Slané pečivo

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Slané pečivo

Příspěvekod Tigra » ned 11. led 2009 15:00:48

Včera jsem z nedostatku znalostí provedla improvizaci, tzv. čínskou a nebylo to špatné.
Tvary z lístkového těsta naskládat na papír, ozdobně poklást čárami ze sladké sójovky a posypat hodně semeny (seznamem, lnem).
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Slané pečivo

Příspěvekod brettka » ned 11. led 2009 16:59:31

Byla v tom i nějaká klobása a bylo to dobrý.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Slané pečivo

Příspěvekod Friday » ned 11. led 2009 17:04:22

To bylo to vedle. Chutnalo dobře obojí.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Slané pečivo

Příspěvekod Kohant » ned 11. led 2009 21:00:18

V otrlých fajnšmekrech?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Slané pečivo

Příspěvekod Tigra » ned 11. led 2009 23:19:27

To s tou klobasou bylo vedle, to bylo takovy nudny, ne?
Pizza - kecup, klobasa, syr, oregano na listovem teste
Syrova - kys.smetana+vajicko+strouhany uzeny syr, klobasa, syr nahoru na ozdobu a pepr na listovem teste

Spis technolgie byla zajimava - koupila jsem to listove testo na pecicim papire, jednu pulku nechala tak, do druhe pulky jsem udelala 12 der stamprlkou (to byly prave ty kolecka - odpad) a preklopila. Tak mi vznikl dvojity plat, do kulatych dir jsem nasazela ty naplne, rozkrajela ostrym nozem na obdelniky a dala i s papirem na plech. Rychlovka. Ale priste si testo vyvalim sama, bylo to moc nizke, plat je moc tenky, tak na strudl nebo na pizzu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Slané pečivo

Příspěvekod molie » úte 13. led 2009 22:03:07

Tigra píše:Spis technolgie byla zajimava - koupila jsem to listove testo na pecicim papire, jednu pulku nechala tak, do druhe pulky jsem udelala 12 der stamprlkou (to byly prave ty kolecka - odpad) a preklopila. Tak mi vznikl dvojity plat, do kulatych dir jsem nasazela ty naplne, rozkrajela ostrym nozem na obdelniky a dala i s papirem na plech. Rychlovka. Ale priste si testo vyvalim sama, bylo to moc nizke, plat je moc tenky, tak na strudl nebo na pizzu.

Dobrý nápad. I kdybych si těsto válela sama.

Peču různé varianty na tohle: http://www.apetitonline.cz/recepty/1156 ... cinky.html
Něco podobného prodávají, ale takhle jde rychle udělat "teplé domácí tyčinky" bez éček a se sýrem dle libosti
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Slané pečivo

Příspěvekod Tigra » stř 21. led 2009 18:09:16

Ingredience:
droždí 1/2 kostky
sůl 1 lžička
hrubá mouka 400 g
petrželka 1 lžíce
drcený kmín špetek
sádlo 70 g
česnek 4 stroužky
mletá pálivá paprika špetek a
cukr krupice 1/2 lžičky
vejce 2 ks
mléko 200 ml
sušené houby


Sušené hříbky namočíme asi na hodinu do vlažné vody a pak je slijeme.

Droždí, cukr a lžíci mouky rozmícháme ve vlažném mléce a na teplém místě necháme vzejít kvásek.

Mouku smícháme s kořením, jemně nasekanou petrželkou, solí a hříbky nakrájenými na nudličky. Přidáme vejce, rozpuštěné sádlo, jemně nasekaný česnek i vzešlý kvásek a vypracujeme vláčné těsto, které necháme přikryté utěrkou v teple 30 minut kynout.

Těsto rozprostřeme na vymazaný a vysypaný plech a v předehřáté troubě upečeme hříbkovou buchtu na 200 °C dozlatova.

Kynutá hříbková buchta je výborná teplá i studená. Můžeme ji obložit nakládanými houbami i čerstvou zeleninou.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00


Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštěvníků