Zvláštní zvířata

... nebo o čem chcete...

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Friday » stř 07. říj 2009 10:35:49

:-
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » pát 09. říj 2009 11:18:14

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Kohant » pát 09. říj 2009 11:29:29

Bilo mí líto nechat je ne minulé stránce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » pon 12. říj 2009 11:05:09

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » stř 14. říj 2009 19:22:56

Noční prohlídka zoo
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » stř 04. lis 2009 20:45:53

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 28. lis 2009 0:14:10

Viděli jste to už někdy?
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Ivan-1 » sob 28. lis 2009 8:06:58

Hovno? Každú chvíľu.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14462
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 02. led 2010 13:27:18

Kabar pižmový - moschus moschiferus

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kabar_pi%C5%BEmov%C3%BD

Kabar je samotářské a velmi plaché zvíře. V říji, která nastává uprostřed zimy, spolu samci urputně bojují a dlouhými špičáky si uštědřují někdy až smrtelné rány. V té době silně páchnou pižmem, které v podobě tuhé masti vylučují žlázy ve zvláštním váčku, umístěném poblíž pohlavních orgánů. Tato látka se ve zředěném stavu využívá v tradiční čínské medicíně a k výrobě parfémů, a tak se jednu dobu stal lov kabarů výnosnou záležitostí. Došlo to tak daleko, že na mnoha místech zcela vymizeli. Teprve v posledních letech, kdy se pro pižmo začínají kabaři chovat na farách, se situace lepší.


Zoologickou zvláštností je primitivní jelen kabar pižmový, především pro své zadní nohy, které jsou delší než přední. Chybějící parohy mají samci nahrazeny dlouhými neustále dorůstajícími horními špičáky, které vyčnívají z tlamy a v době říje slouží k vzájemným zápasům. Výměšek zvláštní pižmové žlázy sloužil donedávna jako surovina pro výrobu zvlášť ceněných parfémů. Lovci proto stříleli a chytali do ok podle odhadů na celém asijském kontinentě až 400 000 kabarů ročně. Naštěstí bylo kabaří pižmo již nahrazeno syntetickým produktem a byl i vyřešen způsob jejich chovu v zajetí.


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 02. led 2010 15:00:22

Je to taková jelení starožitnost, jako třeba latimerie podivná v rybí říši - kly se u ostatních jelenů postupně přeměnily v parohy.
Mošus - pižmo - musk - se získává z pachových váčků u konečníku jelínka (samce), který se kvůli odběru musí zabít.
Vypadá to takto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Největšími spotřebiteli pižma jsou dvě skupiny: voňavkáři (EU, Amerika) a medicína (Asie, především Čína). Použití v parfémech je známé, čínská medicína používá pižmo k léčení mnoha neduhů, včetně (a především) jako afrodisiakum. Pižmo rozšiřuje cévy, má tedy skutečně i tyto účinky. Dále jím léčí tlak, srdeční a cévní )oběhové) choroby, zranění a migrény.
A teď pozor: kvůli etickým otázkám byl zahájen program ochrany tohoto jelínka. Samozřejmě na západě (skupina "voňavkáři" - skupina "medicína" si z toho celkem nic nedělá, jako si nedělá z antiemisních programů a lidských práv - copak jeleni mají nějaká práva?)
Jak je v kulturním světě obvyklé, tento program z velké části financovali výrobci parfémů a léčiv, přímo (vynucenými dotacemi) či daněmi (dovoz, zpracování pižma, jeho další prodej). Tedy peníze do Asie šly odsud.
Nejprve byl zakázán lov v přírodě.
Jelena je velmi těžké odchovat uměle, tedy velmi nákladné.
Pak byl zakázán vývoz pižmové suroviny, resp. dovoz do EU a USA.
Tím se výrazně prodražily náklady na pižmo a voňavkáři vyrobili pižmo umělé.
Pravá surovina je tak drahá, že ji používají jen výrobci nejdražších parfémů na světě (Dior to není, ten je levný, používá umělé pižmo, stejně jako všechny ostatní parfémy, které najdete v běžném prodeji).
Tím se stalo, že se s pižmem prakticky přestalo obchodovat (mluvím o západním světě, Evropa+Amerika).
Výrobci parfémů přestali dávat peníze do programu ochrany zvířete, které je pro ně nevýznamné. Zmizely daně z pižma a tedy druhý zdroj financí. Masívní program zemřel.
Jakmile zmizel zájem o jeho produkt, zmizel zájem o jeho zachování na světě. Zákony parazita v přírodě fungují dokonale. Parazit už nositele nepotřebuje.
Kabar je sice chráněný, ale nikdo nepodporuje jeho aktivně jeho rozvoj.
V zajetí se jich pár chová, ale je to hrozně nákladné, kabar má zvláštní složení stravy, téměř se nerozmnožuje, musí se uměle oplodňovat.
To je výsledek západního působení, příspěvek k ochraně přírody. Kdyby se pižmo smělo legálně používat, průmysl sám by si dárce udržel při životě.
A východní strana k tomu přistoupila tak, že kabary loví dál, po dobu ochrany se cena pižma zvýšila, protože se zvýšila jeho exkluzivita a postupně ten zbytek kabarů dobijí. Číńani (a nejen oni) chtějí být potentní a chtějí být zdraví. Jako složka léku se pižmo do EU dovážet může.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » ned 03. led 2010 0:49:36

PIPA PIPA
Myslím, ře jsme ji tady už měli, ale LIVE určitě ne.
ObrázekObrázek

Samec uchopí samici kolem pasu, ta udělá několik kotrmelců, při kterých dojde k vytlačení vajíček, které samec okamžitě oplodní a nahrne je nohama na záda samice, kde se zanoří do houbovité tkáně. Tam prodělávají svůj vývoj v kapsičkovitých komůrkách s víčkem a jako malé žabky je po 77 až 136 dnech opouštějí.




A mají ji ve Zlíně! :X
http://www.zoolesna.cz/cz/zvirata-a-exp ... a-americka
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » ned 03. led 2010 0:59:11

Babyrusa celebeská, neboli prasojelen
Babirusy jsou kromě nevelkého množství tenkých chlupů téměř holé a jejich kůže má hnědošedou barvu. Samci mají mohutné, až 30 cm dlouhé horní špičáky (kly), které jim prorůstají čenichem a stáčejí se zpět k obličeji. Jsou však křehké a mají mělké kořeny a zatím se nezdá že by měly nějakou funkci.

No jasně, chlapi - zbytečné a křehké výrustky. :D
Babirusa je všežravec. Živí se například ovocem (oblíbené je mango) semeny, ořechy, houbami, anebo také larvami. Občas sežere i mršinu.

To bylo pro Sitara.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mají je v Jihlavě a Ústí.

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » ned 03. led 2010 1:14:11

KUANDU OBECNÝ - neboli ježek na větvi
Bedliví čtenáři indiánek a románů z Divokého Západu se jistě setkali s tím, že indiáni či trapeři měli na svých šatech ozdoby z dikobraza. Poté přišli do některé ze zoologických zahrad a na ceduli u výběhu těchto zvířat si přečetli, že jsou buď z Afriky či Eurasie. Jak je to tedy s americkými dikobrazy? Existují, žijí na rozdíl od svých příbuzných na stromech a jmenují se urzoni. Nejsou tak úplně dikobrazy v pravém slova smyslu. Pro úplnost ještě odlišnější jsou jejich jihoameričtí příbuzní jménem kuandu. Urzoni žijí převážně v jehličnatých, méně častěji ve smíšených a listnatých lesích od Aljašky po severní Mexiko. Na jaře se tito živočichové živí pupeny a květy, později výhonky, listím a nejrůznějšími plody. V zimě požírají jehličí a oloupávají kůru ze stromů i drobné živočichy. Jediný urzon dovede za týden zničit celý strom. Urzon může vážit až 20 kg. Mezi jeho predátory patří např. puma.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mají ho ve Zlíně, Praze, Ostravě.


Tohle není kuandu, to je pes.
Obrázek
To je taky pro Sitara. Nevypouštět!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » úte 05. led 2010 20:21:50

Velemlok čínský - Andrias davidianus
V. čínský je největší známý obojživelník, který dosahuje délky 90 - 159 cm.
Je pro tamní chudé obyvatele levným zdrojem živočišných bílkovin. Patří mezi velmi přísně chráněné živočichy a jsou zapsáni v seznamu mezinárodní Červené knihy. (To jsou ti zaostalí jak lpějí na tradicích, Sitare).

Velemloci se živí masitou potravou a to hlavně rybami, měkkýši, korýši a obojživelníky, nepohrdnou však ani jedincem svého druhu. Loví tak, že pasivně leží schovaní někde pod kořenem nebo kamenem a z úkrytu jim vyčnívá pouze jejich velká hlava. Klidně čekají až se v blízkosti jejich tlamy objeví nějaká ta ryba či rak a poté bleskurychle škubnou hlavou, silnými čelistmi kořist uchopí a spolknou.

V době rozmnožování samci vydávají temný křik a pak spolu bojují o samičku. Po páření samička klade 300 - 500 vajec, která se spojují rosolovitou stopkou, sameček poté přebírá zodpovědnost a vajíčka i vylíhlé larvy chrání proti útoku dravců. Z oplozených vajíček se líhnou za 8 - 10 týdnů larvy, které měří přibližně 3 cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » úte 05. led 2010 20:37:28

BARELLEYE FISH - Macropinna microstoma - Strašík maloústý
Má extrémně citlivé oči, které dokáže uvnitř hlavy sklápět. Přední část hlavy má naplněnou průhlednou tekutinou a krytou průhledným štítem. To, co na první pohled vypadá jako oči, jsou ve skutečnosti čichové orgány. Oči jsou vysunuty před lebku do jakési předsunuté průhledné rosolovité kopule. Tyto neobvyklé oči se mohou uvnitř průhledného, rybí hlavu pokrývajícího štítu dokonce natáčet. Ryba tedy může pátrat po stínech její kořisti či predátorů a to jak směrem nahoru, tak dopředu. Umí tedy zaostřit i na to, co hodlá pozřít. Ryba díky svým velkým ploutvím zůstává prakticky bez hnutí na místě a přitom očima pátrá po kořisti. Její oči jsou uvnitř hlavy obklopeny průhlednou tekutinou a rovněž vršek její hlavy je tvořen průhledným štítem. Průzračná hlava tvořená tkání s indexem lomu blízkým mořské vodě chrání velké oči jako štít před útoky žahavých medúz, nebo trubýšů. Zároveň ale slouží tento oční kryt také jako přídavná čočka, kterou ryba může zaostřovat. Využívá k tomu vnitřní a vnější hlavové svaly.
Obrázek

(oči jsou ty zelené koule)
Obrázek

Obrázek

Žádnou jinou fotku téhle ryby asi nenajdete, protože se ji podařilo jen jednou jedinkrát vylovit živou a několik hodin přežila v akváriu. Jako hlubokomořské potvoře jí vždy hlava vlivem přetlaku při vytažení praskla.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 16. led 2010 13:38:35

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » pon 18. led 2010 10:15:46

Proč jsou ty naše kočky takové hovada exotické? Medvěd se furt mlátí s nějakýma kocourama ze sousedství, dokáže zahnat černého tlusťocha i přes sklo, jenomže je strašne bujný a když není nikdo po ruce, tak bije Kluka. Ve skutečnosti to dělá proto, že se těch ostatních koček k smrti bojí. Včera v noci jsem se šla umýt, Méďa se mnou do koupelny jako obvykle, nechala jsem pootevřené dveře. Méďa se mi ochomýtal kolem nohou, stála jsem u umyvadla... Najednou ssssss, a smyk kolem mě, jako když tam skočí kobra, zařvala jsem, kočka taky, druhá kočka taky...ten blbý kocour se podíval tou škvírou na chodbu, tam stál druhý kocour, Méďa se vyděsil, že to je nějaký noční nepřítel, vlítnul za mě, já jsem se ho lekla a jak jsem zařvala, tak se lekl i ten kocour za dvěřma a mrsknul sebou do kouta, přičemž praštil do dveří, což Méďu vyděsilo podruhé, vtiskl se za koš s prádlem a odtud mu koukaly jenom bulvy. Trojitý odpíchnutý infarkt! Musela jsem vyhrabat kluka a přinést ho Méďovi ukázat, že to je úplně neškodné, známé, naše vlastní hovado. Koukal na něj, jako by ho viděl poprvé, mě taky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod alika » pon 18. led 2010 12:48:30

:-
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Ivan-1 » pon 18. led 2010 20:05:54

Tigra píše:Proč jsou ty naše kočky takové hovada exotické? Medvěd se furt mlátí s nějakýma kocourama ze sousedství, dokáže zahnat černého tlusťocha i přes sklo, jenomže je strašne bujný a když není nikdo po ruce, tak bije Kluka. Ve skutečnosti to dělá proto, že se těch ostatních koček k smrti bojí. Včera v noci jsem se šla umýt, Méďa se mnou do koupelny jako obvykle, nechala jsem pootevřené dveře. Méďa se mi ochomýtal kolem nohou, stála jsem u umyvadla... Najednou ssssss, a smyk kolem mě, jako když tam skočí kobra, zařvala jsem, kočka taky, druhá kočka taky...ten blbý kocour se podíval tou škvírou na chodbu, tam stál druhý kocour, Méďa se vyděsil, že to je nějaký noční nepřítel, vlítnul za mě, já jsem se ho lekla a jak jsem zařvala, tak se lekl i ten kocour za dvěřma a mrsknul sebou do kouta, přičemž praštil do dveří, což Méďu vyděsilo podruhé, vtiskl se za koš s prádlem a odtud mu koukaly jenom bulvy. Trojitý odpíchnutý infarkt! Musela jsem vyhrabat kluka a přinést ho Méďovi ukázat, že to je úplně neškodné, známé, naše vlastní hovado. Koukal na něj, jako by ho viděl poprvé, mě taky.

Zober ho na očné, potrebuje dioptrie.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14462
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » pon 18. led 2010 20:18:57

Ivan-1 píše:
Tigra píše:Proč jsou ty naše kočky takové hovada exotické? Medvěd se furt mlátí s nějakýma kocourama ze sousedství, dokáže zahnat černého tlusťocha i přes sklo, jenomže je strašne bujný a když není nikdo po ruce, tak bije Kluka. Ve skutečnosti to dělá proto, že se těch ostatních koček k smrti bojí. Včera v noci jsem se šla umýt, Méďa se mnou do koupelny jako obvykle, nechala jsem pootevřené dveře. Méďa se mi ochomýtal kolem nohou, stála jsem u umyvadla... Najednou ssssss, a smyk kolem mě, jako když tam skočí kobra, zařvala jsem, kočka taky, druhá kočka taky...ten blbý kocour se podíval tou škvírou na chodbu, tam stál druhý kocour, Méďa se vyděsil, že to je nějaký noční nepřítel, vlítnul za mě, já jsem se ho lekla a jak jsem zařvala, tak se lekl i ten kocour za dvěřma a mrsknul sebou do kouta, přičemž praštil do dveří, což Méďu vyděsilo podruhé, vtiskl se za koš s prádlem a odtud mu koukaly jenom bulvy. Trojitý odpíchnutý infarkt! Musela jsem vyhrabat kluka a přinést ho Méďovi ukázat, že to je úplně neškodné, známé, naše vlastní hovado. Koukal na něj, jako by ho viděl poprvé, mě taky.

Zober ho na očné, potrebuje dioptrie.

Dioptrie lobotomii neopraví. Oni ho asi vykastrovali na opačným konci.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 23. led 2010 22:31:21

Tamarín žlutoruký - saguinus midas
Mají ho v Ústí, Plzni a v Brně, možná i jinde. Tady bude vypadat asi trochu obyčejně.

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 23. led 2010 22:32:08

Vypadá trošku jako sateliti, ale to v tohle chlívku vypadá kde co.
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 23. led 2010 22:35:53

Tady je chovají v domácnosti a ještě i jiné. Charakteristika: http://www.drapkateopicky.estranky.cz/s ... -zlutoruky

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 23. led 2010 22:40:21

A příbuzní:
Emperor Tamarin (Saguinus imperator)
Obrázek

Saguinus oedipus
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Zvláštní zvířata

Příspěvekod Tigra » sob 23. led 2010 22:41:32

Saguinus mystax
Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 75 návštěvníků

cron