Letošní přijímání dětí do škol.

... nebo o čem chcete...

Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Reny » čtv 23. dub 2009 10:24:26

Asi jsem tady z nás jediná, koho se to týká, tak vám to popíšu....
1. V našem městě školy nedělaly žádné přijímačky.
2. Každé dítě si mohlo dát tři přihlášky.
A teď, ty chytřejší se dle bodů (byla různá kritéria) dostaly na všechny 3 školy, ale tzv.zápisovým lístkem do 5 dnů od převzetí rozhodnutí musí odevzdáním na té škole, kam nakonec půjdou, potvrdit, že tam nastoupí.
Na těch 2 školách, kam nepůjdou se uvolní jejich místo a ti, co se nedostali, se posunou místo nich. Škola v tuto chvíli neví, kolik dětí k nim ten lístek dát. To až po těch 5-ti dnech.
Vyhlásí se další kolo, tentokrát děti můžou dát neomezený počet přihlášek. A opět se bude čekat, kolik z nich dá té které škole ten zápisový lístek.
V tuto chvíli to vypadá, že šíleně moc dětí, školy praskají ve švech, hrozně moc dětí se nedostalo. Přihlášek je o 2/3 více, než dětí....
Takže u nás to probíhá takto: syn dal dvě přihlášky na stavební školu-na dva různé obory, pak dal ještě na veřejnoprávní.
Šel s průměrem 1,8 (byla tam 3 z ČJ), v osmičce měl v pololetí 1,9 bez trojky, na konci měl průměr 1,8 , také trojku z češtiny. Na všech oborech skončil pod čarou-nepřijatý. Ovšem na té veřejnoprávní už 8 dětí potvrdilo, že nastupují jinam, on jako pátý pod čarou skočil do kolonky přijatý. Máme dnes podat písemně odvolání a bude přijat.
Ovšem ještě čekáme na tu stavební, protože chce spíše tam. Opět probíhají nějaké lhůty, tak abychom je nepropásli, tak na tu veřejnoprávní dá raději ten zápisový lístek ,aby měl jistotu náhradní školy.Počká na druhý termín přijímání na stavební škole,a pokud tam se uvolní dost míst, aby se tam posunul a dostal, půjdem zpátky na tu veřejnoprávní, tam jim sebereme ten zápisový lístek a doneseme ho na tu stavební. V tu chvíli se zase na veřejnoprávní uvolní další místo a ta škola opět bude zvát nějakého jiného, dalšího žáka, který se umístil až za naším synem....A tak to může jít až pěkně do prázdnin.
Je to výhoda pro šikovné a chytré děti, které si skutečně můžou vybrat školu, takže ti co chtějí jít třeba na gympl, tak si to ještě pojistí třeba tím lyceem na stavební a pak ještě třeba obchodku, a protože jsou chytří dostanou se n aten gympl a uvolní místa těm horším, jak je třeba můj syn, na těch dalších školách.
Školy z toho mají guláš, naše výchovná poradkyně je taky rozhozená, protože za ní chodí rodiče a děti, že se děcka nedostala na žádnou školu....
Ono to nějak dopadne, třeba pro nás už je to klidnější, že mu vyšla ta náhradní, i když touží po té první, ale u jiných dětí se fakt bude čekat až do poslední chvíle. A přitom ročník mého syna je úplně nejslabší a školy mají spíše strach, že se nazaplní....

Tak tolik z reálného života jednoho snad budoucího studenta a novinek z ministerstva školství....
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 23. dub 2009 11:00:29

Nějak nerozumím principu odvolání. Tedy - pokud jsou v odvolání uvedeny skutečnosti, jako že byl poškozen, nesprávně vyhodnocen či opomenut, tak jistě. To má logiku. Ale pokud tam nejsou uvedeny nové skutečnosti - tak k tomu snad slouží to druhé kolo, ne?
A dále pak nerozumím, jestliže je zápisový lístek uplatněn na jednu školu, jak by bylo možné ho tam odtud vyzvednout a dát jinam? Co je to za podvody?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27129
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Reny » čtv 23. dub 2009 12:23:03

Podvod to není, je to v novém zákoně, dítě má právo 1x vyzvednout zápisový lístek , poté, co už ho jednou někam dal a dát ho jinam. Do platnosti nějaké vyhlášky, která to upřesnila v březnu, mohl tento lístek posouvat bez omezení. Pak se to změnilo, současně s přesně určeným termínem, kdy školy poprvé smí zveřejnit výsledky umístění (obcházelo se to, že školy na svých stránkách zveřejnily seznam už dříve, po 22.4. tam dopsaly přijat, nepřijat....ale to už se vědělo z toho pořadníku).
Pokračuji dál, před chvílí jsem osobně převzala na stavební škole rozhodnutí o nepřijetí, k dopisu bylo přiložené už nadepsané odvolání, kam jsem dopsala jméno syna a svůj podpis. Odvolávám se na to, aby přehodnotili sé rozhodnutí, že se nevešel do počtu, protože předpokládám, že ne všichni žáci potvrdí zápisovým lístkem svůj úmysl na škole studovat a uvolní se místo pro další děti. Takže tato škola zvolila odvolání, druhý termín přijímání teprve zváží podle toho, kolik se jim vrátí zápisových lístků a následně kolika dětem bude moci ,pokud se odvolaly, poslat nové rozhodnutí o přijetí.

Druhá škola, kam se hlásil, už dnes oznámila další kolo přijímacího řízení, do 11.5. a ti co se nedostaly, se mají znovu přihlásit. Odvolávat se nemají....

Obě školy ke svým rozhodnutí přiložily výzvy rodičům, aby se nenechali stresovat-
Normálně za běhu musíme sledovat co kde je, co kam se má a co se nemá.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Reny » čtv 23. dub 2009 12:39:37

To jsem chtěla přiložit...
I ty školy z toho asi nemají dobrý pocit, o žáky je boj, přitom to v tuto chvíli vypadá, že jich je moc a že si školy budou moci vybírat. Jediní, kdo si vybírá jsou ti nejlepší.(vůbec to nemyslím zle, ať si ti dobří vyberou, to že jsou dobří není zadarmo, učili se, neflákali to, tak proč ne) .Taky jsem se dostala na dobrou a težkou školu, protože jsem na základce makala.Jen popisuji, jak jsou na tom pak ty střední školy a ta děcka, která teď budou chvíli čekat...U syna ve třídě jsou tři děti, kteří měly samé jedničky, nebo prostě dost dobrý průměr a dostaly se na všechny tři školy, pak je tam 11 takových jak je ten náš "chytrolínek", průměr od 1,6-1,9 a ti se nedostaly a čekají, která místa ti jedničkáři pustí.:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod alika » čtv 23. dub 2009 13:16:31

Reny, kdo tohle zplodil - Buzková nebo Kuchtová? :shock: Tedy nestresuj se, ale je to na pár facek. Alespoň, že máte jednu školu jistou. :tu
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Reny » čtv 23. dub 2009 13:35:42

Chci napsat , že nestresuju, ale asi bych kecala. I když teď je to dobrý, horší to bylo, když syn z netu zjistil, že je na té škole 24 míst pod čarou. Když předtím jen slyšel, že na tu školu má, a že školy nedělají přijímačky, protože je málo dětí a o každé dítě bojují...A najednou pro něj šok, protože školu si fakt vybral sám,že se mu líbí, že ji nebere z nouze, že neví kam jít, jak já gympl...A zalezl do vany a řekla bych, že tam padlo pár utajených slziček...A to já fakt nedávám. Já na ta děcka (i na cizí) jsem taková měkká, velkých starostí si užíjí dost, tomu neutečou, teď ať si užívají starosti malé ( i když takový pupínek na bradě před randetem je někdy problém mnohem větší, než se zdá :-) )
Mně je líto všech, i těch škol, které budou čekat na ty lístky a když už budou mít pocit, že už jsou naplněné, děti si příjdou, aby jim lístky vrátily, pak zas školy budou nenaplněné a budou posílat dalším v pořadí a zase čekat, zda se nahlásí či ne...

A kdo byl autorem nevím, nepátrala jsem potom.
Ale moc děkuji.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Saturday » čtv 23. dub 2009 15:38:17

Reny, slušná bojovka. Možná tam chybí jenom ty barevný fáborky z krepovýho papíru na keříčcích na trase a stánek s občerstvením pro soutěžící.
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod Tigra » čtv 23. dub 2009 16:03:20

Ja tam furt ctu "lenošný děti přijímaný do škol" - asi nějaka aktuální asociace...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Letošní přijímání dětí do škol.

Příspěvekod HaF » čtv 23. dub 2009 16:09:11

Nech si těch narážek :D
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštěvníků