Restaurační recenze

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 05. dub 2013 6:24:23

Friday píše:ChtělA JSEM SE POSMÍVAT, ŽE TY FOIE strkají snobácky do všeho, ale ve společníkově roládě asi nebyly, tak se upozaďuju.

To bys jim křivdila, mají je jen v jednom předkrmu a jednom hlavním jídle, ty jsem si zrovna dala, ani ne tak v touze po nich, šlo mi o to maso, co doprovázely.
Ještě nám navíc přinesli pomazánku s medvědím česnekem a pečivo, to bylo moc dobré, a někdy mezi krevetku s jarní zeleninou, celkem OK.
Moučník jsem byla odhodlaná si dát, abych vyzkoušela, jak umí (jinak je nejím, jen peču), ale společník prohlásil, že už nemá místo a já nechtěla vypadat jako (slovy kamaráda Francois) "kráva nenažraná". :D
Pokud to shrnu, pak mne nepřesvědčili, že tam ještě někdy musím jet. Je to vážně daleko. A i kdyby to bylo za rohem, pohled do jídelního lístku u mne nevyvolává 100% dojem, že tohle musím ochutnat.
Oproti tomu Na Kopci mám někdy znova v plánu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 05. dub 2013 7:54:57

Na Kopci a Na Konci je stejná restaurace, jen na jiném místě, ne?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 05. dub 2013 8:50:15

Tigra píše:Na Kopci a Na Konci je stejná restaurace, jen na jiném místě, ne?

Stejni majitele, jine misto, jine menu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » ned 02. čer 2013 9:58:22

http://dish.cz/
Pujdu tam dneska na obed, tak recenze pozdeji.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod GeneHawkins » ned 02. čer 2013 10:01:15

Aby už měli roztopeno pod kotlem, když otvíraj ve 12...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » ned 02. čer 2013 10:08:00

Burger je jídlo, jehož oblibu v životě nepochopím. Kus masa, jehož chuť je přebitá hromadou oblohy, která nejde odsunout stranou a jako příloha oblemcaná houska, v případě fast foodů sladká. A jí se to tak, že neustále musíte dávat pozor, kudy něco padá. Jako jediného strávníka vidím ty tlusté umaštěné řidiče amerických trucků, navěšené u baru, na jedné straně visí břicho, na druhé straně leze prdel z umaštěných džínů a ruce si utírají do kostkované flanelky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » ned 02. čer 2013 15:33:52

molie píše:http://dish.cz/
Pujdu tam dneska na obed, tak recenze pozdeji.

Meli jsme s sebou 15letou pubertacku, co by nejradsi do McDonalda, tohle byl kompromis. Musim uznat, ze velmi podareny a chutny. Doporucuji prvni burger s nazvem Dish.
Ji se to blbe jako kazdy jiny burger. Chut skvela, stavnate maso, vyborny syr, maji specialne pro ne pecene bulky, takze ne ten sladky hnus z fastfoodu. Velmi dobre opravdu bramborove hranolky.
Pokud nekdy chcete zkusit, jak ma burger opravdu chutnat, pak doporucuji. Reservace nutna.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Pemuše » stř 12. čer 2013 21:58:58

Tigra píše:Burger je jídlo, jehož oblibu v životě nepochopím. Kus masa, jehož chuť je přebitá hromadou oblohy, která nejde odsunout stranou a jako příloha oblemcaná houska, v případě fast foodů sladká. A jí se to tak, že neustále musíte dávat pozor, kudy něco padá. Jako jediného strávníka vidím ty tlusté umaštěné řidiče amerických trucků, navěšené u baru, na jedné straně visí břicho, na druhé straně leze prdel z umaštěných džínů a ruce si utírají do kostkované flanelky.

zbožňuju dobrý burgry, začala jsem je jíst, když jsem byla těhotná :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 19. črc 2013 15:35:13

http://www.usemika.cz/cs/restaurace/jidelni-listek/
Nebyla jsem tam, jen doporuceno kolegou.
Ale zaujala mne jidla pro deti. Aspon dalsi misto, kde nemaji jako detske jidlo rizek a hranolky a smazene rybi prsty...
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Friday » pát 19. črc 2013 15:43:24

molie píše:http://www.usemika.cz/cs/restaurace/jidelni-listek/
Nebyla jsem tam, jen doporuceno kolegou.
Ale zaujala mne jidla pro deti. Aspon dalsi misto, kde nemaji jako detske jidlo rizek a hranolky a smazene rybi prsty...

A koukám, že "kuřecí prso" už je terminus technicus.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » sob 20. črc 2013 7:20:56

Smažené maso mi moc jako dětské jidlo nepřijde.

