ... Je to taková moje demonstrace svobody.

Spíš asi nechceš rozumět.

Ne. Myslím, že sou to kecy k kleci.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Tigra » sob 14. črc 2018 11:43:19

Plný svět dobrých lidí, akorát u nás pro ně vařím a uklízím a budu kolem nich skákat já sama.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Kohant » sob 14. črc 2018 14:12:40

Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

A hlavně tu svobodu.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Lenka » sob 14. črc 2018 20:49:11

Kohant píše:
Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

A hlavně tu svobodu.

Hlavne uz mi ted brani vek. Kdyz mi bylo 16, prijeli k nam do mesta cirkusaci, rozbili sapito kousek od naseho domu a ja jsem chtela strasne s nima ujet. Mela jsem divne obdobi, byli jsme cerstve prestehovani, zadni kamaradi, skola me nebavila, rano v pet vstavat na vlak... Zavidela jsem jim tu svobodu, aniz bych vedela, co to obnasi. Dodnes me mrzi, ze jsem to tenkrat nezkusila
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Ivan-1 » sob 14. črc 2018 21:47:40

Lenka píše:
Kohant píše:
Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

A hlavně tu svobodu.

Hlavne uz mi ted brani vek. Kdyz mi bylo 16, prijeli k nam do mesta cirkusaci, rozbili sapito kousek od naseho domu a ja jsem chtela strasne s nima ujet. Mela jsem divne obdobi, byli jsme cerstve prestehovani, zadni kamaradi, skola me nebavila, rano v pet vstavat na vlak... Zavidela jsem jim tu svobodu, aniz bych vedela, co to obnasi. Dodnes me mrzi, ze jsem to tenkrat nezkusila

Dodnes by tě mrzelo, že jsi to tenkrát zkusila.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Lenka » sob 14. črc 2018 21:53:34

Ivan-1 píše:
Lenka píše:
Kohant píše:
Lenka píše:
Tigra píše:Demontrace svobody čeho?

Proč by ne? Mně se to líbí, ale neměla bych odvahu, kondičku a sebevědomí.

A hlavně tu svobodu.

Hlavne uz mi ted brani vek. Kdyz mi bylo 16, prijeli k nam do mesta cirkusaci, rozbili sapito kousek od naseho domu a ja jsem chtela strasne s nima ujet. Mela jsem divne obdobi, byli jsme cerstve prestehovani, zadni kamaradi, skola me nebavila, rano v pet vstavat na vlak... Zavidela jsem jim tu svobodu, aniz bych vedela, co to obnasi. Dodnes me mrzi, ze jsem to tenkrat nezkusila

Dodnes by tě mrzelo, že jsi to tenkrát zkusila.

Ja vim, ale mela bych tu zkusenost, ze ne vsechno stoji za to vyzkouset. A holce na cestach opravdu zavidim tu svobodu. Ja si pripadam strasne svazana a lepsi uz to nebude
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Bezdomovci

Příspěvekod judithrandom » sob 12. zář 2020 21:43:49

Zdravím, už jsem dlouho zpátky a teď jsem na tohle náhodou narazila. Byla to demonstrace svobody, kterou jsem potřebovala dokázat především sobě. Článek v Respektu vyšel v podobě, kterou jsem neautorizovala a která zásahem editorky působila, jako že jsem se prostě obyčejně s někým rozešla. Nebyly to "kecy v kleci", naopak jsem se po jedenácti letech převážně psychického, sociálního a ekonomického domácího násilí dostala z klece ven. Když vám jedenáct let bude někdo tvrdit, že sami nic nezvládnete a potřebujete, aby se o vás staral, protože jste slabí a bezmocní, možná se taky budete potřebovat přesvědčit, že se o sebe dokážete postarat – a že si fakt můžete dělat, co chcete. Jsem si vědoma toho, že to lidem, kteří se s domácím násilím nesetkali, může připadat nepochopitelné. Když se ale po takové době najednou můžete volně nadechnout a zároveň jste na tak velkém rozcestí v životě, klidně si můžete říct, že ten normální život vlastně chvíli počká, a jít na procházku.
judithrandom
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. zář 2020 21:22:22

Re: Bezdomovci

Příspěvekod GeneHawkins » sob 12. zář 2020 21:56:33

Pěknej čas registrace. !ano
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Bezdomovci

Příspěvekod Friday » pát 02. říj 2020 9:07:19

A hned do správného chlíva!
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštěvníků