Malba na hedvábí s maskovací barvou

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Domenica » pát 03. črc 2009 19:18:39

Koupila jsem maskovací barvu (neboli bezbarvou vypratelnou konturu) a někomu jsem slíbila její představení - takže tady je.
Doufám, že nám sem někdo pak hodí odkaz, až ji bude mít skladem.

Barva vypadá takto, ale je bílá - já jsem si ji obarvila, abych viděla, kde už jsem malovala:

kash1.jpg

Značka je Jacquard.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Domenica
 
Příspěvky: 182
Registrován: ned 08. bře 2009 19:32:48

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod nadja » pát 03. črc 2009 19:22:49

Půjde ti pak vyprat ta barva, kterou jsi ji obarvila? Nebo i ta barva je vypratelná?
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Domenica » pát 03. črc 2009 19:34:08

Práce s barvou.
Toto je první pokus, malba štetcem.
kash_kvet.jpg

Nejprve jsem si namalovala kontury smývatelným fixem na natažené hedvábí, pak jsem je obtáhla maskou. Blbé je, že fixa mizí okamžitě při doteku vody (tedy i vodou ředitelné barvy), takže jsem nemohla pořádně dotahovat kontury - a protože byla barva bílá, tak jsem je nemohla ani vyhladit, nebylo to vidět. Což nevadilo u květu,
kash_detail.jpg
který jsem ťupkala, ale u toho středu a u makovice je rozpití hodně vidět.
kash_det2.jpg

Sem tam maska kápla vedle, třeba vlevo nahoře na té okvětní tyčince,což nebylo vidět, ale zrovna toto u ruční práce mi nevadí.
Mnohem víc mi vadilo, že tou černou to nešlo rovnoměrně vymalovat, že barva dělá mapy. Chce to jinou techniku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Domenica
 
Příspěvky: 182
Registrován: ned 08. bře 2009 19:32:48

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Domenica » pát 03. črc 2009 19:37:52

Barva je hodně hustá, jako škrob, takže se s ní blbě pracuje, ale je to proto, aby se neroztékala.
Jako výhodná se ukázala při malování taštičky, protože s ní šly impregnovat nitě ve švech a ozdobném prošití, po kterých se jinak barva rozpíjí.
kash2.jpg

Tady je vidět, na vnitřním okraji květu, jak se s tou bílou barvou špatně pracuje. Je tam přetažení, které udělalo zubatý okraj, ale vůbec nebylo vidět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Domenica
 
Příspěvky: 182
Registrován: ned 08. bře 2009 19:32:48

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Domenica » pát 03. črc 2009 19:45:28

Takže, do druhého kola náležitě poučená, nastupuji s naostřenými zbraněmi.
Konturu jsem obarvila, jako nanášecí techniku barvy používám rozprašování a příště ještě musím zvolit jinou barvu na obarvení masky, než je barva fixky. To byl zase přešlap, protože nepoznám, kde kontura zmizela a kde mám ještě pracovat. Obarvila jsem obyčejnou vodovkou a zkusila, jestli půjde vyprat.

Takže napnu látku do rámečku, předkreslím list fixkou, pečlivě obtáhnu modrou maskou a nechám zaschnout.
kash_ramecek.jpg


Takhle vypadá hotová předloha pro nástřik (sukně).
kash_3listy.jpg


Vyplnila jsem i okolí listu, aby se mi to dobře stříkalo. Teď to bude chtít vyžehlit, napnout a nastříkat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Domenica
 
Příspěvky: 182
Registrován: ned 08. bře 2009 19:32:48

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Domenica » pát 03. črc 2009 19:47:55

A toto je zkušební nástřik, po vyprání. Sypala jsem na to zkušebně sůl, proto ty mapy. Jinak je nástřik dokonalý. Chce to jen větší pečlivost při malování kontur.
kash_list_zkus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Domenica
 
Příspěvky: 182
Registrován: ned 08. bře 2009 19:32:48

Re: Malba na hedvábí s maskovací barvou

Příspěvekod Kashika » sob 04. črc 2009 0:44:25

Jůůů, díky, já už se těším, až to budu mít!!!!
Vypadá to dost dobře, hlavně tenhle zelenej list!!! :!:
Kashika
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 14. pro 2008 1:20:35


Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštěvníků