Do kuchyně

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 9:15:18

My potřebujeme nový teflonový wok, mám obavu, že dochucujeme teflonem. Tefal vydržel asi dva roky, považuju to za celkem dobré skóre, vařím v něm všecko, polívky, omáčky, brkaši...plochou pánev asi taky.
Je něco trvanlivějšího do tisícovky? Jestli ne, koupím zase tohleto, stálo to kolem tisícovky za obě dvě v sadě.

A teflonový hrnec - existuje něco takového? Na omáčky a na tu kaši, aby se v tom dala usmažit cibulka.


A ještě - proč se ten teflon olupuje, dělám nějakou zásadní chybu v použití nebo údržbě (třeba studené mlíko do horké pánve, mytí v myčce, měkkým kartáčem v ruce, namáčení ve vodě?), nebo to prostě má takovou trvanlivost?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod GeneHawkins » pon 20. črc 2009 9:22:24

Ano. Zásadní chyba je používání ostrých kovových nástrojů.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tamy1 » pon 20. črc 2009 9:25:41

Mám kastrol, v kterém peču, smažím, dělám omajdy. Je to noname z Penáče, stál pětikilo a používám ho 4 roky. Ani slup. Pak jsem měla menší, značkový za litr a ten už je po ročním používání vprdely. Ten z Penáče nemyju v myčce, jenom houbičkou s jarem, vypláchnu a vytřu utěrkou.
Tamy1
Člen
 
Příspěvky: 2660
Registrován: pon 17. lis 2008 7:07:53

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 9:28:11

GeneHawkins píše:Ano. Zásadní chyba je používání ostrých kovových nástrojů.


Takové nemáme.

Viděla jsem něco v Ikee, ale nezkoumala jsem, nevím proč mám k jejich nádobí nedůvěru. Nemáte někdo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tamy1 » pon 20. črc 2009 9:29:11

Tak jsem se dívala na ten kastrol a je tam zespodu vyražené Casa Linga. A jak jsem ho natáčela, abych to přečetla, tak jsem na sebe kydla zbytek kachního sádla.
Tamy1
Člen
 
Příspěvky: 2660
Registrován: pon 17. lis 2008 7:07:53

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Kohant » pon 20. črc 2009 9:30:15

21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » pon 20. črc 2009 9:36:55

To jsem našla, ale já jsem měla touhu to nádobí předem vidět...
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 9:37:09

Nechci litinovou pánev, je težká, špatně se mi s ní manipuluje, lepí se. Je výborná na zapékání, ale jak chceš obracet palačinku na 3kilové pánvi?
Dokonce ji myslím někde mám v krabici, tu hlubokou plochou.


Tamy, tady to je, ale nerez sada: http://www.maxidomacnost.cz/44083-21-di ... casa-linga
Zkusím se mrknou po teflonu, vypadá to, že je to dostupná značka, díky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » pon 20. črc 2009 9:44:24

Jsem ochotná věřit svému učiteli vaření, že při správné údržbě se litinová pánev nelepí. Nemám údržbu vyzkoušenou, používala jsem litinovou pánev v kurzu vaření a nebyl s ní problém.
Ale palačinky hodlám dělat jen na teflonu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 9:52:02

Jaká je správná údržba?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Kohant » pon 20. črc 2009 9:52:19

Nám se nelepí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 9:57:58

Nelepí co? Když v ní vaříš omáčku, smažíš maso ve škrobu? Protože já když jsem v ní chtěla udělat čínu, tak jsem tam vyklopila maso, které udělalo "plc" a celou plochou, kterou jsem ho tam vyklopila, se dokonale nalepilo, ať byla pánev jakkoliv horká a naplněná tukem. Takže jsem to odškrábla, otočila a ono to udělalo "plc" druhou stranou masa. Když už se k ní něco přilepilo, tak už se to odlepilo jen vodou. Takže že bych v ní udělala postupně maso a zeleninu nepřicházelo do úvahy, musela jsem mít dvě (lepivky).
Omáčky s moukou se vždycky připálily, jako v normálním hrnci.
Jediné, co se bezpečně nepřilepilo, byly topinky, cibulka a svítek - to teda nevím, jakou záhadou, když je to vlastně jen tlustá palačinka.

