Polotovary

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Polotovary

Příspěvekod Lenka » sob 03. bře 2012 18:42:49

Aha, vůbec jsem netušila, že tu proběhla diskuze o Lidlu. Protože tam nechodíte, napíšu Vám, že tam nejsou nízké ceny, jak se Kohant domnívá. Kilo klobás, které kupuju, stojí asi 150 korun - tolik, jako domácí u řezníka, máslo asi za třicet - bežná cena i v jiných obchodech, ráda tam nakupuju v týdnech mezinárodní kuchyně - francouzskou, teď nedávno asijskou, občas dobroty z Řecka. Směs na pečení chleba (asi německou) - zatím nemám odvahu na kváskový. Tvarohy pilos taky nejsou žádné levné a je jich tam dostatečný výběr. S těma malinama jsi mě, Kohante, zaskočil. Na druhou stranu bude to rok, co zemřeli nějací lidi z okurek či jakýchsi klíčků kdoví odkud. To bysme se fakt museli posrat, kdyby se nad vším takto uvažovalo. U Poláků není určitě všechno košer, ale je určitě třeba se vyhýbat nejlevnějším potravinám od nich. Vozím si z Polska opravdu dobré potraviny - chuťově - kvalitu nejsem schopna rozeznat úplně, ale vždycky si tam opravdu připlatím proti českým cenám o nějakou desetikorunu. No, předevčírem jsem si dovezla deset kartonů vajec od nich (nejen pro sebe teda) - a je mi fakt fuk, jestli to bylo od slepic z klece nebo od slepic z třípokojového loftu. U nás jsou totiž jen biovejce za deset korun jedno. Sakradrahá vaječnice pro 4 lidi.

Nedávno mě strašně nasrala kamarádka, jak mi řekla, že jí vadí, že Poláci sem vozí nekvalitní potraviny. Prý si koupila v kauflandu (přitom velice dbá na zdravou výživu :e? ) čokoládu a prý byla hnusná, a Poláci tady kazí trh. Čokoláda prý stála ASI DESET KORUN :o Tak jsem se fakt vytočila a následně jí z pšonska dovezla pytlík opravdu výborných čokoládových bonbonů několika starých polských firem (prodávají většinou na váhu, takže si člověk navybírá opravdu dobroty). Nemohla setěch bonbonů nabažit, kráva jedna.

Bude to vůbec někdo číst? Neva, aspoň jsem se vypsala při čekání na domácí paštičku.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » sob 03. bře 2012 19:53:35

Já to čet. Čet jsem že ses vysypala při čekání na paštiku.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod derad » ned 04. bře 2012 9:32:02

lenka píše:Bude to vůbec někdo číst?
já jo - a slepice v třípatrovém loftu mě opravdu nadchnula :-D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Polotovary

Příspěvekod molie » ned 04. bře 2012 9:47:34

Do diskuse o Lidlu a spol se neumim kvalifikovane zapojit, v Cechach jsem tam nechodila a odsud to mam daleko.
Muzu se vyjadrit jen k obecne kvalite polskych potravin, muj byvaly kolega byl asi 5 let sluzebne v Polsku, kdyz jsme se o zakazanych svatcich potkali, shodli jsme se na tom, ze v Cechach se nam blbe nakupuje, ze kvalitu musi clovek hledat a casto je to, co bychom si predstavovali jako kvalitni zbozi, v CR nedostupne. On po zkusenostech z Polska rikal, ze kvalita v CR je tak o 50% horsi nez v Polsku. Posoudit to neumim, ale verim, je prozrany az hanba.
No ale pokud si nekdo koupi cokoladu za 10 CZK a nechutna mu a rozciluje se nad tim, tak mu neni pomoci. :roll:
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » ned 04. bře 2012 10:59:48

