Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

... nebo o čem chcete...

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod molie » pon 22. čer 2015 16:32:08

Nezapomnela jsem, ale pobavilo mne vzpomenout si:

"Buď stojíte tak daleko, že mě neslyšíte, anebo tak blízko, že to je prostě společensky nepřijatelné! Najděte si prosím ideální vzdálenost a dodržujte ji!"

"Ano, chtěla jsem růži... a toto je růže. Ale naprosto nevhodná... k mému věku, k barvě šatů, ke společnosti, kterou očekávám. Prostě nevhodná!"

"A servírovat v mém věku jako zákusek rakvičky je prostě ohavné!"
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Kohant » pon 22. čer 2015 19:46:33

Jednou jsem řekl něco nevhodného chlapovi přímo do očí a on mi odpověděl - bohužel z místa kde stojím vás nebylo slyšet.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » úte 14. črc 2015 18:56:24

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod derad » úte 14. črc 2015 21:57:06

tyjo, v angličtině jsem to nikdy neslyšel
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 9:15:32

dobulharska.jpg

Jak jsme jezdili tímhle do Bulharska. V sedmdesátých letech, maminka pracovala doma, tatínek si vzal neplacené volno a jelo se na šest týdnů. My tři sestry, naši, maminčina rozvedená kamarádka se dvěma dětmi...Po slovenskou hranici seděla teta Zdena s námi vzadu, dvě děti na zemi na srolovaných spacácích a za maďarskou hranicích se teta Zdena přestěhovala mezi naše. Jednou si i nafackovali všichni tři dospělí, protože tatínek si asi občas rád štípnul do Zdeničky a ona do něho a maminka to pak neunesla. A jelo se dál. Pět nebo šest let po sobě. Při první cestě se ještě nechali okrást v rumunských horách cikány - uvěřili, že za obyčejně bavlněné deky dostali zlaté prsteny...další roky už byli chytřejší a v těch místech už nikdy nezatavovali. Za sedákama se pašoval chlast, kufr narvaný vepřovýma konzervama, maslovýma sušenkama a snad i horalkama. Pak ještě myslím čokoládové delty nebo jak. Pudingy a kafe...Sladkosti se rozdělovaly jen na příděl, protože tatínek měl všechno naplánované přesně na den plus teda rezerva kdyby něco. Později se jezdilo Fiatem 1500, asi jsme v té době byli teda honorace :D a za ním se táhl nádherný růžovobílý vozík celokovový taktéž narvaný k prasknutí. Trošku nám teda uvnitř auta chyběly spacáky, protože se na nich dobře spalo, zato když tatínek otvíral kovové víko přívěsu, stálo nás všech pět dětí ve frontě a čekaly jsme, co vyloví z klobouku za dobrotu tentokrát. Pro mě nezapomenutelné zážitky:
1. výbuch plynové bomby vařiče - naštěstí u nějakého cizího stanu
2. několikrát za ty roky pohled na utopence na pláži, jak se ho pokoší někdo křísit - naši rodiče byli v tomto celkem v takové pohodě - prostě život a taky určitě ponaučení
3. svíčková s kulatými knedlíky u mojí kamarádky Lenky v nedalekém stanu
4. sběr posraných toaletních papírů - byly jsme slušně vychované a chtěly jsme pomoct pánovi nebo paní, co to uklízeli kolem tureckých záchodů
5. nejdřív rvačka nás tří sester s jinými třemi bulharskými sestrami a pak omluvy a domluvy našich společných rodičů a pak nádherné přátelství našich rodin a následné několikadenní návštěvy u nich v Šumenu - tenkrát to bylo krásné moderní město, chtěla bych se tam určitě někdy podívat
6. výlety na čajku nad mořem, tam grilované sardinky, co jsme se naučili jíst i s hlavami -hmmmmmm - úplně jsem teď zacítila tu vůni!!!

Možná jako zážitek číslo jedna mělo být, jak nás maminka nechala všechny tři pokaždé ogrilovat na slunci hned první den, nalít celé tělo v jeden puchýř, odtála nás na doktorskou amblunci na pláži, tam nás všechny něčím promastili - to byla metoda. Prý to se musí nejdřív všechno spálit a pak už můžete běhat na sluníčku bez obav. Brrrrrr!

Jak jste jezdili na dovolenou vy?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » ned 19. črc 2015 9:27:40

Taky jsem byla jednou v Bulharsku. Ze všech zážitků si pamatuju jenom hromady slizu každý den na pláži a pak takovou kamenitou pláž plnou krabů, přes kterou musel táta nosit séhru na zádech. Bylo jí 17. A pak že ta voda hrozně smrděla po rybách a chaluhách, já jsem si přivezla hrozný kašel, šla jsem pak do školy a pořád jsem kašlala a cítila ten smrad toho moře. Asi se mi tam nelíbilo. Nicméně tady asi vzbikla moje županová záliba, protože jsem strávila celou dovolenou v županu, podle fotek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 9:35:21

My jsme jezdili na nádhernou širokou písčitou pláž, voda mělká i hluboká, za pláží tolik potřebné rákosí místo toalet, ale hlavně do ničeho nešlápnout a bylo to v pohodě. Nevím vůbec, kde to bylo. Ale my jsme toho Bulharska přes ty vedra a bez klimatizace v autě díky těm bulharským známým projeli. Já bych se tam ráda vrátila - ale zase autem.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 9:44:52

Taky jsem tam v letním campingovém kině poprve v pěti letech viděla http://www.csfd.cz/film/115238-kozi-roh/
Jak říká, naši se s námi moc nepárali... :D
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod nadja » ned 19. črc 2015 10:27:52

My jsme do Bulharska jezdili vlakem do Varny a odtud autobusem do Albeny. Pod stan do kempu. Pamatuji turecké záchody, výborné bulharské jídlo, které vařili pro nás v kempu v moc útulné taverně. A taky nákupy Slnečného bregu ve velkém, vozili jsme čočku, která u nás v té době byla nedostatkovým zboží, ananasové kompoty a koženou dílovou sukni, kterou jsem si v ve Varně koupila.
Zažili jsme krásný výlet i s večerním programem na Balčiku, návštěvu tureckého minaretu, ale taky moje ošetření u očního lékaře, když se mi písek zasekl do oka a já musela na odstranění. A na jeho docela slušnou češtinu, protože studoval v Praze medicínu i na jeho neslušné návrhy. :-D
Po mnoha letech jsme se tam vrátili s H., z kempu je letní tábor pro děcka, ty krásné jakoby pyramidové hotely pomalu chátrají, není tam kam jít a mořem jsem byla taky dost zklamaná. Ta vzpomínka na krásné dovolené byla hodně zidealizovaná a návrat byl rozčarováním.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » ned 19. črc 2015 10:31:19

Já si vždycky vzpomenu, jak Brettka líčila výlet plachetnicí s občerstvením. :D
My jsme tam taky jeli autem, seděli jsme na peřinách a celou cestu jsme blili. Spartakem.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 10:39:32

Nadji! My jsme asi jezdili taky do Balčiku!!! Tatínek už nežije, ale do Bulharska postupně natahal půl rodiny a já jsem se ptala před lety jednoho strejdy, myslím, že říkal Balčik.. Musím se ho zase zeptat. Bydleli jsme vždycky ve stanu se dvěma ložnicemi. To byla paráda. Vařili na plynovém vařiči, který jsem po tom zmíněném výbuchu jako dítě neustále kontrolovala, jestli nesyčí na prázdno :D Taky jsem se naučila ve řtyřech nečekaně plavat. maminka byla taková svobodomyslná, moc nás nehlídala, jen tak jedním okem mezi cigárem a převrácením z boku na bok. Šla jsem po mělčině a najednou šup, díra pod nohama. Zapracoval instinkt a začala jsem plavat. Maminka později, když už jsem si suverénně plavala vedle ní "Jé, ty umíš plavat?" :D
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Kohant » ned 19. črc 2015 10:43:21

Jednou jsem jel do Bulharska a dojel jsem do Jugoslávie.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 10:46:18

Teď hledím na fotky Balčiku. asi fakt jo. Jen v našem okolí tenkrát žádné hotely nebyly. návrat by mě asi odromantizoval. Mě neláká nějak to moře, ale jezdili jsme s těma Bulharama do hor, ty byly nádherné, navštívili jsme nějaké staré města, romantické kamenné, poprve jsem tam jedla uherák a viděla elektrický čistič bot před hotelem :D Byla jsem pro ně zajímavé dítko, měla jsem úplně bílé vlásky, dospělí mě muchlovali a obdivovali, byla jsem prostě atraktívní... :D no to teda fakt nevrátím :D
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » ned 19. črc 2015 10:48:03

My jsme každý rok jezdili v červenci do Balaton Almádi do toho stanu 2+1 s předsíňkou a v srpnu do Altenburgu do takového starého buržoazního paláce v centru města, předělaného na pionýrský dům, jak kouzelně to komančové uměli. V posledních dvou patrech v podkroví bylo ubytování pro pionýrské vedoucí a jejich rodiny. Oni zase jezdili na oplátku do Zlína do Baťovy vily, předělané na pionýrský dům. Zajímavé je, že německy se v případě nutnosti domluvím, zato z maďarštiny akorát "zárva". :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod nadja » ned 19. črc 2015 10:49:55

Balčik bylo a asi pořád je takové napůl turecké, ale hlavně starobylé město. Ještě si vzpomínám i na krásnou botanickou zahradu a tohle je ten minaret.
2_30.jpg


A Albena je pořád taková, jakou si ji pamatuji...
187630_5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 10:50:11

Kohant píše:Jednou jsem jel do Bulharska a dojel jsem do Jugoslávie.


:D Tak to my taky s jedněma místo do maďarského Koszegu taky do Jugošky.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod GeneHawkins » ned 19. črc 2015 10:53:04

Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 11:03:17

GeneHawkins píše:Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X

:ali :ali Ketrým?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » ned 19. črc 2015 11:07:03

lenka píše:
GeneHawkins píše:Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X

:ali :ali Ketrým?

Nejdřív odpověz na dotaz, který máš už dva dny ve chlívu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Lenka » ned 19. črc 2015 11:09:18

Tigra píše:
lenka píše:
GeneHawkins píše:Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X

:ali :ali Ketrým?

Nejdřív odpověz na dotaz, který máš už dva dny ve chlívu.

Já to mám jasné. Ale co s NÍM? Nenápadně jsem přenesla návrh, neodpověděl, takže to vypadá, že jo.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod derad » ned 19. črc 2015 12:11:34

GeneHawkins píše:Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X
to jsem chtěl říct :P
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod GeneHawkins » ned 19. črc 2015 12:20:34

derad píše:
GeneHawkins píše:Pojedeme s lenkou do Bulharska! :X :X :X
Autem! :X :X :X
to jsem chtěl říct :P

Tak to řekni! :X :X :X
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod derad » ned 19. črc 2015 14:15:31

Pojedeme s lenkou do Bulharska! Obrázek
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17302
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod Tigra » ned 19. črc 2015 14:44:04

Všichni?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Na co jsem zapomněl a zase jsem si vzpomněl

Příspěvekod nadja » ned 19. črc 2015 14:50:23

To už tedy ale autobusem.
KCEVA-BUS-270_Animated_Gif.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 298 návštěvníků

cron