Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » pát 16. říj 2009 21:03:12

Zdravím. Další dotaz na kuchyňské téma. Procházím různé typy dřezů a líbí se mi dva - dřez s odkapem ( příklad http://www.dobracena.cz/drezy-granitove ... anite.html ) a dvoudřez (příklad http://www.dobracena.cz/drezy-akce/drez ... anite.html ). Co je praktičtější?
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » pát 16. říj 2009 21:04:20

Jinak www stránky prodejce i konkrétní značka a barva dřezů jsou čistě náhodné, jen pro ilustraci.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod molie » úte 20. říj 2009 15:25:05

Kompromis - dvoudřez a odkapávací tác, který na ně pasuje?
Já myslím, že Ty sama musíš vědět, co Ti více vyhovuje - zda všechno cpeš do myčky nebo zda nádobí odmýváš a potřebuješ nechat odkapávat, zda škrabeš brambory jak pro armádu (pak se dvoudřez hodí)... Bez toho to nejde rozhodnout.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » úte 20. říj 2009 15:45:37

Dvoudřez podle mně zabírá zbytečně moc místa. Stačí jeden, ale ještě podle toho, jestli neplánuješ drtič - to by pak chtělo dvoudřez velký + malý hluboký (prodávají se většinou s malým mělkým, ale protože všechno hned nedrtíš a stříká to ven, tak to chce najít hluboký). Ale vy budete určitě kompostovat, takže asi ne. Dá se vůbec do těch slinutých dřezů umístit drtič?

Takže za mně velký a jeden, púřípadně velký+malý s odkapávačem na zeleninu (ať je rovnou součástí dřezu, dodatečně ho prakticky neseženeš). To je fakt praktická věc, já to nemám, koupila jsem si v Ikee takový černý odkapávač přes dřez a na odkládání zeleniny a ovoce při mytí je to super, použivám to denně. Třeba i na drobné ovoce - hrozny, třešně...a na lahvičky od mlíka, no to je teprvá věc! :tu

Já na tu Ikeu nemám nervy, prostě tohle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10115294 ale z umělé hmoty a je to hlubší. A stálo to asi 150 korun.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 8:26:23

Zdravím.
Drtič odpadu neplánuji, ani nevím, jestli je tu vůbec povolený (v Brně tuším je přímo zakázaný). Biologické zbytky půjdou na kompost, co tam nepatří, tak holt do popelnice. Počítám, že šířka linky by měla být 70 cm, takže teď je otázka, co se tam vejde. Asi nejradši bych druhý dřez, třeba i menší (ale ne jen tu malou vaničku, to jsem měla kdysi v jednom bydlení a nebyla jsem spokojená) a ještě odkapávací plochu. Nevím. Kolik to budu využívat nevím, nikdy jsem totiž ještě neměla myčku, takže vůbec nevím. Ale říkám si, že když už druhý dřez nevyužiju normálně, tak třeba i to nádobí na odkapání v něm může být. Nevím. Nikdy jsem se nazajímala o cizí kuchyně nebo nelistovala časopisy pro ženy, takže jsem v tomto dost opožděná. Nějak moc používám slovo nevím...
Obrázek vám asi nepřihodím, nám nějakou nepovolenou přílohu.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 8:40:18

Zkouším obrázek...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 14:19:36

1. Jak se dostanes do trouby? Jestli planujes pristup pres tu linku vlevo od varice, tak se ti tam asi blbe poleze. Proc chces troubu nahore? Mne se teda zatim ze vsech moznych reseni absolutne nejvic zamlouva - a taky to tak budu mit - trouba S VOZIKEM pod varnou deskou. Totiz perfektne na jidlo vidis shora, muzes natirat, podlevat, posunovat plechy nahoru a dolu - a na troube budes mit primagnetovane chnapky pro pouziti na sporaku. Jediny problem je tam trochu nedostupny vnitrek trouby kvuli cisteni.
2. V ZADNEM PRIPADKU do rohu neco s vodou!!! Varuju te, do toho rohu se nikdy poradne nedostanes, abys to vytrela, navic to svadi k umisteni ruznych sracek na myti nadobi, protoze ten roh za drezem je uplne k nicemu, elektrospotrebiceani zasoby (chlebnik, misu s ovocem) tam dat nemuzes, a pak to tam vesele zabira misto, mokva a plesnivi. To uz se mi vic libi mit roh zastaveny az do stropu skrini, ty kouty jsou fakt k nicemu. Ja budu mit, doufam, priste kuchyn jako dve rovnobezky.
3. Lednici - no my mame dve a obe plne a pristi bude pokud bude mozno americka, takze muj nazor je jasny. Ja tam teda uchovavam i otevrena baleni kolonialu - mouky, lusteniny, kakao, orechy..., ale i tak - jestli se minite zivit vypestky permakultury, tak si uvedom, ze vam dozraje cely strom nebo ker najednou a pak je potreba to nekde kratkodobe uskladnit. Taky asi zacnes delat doma jogurty (protoze co jinak s nadbytkem dyni)a davka na tyden pro 2 lidi zabere cele jedno patro. Ze zkusenosti - dole msuplikova mraznicka, nahore chladnicka.
4. Mycka - asi lepsi kdyz mas pristup z obou stran volny. Mycku doporucuju s viditelnym panelem, pokud budete mit mycku s displejem, protoze vidis cas domyti, signalizaci soli a lestidla, alarm atd. No a lip se nastavuje zvenku, muzes si rozmyslet pri myti, jestli jeste stoji za to tam pridat misku od prave dojedeneho jidla, nebo jestli pockas na dalsi turnus a tak...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 14:23:46

Premyslim, kam s tou troubou, kdybys ji chtela do vysky - ty tam v podstate jinou moznost nemas. Jedine mezi dverma, ale tam by ti pak asi chybela odkladaci plocha.
Jeste koukam na ty supliky, co se vysouvaji do ulicky - nemela bys to peknejsi, kdyby ty supliky smerovaly do jidelny? Kdyz bude vedle ta otviraci skrinka...
A nad dvirkama skrinky by byla bocnice skrine na troubu...hm....ja nevim, bude to hezke pri pohledu z jidelny? Nemela bys to peknejsi nechat otevreny pohled do kuchyne?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod molie » stř 21. říj 2009 14:53:07

Ačkoliv nemám ráda dávat vedle sebe lednici a troubu (lednice se zbytečně ohřívá), do prostoru mezi dveře bych se snažila umístit "technický blok" - blbý název, ale prostě lednici, trouby (předpokládám i MW) a případně úložné prostory. Klidně až ke stropu. Uvolní se tím zbytek kuchyně, dřez potom lze rozumně posunout a nebude třeba složitě blbnout s troubou v rohu.
Nebo tam dát alespoň americkou lednici (pokud ji chceš) a úložné prostory, troubu dolů a jinam.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 15:07:38

molie píše:Ačkoliv nemám ráda dávat vedle sebe lednici a troubu (lednice se zbytečně ohřívá),


Ona stejně vyfukuje teplo, tak je to jedno, ne? Laický názor, nevím o tom nic. Zeptám se táty, ten to ví určitě.

Když mně se ta trouba mezi těma dveřma nelíbí. Všechno ostatní jo, i MW, ale z té trouby vždycky tahám horoucí věci a běhat s tím po kuchnyi :(. Mám teď troubu v tom sloupci s MW a strašně blbě se mi manipuluje s jídlem už tak, když musím vytahovat na plochu vedle, kam si vždycky musím nadhystat mřížku... Nejlíp se mi pristě líbí to klasické uspořádání "sporák", prostě trouba dole pod varnou deskou a horké nádoby jenom zvednu a položím na varnou plochu, případně na mřížku, kterou já mám vždycky umístěnou kvůli hrncům vedle varné plochy (teďko ji musím šibovat poblíž k troubě, mám troubu přesně na opačném konci U, než desku. Kdyby někdo chtěl, můžu poskytnout pláněk naší současné kuchyně do rubriky "Takhle rozhodně ne").
Ledaže by byla mezi dveřma taková paskvilní skříňka, kde by byla trouba ve výši pasu (nebo jak se to říká), nad ní zabudovaná MW (a nad tím by mohla být ještě skříňka) a vedle, co prostor dovolí, odkládací plocha. Takové L postavené ny výšku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 15:14:41

Je to prvotní řešení, co nás napadlo. Připomínky beru, klidně to sem hrň (hrňte).

Troubu bych chtěla s vozíkem (po přečtení x diskuzí včetně místní). Myslela jsem že kdyby byla nahoře, že bych měla lepší přístup, než se k ní pořád sklánět dolů. Ale to se dá přesunout. Pod sporákem bych měla radši šuplíky na hrnce než troubu, nemám ráda, když teď stojím u vaření a sálá na mě horko z trouby. Taky se mi líbí myšlenka mít trouby dvě, jednu normální velikosti a druhou menší, poloviční, ne na nahřívání talířů, ale na jeden plech.

