Sitarovy cinty

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » čtv 12. úno 2009 14:38:47

Sitar píše:Tezari mne nezajimaji, jsou to dospeli svobodni lide a mohou se kdykoliv rozhodnou pro jinou praci, ktera jim bude vice vyhovovat. (na rozdil od bezmocnych zvirat)


Nemohou.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Sitar » čtv 12. úno 2009 14:53:02

Kohant píše:
Sitar píše:Tezari mne nezajimaji, jsou to dospeli svobodni lide a mohou se kdykoliv rozhodnou pro jinou praci, ktera jim bude vice vyhovovat. (na rozdil od bezmocnych zvirat)


Nemohou.


Nekdo je tam nasilim drzi?
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » čtv 12. úno 2009 15:21:08

Sitar píše:
Kohant píše:
Sitar píše:Tezari mne nezajimaji, jsou to dospeli svobodni lide a mohou se kdykoliv rozhodnou pro jinou praci, ktera jim bude vice vyhovovat. (na rozdil od bezmocnych zvirat)


Nemohou.


Nekdo je tam nasilim drzi?


Jo.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » čtv 12. úno 2009 15:59:11

Sitar píše:Tezari mne nezajimaji, jsou to dospeli svobodni lide a mohou se kdykoliv rozhodnou pro jinou praci, ktera jim bude vice vyhovovat. (na rozdil od bezmocnych zvirat)


Čuměl bys kdyby od zejtřka přestali chodit do práce co? Za jak dlouho bys chcíp hlady? Za měsíc, za dva?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Saturday » čtv 12. úno 2009 15:59:25

Abysme se tedy bavili konkretne, mozna by stalo za to, zeptat se nejakeho gurmana, jestli si pri nakupu "tucnych jater" overuje jejich puvod. Ja si to nemyslim a jsem si temer jist, ze pokud nepujde o bio kvalitu...


No právě, ty si "NEMYSLÍŠ", neboli nevíš = pouze se domníváš. Že stav věci je nějaký. Ani ses jich nezeptal, stavíš to na doměnce a oháníš se fakty. To je to, co jsem ti vytkla.
Saturday
Člen
 
Příspěvky: 1604
Registrován: pon 10. lis 2008 13:16:26

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod HaF » pát 13. úno 2009 6:42:37

Sitare,neměl bys život jednodušší, kdybys nás nechal jíst,co naše hrdla ráčí?
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pát 13. úno 2009 10:03:03

HaF píše:Sitare,neměl bys život jednodušší, kdybys nás nechal jíst,co naše hrdla ráčí?


HaFe já spoustě věcí co tu Sitar říká věřím, ale nevěřím to právě Sitarovi.
Kdyby to třeba s tím utrpením zvířat ve velkochovech myslel vážně, měl by začít nejdřív u sebe.
Takhle je to pokrytectví, a přestávám ho mít rád.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod HaF » pát 13. úno 2009 11:32:00

Já si často při Sitarově příspěvku vzpomenu na film Dvě tváře lásky. Jak tam ten univerzitní profesor nudně vysvětluje učivo a osazenstvo posluchárny spí
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod GeneHawkins » pát 13. úno 2009 11:41:00

Kohant píše:
HaF píše:Sitare,neměl bys život jednodušší, kdybys nás nechal jíst,co naše hrdla ráčí?

HaFe já spoustě věcí co tu Sitar říká věřím, ale nevěřím to právě Sitarovi.
Kdyby to třeba s tím utrpením zvířat ve velkochovech myslel vážně, měl by začít nejdřív u sebe.
Takhle je to pokrytectví, a přestávám ho mít rád.

... herold svatý pravdy nebo jinej lhář...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27127
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Dana » pát 13. úno 2009 12:47:44

Kohant píše:
HaF píše:Sitare,neměl bys život jednodušší, kdybys nás nechal jíst,co naše hrdla ráčí?


HaFe já spoustě věcí co tu Sitar říká věřím, ale nevěřím to právě Sitarovi.
Kdyby to třeba s tím utrpením zvířat ve velkochovech myslel vážně, měl by začít nejdřív u sebe.
Takhle je to pokrytectví, a přestávám ho mít rád.

Asi sem divná, ale myslím, že Sitarovi rozumím. Nevím, jestli to neumí podat, že vás to tak dráždí, ale ono to spíš ani nejde.
Pro mě je ten příspěvěk o játrech hrozný. Do vaření bych ho nedala, ale když ta játra vidím v obchodě, mrazí mě, i když do teď jsem původ nevěděla.
To nejsem vegetarián. Sitar to myslí dobře, ale není na to ještě doba, věřím že nastane, ale stejně si na to bude muset přijít každý sám.
Musela jsem přejít z domácích vajec na kupovaná. Od slepic v klecích beru jen do těsta, nemůžu si zvyknout. navíc jsem chodila na brigády při "vyskladňování" hal.
Slepice, které už nenesou podle norem (pomáhá se vysoké snůšce nasvěcováním-mají kratší noc), jinak se dávají na maso nebo je prodávali po kusech drobným chovatelům.
Slípky se na dvorku zberchaly a snášely v pohodě dál...Budu to vidět do smti.
Dana
Člen
 
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 17. lis 2008 9:41:37

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pát 13. úno 2009 12:57:55

Dana píše:... navíc jsem chodila na brigády při "vyskladňování" hal.
...


A na naskladňování? To je teprv něco.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Ivan-1 » pát 13. úno 2009 13:43:27

Kedysi, ešte za Komančov, som videl automatickú linku na zabíjanie kurčiat s manuálnym zásahom. Kurčatá zavesili za nohy na háky, potom prechádzali cez oddiel, kde ich zabili elektrickou vodou, rotujúce čepele im podrezali krk, para im naparila perie, gumené valce perie odstránili a čo bolo potom, si už nepamätám, ale bolo to automatizované. Až na jednu babku, ktorá stála za rotujúcimi čepeľami s krivákom a kurčatá pod mieru ním dorážala. Ak by som ale mal prestať jesť kurčatá, bude to nie pre toto, ale pre ich umelohmotnú chuť.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pát 13. úno 2009 13:51:38

Taky mi ta babka nevadí.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod molie » pát 13. úno 2009 14:52:00

Sitar píše:Obzvláště krutá je pak produkce „delikatesy“ zvané foie gras, tj. tlustých jater. Houserům a kačerům se do krku dvakrát až třikrát denně strká hadice, kterou se jim násilně vpravuje enormní množství (až 2 kg) krmiva. Ptáci se bezmocně snaží utéci, ale jsou drženi pevně. Cílem překrmování je způsobit onemocnění jater, které se projeví jejich desetinásobným zvětšením. Pracovníci farmy s nimi manipulují ve velkém spěchu, a ptáci si z procedury často, kromě zjevné bolesti ze samotného překrmování, odnáší poraněný krk – někdy dokonce vykrvácejí k smrti. Násilné krmení je v České republice zakázáno, ale jeho produkty (především z Maďarska a Francie) u nás k dostání jsou. Maso dovážené z těchto zemí může pocházet z farem, kde dochází k násilnému krmení.


A to prosím došlo k podstatnému zlepšení oproti dřívějším metodám chovu. Dříve se (údajně - tvrdil mi to šéfkuchař na kursu vaření) opeřenec zakopal do země, aby mu koukala jen hlava, a krmil se a krmil, a než mu uhnily nožičky, byla játra vykrmená.

Ano, děje se to, někde postupují něžněji, někde hůře. U těchto opeřenců mají játra prakticky zaplnit břišní dutinu. Známý, co to viděl naživo, mi tvrdil, že přístup ke krmení musí být spíše jemný - koneckonců ten pták je tak ztučnělý, že lekat ho a ubližovat mu a stresovat ho je riskantní, vždyť je prakticky na pokraji infarktu. Pokud vám to vadí, tak nejezte foie gras (stejně jsou děsně drahý a cholesterol z nich kape). I když ta chuť, hmmm...
Kachny a husy na maso běžně dostupné v obchodech se krmí a chovají jinak. Zda lépe, nevím, ale rozhodně jinak - tuhle piplačku s krmením kus po kuse by nikdo kvůli kachně na maso nedělal.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Tigra » sob 14. úno 2009 10:53:33

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89252
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » ned 15. úno 2009 20:04:48

Do Fr. kuchyně to cpát nebudu.

Jak se žije slípkám ve Francii

27.01.2009
... Do tří neděl života zůstávají kuřata v prostorném vytápěném kurníku na slámě a krmí se běžnou směsí zrnin. Pak jsou vypuštěna do volného, travnatého výběhu. Ekosystém místa s jeho chemickým složením půdy, červíky a larvami, kteří v ní žijí, to vše přispívá k výjimečné chuti kuřat. To vše také vedlo k získání AOC, ochranné známky původu. Zdejší drůbež je získala už roku 1957 a znamenalo to pro ni skutečně přísnou ochranu prostředí, v němž se pohybuje. Každé kuře má ve výběhu zaručen prostor minimálně deset metrů čtverečních, kterého si užívá devět týdnů. Do kurníku se zavírají na noc, kvůli liškám. K přírodní stravě dostávají navíc kukuřici, obilí a trochu mléka. Poslední týden života stráví v dřevěné klícce, aby ztloustla. ...

http://www.enviweb.cz/?env=puda_archiv_ ... ipkam.html
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Sitar » ned 15. úno 2009 22:05:30

