Stévie

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Stévie

Příspěvekod Xeff » ned 11. srp 2013 10:13:54

Molie mě navnadila. Pořád všude slyším, jak je ta stévie dobrá na slazení, jak je to zdravé a tak. Ale já jí ještě ani neviděla, ani neochutnala.
Jak to používáte? A kde ji sháníte?
Jde to použít třeba do bábovky, místo cukru? Tak nějak žiju v domění, že ten cukr má v těch těstech i lepivou funkci, aby to drželo pohromadě. Ale láká mě to, protože přeci jen, ten cukr a cukrovka mi přijde jako dost strašák. Ale já svou touhu po sladkém neukočíruju dlouho. Bez sladkého nedokážu žít.
Nedá ten sem nějaké tipy, recepty? Díky!
Xeff
Člen
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 18. lis 2008 18:02:37

Re: stévie

Příspěvekod Tigra » ned 11. srp 2013 10:18:54

Já jsem ji několikrát pěstovala a ona u nás skoro nikdy nedozraje do stádia, aby začala sladit, cukr se v rostlině tvoří jen při dlouhodobých vysokých teplotách, které u nás moc nejsou. A prášek mi moc nesedí, připadá mi nahořklý.
Proč nechceš používat třeba ovocný ukr nebo med? Pořád moc sladké?

Jinak mně se hodně líbilo sladidlo z jablek Dolce Di http://www.zdravanota.com/jablecny-cukr-bio-p-991.html , ale už používám jen med, sušené švestky (třeba do rajské) nebo banán (do buchet, do kaší, do rýžového nákypu). My moc nesladíme, tak to moc neřeším.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: stévie

Příspěvekod Tigra » ned 11. srp 2013 10:20:25

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: stévie

Příspěvekod molie » ned 11. srp 2013 11:47:19

Pokud se bavíme o cukrovce a vhodných sladidlech, pak opravdu jde použít jen umělá sladidla nebo stévii.
Pokud jde jen o zdravější slazení, pak určitě agáve a podobná přírodní sladidla.

Nikdy jsem se stévií nepekla, Obelix má cukrovku, ale v době, kdy jsem se pokoušela péct pro něj, ještě stévie bojovala o povolení pro používání jako potravina. Umělá sladidla někdy fungovala a někdy ne; obecně je u většiny problém, že reagují s práškem do pečiva, takže buď upečeš něco, co je sladké, ale nevyběhne to, nebo to není sladké, ale zato krásně načechrané. :D No někdy se to i povede, ale je to loterie. U kynutého těsta problém není.
Nejdřív si asi kup stévii v tabletkách, oslaď si s tím kávu nebo čaj nebo co sladíš, a zkus, jestli Ti ta chuť nevadí.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: stévie

Příspěvekod alexx » ned 11. srp 2013 13:16:52

Já používám stévii v tabletkách, dávám jí třeba do rýžové kaše, nebo rozmačkaného ovoce, když je moc kyselé, používám jí i při pečení, třeba do bábovky, ale vždycky jsem dávala i med, samotnou stévii ne, ale myslím, že by to taky šlo.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: stévie

Příspěvekod Xeff » pon 12. srp 2013 1:04:23

Aha, já myslela, že se do toho normálně dají bylinky, to že je to v tabletkách, jsem netušila. Já bych právě něco, co neobsahuje cukr.
Když jsem měla tu těhotenskou cukrovku, tak jsem musela počítat sacharidy všechny a jednoduché cukry jsem nesměla vůbec. Doktorka říkala, že to, že mám tu těhotenskou, která je vlastně jako inzulínová rezistence, ale přispěním těch těhotenských hormonů, takže po porodu přejde, ale že je předzvěst toho, že k tomu mám dispozice a většině se pak objeví ta cukrovka normálně, hormony nehormony. Říkala i statistiky kolik procent do kolika let. Jako teď jím s dětma, takže víc zdravěji - ale to celé doplňuji tunami sladkostí, tak nevím, asi se tomu nevyhnu. A pak právě bude jedno, jestli je to bílý cukr nebo med a tak.
Ale je fakt, že ovoce jsem povolené měla a to snad i normální diabetici můžou. Jen jsem musela počítat ty sacharidy, takže to vycházelo tak 1 kus ovoce ke svačině a bylo vyčerpáno na další 3 hodiny. Mě s tím sladit nenapadlo, já z cukru moc nevařím, vlastně mě ani nenapadá, do čeho cukr dávám, když nepeču.
Až na to pečení - peču fakt ráda a docela často, strašně mě to baví, a taky až nebudu moct žádné průmyslové sladkosti, tohle bude moje záchrana, protože tam složení ovlivním. Mě se nechce do umělých sladidel, ani nekupujeme výrobky, které to mají přidané, snad jen žvýkačky, to je zbytečná chemie, ale třeba pak budu ráda i za to že ;)
Já to zkusím s těma tabletkama, asi rovnou do nějaký buchty :D Já čaj nesladám, "kafe" sladím mlékem, asi to nemám kam dát na vyzkoušení. (No ale k tomu si dám dortík, tatranku neboo půlku čokolády :D)
Xeff
Člen
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 18. lis 2008 18:02:37

Re: stévie

Příspěvekod E-liška » pon 12. srp 2013 1:35:34

Agave sirup mi chutna vic, mam stevii v prasku a citim tam takovou divnou pachut, takze jsem ji dala nekam dozadu do skrine. Davala jsem si to do kase kdyz jsem hubla, takze s pecenim neporadim.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: stévie

Příspěvekod molie » pon 12. srp 2013 9:06:52

Jeste jedna vec: i kdyz je na obalu napsano treba Stevia sweet, koukni do slozeni. Pomerne casto je cast umele sladidlo a jen cast ze stevie. V lepsi variante cast laktoza a cast stevie. Takze pokud Ti nebude chutnat jedna konkretni znacka, jeste to nemusi byt chyba stevie, ale toho druheho sladidla, co tam pridali.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: stévie

Příspěvekod alexx » pon 12. srp 2013 9:32:23

Já používám tohle Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Nepřijde mi, že bych cítila nějakou pachuť, ve složení jiné sladidlo uvedeno není. V něčem se pomalu rozpouští, lepší je rozpustit v trošce vody.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Stévie

Příspěvekod Xeff » pon 12. srp 2013 16:15:08

tak jsem koukala a našla jsem tohle, to se mi asi líbí nejvíc. Že tam není to umělé sladidlo, ale fruktoza. Někde jsem koukala a je tam třeba většina toho sladidla a stévie jen pár procent :shock:
No ale zas je tady to protiněco :/
ale je to vhodné i na pečení...

http://www.lekarna.cz/fan-sladidlo-stevia-sypka-250g/
Xeff
Člen
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 18. lis 2008 18:02:37

Re: Stévie

Příspěvekod Kohant » čtv 15. srp 2013 9:52:02

Xeff píše: Bez sladkého nedokážu žít.
Nedá ten sem nějaké tipy, recepty? Díky!

Zbavit se těch parazitů v sobě.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40249
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Stévie

Příspěvekod Pemuše » pát 16. srp 2013 22:06:52

nemám ráda stévii, cítím pak ve všem divný ocas. Já jedu v agáve sirupu, javorovém a občas kukuřičný a pšeničný sirup
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Stévie

Příspěvekod Pemuše » pát 16. srp 2013 22:08:25

jinak stévie je v tabletách, prášku i v tekuté formě
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Stévie

Příspěvekod Xeff » pon 26. srp 2013 12:09:10

Kohant píše:
Xeff píše: Bez sladkého nedokážu žít.
Nedá ten sem nějaké tipy, recepty? Díky!

Zbavit se těch parazitů v sobě.

fakt teda? jéžíš, jakých?? :nev je to hnusný a bojím se, co se dozvím, mám to celej život!
a jak na to? mám se nechat vyšetřit? :D
Xeff
Člen
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 18. lis 2008 18:02:37

Re: Stévie

Příspěvekod Tigra » pon 26. srp 2013 22:36:41

Kohant píše:
Xeff píše: Bez sladkého nedokážu žít.
Nedá ten sem nějaké tipy, recepty? Díky!

Zbavit se těch parazitů v sobě.

Už dvakrát porodila.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00


Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 návštěvníků