Z rohu se s vodou snažím dostat. Dřez by měl být mimo roh, do toho bych dala jen tu část s odkapem případně ten druhý dřez. Ale zase bych ho asi spíš použila na ten odkap nebo naskládání nádobí před nastrkáním do myčky, nevím. Myčku jsem neměla a v rodině s tím nejsou zkušenosti (matka je posedlá umýváním nádobí, takže myčka nehrozí). Roh skříní asi nezastavím, to si neumím představit jak. Kuchyň do rovnoběžky bych brala, ale tady to zřejmě nepůjde (i když už i tento návrh u nás padl).

Lednice může být vysoká s mrazákem dole, proč ne, teď to tak mám a jsem spokojená. Umístění mrazáku mimo kuchyň byla jen otázka, zda třeba není lepší místo toho dát šuplíky na něco. Luštěniny, kakao a spol. skladuji ve šroubovacích krabicích mimo lednici a asi to měnit nebudu. Živit se plně výpěstky permakultury nehodlám, nejsem vegetarián, spíš naopak. Takže jejich zachování a uchování by měl být doplněk života, nikoli jeho hlavní náplň. Priority mám nastavení sníst syrové - zamrazit - rozdat - usušit - zavařit. Snad se mi podaří produkci udržet v rozumných mezích a nebudu jak má kolegyně, která každoročně řeší, co dělat s rajčaty, a moji poznámku, že pro dva je 60 keřů rajčat fakt hodně prostě neslyší. Navíc jsem podědila půltový mrazák, tak zvažuju, jeslti ho využít nebo dat do sběrných surovin. Přecházím z bytu na dům, mám víc místa, tak přemýšlím co a jak, aby to bylo praktické.

Myčka asi bude lepší vpravo mezi lednici a dřez, aby byl dobrý přístup. Viditelný panel jsem si poznačila podle jakési jiné diskuze, tak snad to bude ok.

Vysouvací šuplíky do uličky jsem nakreslila proto, že mě zrovna v ten moment napadlo, že kdyby se do nich daly třeba nějaké talířky, příbory, tak že by to bylo přístupné z obou stran - z jídelny, když potřebuju rozdat nakrájenou buchtu a z kuchyně, když potřebuju uklidit čisté z myčky. Ale je to jen vteřinový nápad. Proč tam vůbec něco dávat - protože všechny ženský okolo chodí, že mám rozdělit kuchyň a jídelnu (v lepším případě skříňkou, ty, co radí bar, nerez tyč a vysoké židličky ani neposlouchám). Teoreticky tam klidně může být nějaký "pojízdný servírovací stolek", který si budu posunovat jak je potřeba.

Takže asi tak. Co vás napadne, to sem hrňte. Nemám moc "kreativní" myšlení, dokážu si vybrat, ale sama těžko vymyslím něco převratného. Mám ráda diskuzi, protože pak třeba poznám další úhly vidění problému. Takže budu za kritiky, postřehy, tipy a nápady opravdu vděčná, i když je následně sepsuji a nerealizuji. Neberte to osobně.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod molie » stř 21. říj 2009 15:56:48

Dobře, tak mezi dveře lednici a úložné prostory a MW (s výklopnými dvířky - lze na ně odložit talíř). Troubu klasickou tam, co máš ty šuplíky. Hlavně bych se zbavila lednice tam, co ji máš kreslenou teď - malou pod desku rozhodně ne a velká Ti ubere pracovní plochu a té tam moc nemáš.
Vůbec bych neřešila nějaké dělení prostoru - proboha proč dělit místnost 2,5 x 3 metry?
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 16:00:36

bradhal píše:Je to prvotní řešení, co nás napadlo. Připomínky beru, klidně to sem hrň (hrňte).

Troubu bych chtěla s vozíkem (po přečtení x diskuzí včetně místní). Myslela jsem že kdyby byla nahoře, že bych měla lepší přístup, než se k ní pořád sklánět dolů. Ale to se dá přesunout.

Vyzkoušej to někde - podle mně ten vozík pro troubu do výšky není moc vhodny, je udělaný právě na koukání ahora.

Pod sporákem bych měla radši šuplíky na hrnce než troubu, nemám ráda, když teď stojím u vaření a sálá na mě horko z trouby. Taky se mi líbí myšlenka mít trouby dvě, jednu normální velikosti a druhou menší, poloviční, ne na nahřívání talířů, ale na jeden plech.

Nevím, co máš za troubu teď, ale já jsem měla Siemens (nerez) a ta byla absolutně studená. Měla silná dvířka - ty dvířka jsou v podstatě tlusté sklo+plech zvenku a plech zevnitř, to teplo zůstávalo uvnitř (dokonce ani dodnes nevím, kam se odpařovalo - neměli jsme tam nikde větrací mřížku a zapomněli jsme se kuchyňářů zeptat. Možná se tam dodnes kumuluje a za 10 let tam bude kulový blesk). Nevím, možná jsme měli vývod do komína digestoře?

Z rohu se s vodou snažím dostat. Dřez by měl být mimo roh, do toho bych dala jen tu část s odkapem případně ten druhý dřez. Ale zase bych ho asi spíš použila na ten odkap nebo naskládání nádobí před nastrkáním do myčky, nevím.

I to je moc, jak před ten roh něco postavíš, tak je k ničemu. Možná kdyby se tam trvale umístil nějaký šikovný odkapávač, ale zase ti tam bude kapat voda z toho nádobí....nádobí strkáš rovnou do myčky, jestli jsi trochu pořádná (víc, než my), na špinavé nádobí nepotřebuješ dřez.

Roh skříní asi nezastavím, to si neumím představit jak.

Já tady nemám ségry kuchyně fotky, až se vrátím domů, vyhrabbala bych to možná. Ale na L. to tak určitě taky někdo měl. Měli tam z jedné strany roletku až k lince, z druhé strany to byla prostě deska.


Navíc jsem podědila půltový mrazák, tak zvažuju, jeslti ho využít nebo dat do sběrných surovin.

Zjisti spotřebu a zvaž to, ať vás to nesežere.


Proč tam vůbec něco dávat - protože všechny ženský okolo chodí, že mám rozdělit kuchyň a jídelnu (v lepším případě skříňkou, ty, co radí bar, nerez tyč a vysoké židličky ani neposlouchám). Teoreticky tam klidně může být nějaký "pojízdný servírovací stolek", který si budu posunovat jak je potřeba.

Varnou desku tam nechceš?
Jinak k tomu oddělení - já nevím, máš obývák úplně zvlášť (taky budu mít - podmínka!!! - kočky a děcka za prdelí v kuchyni jsou na zabití!!), podle mně se to odděluje proto, abys z obýváku - klidové zóny - neviděla do pracovní, chaotické a rozbordelované zóny. Jenomže jestli tam budeš mít "jen" jídelnu a neplánuješ ji mít jako posvátné místo rodinných session s plátěnými ubrousky a stříbrnými příbory, tak se mi nezdá důležité to mít oddělené. U našich se sedí přímo v kuchyni, v panelákách se taky sedávalo na takových těch rohových lavicích v kuchyni a nijak to nepřekáželo provozu kuchyně ani jídelny. Já bych to nechala klidně dohromady, aspoň tím nebudeš zbytečně zmenšovat prostor - Máš to 3x2,5 metru, to není moc velké a zbytečně podle mně doprostřed nastražuješ překážku.
A ještě bych pouvažovala (já už jsem uvažovala) o rohové lavici. Ten trend je mít to totálně odlišné od paneláku, takže rohové lavice jsou zavrženy do pekla a nesmí se o nich ani promluvit, ale podle mně to bylo perfetní řešení jak z pohledu místa, tak pohodlí (široké prdele, víc lidí, děcka sebou).
Samozřejmě, že nebude vypadat jako ta červenokoženková+lamino hrůza z paneláku 80.let, ale třeba masivní dřevo nebo dýha, jednoduchý tvar a režné čalounění + 2-3 židle by byly super řešení. Navíc tím přiraŽEním do rohu získáš uprostřed místo, buď pro tu skříňku, anebo jen tak, pro vzdušný prostor. A dá se na tom i schrupnout, než se upeče buchta.
Vsadím se, že za pár let, nebo spíš měsíců, se ty lavice objeví (jsem vizionář - vzpomeňte na moji červenou stěnu :D a bílé zdi v baráku).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 16:02:04

Vida, molie má na to podobné názory, jako já. Takhle jsme se ještě neshodly, co? ;)
Jdu se mrknout na ten vnitřní roh v lince, myslím, že si vzpomínám, kdo to měl.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 18:21:52