Mně hrozně vyhovovala na zapékaní, když jsem třeba pod maso dala osmažit cibulku nebo zeleninu a pak s tím do trouby - tak na to byla super.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Kohant » pon 20. črc 2009 10:06:50

Když se něco přilepí na pánev, nehejbu s tím dokud se to neodlepí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 20. črc 2009 10:43:54

To já taky někdy ne, někdy jsem to musela nechat odmočit i s tím masem.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » pon 20. črc 2009 13:20:40

Teorie "zajetí" a údržby pánve z litiny (příležitostně přeložím):

Seasoning a cast iron pan

1. Wash pan in warm soapy water
2. Use a scouring pad to remove all manufacturing residue; this will also roughen the surface and prepare it for seasoning
3. Fill pan with salt and leave on a gas flame for at least 1. 5 hours (medium flame) without disturbing
4. Remove pan from heat (handle will be extremely hot) and empty salt into sink (salt will be of extreme temperature, so do not empty into a plastic bin or bin liner!)
5. Remove any residual salt by rubbing pan with paper towels (remember pan is still red hot!!)
6. Half fill pan with cooking oil (use one with a high flash point eg. soya) and place on a low heat for 30 minutes
7. Remove from heat and discard the oil
8. Remove any residual dirty oil with paper towels
9. Rub or wipe with fresh oil before storage
After repeated use pan will turn black; this is a sign of a durable, natural, non-stick surface.

Repeat steps 3 - 9 at regular intervals.

Seasoning a Chinese Wok
Wash pan in warm soapy water
Use a scouring pad to remove all manufacturing residue; this will also roughen the surface and prepare it for seasoning
Fill pan 1/8 full with cooking oil (use one with a high flash point eg. soya) and place on a low heat for 30 minutes
Remove from heat and discard the oil
Remove any residual dirty oil with paper towels
Rub or wipe with fresh oil before storage


Washing a cast iron pan and Chinese wok after use
Whilst still hot, plunge pan/wok into soapy water and using a scrubbing brush remove any food residue
Dry with paper towels
Lightly rub with cooking oil before storage
OR
To remove food residue; lightly sprinkle with salt and rub with paper towel whilst still hot
Lightly rub with cooking oil before storage.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod brettka » pon 20. črc 2009 15:21:04

Tomáš Marný, to je jak s tou šlehačkou...
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » čtv 23. črc 2009 12:40:05

Vybírám si kávovar. Někde na ketry.net se to rozebíralo, no ale přece tam jen kvůli tomu nepůjdu...
Takže co musí mít? Aspoň 15 barů (kdybych aspoň tušila, co to znamená...)? Co dál? Co je důležité?
Měla jsem FrancisFrancis! X1 na ESE pody, byl dobrý, ale chtěla bych i na ESE pody i na mletou kávu, což už FrancisFrancis! opouští.
Zatím mi z toho vychází něco od Ascaso: http://www.ascaso.com/cafe/2005/productos.html
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » čtv 23. črc 2009 13:12:53

Siemens http://www.datart.cz/katalog/Espresso-S ... 58001.html

Můj ideál je tohle - vestavné: http://www.datart.cz/katalog/Vestavny-k ... 6K572.html

Ale jsou asi jen na mletou.
15 barů má každej.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » čtv 23. črc 2009 14:07:15

No právě že mi připadá, že s výjimkou imitací za 2000 Kč má 15 barů každý! Ale jak dál vybrat? Je nějaký další parametr?
ESE pody jsou dobrý, když nevaříš kafe tak často a nechceš, aby Ti vyčichlo, taky je to bez bordelu. Ale zase plodíš odpadové obaly.
Mám projeté recenze na zahraničních webech, třeba Ascaso Dream tam nevychází špatně a designově je mi bližší, než Siemens, já víc tíhnu k tomu retro stylu.
Ten vestavný by byl super v úplně jiné nové kuchyni, až se do ní dohrabu (teď není vhodná doba na akci "kulový blesk" - prodat byt a koupit větší...).
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » čtv 23. črc 2009 14:29:35

Já vím, taky mám preso na pody. Teda přesněji řečeno - viz privát.

No podle toho...když si koupíš poloprofi presso, tak se bude dlouho zahřívat, ale zase pak uděláš spoustu káv najednou a dobrých, budeš mít nahráté hrnky. Třeba tady odsud: www.trombetta.cz
Ty jsou všechny celokovové s obalem z pevných plastů, nemusíš přemýšlet o dalších parametrech.

Oni těch 15 barů udávají jako tlak vyvíjený čerpadlem, jenže záleží na tom, jakým způsobem je pak pára dopravená ke kafi - chce to kovové vedení a vysokou těsnost páky. A to z těch parametrů nevyčteš. Podle mně je nejdůležitější teplota vody na výstupu a to nikdo neudává.
Takže jedině vyzkoušet + koupit podle pověsti.

Výborné kafe je z těch kapslí (http://www.kavovarywega.cz/kavovary-cap ... mod-juv004), ale nelíbí se mi ta vázanost na kapsle.

Na Living se ale vykašli, oni mají všichni "výbornou kávičku", akorát že turkaři si stěžují, že je studená - no bodejť! :D Ty slepice tam jsou absolutně neobjektivní a ještě se vždycky naserou, když jim ty laciné krámy pohaníš - jediná normální je Zvědavka.

Jestli to máš jen dočasné, tak co zkusit tohle: http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP.e ... source=ABE
Stojí pár korun, kafe ochutnáš v těch jejich shopech - podle mně je kouzlo v těch kapslích, ne v kávovaru, ta káva není špatná, 7Kč za kapsli je docela dobrá cena. Dva, tři roky to vydrží, pak to podle mně přestane hřát, ale třeba už budeš bydlet u nějakého politika nebo právníka nebo tak něco. Rozvedeného. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » úte 28. črc 2009 8:29:44

Váleček nakonec Rösle nerez, byl ve slevě za 50%. ;)
rosle váleček.jpg


Recenze snad zítra.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » stř 29. črc 2009 10:08:48

Pořád jsem nebyla schopná objednat tu váhu. Líbila se mi ta od Nadji, ale nebyla jsem schopná prohledat ten e-shop a najít ještě něco do balíku, aby to poštovné nebylo tak děsné.
Včera jsem pekla koláč s borůvkami a když jsem musela mouku a cukr vážit na váze na dopisy, byl to zážitek. :D
Takže mi dnes ruplo v hlavě a objednala jsem si Soehnle 66100 Page Slim. http://www.bilezbozi.cz/kuchynske-vahy/ ... -page-slim Vyzvednu ji večer nebo zítra.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod HaF » stř 29. črc 2009 13:22:03

To poštovný a balný je děs. Je to větší pálka, než cena šatů, co si chci objednat
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Do kuchyně

Příspěvekod molie » pon 31. srp 2009 11:39:40

Místo klasického teflonu mám teď pánev z téhle řady: http://www.greenpan.cz/
Zatím spokojenost.

A koupila jsem si indukci (jednoplotýnku) Alasca (??) - značka, co si pro sebe nechává dělat Makro. Cena asi 1000 Kč, pokud někdo potřebujete vařič do miniprostor nebo na chatu apod., doporučuji. Technické parametry můžu doplnit, to hlavní pro mne je, že se úžasně rychle rozehřeje a kupodivu ji utáhne i elektrorozvod v mém bytě (je to dům z roku 1930, sice jsem nechala udělat část nových drátů, ale stejně mne lidi strašili, že indukci to neutáhne).
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Do kuchyně

Příspěvekod Tigra » pon 31. srp 2009 12:13:28

To si pochvalovala moje kolegyně, vařila na tom 4 roky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštěvníků

cron