Červená řepa steril i jinak

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Tigra » pon 26. říj 2009 18:39:18

Jestli myslis tu toskánksou a druhá je nevím jaká, asi 39,-, tak ty si kupuju pravidelně, jsou výborné. Mají i dobré pesto, ale zplesnivělo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Sitar » pon 26. říj 2009 18:46:56

Tigra píše:Jestli myslis tu toskánksou a druhá je nevím jaká, asi 39,-, tak ty si kupuju pravidelně, jsou výborné. Mají i dobré pesto, ale zplesnivělo.

Ne, tohle je asi za 70, neco jako skvarkova pomazanka.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Tigra » pon 26. říj 2009 18:51:57

Jo aha, už vím - ono se to i jmenuje "škvarková pomazánka" nebo "sádlo se škvarky", že jo? Tak to jsem si nekoupila, přišlo mi to moc tuku najednou. Já si na pečivo čistý tuk nemažu, pokud možno. I když vím, jak je strašně dobrý chleba se sádlem a s cibulí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Sitar » pon 26. říj 2009 18:55:31

Tigra píše:Jo aha, už vím - ono se to i jmenuje "škvarková pomazánka" nebo "sádlo se škvarky", že jo? Tak to jsem si nekoupila, přišlo mi to moc tuku najednou. Já si na pečivo čistý tuk nemažu, pokud možno. I když vím, jak je strašně dobrý chleba se sádlem a s cibulí.

Jo, tuku je tam moc, ale je snad nenasyceny a kdyz ho das malinko, tak si taky pochutnas.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Tigra » pát 15. led 2010 16:09:03

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod Friday » pát 15. led 2010 16:17:06

Hm. Na to bych se nechala pozvat.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Červená řepa steril

Příspěvekod GeneHawkins » pát 15. led 2010 17:11:23

Ty voe tady sou teda témata... :roll:
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Tigra » úte 19. led 2010 21:26:04

Hele, já jsem k tomu pomalému kuřeti, protože mi došel alobal, přihodila do jednu velikou řepu, oloupanou, jen tak, do misky. Pekla se od těch 17,45, teď jsem ji vytáhla, takže 4hodiny a čtvrt. A je rozhodně lepší, než řepa z alobalu. :tu Akorát kdo by to pek, když ne HaF.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Kohant » úte 19. led 2010 21:29:39

Kuřeti do břicha citron.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Tigra » úte 19. led 2010 22:18:22

Má žampiony.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Lenka » stř 10. bře 2010 14:12:33

Dva vynikající recepty pro ty, co mají řepu rádi:

Baršč - není to boršč, jak si někdo může myslet.

Zjednodušeně - uvařit jakýkoliv vývar - silný zeleninový, slepičí nebo i hovězí...
V hrnci zvlášť uvařit omyté celé řepy ve slupce cca 8 středních řep na 3 litry vývaru - vaří se dost dlouho, zkouší se jehlicí nebo špejlí - má to být jako uvařený brambor. Vychladit, oloupat, nastrouhat nahrubo, povařit v cca 2,5 l vody cca 30-40 mitut. Odcedit, smíchat s čistým vývarem, dochutit špetkou kyseliny citronové, majoránkou, pepřem a bobkovým listem. Pokud bude moc kyselé, dochutit opatrně cukrem. Můžete na talíři rozkrojit natvrdo uvařené vejce, případně brambor, přidat trochu smetany nebo šlehačky.

Když přijdete vymrzlí nebo unavení z flámu, nalejte baršč do pořádného hrnku a ohřejte v mikrovlnce téměř k bodu varu a usrkávejte. Rozehřeje a vzpruží zaručeně.

Druhý recept není pro Sitara, protože je to sámý bůček a klobása.

Zapekané brambory:
Vše píšu odhadem, protože to většinou pečeme venku na ohni v asi 15 litrovém hrnci, doma tak v pětilitrovém - bez umělých či dřevěných uší neb se zapéká v troubě. Prostě pořádný železňák to chce.

Surové brambory - těch nejvíc - tak 2 kila
3 řepy syrové, oloupané - nakrájet na maximálně 3 mm plátky
2 mrkve pořádné a může být petržel, kdo má rád - taky jako řepu nakrájet, ale spíš tenčí
3 cibule - nakrájet na kolečka
klobása, kabanos nebo uzený bůček - nebo taky všechno dohromady - celkem něco okolo 1 kg - nakrájet

Prokládat vrstvy, prosolovat, trochu pepřit, může být i posekaná petrželová nať.

Přikrýt pokličkou nebo alobalem, peče se do změknutí brambor cca 45 minut okolo 200 stupňů. Podle typu trouby.
Nic nepodlévat, nechat jen péct. Kdo přijde poslední, vyhrává, to nejlepší je totiž naspodu.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod E-liška » pát 23. dub 2010 17:41:49

Dobrou řepu jsem koupila v řeznictví u Křečka, celou v nálevu, malá sklenička nevimzakolik.

Dneska jsem si dala v práci mísu, měli v tom jablka, bylo to dobrý.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Lenka » sob 30. čer 2012 6:20:42

http://prostreno.bety.cz/recepty/360/Sa ... rvene-repy
ingredience

2 ks červené řepy - vařené
1 ks červené cibule
2 ks limetky - kůru i šťávu
3 lžíce olivového oleje
1 lžíce křenu - čerstvě nastrouhaného
1 hrst listů řepy
1 hrst vlašských ořechů - nasekaných
1/4 lžičky cukru
sůl a pepř
postup přípravy

Vařenou řepu nakrájejte na kostky, dejte do větší salátové mísy a prosypte solí.
Přidejte kůru a šťávu z limetek, křen, pepř, cukr, olej, vše řádně promíchejte a dejte vychladit do ledničky asi na 15 minut.
Cibuli nakrájejte na větší kousky.
Na závěr vmíchejte do salátu cibuli a ozdobte lístky z řepy.
TIP:
Návod jak na syrovou řepu: Řepu omyjte a vložte do většího hrnce. Zalijte studenou vodou, zakryjte pokličkou a nechte vařit hodinu a půl na mírném ohni. Doba vaření záleží na velikosti řepy. Pokud použijete tlakový hrnec, zkraťte na polovinu. Nechte vychladnout a oloupejte.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Červená řepa steril i jinak

Příspěvekod Tigra » sob 30. čer 2012 8:19:18

Včera jsem koupila 4 velké řepy, upeču je a dáme si je s čerstvým sýrem a bazalkou do housek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Předchozí

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 návštěvníků