Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

... nebo o čem chcete...

Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Friday » čtv 20. lis 2008 21:55:37

Po Filmovém klubu. Stály se fronty na předprodej. Vždycky jeden z nás se musel ulejt z odpolední estetické výchovy na gymplu, aby s průkazkami spolužáků nakoupil lístky i pro ostatní na Bergmanna, Buňuela, Žlutou ponorku a další koukatelné i nekoukatelné intelektuální filmy, ke kterým nezřídka pronesl úvodní slovo sám Miki Kučera. Některé kousky byly simultánně překládány paní sedící na balkóně. V publiku vládla atmosféra. Nevím, jestli stávající Kohantí klub přináší taky takové uspokojení.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Tigra » čtv 20. lis 2008 22:08:35

Tuzex. Vždycky to tam vonělo tak, jak to nikde už nevoní a byly tam krásné prodavačky.
Knižní čtvrtky. Bylo jasno, co se má číst.
Mladý svět. Bylo jasno, co se má číst.
Kosmetika ACTION z NDR. Nic tak krásně nevonělo.
Strašné mejdany. Ale STRAŠNÉ!!!
A alkohol: Mystery, koktejl Bílá a Růžová paní, Chery wine (Apricot, Strawbery....) z Vizovic, citronova "21", zlatý Raphael, rum s kofolou.

Ale to se mi nestýská, to si jen tak vybavuju, že to bylo tehdy příjemné.

Vlastně všechno, co bylo příjemné, bylo takové jako zakázané, strašně málo dostupné...nemyslím od rodičů,vůbec.
Nemůžu si vybavit nic, co bych si mohla jen tak dopřát a bylo mi to výjimečně milé. Možná jak jsem vždycky ožrala čerstvou kůrku z chleba, než jsem ho přinesla přes dvě ulice domů.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Tigra » čtv 20. lis 2008 22:09:15

Jo, a po prvním placatým autě.
To teda jo§ :cry:
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 20. lis 2008 22:27:14

Stál jsem v 84. celý den frontu na dva lístky na Bernsteinovu West Side Story do Ponrepa. Když jsem pak vyšel z kina, prohlásil jsem, že to byl nejlepší film, jaký jsem kdy viděl.
Když jsem si pak v 90. roce koupil video, první nahravka, kterou jsem si udělal, byla právě West Side Story. Davali ten film na Štědrý den v televizi, ale nebyl jsem doma. Mám tu nahrávku. Ještě jsem ji neviděl.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Friday » čtv 20. lis 2008 22:44:39

Jo. Přesně o tom to je.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » pát 21. lis 2008 7:17:44

Se mi stýská po STB. Korva to byly časy. Jak nás dycky pochytali, vyslechli, pustili...
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » pát 21. lis 2008 7:56:38

Filmáč měl sice taky něco do sebe, ale my mívali i občasná noční konspirační promítání závadných filmů.
Bývala tak tajná, že ani můj strejda, kinologický promítač o nich předem nevěděl. Sem se to dycky dozvěděl až od kámošky co uměla vypadat jako Tigra.
Promítávavala se taková zvěrstva jako Hoří má panenko, Spalovač mrtvol, Ecce homo Homolka a když jsem pak druhý den ráno chodil po městě, připadal jsem si strašně důležitej oproti ostatním chodcům a když jsme se potkali ti, kteří se tam viděli, sme se zdravili strašně nenápadně, jen tak pohledem, aby se to na nás nepoznalo že jsme ty filmy viděli takhle pozdě v noci na nepovolených projekcích.

Korva a stýská se mi po jarních a podzimních zájezdech s filmáčem do Drážďan na u nás zakázané filmy.
Přelet nad kukaččím hnízdem jsem viděl v kině na nádraži, s překladem do chrčícího mikrofonu a drnčením vlaků nad hlavou, a dodnes mi to v tom filmu chybí, a když nám celníci při zpáteční cestě rabovali autobus, sme si všichni připadali jak ten Tlouštík co nedostal nažrat že přišel pozdě domů, ale jemu to bylo fuk, protože viděl Rychlé šípy, a my takhle jezdili spoustu let, a Helmuti a Helgy jezdili k nám a dostávali chleba z máslem a salámem a mohli si k tomu vybrat žlutou nebo červenou limonádu nebo pivo, a nám chutnaly salámy na chlebech v NDR, páč sme je neměli okoukané. Naposled jsme si takhle vyrazili na podzim 1989 a před projekcí nám nějakej Helmut říkal že v Polsku to trvalo měsíce, v NDR týdny (nebo naopak?) a u nás to bude záležitost několika dní a když jsme v noci jeli domů, v reprákách ve stropu autobusu už nebyl Jakeš ale Karel Urbánek, a zmatení celníci nevěděli jestli mají rabovat nebo ne, a cestou domů byla na výloze Supraphonu přilepená fotka Jana Wericha s nápisem tento člověk se měl dožít této doby a večer byl v televizi Hutka a já hovado si fotil obrazovku a, když jsem pak pil s Hutkou pivo v Mnichově Hradišti už to nebylo vono, už to nebylo zakázaný.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Reny » pát 21. lis 2008 8:03:53

[quote="Tigra"]Tuzex. Vždycky to tam vonělo tak, jak to nikde už nevoní a byly tam krásné prodavačky.
Knižní čtvrtky. Bylo jasno, co se má číst.
Mladý svět. Bylo jasno, co se má číst.
Kosmetika ACTION z NDR. Nic tak krásně nevonělo.........


Panebože, to snad ne!!! Spray Action se ke mně jednou dostal, v životě už jsem nesehnala tahle krásnou vůni, leta jsem si schovávala aspoň prázdný spray a čuchala k tomu šputnu, až přestal vonět i on!!! Pak jsem ho uviděla u sousedky, které jsem hlídávala malýho syna a ona se slitovala a věnovala mi druhý v mém životě. Její muž byl sportovec-tenista a cestoval po světě, tak ho požádala a on pak dovezl ještě třetí. Já , holka, z rolnicko dělnické třídy , kdy nějaký tuzex a nákupy v cizině nehrozily , si ho hlídala a dávkovala přídělově :-)
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Tigra » pát 21. lis 2008 8:38:08

Reny,
predminuly tyden jsme byli v Drazdanech v muzeu DDR. Meli tam trabanty, Honeckera, plastove lzicky, detsky sici stroj z cerveneho plastu a modry kocarek pro panenky s okynkem. Ale meli tam i ACTION! Byl v "obchode" daleko, daleko za pultem a ja jsem porad cekala, az se tam prestanou courat Nemci, ze prelezu pult a pujdu ho ocichat. Hrozne bych to chtele jeste jednou zacitit, neznam zadnou ani podobnou vuni a porad si to pamatuju.
action.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Thrill » pát 21. lis 2008 11:28:13

Já si Tuzex nepamatuju. :(
mě se stýská po jedněch čínskejch polívkách - měla jsem na nich závislost. Už nedělaj žádný jim podobný.
Thrill
Člen
 
Příspěvky: 160
Registrován: úte 18. lis 2008 9:35:41

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Sitar » pát 21. lis 2008 14:31:05

Na skole v prirode jsme jeli na vylet do Kosic a tam jsme nakupovali v Tuzexu. Koupil sem tenkrat tatovi audio kazetu TDK a doma jsme ji rozbalovali tak, aby se neposkodil obal, ktery jsem si pak schoval.

Obaly od Kinder vajicek z Tuzexu jsem zakladal mame do kucharky.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Sitar » pát 21. lis 2008 14:51:43

Vcera sem se byl podivat v cinsky ctvrti v Soho a nejakej typek tam hral skorapky normalne s krabickama od sirek. Hned jak sem prisel, jedna holka vyhrala 20 liber. Chtel sem si taky vsadit, ale uz sem nemel zadny papirovky. Asi minutu pote signal a typek se zbalil, prihazela policejni hlidka.

Tak si vzpominam, jak sem takhle pred lety na Florenci, odkud jsem jezdil do Lipy, prohral stovku prave ve skorapkach. Bylo to kapesny na cely tyden, mozna na dva, uz nevim presne.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » pát 21. lis 2008 14:56:44

Sitar píše:Na skole v prirode jsme jeli na vylet do Kosic a tam jsme nakupovali v Tuzexu. Koupil sem tenkrat tatovi audio kazetu TDK a doma jsme ji rozbalovali tak, aby se neposkodil obal, ktery jsem si pak schoval.

Obaly od Kinder vajicek z Tuzexu jsem zakladal mame do kucharky.

Maxwellky byly hezčí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » sob 22. lis 2008 7:06:55

Po lupání a praskání z gramodesek. Korva.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Ivan-1 » sob 22. lis 2008 10:00:23

Kohant píše:Po lupání a praskání z gramodesek. Korva.


Prdla mi remenica na gramofóne. Neviem akú prcgumu akej značky mám kúpiť ako náhradu.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » sob 22. lis 2008 10:39:05

Ivan-1 píše:
Kohant píše:Po lupání a praskání z gramodesek. Korva.


Prdla mi remenica na gramofóne. Neviem akú prcgumu akej značky mám kúpiť ako náhradu.

Na Velvety s banánovou příchutí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod alexx » sob 22. lis 2008 14:13:48

Ivan-1 píše:
Kohant píše:Po lupání a praskání z gramodesek. Korva.


Prdla mi remenica na gramofóne. Neviem akú prcgumu akej značky mám kúpiť ako náhradu.



Jo, to je problém, táta sehnal užší a hrálo to pak rychleji. :-
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod GeneHawkins » ned 23. lis 2008 2:54:13

Když jsem poslouchal na Unitře jednu kazetu Beatles kolem dokola...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Tigra » ned 23. lis 2008 13:05:29

Trochu se mi stýská po tom dávném nápadu, že Ketry.net budou plnějiné, než Living. Žádné věnce, žádné tupokojení, žádné hýkání nad stromečkem...

Mám ftoky z muzea DDR, zajímá vás to?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » ned 23. lis 2008 13:10:48

Právě si nostalgicky pořádám nostalgický večírek.

Poslouchám nostalgicky nostalgický Pink Floyd - Animals

Pamatuju si nostalgicky když to nostalgicky vydali.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » ned 23. lis 2008 13:53:08

Look at Yourself

To je pro mě taky nostalgie.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Friday » pon 24. lis 2008 21:00:58

Tigra píše:Trochu se mi stýská po tom dávném nápadu, že Ketry.net budou plnějiné, než Living. Žádné věnce, žádné tupokojení, žádné hýkání nad stromečkem...

Mám ftoky z muzea DDR, zajímá vás to?


... a já se sem navezu s perníčkama, co?

Pozvi soudruhy z DDR dál!
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » čtv 27. lis 2008 6:47:04

Tigra píše:Trochu se mi stýská po tom dávném nápadu, že Ketry.net budou plnějiné, než Living. Žádné věnce, žádné tupokojení, žádné hýkání nad stromečkem...

...


Chtěl jsem Sigimu oznámit povýšení volavky na kozoroha. A jak jsem tam tak hledal příslušný chlívek, zavzpomínal jsem si, to nemůžu říct ne.
A to sem korva četl jenom názvy témat.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » čtv 27. lis 2008 12:59:17

Po občance se mi stýská.

Budou ji po mě chtít v bance a já si nemůžu vzpomenout z který kapsy jsem ji nevyndal, když jsem si měl hodit zasraný věci do prádla.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nostalgie: po čem se vám stýská/cnie

Příspěvekod Kohant » čtv 27. lis 2008 20:50:28

Kohant píše:Po občance se mi stýská.

Budou ji po mě chtít v bance a já si nemůžu vzpomenout z který kapsy jsem ji nevyndal, když jsem si měl hodit zasraný věci do prádla.

1a26 *rd, s vypnutou numerickou klávesnicí - jako prd.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 141 návštěvníků

cron