Jak vymalovat obývák?

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » sob 04. čer 2011 20:56:02

Máme jakožestylový nábytek antický ořech - takové prostě rezavé dřevo. Sedačka světlebéžová, klasická, jednoduchá.

Teď máme 2 stěny k tomu asi v barvě jako je podklad v nadpisu - rezovo terakotová. Napadá mě teď okrová. Našla jsem toto

http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourAv ... na_dream_1

Monitor určitě zkresluje. Myslím okr až do zlata.

Líbila by se mi zelená, ale jednou mi někdo známý řekl, že zelená jako v nemocnici a od té doby se jí na zdech vyhýbám
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » sob 04. čer 2011 21:02:34

Se to jmenuje banánová? :e?
Asi by to chtělo foto, Lečo. My budeme taky malovat, dnes ráno jsem to měla vymyšlené a chtěla jsem to konzultovat s Nadjou, ale pak jsem uvidšla jinou sedačku, než jsem měla vybranou a te´d se mi to celé zhroutilo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » sob 04. čer 2011 21:08:52

Taky se přidávám, dej foto. A já bych podle popisu barev nábytku šla do olivové. No, ale jestli máš k zelené vnitřní odpor, tak vol raději jinou. My jsme měli vymalováno jedovatě jarní zelenou a mám tuhle barvu na dlouho doma vnitřně zakázanou. :-D
green9_236.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 10:17:34

Musím začít osvícením. Jak se vám líbí toto?
http://www.ramko.pl/lampy,98,1,0,hips-venge.html

Je to jen na zeď. Dovedete si představit osvětlení jen po stěnách? Potřebuju ale ČTECÍ LAMPU. Už dlouho po ní fňukám, ale nic jsem neobjevila. Musím jít buď do zlato antik, mosaz nebo celé sklo či kombinace se dřevem. O foto se pokusím. Nový foťák dostal náš Emil Holub do Zambie a ze starého nevím, co vymáčknu.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 10:19:01

Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 10:21:34

Jo a taky musím před focením uklidit. Ne že bych styděla, ale po daňové kontrole mám v obýváku daňovou kancelář za asi 10 let - banánové bedny v počtu asi 6 ks roztahané všude.
A tak ten nábytek pod tím není vidět.
Koketuju (v životě jsem ani nekoketovala, ani to slovo nepoužila :D ) s barvou šedomodrou na 2 zdi. Chtěla jsem k tomu šampaňskou, ale nmyslím, že ve skutečnosti šampaň vypadá jako zahulená.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » ned 05. čer 2011 10:32:05

lenko, takhle se blbě radí, opravdu by to chtělo tu fotku. Styl obýváku je podstatné hledisko, taky orientace ke sv. stranám, světlost pokoje, typ nábytku, stávající doplňky, obrazy.
K těm svítidlům, nekombinovala bych už nic se dřevem, k tomu antickému ořechu wenge už ne. V obýváku bych doporučila víc typů svítidel, centrální a několik doplňkových - stojací lampu, nástěnná svítidla.
K výmalbě - pokud chceš potlačit ty teplé barvy ( nábytek i sedačka) tak šedá by šla dobře, ale už bych tam nedávala tu šampaň, pokud chceš naopak víc pokoj "zateplit" tak jít do té zlatookrové.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 12:51:28

Nadjo, venge ne, ale je tam výběr dřev, snad i to naše. Ale líbí se mi ten nápad - to světo je 80 cm dlouhé
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 16:32:29

Je velice smutné, že zrovna sem musím dávat zrovna tyhle fotky, ale jiné nemám :D

Moc nábytku nemáme, v obýváku naproti oknu je velká komoda ve stejném stylu jako ta rohová skříňka v jídelně, stolek pod TV, stůl k sedačce, sedačka jednobarevná světle béžová (nemá žádné dřevěné ani kovové prvky)

Koberce je kousek vidět - ta modrošedá barva v jeho vzoru mě trochu láká dát na tu zeď, kde je teď ta rezavá.
Lustry z obýváku musí pryč. Potřebuju čtecí lampu k sedačce, popřípadě takovou tu galerku nad sedačku. A na strop 2 svítidla co nejblíže stropu, ať to nevisí jako to, co tam je teď. Světla jsou za sebou na uhlopříčce.

Jídelna malá 3x3 m je kolmo k obýváku. Ten je cca 6x6.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » ned 05. čer 2011 16:55:57

lenko, máš hodně stylový nábytek, vybírej světla s ohledem na něj. Klasiku, moderna s ním nepůjde dohromady.
Výmalba bude lepší ta okrová, vidím tam dubové parkety a nábytek se mně jeví spíš taky do tónů "studeného" dřeva.
Já bych tu šedou, modrou oželela a raději bych vymalovala zlatookrovou, olivová by se mně taky líbila, ale nemít tam ten koberec s modrým vzorem, ten je limitující. Do žádné zelené bych já osobně nešla.
Ta šedá nebo modrá se mně vůbec nelíbí k nábytku. Z mého pohledu by to bylo už hodně studené a možná bych se bála i toho, že ponuré a neútulné.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » ned 05. čer 2011 16:58:24

Ty si dáváš andělíčky na záclony?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 17:06:39

Tigra píše:Ty si dáváš andělíčky na záclony?


ty ne? :D
Aha, nemáš záclony. Vyjadřuj se k výmalbě, neopouštěj téma
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 17:08:20

Nadjo, já už nemusím ten lustr v jídelně )o obýváku ani nemluvím), vyloženě stylové světla nechci. Něco neutrálního. Máte nápad?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » ned 05. čer 2011 17:13:26

Tak co něco v barvě křídel těch andílků?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » ned 05. čer 2011 17:14:10

Tohle by se líbilo mně
rada1-jpg-1.jpg
2296-60.jpg
18344-60.jpg

a na stěny jednoduchá opálová
061100.jpg
nebo
061160.jpg


Leni, no a když nechceš lustry, tak co dát na strop jen ta úplně jednoduchá svítidla z opálového skla, přisedlá ke stropu? A na stěny něco podobného.A jakoukoli stojací lampu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » ned 05. čer 2011 17:27:09

Ty stropnice se nehodí do takového klasického interiéru s parketama, to bude jak nouzové osvětlení v muzeu. Nějaké zdobnější světlo to chce, rozhodně bych se navzdávala zavěšeného lustru. Co nějakou kouli, Lečo?

Hele, a tobě se nelíbí ta barva,co tam máš? Nebo chceš změnu?
Mně se hrozně nelíbí ty světle okrové, oranžové, co je na obrázku od Nadji - přijde mi to jako horší bílá. Jakože chtěli barevné stěny, ale báli se barev, tak to namíchali "opatrně" a ona je z toho barva zapuštěných ponožek. Jediná světlá, kterou beru na milost, jsou odstíny teplé šedé.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 17:34:27

Nadjo, přesně to potřebuju - světla přisedlá ke stropu. Ale! Aby nevypadala jako koupelnová. To poslední, cos dala, to se mi na zeď líbí. Ty první dvě, tomu bych se chtěla vyhnout, ta mosaz je moc lesklá, a ten typ lampy - nevím proč, připadá mi to jako to ,co se nabízí hromadně v obi a baumaxu - na první pohled se zdá, že mají obrovský výběr a když bys chtěla něco konkrétně, je to všechno na jedno brdo a furt dokola. Sedačka bude kvůli velikosti vždy jednou stranou u zdi - je 3,2x2,4. Takže čtecí lampa klidně na zeď.

Andílci jsou součást vánoční výzdoby - fotky jsou z Vánoc, teď tam nevisí nic. No, taky jsem uvažovala o višňové - takové až do fialova, ale byla by tam zbytečně tma, máme dost hluboko okna - je před nima 2 maery hluboká lodžie. Je lodžie nadstřešená, že?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 17:43:28

Tigra píše:Ty stropnice se nehodí do takového klasického interiéru s parketama, to bude jak nouzové osvětlení v muzeu. Nějaké zdobnější světlo to chce, rozhodně bych se navzdávala zavěšeného lustru. Co nějakou kouli, Lečo?

Hele, a tobě se nelíbí ta barva,co tam máš? Nebo chceš změnu?
Mně se hrozně nelíbí ty světle okrové, oranžové, co je na obrázku od Nadji - přijde mi to jako horší bílá. Jakože chtěli barevné stěny, ale báli se barev, tak to namíchali "opatrně" a ona je z toho barva zapuštěných ponožek. Jediná světlá, kterou beru na milost, jsou odstíny teplé šedé.


Barva mi vyhovuje - bohužel, když jsou krátké dny, mívám deprese a ta barva i když je hodně sytá, je moc příjemná a hřejivá i v zimě, často zapaluujeme obří svíčky a ty zdi perfektně září.

Ale syté barvy jsou moc háklivé - po cca 3-4 letech jsou na ní bílé a ošmakané mapy. Taky jsem se rozhodla pro změnu i když změny nijak nevyhledávám.

Jinak bledé barvy ne, psala jsem, že jsem to vyzkoušela a je to jako špinavé a začouzené. Klasickou banánovou žlutou mám v ložnici a je to na probuzení pro mě nejlepší barva.

Ten okr mě láká delší dobu. Už mi to navrhla návrhářka ´do obchodu - zdálo se mi to tenkrát takové "špinavé", pokud ale vychytám odstín, bude to hezké. Dokonce bych to klidně kombinovala s karmínovou, ale už bych byla moc omezená doplňkama. Ten koberec je hezký, ale NEDÁ SE sviňa vysávat. Je děsně hustý a musíme na to jít elektrickým kartáčem. Klidně bych ho vyměnila, ale to mě T. zabil
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 17:55:05

Píšu zmateně - myslím na to, že musím jít ještě do práce udělat nějakou zakázku na zítra ráno.

Takže barvu určitě sytou - bude jen na dvou na sobě kolmých zdech přímo proti oknu - to vypadá dobře hlavně v létě - odpoledne, když na to svítí slunko, je to moc příjemné, je viidět, jak se ty barvy mění. Barva něco jako bývá typicky okrová kůže třeba na kabelkách jakoby do zlatozelena - něco jako patinovaná mosaz. Viděla jsem k tomuto nábytku v katalogu zelenou, vypadalo to dobře, ale a) brzo se to určitě ohledí a b) prostě zelená=nemocniční prostředí, ať je odstín jakýkoliv.
Jo, nevylučuju ani tapety - i když T. o tom teda neví :D Měla jsem pár vyhlednutých, ale vžycky do toho ztratím nějak chuť.

Jinak mi nevadí míchání stylů - moderna+stylový nábytek, ale nejsem kdovíjak odvážná. Sedačka má např. neutrální tvar, barvu, takže sedí ke všemu. Často měním povlaky na asi 10-12 polštářích, které fakt používáme, nejsou na ozdobu.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 18:01:49

Tigra píše:Ty stropnice se nehodí do takového klasického interiéru s parketama, to bude jak nouzové osvětlení v muzeu. Nějaké zdobnější světlo to chce, rozhodně bych se navzdávala zavěšeného lustru. Co nějakou kouli, Lečo?



Světla fakt problém, vím, že máš pravdu, k tomu nábytku, co je, určitě by se našlonějaké sympatické skleněné třeba ve slonové kosti
s nějakýma nenápadnýma motivama. Ať to nepůsobí jednosuše koupelnově nebo zas příliš stylově. Ten nábytek je T. nápad, dlouho jsem s tím bojovala, pak jsem zjistila, že se mi stejně nic nelíbí - ani leslé skříňky zavěšené na zdech, ani obývákové stěny, ale ani holé zdi jen s TV přitlučenou na zdi. Je to kvalitní ořechový nábytek, jsou ho jen 4 kousky v jídelně i obýváku celkem.

Další problém - obrazy - když unás nic nebylo, uchvátily nás ty polské repliky ve stylových rámech :D No, na tohjle jsem vkus fakt neměla, láká mě nechat si udělat gobelín v gobelínce ve VM, ale ani motiv mě nenapadá. To potřebuju taky poradit.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Lenka » ned 05. čer 2011 18:03:33

Ježiš, bude to tu někdo číst? Takový román
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » ned 05. čer 2011 18:12:23

lenka píše: láká mě nechat si udělat gobelín v gobelínce ve VM, ale ani motiv mě nenapadá. To potřebuju taky poradit.

Děti a manžela.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » ned 05. čer 2011 18:16:39

http://www.osvetleni-interieru.cz/0,70,CARME.html
Krásná světla od Lucisu, ale nejsou zrovna laciná. ;)
Lenko, ty první dvě lampy nejsou žádný béčka, žádný šunt podobný kdejakým hobymarketům, to jen fotky nestojí za nic. Já bych si nedovolila ti nic nekvalitního a špatného vůbec navrhnout.
Čtecí lampu si já představuji jako "čtecí" nikoliv náladové světlo na zeď. Při čtení si ji potřebuji natočit jak chci, což mně nástěnné svítidlo nedovolí, jedině, že bys chtěla takové, se kterým se dá manipulovat, což ovšem to od tebe ani to ode mě neumožňuje. ;)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod Tigra » ned 05. čer 2011 18:20:33

Já čtu ve vaně. Vy čtete někdo v obýváku?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak vymalovat obývák?

Příspěvekod nadja » ned 05. čer 2011 18:24:30

Já můžu jedině v obýváku. V koupelně ve sprcháči by se mně četlo blbě. :-D
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Další

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštěvníků