Sladké pečení

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 21. čer 2018 6:42:31

To je marný. :D Jsem čekala, že se dozvím něco o té "evropské legislativě", co jsi zmiňovala.
Předpokládám, že bio citrony v Čechách na tom budou stejně, tedy že nebudou chemicky ošetřené, ty co jsem kupovala, ošetřené nebyly (dle deklarace na síťce). Jak je to v obchodech u Ivana, nevím. Ty jsi tady odborník na evropskou legislativu pro citrony, je to na Tobě.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » čtv 21. čer 2018 7:14:29

Tigra píše: Ale mně je to jedno, jez si co chceš, my to nejíme.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 21. čer 2018 8:44:03

:- Takze tu "evropskou legislativu", kterou jsi zde zminovala, se nedozvim. Jsem se chtela poucit. Zcela vazne, zajimalo mne, jestli takovy predpis existuje a co v nem presne je. No nic, to preziju.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » čtv 21. čer 2018 10:33:17

Ode mne teda určitě ne. Když se mi narodilo dítě, věnovala jsem tomu dost času, jsem zapojená v komunitách, a vím, co potřebuju. Určitě jsem na biojídlo odborník v tom smyslu, jak to chápeš ty. Ale jestli si myslíš, že tě zachrání jeden evropský předpis o citronech, tak si ho musíš najit sama. Já nemůžu sloužit, ale aspoň tě navedu - bude asi ve stejném šanonu, jako předpis o správném zatočení banánů a zdravé velikosti jablek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 21. čer 2018 15:01:59

Ty jsi tady pouzila argument, ze citrony resi nejaka evropska legislativa. Byla jsem zvedava, ale radostne se bez ni obejdu a hledat ji nebudu. V usetrenem case neco upecu.
Mam tvaroh, vidim to na tvarohovou babovku:
http://www.apetitonline.cz/recepty/2893 ... ladou.html
Pridam rozinky namocene v rumu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » čtv 21. čer 2018 15:27:24

Bio citrony samozřejmě reguluje evropská legislativa. Nic o tom že neřeší, jsem nepsala. Akorát si ji musíš umět přečíst a srovnat s best practice.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 21. čer 2018 22:13:21

molie píše:Mam tvaroh, vidim to na tvarohovou babovku:
http://www.apetitonline.cz/recepty/2893 ... ladou.html
Pridam rozinky namocene v rumu.

Voní to a vypadá dobře, cukr zkrácen o 30 gramů. Ochutnají to pokusná zvířátka. Není z toho bábovka, ale v tomto případě na tvaru snad nesejde.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 21. čer 2018 22:25:40

Tigra píše:Bio citrony samozřejmě reguluje evropská legislativa. Nic o tom že neřeší, jsem nepsala. Akorát si ji musíš umět přečíst a srovnat s best practice.

Já jsem nepsala nic o tom, že evropská legislativa to podle Tebe neřeší. :- To je jak hovor o koze a voze.
Tak já budu vesele dál kupovat citróny, které dle francouzských předpisů nemají mít chemicky ošetřenou kůru. Budu tomu věřit. Protože prohledávat šanony s předpisy o správném zakřivení banánů, na to nemám čas.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » čtv 21. čer 2018 22:34:11

Tigra píše:
Tigra píše: Ale mně je to jedno, jez si co chceš, my to nejíme.

Sdílím ti to potřetí. Nechápu, co se snažíš vyvolat. Ivanovi jsem poradila, co potřeboval vědět, a je mi fakt upřímně uprdele, co jíš ty a o si o tom myslíš.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pát 22. čer 2018 6:14:41

Tigra píše:
Tigra píše:
Tigra píše: Ale mně je to jedno, jez si co chceš, my to nejíme.

Sdílím ti to potřetí. Nechápu, co se snažíš vyvolat. Ivanovi jsem poradila, co potřeboval vědět, a je mi fakt upřímně uprdele, co jíš ty a o si o tom myslíš.

Nic se nesnažím vyvolat. Vysvětlila jsi tady, že můj názor, že bio citron je chemicky neošetřený, je blbě. Zajímalo mne, proč se domníváš, že se mýlím. Opravdu. Připouštím možnost své omylnosti. Dozvěděla jsem se jen pár obecných keců, žádný konkrétní údaj. K Tvé úrovni vyjadřování se nesnížím, takže jen konstatuji, že o tom zřejmě až tak moc nevíš, jen trousíš moudra. Krásný den a lepší náladu!
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » pát 22. čer 2018 7:44:01

Tigra píše:je mi fakt upřímně uprdele, co jíš ty a o si o tom myslíš.


;)
Ivane, jestli chceš vědět, jaký citron si koupit, napiš mi do chlíva.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Ivan-1 » pát 22. čer 2018 17:36:51

Tigra píše:
Tigra píše:je mi fakt upřímně uprdele, co jíš ty a o si o tom myslíš.


;)
Ivane, jestli chceš vědět, jaký citron si koupit, napiš mi do chlíva.

A ty mi napíšeš, že kyslý!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14443
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » ned 24. čer 2018 20:44:27

Vyvinula jsem velmi chutný rebarborový koláč (tvrdí sousedi, co ho dostali 75%, protože despota to nemůže a jich je doma šest). Mně tedy taky chutnal. Použila jsem těsto 1:1 strouhaných vlašských ořechů a polohrubé mouky, spoustu skořice a navrch klasickou máslovou drobenku. Jestli to pluje někde na recepty.cz, tak sorry. Byla jsem 10 dnů mimo matrix.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 25. čer 2018 12:31:40

Friday píše:Vyvinula jsem velmi chutný rebarborový koláč (tvrdí sousedi, co ho dostali 75%, protože despota to nemůže a jich je doma šest). Mně tedy taky chutnal. Použila jsem těsto 1:1 strouhaných vlašských ořechů a polohrubé mouky, spoustu skořice a navrch klasickou máslovou drobenku. Jestli to pluje někde na recepty.cz, tak sorry. Byla jsem 10 dnů mimo matrix.

Prosím víc podrobností. Konec rebarborové sezóny se blíčí.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » pon 25. čer 2018 17:27:47

Lenka píše:
Friday píše:Vyvinula jsem velmi chutný rebarborový koláč (tvrdí sousedi, co ho dostali 75%, protože despota to nemůže a jich je doma šest). Mně tedy taky chutnal. Použila jsem těsto 1:1 strouhaných vlašských ořechů a polohrubé mouky, spoustu skořice a navrch klasickou máslovou drobenku. Jestli to pluje někde na recepty.cz, tak sorry. Byla jsem 10 dnů mimo matrix.

Prosím víc podrobností. Konec rebarborové sezóny se blíčí.

Co chceš za podrobnosti? :P K té směsi ořechů a mouky jsem přidala 2 vejce, něco cukru (včetně vanilkového), něco oleje a prdopeč. Jo a i tam skořici. Zadělala jsem z toho svoji obvyklou maltu (pro remosku musí být hustší, ale případné ředění je mlékem), narovnala rebarboru, ještě zasypala skořicí a pak tou drobenkou. Je to takové chalupářské pečení.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 25. čer 2018 20:25:13

Friday píše:
Lenka píše:
Friday píše:Vyvinula jsem velmi chutný rebarborový koláč (tvrdí sousedi, co ho dostali 75%, protože despota to nemůže a jich je doma šest). Mně tedy taky chutnal. Použila jsem těsto 1:1 strouhaných vlašských ořechů a polohrubé mouky, spoustu skořice a navrch klasickou máslovou drobenku. Jestli to pluje někde na recepty.cz, tak sorry. Byla jsem 10 dnů mimo matrix.

Prosím víc podrobností. Konec rebarborové sezóny se blíčí.

Co chceš za podrobnosti? :P K té směsi ořechů a mouky jsem přidala 2 vejce, něco cukru (včetně vanilkového), něco oleje a prdopeč. Jo a i tam skořici. Zadělala jsem z toho svoji obvyklou maltu (pro remosku musí být hustší, ale případné ředění je mlékem), narovnala rebarboru, ještě zasypala skořicí a pak tou drobenkou. Je to takové chalupářské pečení.

Bez přesného receptu jsem ztracená :oops: Ale mám jeden fakt dobrý recept na nesuchou bublaninu, tak jen uberu mouky a přidám ořechů.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Andysun » pát 05. říj 2018 11:12:19

Dobrý den, zkouším v kuchyni nové něci a teď mě hodně zaujalo pečení s esenciálními olejíčky. Chtěla bych vyzkoušet tenhle recept na hruškový nepečený Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.. Máte s tím někdo zkušenosti? Jestli to neni jenom chemie, protože mi to přijde dobré, že se to dá přimíchat prakticky do čehokoliv co pečete a uplně to změní chuť a dají se vlastně udělat příchutě co se nedají v danou chvíli sehnat. Ale to je jenom můj nadšenecký názor :D proto píšu sem jestli s tím máte zkušenosti nebo je to uplná blbost. Děkuju :)
Obchodní zástupkyně v Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Andysun
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj 2018 11:03:26

Re: Sladké pečení

Příspěvekod GeneHawkins » pát 05. říj 2018 11:19:06

Sloní ouška doporučuju, Tigra s tím má zkušenosti...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Sladké pečení

Příspěvekod ceny » pát 05. říj 2018 13:54:36

Jednou sme v sudetech narazili na úžasnou knajpu, kde měli asi 20 druhů pálenky.
Taky to měli jenom čistý alkohol s chemickýma přísadama. Ale když se to umí, tak to může být dobré.
Howdy Y'all
ceny
Člen
 
Příspěvky: 2312
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:33

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » pát 05. říj 2018 18:56:50

ceny píše:Jednou sme v sudetech narazili na úžasnou knajpu, kde měli asi 20 druhů pálenky.
Taky to měli jenom čistý alkohol s chemickýma přísadama. Ale když se to umí, tak to může být dobré.

Tak to jste byli asi v našich laborkách!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Andysun » čtv 25. úno 2021 15:54:49

ahojda :ali máte nějaký recept na zdravé mlsání? nejlíp klidně něco opravdu zdravého.. klidně s použitím proteinu nebo tak.

Potřebuju něčim zajist neustálou chuť na sladke tak budu rada za jakykoliv napad co se da doma vytvořit.
Andysun
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj 2018 11:03:26

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Kohant » čtv 25. úno 2021 19:45:43

Tlačenka s cibulí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40237
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sladké pečení

Příspěvekod nikcapechova » pát 26. bře 2021 14:01:28

Tak tlacenka s cibulí asi nebude uplne to pravé co hledáš :D já mam moc ráda proteinové susenky podle různých receptů. Jsou opravdu jednoduché na připravu.
nikcapechova
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. zář 2020 11:20:32

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » úte 06. dub 2021 9:04:28

Když mi do mouky nalezou proteinové, tak už ji většinou nepoužiju.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Kohant » úte 06. dub 2021 17:17:33

Babička je prosejvala a házela slepicím.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40237
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštěvníků

cron