Vestavěná trouba - POMOC!

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » pát 21. bře 2014 17:29:26

Snažím se sehnat vestavěnou troubu. Moc se mi líbí typ, kde se dvířka nevyklápějí ven, ale vyjedou ven a za nimi systém roštů, na které se dávají plechy, pekáče apod. Takový plnovýsuv. Připadá mi to pohodlné, mám to vyzkoušené.
Určitě to dřív vyráběl Bosch, teď to nikde nemůžu najít. Nemáte ji někdo doma a neporadíte výrobce / typ, případně neviděli jste to někde na webu?
Děkuji předem za radu!
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Friday » pát 21. bře 2014 17:32:41

Hele dělala jsem si sama pro sebe prču, že to tedy musí být trouba s pojezdem - a ona je:
http://www.elmaxshop.cz/trouba-bosch-hb ... m/d-71437/
Pečící vozík! Jen nevím, zda vestavěný, ale hledej kolem.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » pát 21. bře 2014 17:50:45

Ono je problém, že existují trouby s teleskopickým výsuvem plechů a s tím vozíkem. A na webu není moc poznat, který typ je který. Plácám se v tom, potřebovala bych asi zajít do firemní prodejny Bosch / Siemens, nějak nevím kdy...
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Friday » pát 21. bře 2014 17:55:42

Nedá se jim napsat o označení typů, které to tak mají?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » pát 21. bře 2014 18:06:00

Už jsem vyslala svého truhláře (výrobce kuchyně), aby pátral, tak doufám, že to vyjde. V mezičase zkouším vás. :)
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod nadja » pát 21. bře 2014 18:39:19

U některých prodejců to mají uvedeno, třeba Datart to u téhle Bosch trouby má ( s výsuvným pečícím vozíkem ). Mělas tohle na mysli?http://www.datart.cz/Vestavna-trouba-BOSCH-HBB43C350.html
bosch_profi_zari_2005_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod derad » pát 21. bře 2014 19:35:48

škoda že zkrachoval český Baumatic
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Friday » pát 21. bře 2014 22:34:10

Jak já se znám, tak ten pevný předek by mi překážel. Pojezd by mě bavil, ale potřebovala bych si zároveň vyklopit i dvířka.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » pon 24. bře 2014 12:44:25

Ještě nemáš?
Vozík - plechy jsou připevněné na dvířkách - to je to, co je na obrázku. Resp. na dvířkách je takový hřeben (je to vidět na tom obrázku pravo na dvířkách, přes sklo). Do toho se zaháknou plechy, jak chceš vysoko. Musíš mít speciální plechy, jsou dost drahé, ale normální plech se dá položit na pečící rošt, nebo mřížku, nevím, jak se to jmenuje, je to dost prostorné.


Ten druhý systém je "teleskopický plnovýsuv", fuguje to jako šuplíky v komodě. Toto je vložka do obyčejné trouby, ale v podstatě je to to samé, co je vestavěné do "trouby s teleskopickým....."


Já jsem měla v Táboře vozík, hrozně mi vyhovoval ten přístup shora - vždycky se spálím o dvířka, to u vozíku nehrozí. Taky se mí líbila možnost obsluhy jednou rukou a bez chňapky - vytáhneš dvířka a už to vidíš, žádná další manipulace, můžeš natírat, propíchnout... Ten teleskop se mi zdál nestabilní, ale principielně je to taky dobré. Jestli ji budeš mít dole, brala bych spíš vozík. Ale nevím, jestli se to vůbec ještě dělá, nemůžu najít žádný model.

Co bych si ještě nadiktovala, tak pyrolýzu - jde o to, že se při vysoké teplotě za pomocí páry spálí veškeré napečené nečistoty na prach a ty to pak vymeteš. Ty Bosch/Siemens trouby mají myslím už automaticky katalytické stěny a ty jinak pořádně nevyčistíš, jen za pomoci silné chemie. Ta pyrolýza je čistá cesta.

Zamačkávací knoflíky jsou hovadina, neznám nikoho, kdo by je měl zamáčknuté dýl, než týden po odvezení z obchodu. Programy jsou kravina. Studené sklo mají myslím už všechny Siemensy.

Nevím, jak je to teď se značkama, oni to nějak spojili, za mne měli B i S samostatnou řadu a Siemens byl výrazně dražší a měl trochu lepší parametry + Bosch třeba neměl vůbec vozík, studené sklo a pyrolýzu, ale v podstatě to bylo jedno a to samé.

Kvůli Boschi/Siemensu nemusíš do značkové prodejny, stačí Datart a myslím, že dokonce je nějaká prodejna v holešovické tržnici, tam si můžeš skočit místo oběda.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » pon 24. bře 2014 15:58:02

Ta trouba, co navrhovala nadja, celkem odpovida.
Pyrolyzu bych chtela, ale u Bosche / Siemense jsem ji zatim objevila jen u modelu v cene pres 27.000, a to uz mi pripada dost...
Datart zkusim, ale treba prave tu od nadji nemaji skladem, takze se na ni nemuzu kouknout, teda asi.

Lednicku mam Hotpoint, indukci Bosch, mycku taky, mikrovlnku si necham puvodni Whirlpool. Jeste hledam tu troubu. A digestor, ale tam asi nebude problem.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » pon 24. bře 2014 16:17:07

Jo, já jsem měla to, co dávala na obrázku Nadja. Zkus si to někde, jestli ti ten přístup přes ty dvířka nebude překážet, třeba se blbě leze dovnitř kvůli čištění trouby - ale pro mne byl důležitější ten komfort při pečení. Ta pyrolýza je drahá jak sviňa, já jsem ji hrozně chtěla, ale ten sporák stál pak přes 40 tisíc... :o

No a myslíš, že v Boschi maji všechny modely? Já jsem ji tehdy brala nasepo, šuplík jen na obrázku - dealer říkal, ať se podívám na vzhled toho nerezu, že je stejný na všech výrobcích a ostatní že jsou "funkce, to stejně neuvidíte" :D - no ale je to deset let, tak snad se polepšili.

Digestor se mi libi "boční", ale to záleží, kolik máš místa - tohle měli právě v Datartu, je to taková skleněná deska, která se přiklopila na bok ledničky nebo skříňky nebo na zeď a vlastně tam vůbec nebyla. Ale to byla spíš taková designová blbina. Budeš mít vývod do komína, nebo s vnitřním oběhem? A nezapomeň na drtič! I když ty ho asi budeš muset mít na černo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » úte 25. bře 2014 9:15:25

Tigra píše:Digestor se mi libi "boční", ale to záleží, kolik máš místa - tohle měli právě v Datartu, je to taková skleněná deska, která se přiklopila na bok ledničky nebo skříňky nebo na zeď a vlastně tam vůbec nebyla. Ale to byla spíš taková designová blbina. Budeš mít vývod do komína, nebo s vnitřním oběhem? A nezapomeň na drtič! I když ty ho asi budeš muset mít na černo.

Digestor ma pripraveny vyvod ven, do dvora.
I kdybych mohla mit legalne drtic, neporidim si ho. Nepokladam to za ekologicke. :)
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod GeneHawkins » úte 25. bře 2014 10:21:36

To je směšný.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod molie » úte 25. bře 2014 14:14:59

Nevidím na tom nic směšného.
Připojit drtič odpadu k potrubí napojenému na kanalizační řad je v rozporu s právními předpisy a podle mého názoru se tím do odpadní vody jen přidává něco, co se pak musí zase v kanalizační čističce odstraňovat. Zbytečná spotřeba energie.
A nemám dojem, že bych si drtičem odpadu nějak usnadnila život.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod derad » úte 25. bře 2014 18:10:55

taky to zbytečně přikrmuje potkany, ne?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Friday » úte 25. bře 2014 18:45:50

A když se odpad třídí, tak toho k drcení, potažmo do popelnice už moc nezbývá, ne? Ve městě sice odpadá většinou možnost kompostování, ale na venkově popelnicový odpad střádáme na várku hodně dlouho.Takže s tím fakt nemusí být problém.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod GeneHawkins » úte 25. bře 2014 19:55:58

derad píše:taky to zbytečně přikrmuje potkany, ne?

Pověry.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » úte 25. bře 2014 20:13:58

Nepřikrmuje, je to tak jemné, že to nedokážou zachytit. Ve městě bez koček je přikrmují nerozdrcené odpadky odensené do popelnice. Je to ta jediná položka, co ve městě nejde třídit - bioodpad. Pokud nemají lidi kompost na parapetu (Sitar asi má), odnáší se do popelnice a tam se na to vrhnou hlodavci a bezdomovci .
Pochybuju, že někdo vynáší slupky od cibule nebo česneku hned po oloupání - prostě se spláchnou do odpadu a je čisto a voňavo.
S těma čističkama to není pravda, protože jde o biologický odpad, který se přirozeně rozkládá, ještě než dorazí k čističce. Jde o zabránění možnosti ucpání potrubí hned za drtičem. V Anglii a USA jsou normálně povolené, protože oni mají jiný systém potrubí, od každého odpadu (záchod, umyvadlo...) vede svisle rovnou do kanálu, nemají sbíhavý systém do hlavní roury. Není to v rozporu s právními předpisy, ale musí se požádat o jeho povolení.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » úte 25. bře 2014 20:14:47

Mimochodem: dokážu si představit, jak se zbavit nepohodlného manžela, poté, co jsem prohnala drtičem nerez lžičku celkem bez zaškytnutí. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Kohant » úte 25. bře 2014 21:33:37

GeneHawkins píše:
derad píše:taky to zbytečně přikrmuje potkany, ne?

Pověry.

Ty taky.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod GeneHawkins » úte 25. bře 2014 22:59:34

Kohant píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:taky to zbytečně přikrmuje potkany, ne?

Pověry.

Ty taky.

Jo. Já taky.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod derad » stř 26. bře 2014 7:26:57

Tigra píše:slupky od cibule nebo česneku hned po oloupání - prostě se spláchnou do odpadu a je čisto a voňavo.
+ spotřebovaná voda a elektřina. A po oloupání česneku a cibule zůstanou i po dezintegraci slupek ty oloupané cibule a česnek, takže voňavo není. Už to taky nechci.
A ve filmech v tom vždycky někomu uvízne ruka.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » stř 26. bře 2014 7:50:29

Ty si loupeš cibuli a česnek na hodiny a dny dopředu?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod derad » stř 26. bře 2014 20:27:47

ne, proč?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Vestavěná trouba - POMOC!

Příspěvekod Tigra » stř 26. bře 2014 20:44:41

No tak potom ti doma nesmrdí, narozdíl od slupek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštěvníků

cron