Já se taky v Polsku vždycky dobře najím. Jak píše Lenka - maso v masně je lákavé, i uzeniny, klobásy, ty ručně vyráběné čokolády a pak takové ty pralinky, jak je nějaké ovoce naložené v alkoholu a nacpané marcipánem a celé je to v čokoládě, sýry jako v Německu (západním) - sortiment a chuť, nakládaná i čerstvá zelenina, zelí a kvašáky bezkonkurenční, výborné a pěkné pečivo; v restauraci žurek (a to je moc zdravá záležitost, Kohante, to bys měl žrát na ten svůj po), pirohy, bigos, cokoliv se žampionama a smetanou...oni jsou prostě zemědělci a to jídlo umí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » ned 04. bře 2012 11:00:41

A myslím, že to souvisí i s tím Lidlem - za stejnou cenu musí byt polské kvalitnější, než české nebo německé, protože výrobní náklady a suroviny.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » ned 04. bře 2012 11:02:02

Kromě toho mi cokoliv, vyrobené v EU, nepřijde životu nebezpečné (nepočítaje v to, samozřejmě, útoky zločinců, jako sůl nebo zanedbání technologií, to se může stát i v Neměcku nebo USA, dokonce i v Anglii a není to pravidlem, ale výjimkou).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » ned 04. bře 2012 16:14:25

Tigra píše:Já se taky v Polsku vždycky dobře najím. Jak píše Lenka - maso v masně je lákavé, i uzeniny, klobásy, ty ručně vyráběné čokolády a pak takové ty pralinky, jak je nějaké ovoce naložené v alkoholu a nacpané marcipánem a celé je to v čokoládě, sýry jako v Německu (západním) - sortiment a chuť, nakládaná i čerstvá zelenina, zelí a kvašáky bezkonkurenční, výborné a pěkné pečivo; v restauraci žurek (a to je moc zdravá záležitost, Kohante, to bys měl žrát na ten svůj po), pirohy, bigos, cokoliv se žampionama a smetanou...oni jsou prostě zemědělci a to jídlo umí.

A dá se to kvalitní polské jídlo koupit u nás (v Lídlu)?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » ned 04. bře 2012 19:48:14

Tigra píše:A myslím, že to souvisí i s tím Lidlem - za stejnou cenu musí byt polské kvalitnější, než české nebo německé, protože výrobní náklady a suroviny.

jo
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » ned 04. bře 2012 20:40:10

Tigra píše:
Tigra píše:A myslím, že to souvisí i s tím Lidlem - za stejnou cenu musí byt polské kvalitnější, než české nebo německé, protože výrobní náklady a suroviny.

jo

Jak psal derad, neumím hledat.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod brettka » pon 05. bře 2012 14:25:02

Já si teda Lídl musím zastat, naučila jsem se tam nakupovat, ze začátku jsem byla opatrná, musí se vybírat a nekupovat to levné. My tam kupujeme ty jejich šunky Dulano 95-96% masa, šunka neplave v nějaké hnusné vodě, ale je krásně suchá a voňavá. A mají různé, vepřovou, krůtí prsa, royal... Pak mi chutnají od nich musli tyčinky, bagety a koblihy. Tu si teda koupím vyjímečně, ale je výborná.
Tady vlastně jinak není kde nakoupit, Penny nic moc, a co máme dobrého tak jen řezníka, jsou tady teda asi tři, ale chodíme k jednomu, ale uzeniny u něj stejně nebereme, sem tam šunku.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » pon 05. bře 2012 15:54:01

Když jsem dělal na jatkách, přidávala se do šunky vůně dýmu v kapkách. A voda.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Ivan-1 » pon 05. bře 2012 17:00:12

Voda je najdôležitejší komponent pri výrobe šunky. Pre výrobcov.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Polotovary

Příspěvekod Kikina » pon 05. bře 2012 19:29:57

ano, dává se voda - ale ve formě mletého ledu/drti
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » úte 06. bře 2012 4:13:28

Kikina píše:ano, dává se voda - ale ve formě mletého ledu/drti

Ne. Máš druhý pokus.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Kikina » úte 06. bře 2012 6:50:15

tak nevim....co teda? ( to byla informace od řezníka...)
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » úte 06. bře 2012 8:16:53

Ledové šupinky se dávají do párků a měkkých salámů spolu s emulgátorem, který po rozpuštění ledu vodu spojí s mastnotou aby nevytekla.
Se šunkou to dělají tak že maso naloží do něčeho mezi ždímačkou a míchačkou na beton, doplní vodou a zapne se to. Jak se buben otáčí, odstředivou silou se voda dostává do masa. Další finta, ale to dělají snad jen prodavači v malých krámcích - nechají povolit mražená kuřata, napíchají je injekční stříkačkou vodou a znovu dají zmrazit. Všechny tři metody zhodnocení vody jsem viděl, I jak se voda přidává do másla. Nejlepší máslo byla za komančů dvojka máslo, páč to bylo stejné jako čerstvé máslo, akorát že se skladovalo i několik měsíců hluboko zmražené a určité množství vody se během té doby vymrazilo.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Ivan-1 » úte 06. bře 2012 10:07:52

Stará Maggie Tacherová bola zamlada členkou výskumného tímu ktorý úspešne vyskúmal, ako natlačiť do zmrzlinovej hmoty čo najviac luftu, aby v štandardizovanom zmrzlinovom kopčeku bolo čo najmenej zmrzlinovej hmoty. To je zase zhodnotenie vzduchu.

Korwa, necháme sa ojebávať! Za takéto veci by mali zatvárať! Buď tých vynálezcov do basy, alebo nás ostatných do cvokhausu.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Polotovary

Příspěvekod Kikina » úte 06. bře 2012 11:00:15

Mně náhodou ta nadejchaná zmrzlina chutná!
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » úte 06. bře 2012 11:24:04

Ivan-1 píše:Stará Maggie Tacherová bola zamlada členkou výskumného tímu ktorý úspešne vyskúmal, ako natlačiť do zmrzlinovej hmoty čo najviac luftu, aby v štandardizovanom zmrzlinovom kopčeku bolo čo najmenej zmrzlinovej hmoty. To je zase zhodnotenie vzduchu.

Korwa, necháme sa ojebávať! Za takéto veci by mali zatvárať! Buď tých vynálezcov do basy, alebo nás ostatných do cvokhausu.

A šampaňské je zlodějna pod ochranou Evropské unie! Kdo by chtěl pít vzduch! :td
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » úte 06. bře 2012 11:54:16

Kolikrát ta voda a vzduch jsou zdravější než to co tím ředěj, takže by měli dostat místo trestu smrti přinejmenším Jánského plaketu za péči o zdraví spotřebitelů a konzumentů.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Polotovary

Příspěvekod Ivan-1 » úte 06. bře 2012 13:34:01

Tigra píše:
Ivan-1 píše:Stará Maggie Tacherová bola zamlada členkou výskumného tímu ktorý úspešne vyskúmal, ako natlačiť do zmrzlinovej hmoty čo najviac luftu, aby v štandardizovanom zmrzlinovom kopčeku bolo čo najmenej zmrzlinovej hmoty. To je zase zhodnotenie vzduchu.

Korwa, necháme sa ojebávať! Za takéto veci by mali zatvárať! Buď tých vynálezcov do basy, alebo nás ostatných do cvokhausu.

A šampaňské je zlodějna pod ochranou Evropské unie! Kdo by chtěl pít vzduch! :td

Lenže ak v šampanskom bubliny chýbajú, spoznáš to na chuti. V zmrzline sú bubliny len cenový odrb!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Polotovary

Příspěvekod GeneHawkins » úte 06. bře 2012 14:06:39

A co v čokoládě, Ivane? A v chlebu?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Polotovary

Příspěvekod Tigra » úte 06. bře 2012 14:18:00

Já bubliny v chlebu nejím.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Polotovary

Příspěvekod Kohant » úte 06. bře 2012 14:41:49

A v molitanu.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 návštěvníků

cron