Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod molie » pon 26. led 2009 9:12:10

Potřebuji rychle koupit pračku se sušičkou (vůbec nemám) a mikrovlnku (mám starou) do pidi bytu. Pračku a sušku zvlášť tam nedám, klasickou troubu taky ne. Sušičku mít musím, není kde sušit.
Vybrala jsem:
http://www.bilezbozi.cz/pracky-se-susic ... 6850-turbo
http://www.bilezbozi.cz/volne-mikrovlnn ... -jt-369-sl

Pračku chci co největší buben při klasickém rozměru pračky, co nejmenší spotřebu.
Troubu tuhle, protože jsem zvyklá na Whirlpool a vyhovuje mi, bude to jediná trouba v bytě (kromě mne), takže se mi líbí, že má i miniplech.
U obojího je mi jedno, pokud dám i víc peněz, na tom mi nesejde.

Je mi blbě, nemyslí mi to, potřebuji, aby mi někdo poradil, jestli neblbnu a nebudu časem naštvaná, že jsem měla koupit něco jiného. Máte s něčím z těch krámů zkušenost? Poradíte mi? Děkuju.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod GeneHawkins » pon 26. led 2009 9:39:45

Molie, kombinaci ne, ne, ne. Ne. Ta suška v pračce je fakt k hovnu. Totálně. Ona to vysuší, ale je to z toho zmudlané, že budeš žehlit všechno, ale ne jako ze šňůry, ale prostě hrozně!!!
Dopadne to tak, že ji nebudeš používat, případně jenom výjimečně na jedny kalhotky.
Fakt ne.

Nejde ta suška na pračku? Nějak to udělat?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » pon 26. led 2009 9:47:47

Taky rikam ne, to radsi pradlo do pradelny! Presne, jak pise Genius.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod molie » pon 26. led 2009 10:06:35

Teď v domě mám http://www.baumatic.cz/produkty/katalog ... i/MEGA10WD a prádlo po sušení není třeba žehlit.
Uznávám, že buben na 10 kg na praní a 6 kg na sušení NEBO 7 kg na praní a 3,5 kg na sušení je rozdíl.
Je to kompromis, já vím. Ale budu tam bydlet sama, takže 1 džíny tam snad rozumně usuším, povlečení z jedné postele snad taky (mám bavlněný satén v nežehlivé úpravě). Sušičku zvlášť do bytu nenarvu, kdybych se zbláznila - mám celkem 29 m kvadratnych, což je 1 pokoj, chodba, kde mám minikuchyňku, a koupelna s WC. Mám prostor 60 x 60 cm vedle přívodu vody (podotýkám, že tímto jsem škrtla myčku), do výšky jít nemůžu. Jo, mohla bych se přestěhovat do většího, peníze bych na nějaký doplatek i měla, ale sílu nemám. A v současné době, kdy všichni napjatě čekají, že ceny bytů půjdou dolů, asi není nejlepší čas na akci "prodej současného bytu - koupě nového bytu".
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod brettka » pon 26. led 2009 11:03:32

Molie, mám taky aeg pračku a sušičku, ale né 2v1. Co jsem koukala na tu pračku, tak to vypadá podobně jako moje, mám tam asi já nevím kolik prg. a používám 3, asi jako všichni. Mám jenom 1200 otáček, kompromis kvůli ceně, tehdá. Pokud stejně nemáš jinou možnost, tak to zkus, ale vím, že každej kdo má pračku a sušku v jednom nadává nebo sušku nepoužívá. Je ale pravda, že mají buben na 5kg praní. Ty tady máš na 7.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » pon 26. led 2009 16:32:27

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » pon 26. led 2009 17:28:01

molie, fakt si nekupuj pračku 2 v 1, mám a je opravdu na h...o. Teď když jsme stěhovali věci z vidlákova, taky mezi tím deky a polštáře z dutého vlákana, no a před uložením jsem vše chtěla vyprat, a abych měla polštáře i deky načechrané ( že budou pomuchlané mě až tak moc nebralo), tak jsem je dala vysušit, podotýkám, že každou jednu věc zvlášť. No vlastně došlo jen na první polštář, protože mi asi v prvé polovině cyklu sušení práčosuška vyhodila až hlavní ochranný jistič.
Jinak maximálně suším Hrdčiny džíny, když je chce vyprat a hned si je vzít na sebe. Pokusila jsem se takhle usušit i zimní bundu, dopadla katastrofálně, jak má buben ty díry ( u klasické sušičky je hladký), tak byly vymačkané na bundě. :td
Takže mám skládací sušák a suším na něm.
Až odejde, tiše doufám, že brzy, místo ní si do kuch. linky zabuduju myčku a do koupelny koupím malou pračku s horním otvíráním, větší resp. širší se mi nevejde.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Alambic » pon 26. led 2009 23:10:24

Nadjo,
to absolutne neres a zeptej se Tigry a Gena jak se 4ri dospeli do 19m2 vesli :D Pracku, susak atd se vykasli a bez do verejne pradelny, kdy vyperes, vysusis a doma ti to doschne - zajdi so do kina na 2 hodky, prisoupni susak k radiatoru a hotovo;)
Pak te bude stvat, ze to budes muset jeste zehlit....:(
Alambic
Člen
 
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 10. led 2009 19:37:34

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 7:07:59

Alambo, hi, hi u nás a veřejná prádelna, tak na to si ještě musím počkat, ale byl by to dobrý nápad, v čem v Hradci podnikat, taková malá dírka v trhu. Jen nevím jestli by to tu někdo využíval, musela bych udělat průzkum trhu. ;)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod HaF » úte 27. led 2009 8:27:30

Tak mít prádelnu by mě taky bavilo
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod molie » úte 27. led 2009 11:15:50

Jo, prádelnu s kavárnou a antikvariátem/ knihovnou. Šoupnout prádlo do pračky, dát si vedle kafe, kouknout na net nebo pohrabat v knihách.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod HaF » úte 27. led 2009 11:41:11

molie píše:Jo, prádelnu s kavárnou a antikvariátem/ knihovnou. Šoupnout prádlo do pračky, dát si vedle kafe, kouknout na net nebo pohrabat v knihách.

Ještě by to šlo zkombinovat se seznamkou :D
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 13:39:01

V Praze jsou lavamaty, dokonce jeden přímo někde na Vinohradské.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 14:45:31

Tigra píše:V Praze jsou lavamaty, dokonce jeden přímo někde na Vinohradské.


A je o tuhle službu zájem? Docela by mě to zajímalo. Sice jsme se zařekli, že do podnikání už nepůjdeme, ale člověk nikdy nemá říkat nikdy. :)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod molie » úte 27. led 2009 14:54:49

HaF píše:
molie píše:Jo, prádelnu s kavárnou a antikvariátem/ knihovnou. Šoupnout prádlo do pračky, dát si vedle kafe, kouknout na net nebo pohrabat v knihách.

Ještě by to šlo zkombinovat se seznamkou :D

Jasně a asi by to mělo šanci na úspěch. Okoukneš chlapovi přes rameno, co pere, dopředu zvážíš, zda pokračovat. Předejdeš situaci jedné mé kamarádky, která chtěla utéct, když se jí objekt touhy vysvlékl do "príma prádla" a měl na sobě nátělníček s dírama a pidislipy skoro tanga s nějakými zvířátkovými obrázky... :-D
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 14:57:08

Nadji nevim, ale tady je plno Amíků, kteri jsou zvykli to pouzivat. Oni to berou jako splocenskou udalost (a seznamku - pro molii :D).
Vis, co by se libilo mne? kdyby prijel rano chlapek, ja mu dala pytel halenek a kosil pred dvere a chlapek by mi to dohasil za dva-tri dny vecer nebo zase rano na raminkach, vyzehlene, navonene. Aby to nestalo jako cistirna (200/kus), ale klidne at si za to vemou slusne penize. To je to, za co bych rada zaplatila.
Mysliím, ze v oblasti sluzeb pro osobni pohodli, sluzeb do domu, je tady pole neorane. Cesi si zatim kupuji jen to, co je videt - "bytove designery", co ti jsou schopni udelat obyvak podle livingu a jeste ti tam postavit vazu se spuntama. Tusim v tom budoucnost....
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 16:51:53

Jo, tak to by se mi taky líbilo a myslím si, že nebudeme a nejsme samy. A víš, že by se mi líbilo i v tom podnikat, ale na žehlení bych musela mít lidi, to je moje nejméně oblíbená práce.
Začínám pomalu, ale fakt jen lehce přemýšlet, co budu dělat příštích 3,5 roku než to zaseknu v důchodu. Možná bych se v tomhle mohla realizovat. Píši si jako další námět k probrání o dovolené. ;)
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Friday » úte 27. led 2009 17:00:44

Nadjo, dříve byly i mandly v každé páté ulici a dneska vymřely. Ale neodhadnu, jestly zašly na pronájem nebo na nezájem.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 17:21:15

Pavlína Filipovská měla a zkrachovala. Ale taky nevím proč - možná kvůli sušičkám? Ten mandl nepotřebuju. Já fakt tak nažehlit ty límečky, sámečky, kanýrky...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » úte 27. led 2009 17:22:06

Jako POTREBUJU nažehlit, aby nedoslo k nedorozumeni.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Kohant » úte 27. led 2009 19:00:17

Korva já to musel přečíst čtyřikrát než jsem pochopil k jakému nedorozumění mělo nedojít.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40246
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » úte 27. led 2009 20:14:10

U nás pár mandlů je, jeden hned vedle v ulici, mají ho manželé důchodci a přivydělávají si k důchodu (rodiče mého bývalého kolegy z práce), ale prý na uživení to není. A pak tu máme prádelnu i se službou mandlu, je to velkofirma pere a mandlí pro hotely, penziony, hospody, ale i pro soukr. No, kraječky a kanýrky, s těmi se moc nepiplají, i to povlečení mám líp vymandlované od důchodců.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod molie » stř 28. led 2009 9:10:52

nadja píše:Jo, tak to by se mi taky líbilo a myslím si, že nebudeme a nejsme samy. A víš, že by se mi líbilo i v tom podnikat, ale na žehlení bych musela mít lidi, to je moje nejméně oblíbená práce.
Začínám pomalu, ale fakt jen lehce přemýšlet, co budu dělat příštích 3,5 roku než to zaseknu v důchodu. Možná bych se v tomhle mohla realizovat. Píši si jako další námět k probrání o dovolené. ;)

Teda s Tvými zkušenostmi a schopnostmi by mi připadal zajímavý spíše catering. Připravíme pro vás mejdan / svatbu apod.
Není to práce na úplně každý den od - do, je to pokaždé jinak...
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod Tigra » stř 28. led 2009 10:09:44

To ale delaji samy hospody, tam asi moc prostoru nebude.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Elektrospotřebiče do trpasličího bytu

Příspěvekod nadja » stř 28. led 2009 10:23:48

molie, já a ani H. už kolem jídla podnikat nechceme, je to spousta dřiny a z ruky do huby. A i cateringových společností je na Hradec až až. Nějak už nemám síly rvát se s konkurencí o místa na výslunní. Když jsme v roce 1993 začínali, byli jsme jediní, kteří dělali závodní stravování formou dodávky jídla, během těch let je tolik společností, kteří se tím začali živit, že ta konkurence je šílená a firmy, které stravu braly, spíš ubývají, raději dají zaměstnancům stravenky a zaměstnančně starej se.
S tou prádelnou to jsou spíš jen takové plky. Ale asi bych tady nekonkurenci neměla, druhá strana je, jestli by o to byl zájem takový, aby investice a práce nepřišly v niveč.
Jen tak pro zajímavost, trochu od věci, dnes byl H. na prcúřadě, nabídli mu několik míst kuchařů a šéfkuchařů, mzdy v rozmezí od 8000 - 15000, většinou turnusové služby, ty jsou za ty vyšší prachy. Ani se nedivím, že někoho shánějí, u nás ve vidlákově měli kuchaři 18000 a výš, svátky, so a ne volné a ranní směna.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Další

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštěvníků

cron