Důležitá porada před koupi LCD...

... nebo o čem chcete...

Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » pát 21. lis 2008 7:53:51

Prosím, kdo mi k tomuto může něco napsat, poradit, upozornit, prostě help.
Chceme kupovat LCD (SAMSUNG LE40A756), novou televizi bychom potřebovali a tu klasickou co máme, potřebujeme šoupnout k synovi do pokoje ( to znamená, že je ještě dobrá, je to SONY, uhl.72 cm, ale je prostě velká a nějak si neumí poradit se s oučasným vysíláním-obraz je roztažený, například nepřečteme při fotbale výsledky,hlavy jsou někdy šišaté,..)
První kolo výběru-LCD nebo plazma, zúženo na LCD.
Druhé kolo-značka-úvaha mezi SONY, Samsung, LG-nakonec vybrán Samsung
A teď třetí kolo-velikost,koukáme na telku ze vzdálenosti cca 3,5m. Když jsme okukovali v obchodě úhlopříčku 117cm (LE46A756) z takové vzdálenosti, proběhlo totální zklamání, prostě to řádkování nebo co to je, ukázalo hnusný obraz. Takže jsme slezli na menší-na tu 40.
Signál u nás jde přes UPC-takže žádné HD...
Když jsme dorazili domu z obchodu, v hlavě jsem měla uložené ty obrazy. Ale stejně mám pocit, že obraz u klasické je lepší.
Ale možná, že už jsme z toho výběru tak popletení. Přečetli jsme tisíce recenzí, tisíce názorů-naprosto protichůdné (nikdy LCD, jen plazmu a obrácené, tuhle značku v životě, naopak tuto jedině,...)
Takže co vy, milí ketři? Máte někdo LCD nebo prostě napiště, co víte a co by mi mohlo pomoct. Díky moc
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Sitar » pát 21. lis 2008 11:43:48

Za me osobne plazma, nejlepe Panasonic.

Porovnani obou technologii: http://www.plazma-lcd.cz/images/present ... nal-cz.swf
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Thrill » pát 21. lis 2008 12:55:05

My budeme taky kupovat novou - plazmu Panasonic Viera 106cm
Thrill
Člen
 
Příspěvky: 160
Registrován: úte 18. lis 2008 9:35:41

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod GeneHawkins » pát 21. lis 2008 14:50:43

My máme plazmu - Panasonic.

Jsem si vzpomněl na ten vtip, jak přijde ten školní inspektor do školy a na chodbě vidí tři kluku na hanbě.
"Co jste udělali kluci?"
"Já hodil mandarinku do světlíku."
"Já hodil mandarinku z okna"
"No to je hezký, takhle se zachází s ovocem? A co ty?"
"Mně tady, prosím, říkají Mandarinka!"

Aniž bych zpochybňoval vaši volbu, Reny - LCD určitě není špatná volba - proč jste plazmu zavrhli?

Já chtěl už léta plazmu. Pak jsem před necelým rokem tedy začal zjišťovat co se nabízí a potkal jsem LCD, které se mi opravdu líbilo:
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Tohle elcédéčko mělo opravdu výborný obraz, jiné s plazmami nebylo srovnatelné. Bohužel nemělo odpovídající výbavu (PiP).
Takže to by bylo první kritérium. Jet se podívat do nějakého Datartu a porovnat. Potom samozřejmě porovnat výbavu a cenu. To, jestli to bude LCD nebo plazma se mi dnes zdá nepodstatné.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod nadja » pát 21. lis 2008 14:51:32

Za nás taky plazma, koukáme na ni ze tři metrů, Panasonic Viera úhl. 106 cm a supr obraz, jsme fakt spokojení.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Thrill » pát 21. lis 2008 14:55:11

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Thrill
Člen
 
Příspěvky: 160
Registrován: úte 18. lis 2008 9:35:41

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » pát 21. lis 2008 15:26:10

Moc díky všem, koukám co ketr-to plazma....Tak máme před sebou ještě víkend na přemýšlení...Datart, EW, i Hi-Fi prodejny už máme za sebou. Zatím ještě nevíme. Dám pak vědět...
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod GeneHawkins » pát 21. lis 2008 15:45:08

GeneHawkins píše:Aniž bych zpochybňoval vaši volbu, Reny - LCD určitě není špatná volba - proč jste plazmu zavrhli?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod brettka » pát 21. lis 2008 16:57:36

My máme LCD Toshiba Regza. No a za ty peníze spokojenost. uhl 81
Plazmu jsme zavrhli pouze z fin. důvodů.
Ještě dodám, že my máme kontrast 30 000:1, takže obraz je kvalitní. Když jsme viděli plazmu a lcd vedle sebe v Datartu, tak rozdíl byl témeř nerozeznatelný.
Při stejné uhlopříčce má plazma dvojnásobnou spotřebu el.energie, což byl taky důvod.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod brettka » pát 21. lis 2008 17:02:40

M. vzkazuje, že čeká na oled technologii :D
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod GeneHawkins » pát 21. lis 2008 17:06:35

brettka píše:...Při stejné uhlopříčce má plazma dvojnásobnou spotřebu el.energie, což byl taky důvod.


Není to pravda.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Sitar » sob 22. lis 2008 1:05:17

brettka píše:My máme LCD Toshiba Regza. No a za ty peníze spokojenost. uhl 81
Plazmu jsme zavrhli pouze z fin. důvodů.
Ještě dodám, že my máme kontrast 30 000:1, takže obraz je kvalitní. Když jsme viděli plazmu a lcd vedle sebe v Datartu, tak rozdíl byl témeř nerozeznatelný.
Při stejné uhlopříčce má plazma dvojnásobnou spotřebu el.energie, což byl taky důvod.


Nekde sem cet, ze prave v osvetlene prostorne prodejne to vypada k nerozeznani. My zatim teda plazmu nemame, mame 4 roky starou klasickou TV Panasonic. A ta spotreba viz. muj predchozi odkaz.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod brettka » sob 22. lis 2008 21:26:04

brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod GeneHawkins » ned 23. lis 2008 2:55:25

A login máme?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » čtv 08. led 2009 14:35:29

Jo , já vám ani neukázala, že naježeno nakonec bylo. Nakonec LCD, Sony . Televize je vzhledově pěkná a co se týče obrazu-někdy obraz nádherný, někdy slabší...zaleží to na filmu, programu či stanici (myslím televizní vysílání). Filmy z dvd jsou úplně v pohodě. A toho prostoru na té skříňce...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Saturday » čtv 08. led 2009 18:26:18

Co to tam máte, to je JKorn když měl ještě vlasy?
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Tigra » čtv 08. led 2009 18:33:08

Honza malem Kornem.
Ten interier vypada dobre, Reny, ukaz neco s kulanama a sloupama, prosim! Co to tam je nahore to barevne prouzkovane?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Saturday » čtv 08. led 2009 18:33:55

Jo a ukaž svoje v sudém počtu ketry, co se ne/hodí do rustikálního interiéru nebo jak to bylo.
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Tigra » čtv 08. led 2009 18:35:08

Jo aha! Tak to jsou KETRY!!!!!!! No hura, konecne nekdo pochopil dulezitost spravneho umisteni!!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Mladej Gene » čtv 08. led 2009 19:53:00

Ketry? Tady je maj asi všichni, co?
Jeden chlápek mi řek, že kdyby byl Řek, tak by mi rozhodně neřek, že je Řek.
Vtip:
Šli tři a prostřední upad. To je idiot.
Koukejte na Pokémony! Skvěle se odreagujete!
Mladej Gene
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 01. led 2009 21:13:20

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » pát 09. led 2009 8:39:05

To proužkaté jsou knížky, knihovna tam je kvůli něčemu, ne jen tak...(na otázky návštěv-hodně cizích, ti bližší, ví že čtu hodně-se ptají, zda to je imitace, když jsou tak vysoko-jak kdybysmusel ke knížce chodit denně a denně každou vytahovat). Za knihama je prostor, kde dosedá srubovina na zeď, takže než dosedne (a nedosedne nikdy úplně), tak tam je mezera a před ní je knihovna, aby nebyla vidět. Jo a nechala jsem si udělat ty kovové držáky a tak jsem je chtěla taky využít. Něco ukážu u sebe v chlívku...
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Tigra » pát 09. led 2009 8:52:10

Jo aha! Ted uz tomu rozumim! Ja jsem si nevsimla, ze jsou ty knizky zcasti zakryte, nejdriv jsem myslela, ze jsou to kazety do kazetaku, protoze jsou moc kratke, videla jsem ty popsane hrbety - ale za by jeste dnes existoval TAKOVY disco fanousek se mi zdalo nepravdepodobne :D Knizky mne taky napadly, ale to by byly moc kratke, jedine nejake verze pro pomale ctenare.:)

Reny, jen pro tvou info: kdo je v privatu to vis a tady zverejnene fotky vidi jen zaregistrovani jedinci, ne cela verejnost.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » pát 09. led 2009 9:28:20

Tak zůstanu tady-ukázat fotky mi nikterak nevadí. Stejně se pořád se vším v baráku trápím, pořád něco měním. Chybou asi bylo pořízením červené sedačky, prostě tam je moc červeně, ale časem se s tím asi vypořádám...Kuchyň a jídelnu jste viděli, tam teď pomalu zmizely všechny červené doplňky a jsou tam spíše béžové....Prostě hotovo není...Teď čekám na zarámování staré mapy světa, protože celou dobu jsem hledala co na to jedno místo dát, až po několika měsících jsem našla to pravé a bude tam ta mapa na starém papíře...Takže u nás není nic hned, fakt se pořád vše hledá...Spokojená dlouho nebudu ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Tigra » pát 09. led 2009 9:31:59

Ta cervena sedacka je videt jen kousek, ale mne se nezda ta barva spatna - je spis dofialova, studena. Reny, vy mate podlahovku?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Důležitá porada před koupi LCD...

Příspěvekod Reny » pát 09. led 2009 9:46:16

Máme podlahovku, ale je puštěna je tak 2x do roka...Máme malý barák, ono to vytopí jak něco...Děti malé, co by se nám válely po zemi, už nemáme..A stejně jsou pořád zalezlé nahoře u sebe v podkroví. My s mužem nosíme pantofle...Návštěvy si buď nechají boty (v létě) a nebo kdo chce si vezme přezůvky, nebo v ponožkách...Stejně nám tam pořád běhá pes a tak prostě nutností je to často uklízet, vzít to koště častěji. I když psa mi je líto...tomu to chudákovi klouže na té dlažbě. ALe když prostě vidím, co se tam denně nanosí za borčus, tak na dlažbu nedám dopustit, prostě ten bordel se nikam neschová ,je vidět -tak se musí uklidit...i častěji.
Sedačka je spíše bordo,našla jsem ještě fotku z Vánoc (každý rok má tzv.lidový stromek-slaměné ozdoby a tak, letos si stromek chtěly děcka nazdobit podle svého, tak je "nelidový"). Pod ten stůl ještě patří vysoký malý kobereček ..na ty nohy, když se tam sedí..( ta prodlužka tam pěkně straší, ale to je prostě zrovna reálný stav)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 407 návštěvníků