Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

... nebo o čem chcete...

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 14:43:28

Dyt jsem ti to psala vys - jde o směsi akrylátu / polyuretanů / alkydů, pigmentu a nějakých aditiv. V EU nejčastěji alkydy. Nejblbeji zasychají, ale jsou eko. Balakryl. Proč se na to vlastně nezeptas v obchodě?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod molie » stř 26. říj 2016 15:34:25

Tigra píše:Dyt jsem ti to psala vys - jde o směsi akrylátu / polyuretanů / alkydů, pigmentu a nějakých aditiv. V EU nejčastěji alkydy. Nejblbeji zasychají, ale jsou eko. Balakryl. Proč se na to vlastně nezeptas v obchodě?

Myslis, ze kdyz se zeptam v obchode, co jako Americani oznacuji jako "latex paint", nekdo mi poradi? To bych se divila.
Hledala jsem na strankach tech tvorilek, jak to popisuji ony, jestli tam neni nejake omezeni, s cim to funguje blbe.
Neni, vyzkousim akrylovky z vytvarnych potreb. Siroka skala barev, nesmrdi.
Na ten kurs zkusim Balakryl.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 17:25:32

Poradi. Latexova barva je na celém světě to samé. Je to terminus technicus pro vodou ředitelné disperzní barvy, které nahradily přírodní latex.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod molie » stř 26. říj 2016 18:19:12

Pro chemiky to určitě jasné je, ale třeba tady:
http://www.het.cz/cs/latexove-barvy/product.html?cat=2
Problém vyřešen, nelam si hlavu, děkuji za odkaz na tu barvoporadnu, bude se hodit.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 18:24:12

To není chemický termín, to je terminologie výrobců a uživatelů barev. Chemici to asi neznají, je to pro ne příliš triviální.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod molie » stř 26. říj 2016 18:44:16

Asi to u výrobců není úplně sjednocené, viz odkaz, co jsem dala výše.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 19:02:13

? Vidím odkaz na latexové barvy.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod molie » stř 26. říj 2016 20:37:48

No a dál mají v nabídce jiné vodou ředitelné barvy a některé z nich označené jako disperzní. Které ovšem neřadí mezi latexové.
Ráda bych do toho pronikla, co je co, zatím to beru tak, že americký "latex paint" není jenom česká "latexová barva" a že tu křídu můžu narvat do akrylovky. Jestli to nevyjde, no nezblázním se. :D
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 21:30:09

molie píše:No a dál mají v nabídce jiné vodou ředitelné barvy a některé z nich označené jako disperzní. Které ovšem neřadí mezi latexové.

No, protože jsou to třeba epoxidové disperzní vodou ředitelné. "Disperzní" a "vodou ředitelné" jsou vlastnosti, které můžou mít všechny skupiny barev (pojiv), stejně jako všechny můžou být "matné" nebo "lesklé" nebo "rozpouštědlové" nebo "bezrozpouštědlové" nebo třeba "vysokosušinové" nebo cokoliv dalšího. Záleží jen na nastavení toho produktu, o typu pojiva to neříká nic. Každé pojivo má jiné vlastnosti, které jsou požadované - třeba epoxid a akrylát smrdí (což je pro kutily velmi omezené, skoro zakázané), ale epoxid má extrémní odolnost, polyuretan pružnost, akrylát výborné aplikační vlastnosti (ale žloutne), silikony odpuzují vodu...a všechny můžou být disperzní a vodou ředitelné. Nebo nemusí.
Tady je "Latex" použitý jako obchodní značka, protože je to zaužívané synonymum pro univerzální vodou ředitelnou barvu pro kutily. U jiného výrobce se to jmenuje Balakryl, u jiného zase jinak. Když přijdeš do OBI a řekneš, že chceš "latexovou barvu pro vnitřní použití", dají ti jich deset a každá bude mít jiné složení a bude mít svoji obchodní značku. Dřív byly hodně akrylátové, dnes jsou víc alkydové, většinou směsi více pojiv, a budou vodou ředitelné - dnes se nesmí používat "smradlavé" barvy pro hobby pro interiéry, čili v posledních dvou letech se složení změnilo, aniž by se změnil obal nebo obchodní značka. Furt je to latex - použití doma, voda, disperze, levné.
Jestli do toho chceš proniknout, najdi si u těch barev bezpečnostní nebo aplikační listy, mají je na stránkách, a vyhledej si tam složení (pojivo, plnivo, rozpouštědlo a další aditiva pro změnu vlastností).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod GeneHawkins » stř 26. říj 2016 21:33:45

To pořád ale neřeší, co latexem myslí amík.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27124
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » stř 26. říj 2016 21:42:53

No, ale zase jsem si jistá, že ani Amík nikdy nepoužil akrylovou barvu. :D Ono se to totiž nejmenuje "akryl" ale "akrylát" a barvy jsou "akrylátové", nicméně stejně jako "latex" je to synonymum pro nějakou skupinu barev. Ale to už zabíháme do detailů, to bych nechtěla... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod molie » čtv 27. říj 2016 20:02:45

Pébéo má řadu barev pro výtvarníky "Studio Acrylics", kterou sami na obalu popisují anglicky jako "satin acrylic", v češtině "akrylová barva".
Plnidlo, plnivo nebo jak tomu správně říkat = uhličitan vápenatý nalezen v Bauhausu v balíčku 750 gramů za 20 Kč, pod krycím názvem "Křída plavená".
Zkusím to namíchat a uvidí se.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » sob 12. lis 2016 13:11:11

