Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Sitar » čtv 12. bře 2009 23:43:31

Co je podle vas kvalitni vyrobek? Jako konkretni produkt.

Nedavno sem koupil deckam na chleba v DM nejakou oriskovou pomazanku. Alnatura, tedy bio. 250 gramu asi za 70 korun. Slozeni: 45 % liskove orechy, trtinovy cukr, neztuzeny palmovy tuk, 10 % plnotucne mleko, 4 % kakao a vanilka. To povazuji za kvalitni vyrobek. Vzpomnel jsem si na Paw, nebo kdo to zral tu Nutelu a sel sem se do Hypernovy podivat na podobne vyrobky.

Original Nutela, o trochu vetsi sklenicka naz ta Alnatura asi za 40 korun, orisku asi 13 procent, jinak samy sragory (rafinovanej cukr, ztuzeny tuky, odtucneny mleko...), ale znackovy zbozi. Pak sem narazil na Carla cream (http://www.carla.cz/index.php?iMenu=1&i ... g=&iId=100). Uz v podnazvu to ma "pomazanka s liskooriskovou prichuti", coz uz samo o sobe zasluhuje pozornost. Ve slozeni, ktery na webu ani neuvadej, je snad 0,3 % nejaky prichuti nebo mozna opravdickejch orisku, ted nevim presne, zbytek (99,7 %) sragory. Nekupoval jsem to ani ze studijnich duvodu. Podobne velka sklenice jako Nutela asi za 30 kacek. Dobra, rekl jsem si, proc ne, je demokracie, tak at si kazdy prodava co chce (kdyz je tam pravdive slozeni, zeme puvodu a orientacni zpusob upravy), kdyz to lidi kupujou. Pak jsem si ale vsiml oznaceni Klasa na teto nekvalitni potravine, coz mne trochu zarazilo. Jak se to mohlo dostat mezi tzv. kvalitni potraviny? http://www.eklasa.cz/
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod GeneHawkins » pát 13. bře 2009 0:35:24

Nesmíš všemu věřit.
Jednak nevím, kde sis na této potravině všiml označení Klasa, když to neuvádí ani výrobce na svém webu, ani samotná Klasa. Asi sis to spletl a byl to některý z osmi jiných vyrobků firmy Carla, které toto ocenění má. Ale to nevadí.
Druhak to vůbec nic neznamená. Kdyby sis přečetl pravidla a zamyslel se nad nimi, zjistil bys, že se jedná o propagační akci na podporu českých výrobců. Výrobek toto označení dostane, mimo obvyklých sraček jako mají všechny, když "minimálně v jednom znaku vykazuje výjimečné kvalitativní charakteristiky, které zvyšují jeho přidanou hodnotu a zaručují jeho jedinečnost ve vztahu k běžným výrobkům dostupným na trhu." Jak jistě chápeš, stačí k tomu například patentní uzávěr...

Pro mě je symbolem "Klasy" půlkilová směs na chleba odněkud z Liberce, ze které se sypala mouka, všechny krabice byly rozlepený a v regále byl bordel ke zblití. Prostě Klasa. A Delvita.

Ty prostě věříš všemu, co ti kdo nakuká...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Tigra » pát 13. bře 2009 0:36:07

jezisikriste...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Sitar » pát 13. bře 2009 1:16:32

Gene, na zminenem vyrobku je Klasa logo urcite, jinak bych to neresil. Na Klasa webu to v seznamu neni, coz mi taky ze zacatku prekvapilo, ale kdyz si stahnes ten xls soubor, tak tam uz figuruje.

Je mi jasne, ze jde o podporu ceskych vyrobcu, ale o to vic by prece meli dbat na duveryhodnost kvality vybiranych vyrobku, ne?

Tohle tam taky pisou, takze by snad melo jit o posouzeni celku a ne jen jednoho znaku.

Požadovanou kvalitu a složení výrobků mj. posuzuje a po jejím udělení kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Kohant » pát 13. bře 2009 6:54:48

Ještě že nežeru výrobky.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod brettka » pát 13. bře 2009 11:42:09

Já ty Klase nevěřím vůbec a vůbec se podle toho při nákupu neřídím. Nakupujem docela zdravé věci, až na párky, ale ty já moc nejím a nekupujem polotovary, žádné sáčky na pečení, polívku v sáčku, omáčky a spol. Občas teda nějakou konzervu, ale to spíš tuňáka, rybičky na spestření. Dokonce bych řekla, že naše strava je prostá. Schválně jsem se koukala co mám v lednici:
kus uzenýho boku, kysanou smetanu, smetanu 12%, máslo, klasické né rostlinný tuk ten vůbec nejíme, pomazánkové máslo, 10 domácích vajíček, kys.zelí, led.salát, papriku, bílé zelí čerstvé, 2 domácí marmelády, čerstvé mlíko, bílý hollandia jogurt, tvrdý plátkový sýr asi eidam, lučina, 2 tučné tvarohy /ty musím o víkendu spotřebovat/ koupila jsem je do nějaké buchty a pak se na ni nedostalo, sojovka, hořčice to je asi vše. Nic moc co? A to jsme 3 dny po nákupu. Já od té doby co nemůžu jíst mléko a mléčné výrobky, tak nevím co mám nakupovat :D
Dotáhnu vždycky hodně zeleniny, rýži, brambory a pak vymýšlím :D
No ale proč jsem to vypsala akorát na tom pomazánkovém máslo, je napsáno Klasa, ale kvůli tomu jsem ho nekoupila.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Sitar » pát 13. bře 2009 13:43:23

Byl jsem se na to podivat a opravdu tam to logo je. Ale krivdil jsem jim, je tam 0,5 % orisku. Ovsem v podobne pomazance od Albert quality je orisku 0,01 %. Vazne. To je tak jeden orisek na kilo te hmoty?
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Kikina » stř 04. dub 2012 14:30:14

...to nám píšou asi proto, abysme už nejezdili pro ty levný vejce do toho Německa... :e?
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Obrázek
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Kvalitni jidlo - Klasa a spol.

Příspěvekod Tigra » stř 04. dub 2012 16:32:53

My máme od Milana a jestli to jedem nenapouští ta zmije s tím ušmudlaným čoklem a blbečkem co jezdí 70 po ulici, tak jsou snad OK.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00


Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 88 návštěvníků

cron