Sytarová strava

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Sytarová strava

Příspěvekod GeneHawkins » pon 11. led 2010 22:15:19

Sitar píše:
GeneHawkins píše:
Sitar píše:
GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
Sitar píše:Včera jsme si přivezli od mámy vánočku. Dnes ráno jsem si dal jednu mandarinku, pak jsem vypravoval děti, vyvenčil psy, odházel auto a že si dám ještě něco. Dal jsem tedy dva plátky té vánočky, místo jablka, já hovado. Už skoro hodinu je mi těžko. Jak dlouho jsem si užíval při jezení té vánočky v poměru s dobou, co je mi teď nepříjemně? A jak dlouho s tím bude tělo zápasit? Vždyť to není ani procento času. U jablka a mandarinky by to bylo 100 procent.

Zožral si ju hltavo, lebo si dlho takú dobrotu nejedol. Preto ti je ťažko.

Já jednou na škole nechtěl na ruštinu, tak jsem si šel sednout k doktorce, a než na mě přišla řada, tak jsem si vmyslil horečku.

Co na to teplotoměr?

No co bys řek, když jsem si ji vmyslil?

Měls ji tam, jako správnej jogín. Eště že sis nevmyslil něco s trvalejma následkama.

Jo.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » pon 11. led 2010 22:20:19

GeneHawkins píše:
Sitar píše:
GeneHawkins píše:
Sitar píše:
GeneHawkins píše:
Ivan-1 píše:
Sitar píše:Včera jsme si přivezli od mámy vánočku. Dnes ráno jsem si dal jednu mandarinku, pak jsem vypravoval děti, vyvenčil psy, odházel auto a že si dám ještě něco. Dal jsem tedy dva plátky té vánočky, místo jablka, já hovado. Už skoro hodinu je mi těžko. Jak dlouho jsem si užíval při jezení té vánočky v poměru s dobou, co je mi teď nepříjemně? A jak dlouho s tím bude tělo zápasit? Vždyť to není ani procento času. U jablka a mandarinky by to bylo 100 procent.

Zožral si ju hltavo, lebo si dlho takú dobrotu nejedol. Preto ti je ťažko.

Já jednou na škole nechtěl na ruštinu, tak jsem si šel sednout k doktorce, a než na mě přišla řada, tak jsem si vmyslil horečku.

Co na to teplotoměr?

No co bys řek, když jsem si ji vmyslil?

Měls ji tam, jako správnej jogín. Eště že sis nevmyslil něco s trvalejma následkama.

Jo.

Hysterické těhotenství.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 9:27:42

Dneska zase dva kusy vánočky, bez mandarinky. Tentokrát jsem byl potom víc venku a měl víc pohybu, ale stejně je to nic moc. Stejně jako včera se žádné vmýšlení nekonalo.

Ono taky co čekat od upečeného lepku a škrobu, s nějakým tím vejcem, cukrem a mlíkem, že?

Pečivo se mi stejně jeví jako zcela nejrozšířenější droga. Když to tak vidím, tak výrobky z mouky jsou na stolech většiny lidí asi nejčastější věcí.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 9:32:43

Jo, to je známá věc. Proto se nikdy nepřejí. Jde hlavně o návyk na cukry z obilí. Chleba si jdeš ukrojit ne proto že máš hlad, ale že si potřebuješ šlehnout trochu mouky.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 9:35:46

A proč to vlastně žereš? Ze studijních důvodů?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod molie » úte 12. led 2010 9:36:14

Jsem netušila, že někdy budu se Sitarem v něčem taky souhlasit... Na jaře jsem přešla na dietu původně míněnou jako odtučňovací - v podstatě škrtnout ze stravy sacharidy, jíst pětkrát denně malé dávky, oddělovat maso - ovoce a zeleninu - mléčné výrobky. Funguje to a vyhovuje mi to, klidně se toho budu držet celoživotně. A není nutné zoufale jíst nízkotučné příšernosti - u jogurtů by to třeba byla i chyba, jak jsou vyfutrované škrobem. Za rohlík bych dříve zabíjela, teď už jsem holt smířená, že bez pečiva. Začala jsem pátrat, prý je možné, že mám něco zvaného "inzulínová resistence". http://en.wikipedia.org/wiki/Insulin_resistance
Budu se pozorovat dál.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 9:58:51

Se Sitarem souhlasíme všichni, jen o tom ještě všichni nevíme.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 10:41:40

Kohant píše:A proč to vlastně žereš? Ze studijních důvodů?

Kdybych se moh podívat, co to dělá v útrobách, to by bylo dobrý.

Spíš to jím z úcty a taky nerad vyhazuju jídlo. Odmítnout to nedokážu, když vidím, s jakou láskou to pro nás máma upekla a na vyhození toho do odpadků nemám srdce.

Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí. Naopak strava s vysokým podílem vody (ovoce a zelenina, cca 70 procent vody, stejně jako tělo) nás odpoutává, jenže pak se začne ozývat ego a začíná těžký boj. Málokdo to zvládne, stejně jako u jakékoliv jiné závislosti.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Ivan-1 » úte 12. led 2010 11:52:38

Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí.

Niekto sa po jedle aj napije.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » úte 12. led 2010 12:13:45

Kohant píše:Jo, to je známá věc. Proto se nikdy nepřejí. Jde hlavně o návyk na cukry z obilí. Chleba si jdeš ukrojit ne proto že máš hlad, ale že si potřebuješ šlehnout trochu mouky.

A když to zapiješ mlíkem, tak zažiješ príma trip.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » úte 12. led 2010 12:17:11

Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí. Naopak strava s vysokým podílem vody (ovoce a zelenina, cca 70 procent vody, stejně jako tělo) nás odpoutává, jenže pak se začne ozývat ego a začíná těžký boj.

Tomu nerozumím - účinek je stejný, ne? A co teda potlačuje ego?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » úte 12. led 2010 12:20:01

Sitar píše: Naopak strava s vysokým podílem vody (ovoce a zelenina, cca 70 procent vody, stejně jako tělo)

Tak to ale nefunguje, to je jen taková manipulace (pečivo má stejnou barvu jako kůže bělocha - všiml sis? Podle stejné logiky je tedy nejlepší stravou pro bělochy.)

S tou vodou je to tak, že aby to bylo bezprostředně prospěšné tělu, musí mít stejnou osmotickou hustotu jako krev, to potom okamžitě hydratuje a skutečně vytvoří rovnováhu solí, kyselin a zásad. A takový nápoj z běžných potravin, tedy ne připravený speciálně jako lék, existuje jediný: coca-cola.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 12:24:31

Coca Cola to je ono
řekla Yoko Ono
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 13:51:57

Ivan-1 píše:
Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí.

Niekto sa po jedle aj napije.

Někdo se po jídle napije, místo aby jedl potravu s vysokým podílem vody.
Někdo si dá po jídle nebo před jídlem potravinový doplněk (vitamíny, minerály, enzymy...), místo aby jedl potravu, jenž to všechno v ideálním poměru obsahuje.
Někdo si musí dát po jídle něco proti pálení žáhy, místo aby jedl potravu nepůsobící kyselinotvorně.
Někdo si musí dát po jídle kafe, místo aby jedl potravu, jejíž trávení ho neunaví.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod brettka » úte 12. led 2010 13:54:10

Sitare a maminka neví, jak se stravujete? Myslím, že ano, tak přece není problém to slušně odmítnout. ;)
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 13:57:22

Tigra píše:
Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí. Naopak strava s vysokým podílem vody (ovoce a zelenina, cca 70 procent vody, stejně jako tělo) nás odpoutává, jenže pak se začne ozývat ego a začíná těžký boj.

Tomu nerozumím - účinek je stejný, ne? A co teda potlačuje ego?

Účinek je stejný, ale jen po tu dobu, než se člověk vymaní ze závislosti.
Ego potlačuje překonání závislosti.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 14:08:41

Tigra píše:
Sitar píše: Naopak strava s vysokým podílem vody (ovoce a zelenina, cca 70 procent vody, stejně jako tělo)

Tak to ale nefunguje, to je jen taková manipulace (pečivo má stejnou barvu jako kůže bělocha - všiml sis? Podle stejné logiky je tedy nejlepší stravou pro bělochy.)

S tou vodou je to tak, že aby to bylo bezprostředně prospěšné tělu, musí mít stejnou osmotickou hustotu jako krev, to potom okamžitě hydratuje a skutečně vytvoří rovnováhu solí, kyselin a zásad. A takový nápoj z běžných potravin, tedy ne připravený speciálně jako lék, existuje jediný: coca-cola.

Nevzpomínám si, že bych někde viděl růst pečivo. Vůbec nejde o to, že obsah vody v těle a v ovoci je obdobný, ale o to, že ovoce je nejhodnotnější a nejpřínosnější potrava pro člověka.

S tou hustotou krve souhlasím, problém je ovšem v tom, že v důsledku konzumace vařené stravy mají lidé krev hustější než je záhodno. Proto se při přechodu na přirozenou stravu projevují různé nepříjemné stavy, kdy se tělní tekutiny ředí a čistí vyplavováním nežádoucích látek.

Kokosy jsou největším darem na této planetě. Nezáleží jak jste na tom se svým tělem, prostě čerstvé mladé kokosy a kokosový olej mohou zachránit váš život.
Kokos je přírodní filtr vody, kterému vezme maximálně devět měsíců na přefiltrování jednoho litru vody do skořápky. Voda musí procestovat skrze mnoho vláken ve stromě aby dosáhla sterility uvnitř kokosového ořechu. Tato čistá kokosová voda je jedním z nejlepších zdrojů elektrolytu, které jsme vůbec schopni v divoké přírodě nalézt.
Voda mladého kokosu je identická s lidskou krevní plasmou, která je tímto univerzální donor. Tato plasma dělá na 55 procent lidské krve. Zbytek, 45 procent naší krve obsahuje hemoglobin, který je transformován z krve rostlin - z chlorophylu. Pokud pijeme juice, který obsahuje 55 procent čerstvé kokosové vody a 45 procent čerstvé bio(divoké) tmavě zelené šťávy, tak sami sobě dáváme okamžitou krevní transfúzi.


Osobně si myslím, že největším pokladem našich zemí jsou divoké borůvky a ostatní lesní plody.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 14:12:04

brettka píše:Sitare a maminka neví, jak se stravujete? Myslím, že ano, tak přece není problém to slušně odmítnout. ;)

Jak se stravujeme? Jíme běžně, jenom s vyloučením živočišných produktů ve vlastní kuchyni. Nik k vitariánství netíhne, děti přirozeně ano, ale tlak okolí je prozatím silnější.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 15:51:33

Voda mladého kokosu je identická s lidskou krevní plasmou, která je tímto univerzální donor.


Že tys chtěl jenom nasrat Ivana?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Ivan-1 » úte 12. led 2010 15:52:30

Sitar píše:
Ivan-1 píše:
Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí.

Niekto sa po jedle aj napije.

Někdo se po jídle napije, místo aby jedl potravu s vysokým podílem vody.
Někdo si dá po jídle nebo před jídlem potravinový doplněk (vitamíny, minerály, enzymy...), místo aby jedl potravu, jenž to všechno v ideálním poměru obsahuje.
Někdo si musí dát po jídle něco proti pálení žáhy, místo aby jedl potravu nepůsobící kyselinotvorně.
Někdo si musí dát po jídle kafe, místo aby jedl potravu, jejíž trávení ho neunaví.

A niekto preserie celý život štúdiom zdravého stravovania. Má síce "zdravý" pocit, ale zo života hovno.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » úte 12. led 2010 17:15:38

Voda mladého kokosu se nazývá mléko. Máte nějaký zakázaný slova, jako my tady V....e?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Kohant » úte 12. led 2010 18:45:31

Tigra píše:Voda mladého kokosu se nazývá mléko.

Koukám že i ty chceš nasrat Ivana.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Friday » úte 12. led 2010 18:46:51

Kohant píše:
Tigra píše:Voda mladého kokosu se nazývá mléko.

Koukám že i ty chceš nasrat Ivana.

Ivan to potřebuje. Aby neměl ze života hovno.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40407
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Tigra » úte 12. led 2010 19:29:47

Kohant píše:
Tigra píše:Voda mladého kokosu se nazývá mléko.

Koukám že i ty chceš nasrat Ivana.

Já ale nevím jestli kokos obsahuje morfium.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89251
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sytarová strava

Příspěvekod Sitar » úte 12. led 2010 20:37:03

Ivan-1 píše:
Sitar píše:
Ivan-1 píše:
Sitar píše:Někdo říká, že tahle koncentrovaná strava vyživuje potažmo ego, protože nás udržuje v závislosti, takže nemáme prostor se odpoutat od materiálního pojetí bytí.

Niekto sa po jedle aj napije.

Někdo se po jídle napije, místo aby jedl potravu s vysokým podílem vody.
Někdo si dá po jídle nebo před jídlem potravinový doplněk (vitamíny, minerály, enzymy...), místo aby jedl potravu, jenž to všechno v ideálním poměru obsahuje.
Někdo si musí dát po jídle něco proti pálení žáhy, místo aby jedl potravu nepůsobící kyselinotvorně.
Někdo si musí dát po jídle kafe, místo aby jedl potravu, jejíž trávení ho neunaví.

A niekto preserie celý život štúdiom zdravého stravovania. Má síce "zdravý" pocit, ale zo života hovno.

Jsem rád, že souhlasíš, brepto.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 134 návštěvníků