Včera jsme byli v U Betlémské kaple, měla jsem historicky posledního uzeného pstruha. Vyřadili to z jídelníčku a měli jen jednoho. Nalákala jsem tam na to kolegy. :D Už tam nepudu. Došlo jim točené víno, v jídelníčku prd, číšník vyloženě otrávený.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » sob 20. črc 2013 8:13:30

Já to beru jako pokrok ve srovnání s českou klasikou. Uměla bych si samozřejmě představit i lepší jídla, vhodnější pro děti. Maso smažené bez trojobalu, pokud je udělané na nepřepáleném tuku, je podle mne přijatelná dětská strava. Teda ne pro děti sotva odstavené.

Tys měla odvahu jít do restaurace, co jsme dělali ostudu není to tak dávno? ;)
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » sob 20. črc 2013 8:25:19

To už dělají už všude, přírodní řízek pro děti. Pokud vůbec věnují pozornost dětem. Podle mně je to ale zbytečné, vždyť na tom není nic dětského. Takové jídlo se dá vždycky vybrat z normálního jídelníčku a dát si poloviční porci. Pokud nebude v dětských jídlech ryba na páře, brambory bez soli, těstoviny bez soli s omáčkou jen z rajčat zeleniny, zelenina vařená bez soli, krupice slazená medem nebo ovocem, klasické české rizoto ap., a budou tam furt cpát kuřata narvané hormonama, tak nemá cenu se bavit o dětských jídlech.

Chtěla jsem vrátit tu cedulku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Pemuše » stř 31. črc 2013 21:00:56

Tigra píše: Pokud nebude v dětských jídlech ryba na páře, brambory bez soli, těstoviny bez soli s omáčkou jen z rajčat zeleniny, zelenina vařená bez soli, krupice slazená medem nebo ovocem, klasické české rizoto ap., a budou tam furt cpát kuřata narvané hormonama, tak nemá cenu se bavit o dětských jídlech.

Chtěla jsem vrátit tu cedulku.


no tak to bych snad ani upírovi nekoupila, to se snad nedá ani jíst ne? :D jako já solím hodně málo, ale pokud je to úplně bez soli, tak mi to přijde vyloženě hnusný a nejen mě. po roce už mi jídla bez soli odmítal jíst
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » stř 31. črc 2013 21:42:00

Já už mu taky solím, ale jen malinko. Mořské ryby ale dodnes vůbec, brambory ve slupce v páře taky ne, lečo taky ne a asi ještě další věci. Jak jsou v něčem rajčata, tak to není třeba solit. Ale hlavně si to můžeš posolit na stole, tak jak jsi zvyklá, nemusí to solit kuchař jako dospělákovi.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Pemuše » stř 31. črc 2013 22:53:32

Tigra píše:Já už mu taky solím, ale jen malinko. Mořské ryby ale dodnes vůbec, brambory ve slupce v páře taky ne, lečo taky ne a asi ještě další věci. Jak jsou v něčem rajčata, tak to není třeba solit. Ale hlavně si to můžeš posolit na stole, tak jak jsi zvyklá, nemusí to solit kuchař jako dospělákovi.

já v páře moc nevařím, prostě mu to nejede, nevím proč...hlavně že mám hrnec jak kráva, který zabírá akorát místo.

jinak k restauracím ...doporučuju v Modřanech restauraci Deco -asi to není top, ale příjemně se tam člověk nají
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Friday » úte 13. srp 2013 8:55:37

Tigra píše:Smažené maso mi moc jako dětské jidlo nepřijde.

Včera jsme byli v U Betlémské kaple, měla jsem historicky posledního uzeného pstruha. Vyřadili to z jídelníčku a měli jen jednoho. Nalákala jsem tam na to kolegy. :D Už tam nepudu. Došlo jim točené víno, v jídelníčku prd, číšník vyloženě otrávený.

Včera večer jsme tam spontánně skončili s naší dobře vychovanou návštěvou a nelitovali jsme. Naši candáti a její drůbež byly skvěle připravené a zrovna rozlévali Sauvignon. Moc dobrý. Pivo prý také. Asi tedy mají výkyvy a nám se podařila trefa.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » úte 29. říj 2013 23:53:33

Dneska jsem si skočila na rychlý oběd do téhle pizerky: http://www.ilpomodoro.cz/index.php?opti ... &Itemid=73
Musím říct, že jídlo úplně skvělé, neuvěřitelné, že v bufáči můžou mít takové těstoviny. Kolegyně měla z denní nabídky s kuřetem a smetanou, úplně skleněné špagety, omáčka tak akorát nalepená na nudlích, nahrubo strouhaný parmezán v dóze k tomu, říkala že skvělé. Já jsem měla dýňové tortelini a teda to bylo neskutečné žrádlo, a i to krásně vypadalo. Jako v normální pizzerii jsem si dlouho tak nepochutnala. Obědová porce 120,-
Akorát měli asi nějakou zamilovanou servírku. Na stole měli letáček s denní nabídkou (smažák a kuřeší špagety) a akční letáček "Dýňové hody" - dýňová polícvka nebo dýňové tortellini.
Kolegyně: "Já si dám tyhle špagety z denní nabídky." ukazuje prstem.
Servírka: "Myslíte ty špagety s kuřetem?".
"No....no ano, tyhle, jiné nemáte, ne?"
"Ne, nemáme, takže špagety s kuřetem."
"Já si dám dýňové tortellini."
:shock: :shock: :shock: :shock:
"Tady z té akční nabídky (ukazuju prstem) - dýňové tortellini."
"OK...takže jednu dýňovou tortillu..."
"Cože? Ne, nene tortillu...tortellini...tady, vidíte, tyhle (ukazuju ZŘETELNĚ na letáček).
"Aha, ano, tortellini, ano..."

No a hádejte, co mi přinesla? Dýňovou polívku. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 08. lis 2013 13:47:40

Vitelo tonato v Praze v bufaci a vynikajici, koho by to napadlo!
IMG_20131108_134052.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod HaF » pát 08. lis 2013 14:40:06

Fajnšmekři prominou.Ten přeliv na tom mase mi nechutnal.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 22. lis 2013 18:53:20

Obcas chodime do Kiky, ze je tady nejlepsi skakaci hrad. Ma to byt neco jako konkurence kulickam Ikea. Zezacatku to nebylo spatne, jen drahe, mivali salatovy bar a nejaky jidla, co sly jist. Postupne to zrusili a dopracovali se ke ctyrem hotovkam, peti jidlum na objednavku, ktere zahrnuji salat caesar, jedinou zeleninu. Normalne tady pul hodiny pred zavirackou zhasnou a zacnou zvedat okolo vas zidle. Uz sem chodi jen zoufale matky, jako ja. Myslela jsem si, ze horsi uz to byt nemuze, ale prekvapili mne: od 5 hodin, kdyz zacnou chodit zakaznici, nevari a nabizi jen zbytky hotovek. Dnes je to vyvar, veprove se zelim a smazene kure. Takze jsme si nedali ani piti a jak tak koukam kolem, tak nejsme sami. Hospoda u suchanku, personal je evidentne spokojeny, lezi na baru a pomlouvaji sefa.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » sob 08. úno 2014 11:01:58

Znáte někdo tohle bistro? Zní to boře, mohli bysme si tam dát sraz.
http://www.snobka.cz/home-orange-jedine-v-cafe-orange/ (poslední věta :))
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » úte 11. úno 2014 20:53:10

Teda dnes v Liberci príma zážitek: krásná, moderní restaurace s minigolfem, parkem a hřištěm. Uvnitř UZAVŘENÝ (matky vědí) obrovský děstký koutek s dvěma zabudovanými monitory s videohrama, hromady lega ve 3 velikostech, asi 10 dětských židliček ve 2 velikostech. Asi 10 dětských jídel, ale slušných, žádný "smažené kuře s hranolkama" okolo 50 Kč, pěkný (krátký) lístek, takové italské variace a pozor! Ke každému hlavnímu jídlu jedno jakékoliv dětské zdarma. Ne žádné ošizené, ale fakt to z jídelníčku. Dala jsem si velký salát s hovězí panenkou, Žaba k tomu dostal zadara pěkný, přírodní kuřecí řízek, byla to tak půlka prsíčka, br. kaše z brambor, rajčátka a hrst salátu. Hrozně příjemná obsluha, parkování ve dvoře, krásné okolí.
Jediné, co mi vadilo, že to bylo v té krásné secesní čtvrti, jak se přijíždí k ZOO, a tak tam měli pár vycpaných zvířat, třeba opici a svišť, kteří mne děsili, ale haranti na to chtěli furt šahat, fuj!
Až pojedete do ZOO, tak tam zajděte na oběd.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » úte 11. úno 2014 20:56:14

Tohle je ono: http://www.zoo1320.cz/
Jak píšou "krásný výhled na budovy..." tak to jo, to je nádhery, je to v té milionářské vilové čtvrti, co vypadá jako ulice v Praze 5 Na Santošce, ale je mnohem klidnější a zarostlá stoletýma lípama a jilmama a jezdí tam tramvaje prostředkem chodníku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Friday » úte 11. úno 2014 20:56:34

Jé, ty jezdíš s žábou na inspekce?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 návštěvníků