Je to vic o botach nez o zradle, ale to neva: http://video.google.com/videoplay?docid ... 6048886347

Od těžby až po prodej, užívání a likvidaci. Všechny ty věci v našich životech ovlivňují komunity u nás i v zahraničí, přestože většina dění je skryta našemu pohledu. Příběh věcí je 20ti minutový krátký pohled na rub naší produkce a spotřeby. Něco vás naučí, rozesměje vás a možná i změní způsob, jakým se díváte na svět a věci ve vašem okolí.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Dana » pon 16. úno 2009 8:37:29

Kohant píše:
Dana píše:... navíc jsem chodila na brigády při "vyskladňování" hal.
...


A na naskladňování? To je teprv něco.

Hele a při naskladňování se mi taky občas přelomí noha?
Tohle se berou po dvou za nohy a dávají do beden (velikost asi jako 2 banánové vedle sebe) po deseti. Ony ty klece o moc větší nejsou, navíc stojí na roštech.

Ivan-1 píše:Kedysi, ešte za Komančov, som videl automatickú linku na zabíjanie kurčiat s manuálnym zásahom. Kurčatá zavesili za nohy na háky, potom prechádzali cez oddiel, kde ich zabili elektrickou vodou, rotujúce čepele im podrezali krk, para im naparila perie, gumené valce perie odstránili a čo bolo potom, si už nepamätám, ale bolo to automatizované. Až na jednu babku, ktorá stála za rotujúcimi čepeľami s krivákom a kurčatá pod mieru ním dorážala. Ak by som ale mal prestať jesť kurčatá, bude to nie pre toto, ale pre ich umelohmotnú chuť.

Ivane, nedaleko máme Vodňany-asi podobná linka, jakou popisuješ- citlivější jedinci, po exkurzi, nemůžou pozřít kuře třeba rok.
Sitara se tím nezastávám, jen by to nemusel podávat způsobem "vševěda" s patentem na rozum.

http://pallotto.blog.idnes.cz/c/70272/M ... sa.html#t2
Dana
Člen
 
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 17. lis 2008 9:41:37

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pon 16. úno 2009 8:56:18

My brali po dvou a po třech. Dvakrát pět.
Nebyli v klecích, ale volně ložené na podestýlce. Dobrých sedmnáct tisíc. Poslední stovka se už skoro vůbec nedala chytit.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Ivan-1 » pon 16. úno 2009 8:57:23

Dana píše:Ivane, nedaleko máme Vodňany-asi podobná linka, jakou popisuješ- citlivější jedinci, po exkurzi, nemůžou pozřít kuře třeba rok.
Sitara se tím nezastávám, jen by to nemusel podávat způsobem "vševěda" s patentem na rozum.

Tiež mám z neho ten pocit, že keby si jeho argumentácie prečítali všetci vegetariáni sveta, zostal by na celom svete jediný vegetarián - Sitar.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14465
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pon 16. úno 2009 9:36:05

Já nezůstávám jen u toho pocitu.

Už dvakrát jsem po nějakém Sitarovo příspěvku dostal takovou chuť na maso, že jsem sedl na kolo a jel ho koupit.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Sitar » pon 16. úno 2009 12:49:41

Kohant píše:
Sitar píše:Tezari mne nezajimaji, jsou to dospeli svobodni lide a mohou se kdykoliv rozhodnou pro jinou praci, ktera jim bude vice vyhovovat. (na rozdil od bezmocnych zvirat)


Čuměl bys kdyby od zejtřka přestali chodit do práce co? Za jak dlouho bys chcíp hlady? Za měsíc, za dva?


Nemuzou prestat chodit do prace, drzej je tam nasilim.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Sitar » pon 16. úno 2009 13:07:21

HaF píše:Sitare,neměl bys život jednodušší, kdybys nás nechal jíst,co naše hrdla ráčí?


Jednou sem nepomohl kamaradovi v nouzi. Bylo to tak jednodussi, ale dodnes mne to mrzi.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Sitar » pon 16. úno 2009 13:14:52

Kohant píše:Já nezůstávám jen u toho pocitu.

Už dvakrát jsem po nějakém Sitarovo příspěvku dostal takovou chuť na maso, že jsem sedl na kolo a jel ho koupit.


Rikas chut na maso?
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Sitarovy cinty

Příspěvekod Kohant » pon 16. úno 2009 13:36:28

Sitar píše:
Kohant píše:Já nezůstávám jen u toho pocitu.

Už dvakrát jsem po nějakém Sitarovo příspěvku dostal takovou chuť na maso, že jsem sedl na kolo a jel ho koupit.


Rikas chut na maso?


Jo, na maso.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 320 návštěvníků