Šicí stroj - poradíte?

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod molie » pon 08. srp 2011 10:27:22

Chlapy, musím si koupit nový šicí stroj. Zatím mám skříňkovou Veritasku, zabírá mi doma moc místa. Pokud si ji nevezme nevlastní sestra, vypíšu následně nabídku se značkou "Za odvoz", je to dobrý stroj a potřebuje jen vyčistit a promazat.

Máte někdo nějaké zkušenosti, názory, rady, na co si dát pozor apod.? Nepotřebuji nic složitého, overlock bych asi nezvládla a nevyužila, 150 stehů je mi k ničemu, stačí mi základní obyč steh a nějaký entl.
Láká mne Singer, asi nejvíc něco z řady Heavy Duty (aby to vydrželo): http://shop.singer.cz/sici-stroje-pro-d ... duty-44110
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod nadja » pon 08. srp 2011 10:33:48

molie, mně kdysi poradila Tamy šicí stroj od Janome, sama si ho koupila a pěla o něm jen chválu. Já ho ještě nemám, ale předběhla mě snacha a je s ním navýsost spokojená. A to teď šije celkem hodně.
http://www.nej-sici-stroje.cz/rozdeleni ... anome-415/
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod alika » pon 08. srp 2011 12:16:23

Já mám asi 6 let PFAFF hobby 1030 - je to kufřík a moc šikovný. Už mě to moc nebaví, ale dalo se na něm ušít skoro všechno, prošil i džíny. Ale na zabírání, nedej Pánbůh povolování, stačí hodit na stůl a jede.
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod molie » úte 09. srp 2011 10:49:58

Děkuji moc za rady, okukuji Janome, líbí se mi, a pořád ještě zkoumám i ten Singer (v rámci Dnů Marianne 25% sleva).
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod Lenka » úte 09. srp 2011 11:16:57

U singer mi vadí, že se nedá regulovat napětí u spodní cívky, takže když jsem na něm šila záclony, byla spodní nit pořád taková navolněná. Má to určitě více typů singrovek, zatím jsem jiný systém neviděla. Ale my šijem jen záclony, takže pro mě je to dost podstatné, pro běžné šití možná bezvýznamné.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod molie » úte 09. srp 2011 11:57:51

lenka píše:U singer mi vadí, že se nedá regulovat napětí u spodní cívky, takže když jsem na něm šila záclony, byla spodní nit pořád taková navolněná. Má to určitě více typů singrovek, zatím jsem jiný systém neviděla. Ale my šijem jen záclony, takže pro mě je to dost podstatné, pro běžné šití možná bezvýznamné.

Pokud to tak mají všechny singrovky, tak stojí za... Veritaska regulovat napětí spodní nitě umí a je to užitečné i pro běžné šití.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod Tigra » úte 09. srp 2011 21:13:40

mam stejný nebo velmi podobný pfaff jako alika, taky tak 6 let. O kvalitě šití jsem vubec neuvažovala, všude jsem četla, ze u téhle značky se nemusím obávat problémů. Mne hlavně vyhovuje, ze je vybaven pro úplně blbé, stačí si prohlídmout obrázkový návod a jsi profesionál ve vyšívání dírek na knoflíky. Dokonce to prý umí přišít knoflík, ale tam jsem se jeste nedostala. Kazdopadne je jednoduchoucky, tichý a spolehlivý. Nemá žádné zbytečné kraviny. a v ceně jsem mela zaškolení po dobu 1 roku od nákupu a servis je v každém městě. Ale ja bych poslechla Lenku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Šicí stroj - poradíte?

Příspěvekod Lenka » stř 10. srp 2011 8:07:05

Zlatá Veritaska! Ale jen ty staré, pokud se vyrábí nějaké nové, bacha na vnitřní součástky, aby nebyly z plastu. Já jsem v dobré víře - Taťka velice solidně rozuměl šicím strojům - opravoval je, vždycky chválil zetiny - tak jsem si jednu kuevsky drahou koupila, myslela jsem, že je česká, vybalila a na ní jsem si později všimla made in thaiwan, kurvuju dodneška. Běžný člověk se dovnitř nedostane, vevnitř je to samý plast a i po opravě a seřízení v servisu byla do 2 měsíců tam, kde před opravou (je tohle nevyjádřený přísudek? kvůli té čárce).

Možná se při koupi zajímej, co všechno si na ní můžeš opravit a seřídit sama - myslím samozřejmě drobnosti, ale abys třeba kvůli výměně jehly nemusela do servisu (samozřejmě přeháním, ale člověk si dokáže ty maličkosti opravit sám při troše dobré vůle) - u digitálních samozřejmě nemůžeš kromě jehly, žárovky asi nic
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07


Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštěvníků

cron