Jde tady kolem po návsi nějaký Matuška a asi je to Lenky švagr. Si myslím.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » čtv 01. pro 2016 21:54:13

Lepím čerta
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » pát 02. pro 2016 17:45:49

Jdu na mejdan s trenérkou, prý mi bude hlídat kalorie :D :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Lenka » úte 06. pro 2016 1:57:21

Právě jsem dopekla vanilkové rohlíčky a linecké. Njlepší vanilkové rohlíčky prý. Jenže ne na cestu letadlem. Úplně se rozplývají v puse, ty by transport nepřežily ve zdraví. Poletí linecké a možná kokosové kuličky. Nemáte někdo recept na takové ty tvrdé, jen malinko sladké suchary plné celých ořechů, co se peče šiška těsta, pak se to krájí na tenoučko a pak nakrájené ještě, myslím , dosušuje v troubě?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Kohant » úte 06. pro 2016 6:12:58

Nemáme.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Ivan-1 » úte 06. pro 2016 6:16:30

Máme.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14462
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Lenka » úte 06. pro 2016 7:32:19

Ivan-1 píše:Máme.

A dáme?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » úte 06. pro 2016 7:46:04

Bílkový chlebíček. To fakt někdo jí? Já myslela, že je to dekorace, aby na mise něco pořád bylo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod alexx » úte 06. pro 2016 10:45:11

Lenka píše:Právě jsem dopekla vanilkové rohlíčky a linecké. Njlepší vanilkové rohlíčky prý. Jenže ne na cestu letadlem. Úplně se rozplývají v puse, ty by transport nepřežily ve zdraví. Poletí linecké a možná kokosové kuličky. Nemáte někdo recept na takové ty tvrdé, jen malinko sladké suchary plné celých ořechů, co se peče šiška těsta, pak se to krájí na tenoučko a pak nakrájené ještě, myslím , dosušuje v troubě?

Viděla jsem to v Apetitu, když jsem hledala jiný recept, takže nemám vyzkoušeno a ani to nemám v plánu, ale mrkni na to...
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Ivan-1 » úte 06. pro 2016 14:33:08

Lenka píše:
Ivan-1 píše:Máme.

A dáme?

Musí moja spolubývajúca. Keď, tak sa mi ešte pripomeň.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14462
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Lenka » úte 06. pro 2016 17:46:07

Tigra píše:Bílkový chlebíček. To fakt někdo jí? Já myslela, že je to dekorace, aby na mise něco pořád bylo.

Tak to mám ráda snad nejvíc. Ale bílkový chlebíček je měkký, tohle jsou chipsy plné celých ořechů. Dosušuje se to do křupava v troubě nakrájené. Hlavně to není sladké. To bych řekla, že by chutnalo i tobě. A hlavně to přežije cestu letadlem.

IVANE, PŘIPOMÍNÁM SE TI! POPROS, PROSÍM, ZA MĚ DRAHÚ POLOVIČKU.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Lenka » úte 06. pro 2016 17:48:57

alexx píše:
Lenka píše:Právě jsem dopekla vanilkové rohlíčky a linecké. Njlepší vanilkové rohlíčky prý. Jenže ne na cestu letadlem. Úplně se rozplývají v puse, ty by transport nepřežily ve zdraví. Poletí linecké a možná kokosové kuličky. Nemáte někdo recept na takové ty tvrdé, jen malinko sladké suchary plné celých ořechů, co se peče šiška těsta, pak se to krájí na tenoučko a pak nakrájené ještě, myslím , dosušuje v troubě?

Viděla jsem to v Apetitu, když jsem hledala jiný recept, takže nemám vyzkoušeno a ani to nemám v plánu, ale mrkni na to...
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.


Dík, to bude ono a v Apetitu jsou recepty většinou osvědčené. Zkusím. Ale recept slovenský bych vyzkoušela taky, Ivane.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jen tak - co se zrovna u mne deje nebo u Vás. III

Příspěvekod Tigra » úte 06. pro 2016 18:15:21

Lenka píše:
Tigra píše:Bílkový chlebíček. To fakt někdo jí? Já myslela, že je to dekorace, aby na mise něco pořád bylo.

Tak to mám ráda snad nejvíc. Ale bílkový chlebíček je měkký, tohle jsou chipsy plné celých ořechů.


Bílkový chlebíček: http://blog.kitchenaid.cz/archiv/1227 Vím co to je, nejedla bych to.

Ty myslíš biskupský chlebíček plný ořechů, mandlí, ovoce a kusů čokolády, a ten jím. To mám dokonce ze všeho nejraději, to jím vcelku celou štangli, to ani nepotřebuju krájet. Pak takové ty slepené čokoládové dortíčky, šohajky, sádlové bochánky, marokánky a pak sním obvykle tak jeden včelí úlek,protože je to efektní, a pak hned mně přejde chuť na všechno sladké a tím obžerství zastavím. Už když po tom sahám, vím, že se mi zvedne žaludek z toho piškotu, co je napůl suchý, fuj, a napůl rozmáčený máslem, ještě víc fuj, ale nikdy neodolám a do té huby to strčím.
A ještě kdysi kdosi z příbuzenstva v Brumově dělal takové malé nafouklé kolečka poválené v cukru, co chutnaly po octu, tak to je jediné bílé těsto, co z v......ho cukroví sním.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštěvníků

cron