Tak první věc, v tom obrázku jsem trochu blbě vyznačila ty rozměry. Teda dobře, ale jak vidím, je to špatně k pochopení. Ten rozměr 254 je prostor mezi dvěma okny, nikoli délka kuchyně. Ta by mohla být klidně až tři a půl metru (celý prostor kuchyňojídelny má 295 krát 700).
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 18:25:25

Kuchyň nemusí být nutně do U, klidně by šlo i to L, když nad tím teď tak dumáme.
Trouba by mohla jít dolů, ale stejně bych ji dala vedle sporáku, ne pod něj (pod ním bych chtěla hrnce a základní suroviny).
Lednice s mrazákem do rohu ke dveřím, americká se nám nelíbí.
Sporák pod oknem byt "musí" - nevím, jak jinak vyřešit pro nás nízký parapet a zachování možnosti otvírat okno.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 18:33:41

Ilustrační obrázek - foto prostoru kuchyně (dnes už bez oblouku).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 18:51:05

bradhal píše:Kuchyň nemusí být nutně do U, klidně by šlo i to L, když nad tím teď tak dumáme.
Trouba by mohla jít dolů, ale stejně bych ji dala vedle sporáku, ne pod něj (pod ním bych chtěla hrnce a základní suroviny).
Lednice s mrazákem do rohu ke dveřím, americká se nám nelíbí.
Sporák pod oknem byt "musí" - nevím, jak jinak vyřešit pro nás nízký parapet a zachování možnosti otvírat okno.

Ségra má pracovní desku vloženou do okna - jako parapet. To nejde? To je furt nízko? Když to počítám podle toho ytongu, tak vám to vychází tak zhruba 88-90 cm - chcete ještě vyšší? Já jsem měla v bytě asi 102cm, ale to už bylo fakt hodně, majitel (asi 160 cm), když to viděl, tak málem omdlel :D (dodělání linky bylo součástí platby za nájem).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 19:02:44

Do okna je to 86 cm, o co se to zvedne dole dlažbou, o to se to nahoře vyrovná parapetem. My máme výšku 180 + přes 195, takže linka by měla být aspoň 95 cm, podle měření v těch kuchyňských centrech 99 cm.
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 19:05:28

Hm, tak to je jasný. Leda okno napevno.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 19:19:34

Nemožnosti otevřít okno bych se chtěla vyhnout, i když nepočítám s častým úplným otevíráním. No ale stejně mi to přišlo divné to zastavit linkou. Přezdít a vyměnit okno nepřipadá v úvahu. Takže asi jenom ta snížená plocha sporáku. Jasně, mohla by tam být normální deska, ale proč se dalších třicet let hrbit...
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » stř 21. říj 2009 19:28:13

No jasně, to je škoda a vypadalo by to blbě.
Tak ale sporák jsme už vyřešili, ne? :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod bradhal » stř 21. říj 2009 19:29:30

Asi jo. Teď ještě ten zbytek a za půl roku konečně kuchyň jak nová...
bradhal
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13. zář 2009 19:22:57

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod molie » čtv 22. říj 2009 7:59:31

A nešlo by okno nepřezdívat, jen nechat dovyrobit jiné zasklení? Dělené - do výšky desky nebo kousek nad ni jeden neotevíratelný kus (a nechat zasklít neprůhledně) a nad to už pokračovat normálně. Já to neumím vysvětlit lépe. Určitě by to vešlo levněji než digestoř za 50.000 Kč, otázka je, zda by to zvenku nebyla opičárna.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Dřez s odkapem nebo dvojdřez?

Příspěvekod Tigra » čtv 22. říj 2009 8:55:40

Tak ony jsou různá okna, třeba jen sklo-neotvírací, to je úplně běžné - to Bradhal nechce. Pak třeba takové americké, dolní polovina vysouvací nahoru, nebo dole pevné, nahoře vyklápěcí ventilačka, případně "pásové", podlouhlý obdélník (jako jsme měli my v koupelnách, jerstli pamatujete).
Problém je ale podle mně ta díra, ta by se prostě v každém případě musela zmenšovat, protože libka okolo 100 cm už půjde přes rám jakéhokoliv okna. A to já bych teda nechala uzdělat okno stejné, jako tam je, jen o 10 cm nižší. Zvenku by to poznat nebylo.
Na druhou stranu chápu, že se chtějí stěhovat co nejdřív a tohle je operace zralá na dokončení tak na jaro. A do té doby by museli mít rozbombardovaný barák.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštěvníků

cron